Forum stolarskie Domidrewno.pl
Wyposażenie warsztatu => Meble warsztatowe => Wątek zaczęty przez: Zulfix w 23 Czerwca 2015, 13:43:27 czas Polski
-
Witam.
Chce wykonać sobie mobilny wòzek-stolik i miedzy innymi potrzebuje profil aluminiowy taki żeby można było zamocować zacisk festool
na zdieciech więcej szczegółów
gdzie można zakupić taki profil?
z góry dzięki Przemo
-
http://www.uni-max.com.pl/profil-mocujacy-1220-mm/d/ (http://www.uni-max.com.pl/profil-mocujacy-1220-mm/d/)
-
Robert - sprawdzę wieczorem na warsztacie ale wydaje mi się ze ten profil z uni-max jest za płytki na ścisk festoola. Na allegro ktoś ostatnio linków głębsze profile. Na olx również widziałem takie od sprzedawcy który oferuje blaty a'la mft festool
-
Witam!
http://allegro.pl/profil-al-do-mocowania-z-rowkiem-t-i5454069831.html (http://allegro.pl/profil-al-do-mocowania-z-rowkiem-t-i5454069831.html)
To są profile do których wchodzą ściski.
Pozdrawiam
-
Pięknie dziękuje.
Już nie mam wymówek trzeba się brać do roboty :)
Pozdrawiam serdecznie
-
Tutaj masz linka:
http://olx.pl/oferta/szyna-prowadnica-profil-festool-CID628-IDa3FtX.html#1ec89634cc (http://olx.pl/oferta/szyna-prowadnica-profil-festool-CID628-IDa3FtX.html#1ec89634cc)
-
http://sklep.akces-plexi.pl/de/100130-wystawowe (http://sklep.akces-plexi.pl/de/100130-wystawowe) tutaj podobna cena za 5mb
pierwsza pozycja to chyba (wymiary) to samo co z ogłoszenia
btw. dopytywałem się o cenę trochę innych profili:
http://www.andrzejewski.pl/pl/oferta/pozostale-produkty/profile-aluminiowe/seria-30-typ-8mm/profil-11x20 (http://www.andrzejewski.pl/pl/oferta/pozostale-produkty/profile-aluminiowe/seria-30-typ-8mm/profil-11x20) - co prawda nie jest to przekrój prostokątny pasuje to:
http://www.andrzejewski.pl/pl/oferta/pozostale-produkty/profile-aluminiowe-2/nakretki-mloteczkowe (http://www.andrzejewski.pl/pl/oferta/pozostale-produkty/profile-aluminiowe-2/nakretki-mloteczkowe) lub
http://www.andrzejewski.pl/pl/oferta/pozostale-produkty/profile-aluminiowe-2/sruby-mloteczkowe (http://www.andrzejewski.pl/pl/oferta/pozostale-produkty/profile-aluminiowe-2/sruby-mloteczkowe)
cena... 9,5 euro netto za 1mb
przycięcie do wymiaru w cenie
śruby nakrętki to jakieś ~1-2 euro za 4/8 szt
oraz
http://www.profile-aluminiowe.com.pl/profil-aluminiowy-seria-5/profil-5-20-10 (http://www.profile-aluminiowe.com.pl/profil-aluminiowy-seria-5/profil-5-20-10)
cena 25zł netto + 3 zł za przycięcie do wskazanego wymiaru
śruby/nakrętki parę zł za szt.
tylko długi termin realizacji (nawet 30 dni)
obydwie firmy odcinki do 2m wysyłają kurierem
ps na priva mogę podesłać wycenę na inne profile, o które pytałem (różne rozmiary)
pps nie pracuję w żadnej z tych firm :P
-
Znalazłem i zamówiłem tanią alternatywę.
http://hurtownia.tabal.pl/profile-foga,246.html Profil :01
nie montowałem nie mierzyłem jeszcze, wczoraj przyszła paczka.
za 5mb z wysyłką i cięciem wyszło 55zł brutto, więc chyba warto :) :)
-
i bedziepasowac do sciskow festoola ?
-
No to czekamy na dokładne wymiry wnetrza
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
Przyszły dzisiaj do mnie zamówione profile t-track firmy FOGA (zdjęcie nr 1)
Nim je zamówiłem, zmierzyłem sobie listwę Festool czy aby na pewno będą do niej pasowały narzędzia Festool.
Poniżej zdjęcia z wymiarami listwy Festool.
-
Poniżej reszta zdjęć.
W razie pytań, służę pomocą :)
-
brakuje informacji czy rzeczywiście pasują narzędzia..
i czy jakieś tańsze niż festool będą też pasować?
-
Panowie, ale jesteście wymagający. ;)
Nie mam ścisków Festoola, dlatego wrzuciłem zdjęcia listwy Festool i profilu Foga z wymiarami.
Jak u kolegi zbadam listwę z narzędziami to napiszę.
-
Zbadałem dziś jak czuje się ścisk Festool w t-track'u Foga.
Przecięcie w profilu Festool ma 8,5 mm a w profilu Foga ma 9 mm.
W związku z tym ścisk jest trochę luźny.
Dokładniejszy opis podam jak zamocuje profil w stole i zrobię ponowne próby.
-
Odświeżę kotleta :-) jak się sprawują te profile Foga? Czy zdały egzamin? Rozważam montaż w blacie frezarki, do mocowania przykładnicy
-
To ja też się dołączę do pytania o profile Foga i zapytam czego używacie do montowania elementów do tego profila? W sensie jakie śruby? nakrętki? jeszcze coś innego?
-
Jak komuś się chce kombiować, to są też fajne t-tracki na jaskółczy ogon:
http://www.otoro.jp/t_slot_track/index.html
-
Profile jeszcze do mnie nie dotarły, ale myślę że będę do tego dopasowywał coś że śrub zamkowych z podszlifowanym łbem. Jak nie pójdzie to listewka debowa spasowana w środek, a w nią wkręcona i wklejona szpilka. Jak wyjdzie w praktyce - zobaczymy :-)
-
No właśnie śruba zamkowa M8 ze zeszlifowanym po bokach łbem będzie pasować (sprawdzone), ale zastanawiałem się, czy ktoś nie wymyślił czegoś lepszego.
-
http://www13.boschrexroth-us.com/framing_shop/Product/View_Product.aspx?partnumber=3842523135
-
http://hurtownia.tabal.pl/profile-foga,246.html Profil :01
za 5mb z wysyłką i cięciem wyszło 55zł brutto
mała aktualizacja z mojej strony - obecnie wołają 16zł netto za 1mb
-
Cześć,
chciałbym lekko odświeżyć temat. Poszukuję 2x2mb profilu. Chciałbym wbudować je w stół warsztatowy ze sklejki wodoodpornej i za pomocą śrub młoteczkowych zrobić dociski żeby materiał nie latał po blacie. Wie ktoś może gdzie można kupić w rozsądnej cenie teraz profile z rowkiem?
-
https://allegro.pl/listing?string=profil%20z%20rowkiem&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-3-1003
Na aukcji sprzedający napisał że jest w odcinkach 1000 mm, ale może ma dłuższe.
-
Jeśli nie przewiduje się mocnego dokręcania to może wystarczy kupić profil prostokątny 20x10x2, trzeba tylko zrobić szczelinę wzdłużną.
Cena ok 9-10 zł
-
Takie profile jak z allegro, z linków powyżej można kupić za ułamek ceny z allegro...
-
A oświecisz jaśniepanie ciemotę, która przepłaca na allegoo i podasz jakiś namiar?
-
można kupić za ułamek ceny
Gdzie?
-
Shenzen?
-
robie sobie stolik - o zamowie z Chin, akurat za dwa miesiace przyplynie, :D
-
I po co te złośliwości? Przecież napisałem "z linków powyżej". Proszę jeszcze raz: http://hurtownia.tabal.pl/profile-foga,246.html, obecnie nie widzę już numeru 01, teraz jest 015677, który jest o 1mm wyższy. Z wiadomości ich działu handlowego (po tyle sam kupowałem rok temu):
6, 30złx5m-31,50 zł netto
Ciecie na odcinki 1m? 1zł netto/1 ciecie
Transport 25 zł netto
Kuriera zamówiłem sam przez pośrednika za 15zł.
Co do zamówienia z Chin, to te elementy chyba nie wychodzą tam jakoś tanio...
-
Ano nie, ale zdają się być masywniejsze
-
Witam
Dzisiaj zamówiłem. A takie są ceny
15677 FOGA PROFIL 01 SUR. L=5M – 6,30 zł/mb netto,
wysyłka w odc. max 2 mb – koszt wysyłki 20,00 zł netto
Za 5 mb zapłaciłem 57,20 z wysyłką
-
Witam
Przyszły dzisiaj profile o których mowa powyżej, wrzucę wam fotki . Profile sa ok , super zapakowane , szybka dostawa.
-
A może ktoś porzucić link do lokalnej oferty na śruby i dociski pasujące do tego profilu ?
Chodzi mi o coś w tym stylu (ale czekanie na paczkę z "kitaju" raczej mnie nie rajcuje): https://www.aliexpress.com/item/Metal-Quick-Acting-Hold-Down-Clamps-Set-Woodworking-Clamps-For-Woodworking-T-Track-T-Slot-Clamp/32840378982.html (https://www.aliexpress.com/item/Metal-Quick-Acting-Hold-Down-Clamps-Set-Woodworking-Clamps-For-Woodworking-T-Track-T-Slot-Clamp/32840378982.html)
-
Np tu:
https://www.uni-max.com.pl/dociski/imadla/obrobka-drewna/?ssorting=price
-
No proszę, tam to i ładną szynę można kupić - dzięki ;D
-
W tych dociskach z Unimaxu trzeba wymienić śruby młoteczkowe bo są za małe do profilu 3/4"
-
Dziś próbowałem kupić te profile foga z Tabala i mnie Pan zasmucił bo powiedział że wyszły wszystkie i nie będzie ich już , no a przynajmniej nie prędko :( macie jakieś inne tanie alternatywy ?
-
Nie całkiem tanio ale zgodnie z założeniem http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7007977322
-
https://profmetkol.pl/
Na 99% tu znajdziesz.
Tylko nie wiem czy wysyłkowo.
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
-
Dziś próbowałem kupić te profile foga z Tabala i mnie Pan zasmucił bo powiedział że wyszły wszystkie i nie będzie ich już , no a przynajmniej nie prędko :( macie jakieś inne tanie alternatywy ?
Mery też wczoraj dostałem takie info :(
jak coś znajdziesz daj cyne
-
no to sprawa tak wygląda
w Tabalu nie mają i mieć nie będą :(
na stronie https://www.andrzejewski.pl/pl/oferta/pozostale-produkty/profile-aluminiowe/seria-30-typ-8mm/profil-11x20 mają i wysyłają cena to ok 10 euro netto za metr,
https://profmetkol.pl też obecnie nie mają i nie wiedzą kiedy mogą mieć a jak będzie to dopiero cena będzie wiadoma
i kupiłem w końcu na alledrogo (link podał wcześniej fyme) tylko że kupiłem z innej aukcji tego użytkownika w cenie 29 zł/mb
-
Te ceny, które obecnie podajecie (30 zł do 10 Euro za metr) są dość kuriozalne. Poniżej 10 Euro za metr można zamówić profil ekstrudowany 40x40 o rowku 8 mm typu I (kompatybilny system z Item)... A to jest profil konstrukcyjny i pasują do niego sciski Festoola... Tymczasem za malutki profil t track chcą to samo... Jednak opłacało się się zrobić swój własny stół MFT z profilami konstrukcyjnymi po bokach blatu... Same T tracki zrobiłyby tą imprezę nieopłacalną.
-
No poradzić że w Polandii tak krucho z kawałkiem aluminium
-
na stronie https://www.andrzejewski.pl/pl/oferta/pozostale-produkty/profile-aluminiowe/seria-30-typ-8mm/profil-11x20 mają i wysyłają cena to ok 10 euro netto
Uwaga! Ten profil od Andrzejewskiego się nie nadaje. Jeśli wierzyć rysunkowi, jest to profil typu B (również znany jako Bosch-Rexroth) z charakterystycznym przekrojem poprzecznym 'kanciatym', a nie zaokrąglonym jak w typie I. Do typu B sciskow Festoola nie wlozysz - sprawdziłem dokładnie wymiary. Te scięcia/skosy w przekroju poprzecznym skoliduja z geometrią popularnych sciskow kompatybilnych z Festoolem.
-
Panowie a jakby dobrał jeden z takich profili? http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7163543784
Można by zrobić rowek samemu a cena dużo bardziej przystępna niż w gotowcu.
-
lepszy jest ze scianką 2 mm
-
Jest w opisie aukcji taki
20x10x2
A tarczę do aluminium mam
-
popisałem sobie trochę z obsługą sklepu i miła pani podesłała mi link do profilu 20 x 10 x 2 w odcinkach 2m. Cena w porównaniu do gotowego profilu z rowkiem jest dużo przystępniejsza więc zamawiam na próbę :)
Tu link jakby ktoś chciał http://allegro.pl/profil-aluminiowy-20mm-x10mm-x-2mm-2mb-i7191686622.html?no-rwd=1#delivery
-
Fyme daj znać jak dojdzie co to jest warte
-
a do czego ci piłka do aluminium zwykłą tez pójdzie aby miała więcej zębów
aluminium jest miękkie
-
Pewnie, że pójdzie ;) Tylko koledze pewnie zależy na czystej krawędzi po cięciu :)
-
a do czego ci piłka do aluminium zwykłą tez pójdzie aby miała więcej zębów
aluminium jest miękkie
Przemek ma rację, jak już ciąć to niech to jakoś wygląda po tym cięciu a tarcze mam tak czy tak więc żal by było ciąć czymś innym.
@daka jasne jak tylko dojdzie i przetnę to dam znać
-
Zrob jakis filmik albo zdjecia jak bedziesz cial - chetnie podpatrze jak to zrobic dokladnie i bezpiecznie
-
A ja tak zapytam czy jeśli beta testy pójdą pomyślnie to czy kolega Fyme byłby skłonny (oczywiście nie za Bóg zapłać) do wyprodukowania takich profili?
-
Zrob jakis filmik albo zdjecia jak bedziesz cial - chetnie podpatrze jak to zrobic dokladnie i bezpiecznie
Pilarka stołowa z tarczą do aluminium i culagą i kawałek płyty z drugiej strony tarczy by przytrzymywał profil na swoim miejscu i tyle. Na codzień tnę w pracy aluminium tyle że w dużo większych formatach więc trochę się z tym cięciem obyłem :) a filmik postaram się nagrać.
A ja tak zapytam czy jeśli beta testy pójdą pomyślnie to czy kolega Fyme byłby skłonny (oczywiście nie za Bóg zapłać) do wyprodukowania takich profili?
Produkcja na szerszą skalę niż dla siebie? Nie obiecuję bo u mnie krucho z czasem.
-
Od bidy i frezarką da radę.
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
-
Pewnie że da radę ale mam odpowiednią tarczę i jakoś tak wg mnie wygodniej przejechać dwa razy na pile niż raz na frezie (o ile mamy odpowiedniej szerokości frez).
-
Jasne. To była sugestia dla tych, co takiej tarczy nie mają
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
-
Kiedyś widziałem filmik jak ktoś ciął wzdłuż profil aluminiowy. "Zatopił" go przed cięciem w płycie, w wyfrezowanym rowku.
-
Tak teraz siedzę i sprawdzam i wychodzi mi że ścisk festoola będzie luźny w podlinkowanym przeze mnie profilu :(
W pierwszym poście tego wątku podane są wymiary.
(https://i.imgur.com/SEU3Zj6.png)
Ten z mojego linka w środku będzie miał 16 mm szerokości. Zapewne da się zacisnąć ścisk ale będzie luźny.
Najlepszy byłby zatem profil 16x10 o grubości ścianki 1,5 mm. Niestety nigdzie takiego nie widzę.
Można by zaryzykować kupić profil 15x10 o grubości ścianki 1,5 mm (w środku zostaje 12 mm) ale sam już nie wiem.
Wynika z tego jeszcze jeden fakt, mianowicie pan sprzedający na allegro jako pasujące do ścisków festoola czy makity też nie wspomina o tym że ściski będą luźne.
-
Znalazłem filmik na YT jak można profil uciąć .
A dwa ,że projekt też jest ciekawy :)
-
Niezłe ale gość tnie kolosa w porównaniu do profilu t :) Ja wolę ciąć na pilarce stołowej. Aluminium jest miękkie i łatwo się je tnie, nie ma się czego obawiać.
-
A 1,5mm to nie za mało "mięsa"? Nie będzie się to odkształcało?
Fyme, nie myślałem o ilościach hurtowych, ale na pewno paru chętnych będących na etapie budowy strugnicy czy multi stołu by się znalazło.
-
Pewnie ,że na pilarce stołowej byłoby lepiej i wygodniej i pewnie dokładniej jak z ręki.
Pytanie tylko jak bardzo tarcza ucierpi kontakcie z alu.
-
A 1,5mm to nie za mało "mięsa"? Nie będzie się to odkształcało?
No właśnie nie wiem ale gdzieś tyle jest w szynie festoola, tyle że szynę się tylko przyłapuje, nie trzeb jej mocno dokręcać.
Fyme, nie myślałem o ilościach hurtowych, ale na pewno paru chętnych będących na etapie budowy strugnicy czy multi stołu by się znalazło
Jak kilka sztuk to pewnie. Samo cięcie idzie szybko, cała otoczka z zamawianiem a potem z odsyłaniem kosztuje czas ale myślę że dałoby radę :)
-
Pewnie ,że na pilarce stołowej byłoby lepiej i wygodniej i pewnie dokładniej jak z ręki.
Pytanie tylko jak bardzo tarcza ucierpi kontakcie z alu.
Wcale :D Oczywiście tarcza do aluminium ;)
-
Pod koniec marca próbowałem zamówić profil FOGA 015677.
https://hurtownia.tabal.pl/profile-foga,246.html
Otrzymałem informację, że już nie mają i nie spodziewają się tego profilu.
-
taką samą informację uzyskałem i ja jak szukałem a dwa dni później Daka u nich kupił więc nie poddawaj się i często sprawdzaj czy już mają :)
-
Pytałem dzisiaj o ten profil. Nie mają i nie spodziewają się mieć.
-
Po co brać od pośrednika profile firmy Foga?
Z tego co kojarzę firma Foga Polen jest najdłużej na rynku.
foga.pl
-
Szanowni specjaliści, potrzebna mi Wasza pomoc. Potrzebny mi do warsztatowego regału profil aluminiowy kwadratowy (https://www.vitrum.pl/2_14/profile-aluminiowe-porsa.aspx) u dużej wytrzymałości. Najlepiej jak największej, cena nie gra roli. Możecie coś polecić?
-
Szanowni specjaliści, potrzebna mi Wasza pomoc. Potrzebny mi do warsztatowego regału profil aluminiowy kwadratowy (https://www.vitrum.pl/2_14/profile-aluminiowe-porsa.aspx) u dużej wytrzymałości. Najlepiej jak największej, cena nie gra roli. Możecie coś polecić?
Sprawdź ofertę Fello: https://fello.pl/profile-aluminiowe/ (https://fello.pl/profile-aluminiowe/)