Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Strugi => Wątek zaczęty przez: Wacu97 w 06 Czerwca 2015, 12:05:07 czas Polski

Tytuł: Stary radziecki strug
Wiadomość wysłana przez: Wacu97 w 06 Czerwca 2015, 12:05:07 czas Polski
Witam, dzisiaj w garażu znalazłem stary, prawdopodobnie radziecki strug elektryczny. Silnik działa jak powinien ale nie ma paska napędowego. Wie ktoś może gdzie można taki zdobyć? ;) poniżej pare zdjęć ;)
Tytuł: Odp: Stary radziecki strug
Wiadomość wysłana przez: leku w 06 Czerwca 2015, 12:46:21 czas Polski
Jak ustalisz typ zęba i długość paska to wybór jest spory
np. tu http://quay.pl/oferta/pasy-i-kola/pasy-napedowe/pasy-zebate-optibelt (http://quay.pl/oferta/pasy-i-kola/pasy-napedowe/pasy-zebate-optibelt)
o ile dłgość idzie w miarę zmierzyć to z typem zęba może być gorzej.
Odkręciłbym jedno koło i sprawdziłbym w jakimkolwiek sklepie - serwisie
jaki typ rodzaj zęba pasuje, przy odrobinie szczęścia może trafisz też na odpowiednią długość :)
Tytuł: Odp: Stary radziecki strug
Wiadomość wysłana przez: kwita w 06 Czerwca 2015, 14:42:43 czas Polski
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Rebir+pasek&bmatch=seng-ps-mp-p-sm-isqm-1-default-0519 (http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Rebir+pasek&bmatch=seng-ps-mp-p-sm-isqm-1-default-0519)
gość ma części,  kupowałem u niego wymień też koła na alu. Nie są drogie a warto. Oryginalne są z tworzywa. Kup cały komplet...
Tytuł: Odp: Stary radziecki strug
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 06 Czerwca 2015, 16:17:32 czas Polski
Potwierdzam solidność tego  struga . Pasek ma plaski z rowkami  wzdłuż
Tytuł: Odp: Stary radziecki strug
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 07 Czerwca 2015, 09:34:45 czas Polski
Tak ma Litewski  - sprawdziłem w moim  radzieckim  i jest płaski bez żadnych rowków jak i wałki są gładkie. :)
Tytuł: Odp: Stary radziecki strug
Wiadomość wysłana przez: Wacu97 w 07 Czerwca 2015, 12:39:40 czas Polski
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;) dzisiaj zamówię pasek z kółkami alu i zobaczymy jak bedzie śmigać ;)
Tytuł: Odp: Stary radziecki strug
Wiadomość wysłana przez: Wacu97 w 07 Czerwca 2015, 13:07:03 czas Polski
Jeszcze jedno pytanie, czy ten zestaw kupować w ciemno? Bo nie ma podanej dlugości paska ;) http://allegro.pl/kola-i-pasek-do-stroga-litewskiego-rebir-okazja-i5406077747.html (http://allegro.pl/kola-i-pasek-do-stroga-litewskiego-rebir-okazja-i5406077747.html)
Tytuł: Odp: Stary radziecki strug
Wiadomość wysłana przez: kwita w 07 Czerwca 2015, 13:39:24 czas Polski
Zamawiałem u tego gościa, jest tel to zadzwoń. Wszystko Ci powie. Mam taki sam strug
Tytuł: Odp: Stary radziecki strug
Wiadomość wysłana przez: Waldi w 07 Czerwca 2015, 21:06:15 czas Polski
Bosman2004 jesteś na forum ponad dwa lata, piszesz od ponad roku a w dziale " przedstaw się" jakoś Cię nie widać i nikt nic o Tobie nie wie.
Jeśli chcesz być aktywnym uczestnikiem forum to szanuj resztę >:(
Tytuł: Odp: Stary radziecki strug
Wiadomość wysłana przez: kozio w 07 Czerwca 2015, 21:23:15 czas Polski
Popieram, kultura forum i regulamin chłopie.
Tytuł: Odp: Stary radziecki strug
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 07 Czerwca 2015, 22:56:44 czas Polski
Zdaje się, że kolega Bosman już się kiedyś przedstawiał ale chyba nieudolnie i na siłę bo posty wylądowały w koszu (ale mogę się mylić...)