Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Frezarki => Wątek zaczęty przez: patmos w 29 Czerwca 2015, 10:54:10 czas Polski

Tytuł: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: patmos w 29 Czerwca 2015, 10:54:10 czas Polski
Witam, wszystkich fachowców. Kupiłem sobie okazyjnie, wydaje mi się, że bardzo dobrą frezarke GOF 1300 ACE. Wykonałem nią kilka istotnych dla mnie prac, i sprawuje się naprawdę dobrze. Jest tylko jeden problem frezarka po dociśnięciu jej do zadanej wysokości  a następnie zblokowaniu, nie trzyma lub trzyma słabo i frezarka podnosi się nieznacznie, co jest irytujące jak się każdy może domyślić. Co mogę we własnym zakresie zrobić, żeby ten problem rozwiązać
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 29 Czerwca 2015, 20:27:58 czas Polski
Wyciągnij sprężynę?
Albo jakis inny zacisk/śrubę daj. Moze na dwie nakrętki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 29 Czerwca 2015, 22:19:08 czas Polski
Np. mógłbyś się przedstawić w odpowiednim dziale... Może ja lub inni koledzy moglibyśmy Ci coś doradzić ale sam rozumiesz - jak Ty nas traktujesz tak my Ciebie...
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 29 Czerwca 2015, 23:41:29 czas Polski
Kurde gdybym wiedział to bym nie udzielił odpowiedzi.
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: a3756 w 30 Czerwca 2015, 12:20:10 czas Polski
Trzeba rozkręcić zacisk blokujący i tam można dokręcić aby mocniej dociskało do prowadnicy. Tylko to że się trochę podnosi to chyba nie problem bo podczas prowadzenia można docisnąc.
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 30 Czerwca 2015, 23:03:31 czas Polski
a3756 chyba niektórzy z forumowiczów stoją po przeciwnej stronie. Utarło się, że jak się wchodzi do jakiegoś grona to się wita. Rozumiem, że Tobie to nie przeszkadza.
Jakieś zasady muszą być i sami musimy ich przestrzegać bo inaczej forum DiD zamieni się w śmietnik.
Dziś powitanie, jutro dyskusja polityczna a pojutrze... ?
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: przemoprzem w 30 Czerwca 2015, 23:13:31 czas Polski
Wyluzujcie z tym upomnieniami o powitanie bo się to kuriozalne robi. Co forum to inaczej, siedzę na kilkunastu regularnie i nie na każdym jest taki wymóg. Nie wymagajcie, że każdy będzie się wczytywał w regulamin i wyszukiwał kruczków w stylu "przywitaj się". Jak już chcecie być tacy drobiazgowi to dać blokadę na pisanie na forum do momentu wpisania się w "przywitaj się". Dobrze wiadomo, że ludzi na forum będzie przybywać, bo w tym momencie to jest chyba monopol DiD jeśli chodzi o forum stolarskie w PL i jak coś to piszcie na PW do ludzi żeby się przywitali, a nie co trzeci temat i "przywitaj się w odpowiednim dziale".
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 30 Czerwca 2015, 23:31:55 czas Polski
nie na każdym jest taki wymóg
na tym jest
dać blokadę na pisanie na forum do momentu wpisania się w "przywitaj się"
To jest słuszna koncepcja.
piszcie na PW
Publicznie lepiej działa - ludzie przeglądają forum przed rejestracją i już wiedzą że "nie podarujemy" ;)
A błędy po naprawieniu wybaczamy :)
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 01 Lipca 2015, 13:02:00 czas Polski
Dobrze wiadomo, że ludzi na forum będzie przybywać, bo w tym momencie to jest chyba monopol DiD jeśli chodzi o forum stolarskie w PL

I żeby nie zginęło to trzeba mieć jakieś zasady,bo bez nich DiD podzieli los tych innych.
Od początku stawiano na poprawne wyrażanie się ,pisanie,kulturę osobistą no i przedstawienie się ,żeby wiadomo było z kim się pisze,lub doradza.
Z tym pisanie to ostatnio nie najlepiej ,ale to wszystko przez "telefony,tablety na co komu kajety" ;D 
Może z czasem jak koledzy opanują niesforną technikę to się polepszy :P
I na koniec dodam że mimo braku bata nad nami, to i tak chyba jakoś dobrze wypadamy jako forum stolarskie ???
Pozdrawiam ;)
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 01 Lipca 2015, 19:32:22 czas Polski
Rany julek.
Patmos przedstaw sie i wracamy do meritum tematu.
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: a3756 w 01 Lipca 2015, 22:21:02 czas Polski
To do mnie te wywody raczej a nie do kolego co załozył temat
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 01 Lipca 2015, 23:06:12 czas Polski
gwoli sprostowania.
Np. mógłbyś się przedstawić w odpowiednim dziale... Może ja lub inni koledzy moglibyśmy Ci coś doradzić ale sam rozumiesz - jak Ty nas traktujesz tak my Ciebie...
a potem
Kurde gdybym wiedział to bym nie udzielił odpowiedzi.

a miły68

Utarło się, że jak się wchodzi do jakiegoś grona to się wita

Nawiązywał do kolegi Patmos.

Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 01 Lipca 2015, 23:12:43 czas Polski
Możecie ten temat usunąć?
Robi się nie potrzebne ścieciowisko.
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 01 Lipca 2015, 23:14:57 czas Polski
Popieram. Nie o to chodziło...
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 01 Lipca 2015, 23:17:05 czas Polski
Za Za Za.
Ja się wypisuję z tego tematu.

Do popisania w innym wątku.
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: patmos w 06 Lipca 2015, 20:19:01 czas Polski
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, nawet te mniej miłe ;) mily68. Liczę na wybaczenie moich niecnych postępków.

Tylko to że się trochę podnosi to chyba nie problem bo podczas prowadzenia można docisnąc.
 

Frezarka docelowo ma być pod stołem, dokupiłem do niej taką płytkę KREGA do montażu w stole, więc raczej w trakcie pracy nie będę mógł jej dociskać.

Co do reszty odpowiedzi, spróbuję rozkręcić rzeczony uchwyt, i dam znać czy się polepszyło po manipulacji. W pytaniu w domyśle chodziło mi o to, czy coś tam się nie mogło wyrobić, że nie trzyma

Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: a3756 w 08 Lipca 2015, 14:05:24 czas Polski
Jeżeli chcesz ją pod stolik i tylko tym zabezpieczeniem regulować wysokość to u mnie się tak nie dało. Opadał pod swoim ciężarem. U siebie reguluje wysokość podnośnikiem więc to nie problem.
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 08 Lipca 2015, 22:39:30 czas Polski
Jak pod stołem to polecam moją windę - jest w mojej galerii. Dla mnie wygodniejsza niż podnośnik.
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: a3756 w 09 Lipca 2015, 09:23:26 czas Polski
Z tą śrubą to nie bardzo jest to jak przy tej frezarce wykonać.
Tytuł: Odp: Samodzielna naprawa - regulacja frezarki BOSCH
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 09 Lipca 2015, 22:12:14 czas Polski
No tak. Jak popatrzyłem w google co to za model to faktycznie... Pozostaje podnośnik.