Forum stolarskie Domidrewno.pl

Wyposażenie warsztatu => Meble warsztatowe => Wątek zaczęty przez: piotrs w 08 Czerwca 2015, 09:23:06 czas Polski

Tytuł: Stół warsztatowy z MDF
Wiadomość wysłana przez: piotrs w 08 Czerwca 2015, 09:23:06 czas Polski
Witam!
Zrobiłem ostatnio stół warsztatowy.
Blat zrobiłem z surowej płyty MDF 22mm.
Mam pytanie - czym najlepiej zaimpregnować MDF, żeby nie chłonął wilgoci.
Tytuł: Odp: Stół warsztatowy z MDF
Wiadomość wysłana przez: piotrs w 08 Czerwca 2015, 19:25:37 czas Polski
Kilka fotek mojego stołu.
Tytuł: Odp: Stół warsztatowy z MDF
Wiadomość wysłana przez: piotrs w 08 Czerwca 2015, 19:27:55 czas Polski
jeszcze jedna fotka
Tytuł: Odp: Stół warsztatowy z MDF
Wiadomość wysłana przez: piotrs w 08 Czerwca 2015, 19:30:15 czas Polski
Czytając forum zauważyłem, że większość stołów jest grubsza.
Zastanawiam się czy nie powinienem blatu zrobić z dwóch płyt?
Będę wdzięczny za każdą poradę.
Pozdrawiam
Piotrek
Tytuł: Odp: Stół warsztatowy z MDF
Wiadomość wysłana przez: prezio w 08 Czerwca 2015, 19:37:06 czas Polski
Osobiscie wolalbym sklejke 1 calowa w 2 warstwach a nie MDF - ale to moje zdanie;)
Grubosc - hmmm - to zalezy co bedziesz robil - jendkze te dziurki moga sie sie porozchodzic przy mocniejszych sciskach do heblowania.
22 mm i jak wsadzisz kolek- to moze byc blat za cienki i dziurki beda twoja zmora codzienna.
Brakuje ci przynajmnij 1 imadla.
1 warstaw - znaczy 22mm nadaje sie jako zwygly stol warsztatowy a nie sturgnica . Ale wnioskuje ze mial rowniez sluzyc za strugnice bo sitko na blacie posiadasz;)

Tytuł: Odp: Stół warsztatowy z MDF
Wiadomość wysłana przez: piotrs w 08 Czerwca 2015, 20:22:47 czas Polski
Faktycznie miał być trochę strugnicą, a po części stołem warsztatowym.
Planuje jeszcze na bokach wstawić t-profil aluminiowy do montażu ścisków.
Widziałem taki stół na jakiejś niemieckiej stronie, tam gościu w miejscu gdzie nie ma dziur zamontował jeszcze frezarkę.
Prezio dzięki za poradę
Tytuł: Odp: Stół warsztatowy z MDF
Wiadomość wysłana przez: piotrs w 08 Czerwca 2015, 20:28:37 czas Polski
Prezio,
myślisz, że jest teraz sens dokładać jeszcze jedną warstwę blatu?
Tytuł: Odp: Stół warsztatowy z MDF
Wiadomość wysłana przez: Kilkujadek w 08 Czerwca 2015, 21:00:08 czas Polski
 Piotrek, floodujesz forum. Postaraj się przemyśleć co chcesz napisać lub skorzystaj z funkcji "modyfikuj". Masz na to 10 minut.
MDF nie nadaje się na blat do strugnicy, już sama impregnacja może spowodować jego wypaczenie. MDF to taka jednorazówka. Kolejna warstwa niewiele pomoże, bo nadal to będzie MDF i nie wywiercisz idealnie następnych otworów w drugiej warstwie.
Tytuł: Odp: Stół warsztatowy z MDF
Wiadomość wysłana przez: prezio w 08 Czerwca 2015, 21:06:37 czas Polski
Popatrz tutaj
Pewnie chciales zrobic cosik takiego ;)
http://www.paulkhomes.com/order-plans.html (http://www.paulkhomes.com/order-plans.html)

MDF jest dobry na zwykly warsztatowy - tani i szybko sie wymienia;)
Ale na strugnice - minimum sklejka, ale najlepsze lite drewno.
Zeby nie wydawac kupy siana i miec gruby blat (ciezszy/stabilniejszy), mozna sie pokusic 1 warstwa MDF a na niej ciensze deski z twardego drewna np debu ;)

Tytuł: Odp: Stół warsztatowy z MDF
Wiadomość wysłana przez: piotrs w 08 Czerwca 2015, 21:10:41 czas Polski
dzięki Panowie, chyba faktycznie dałem ciała z tym MDF - cóż będzie to stolik warsztatowy, a o strugnicy trzeba będzie pomyśleć od nowa
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Stół warsztatowy z MDF
Wiadomość wysłana przez: kozio w 08 Czerwca 2015, 21:45:05 czas Polski
Jak chcesz gruby blat to możesz użyć łaty albo murłaty i pokleić.
Tytuł: Odp: Stół warsztatowy z MDF
Wiadomość wysłana przez: robson w 08 Czerwca 2015, 23:05:24 czas Polski
W zasadzie to Ci wyszło MFT 3   ;)
Tytuł: Odp: Stół warsztatowy z MDF
Wiadomość wysłana przez: piotrekamg w 08 Czerwca 2015, 23:10:27 czas Polski
prawie jak MFT 3 ;)
Tytuł: Odp: Stół warsztatowy z MDF
Wiadomość wysłana przez: prezio w 08 Czerwca 2015, 23:38:58 czas Polski
Raczej blat od MFT/3 ;)
Tytuł: Odp: Stół warsztatowy z MDF
Wiadomość wysłana przez: piotrs w 09 Czerwca 2015, 07:29:13 czas Polski
czyli jednak coś mi wyszło  ;)