Forum stolarskie Domidrewno.pl

Kosz => Kosz na śmieci => Wątek zaczęty przez: marek_b w 15 Lipca 2015, 18:59:38 czas Polski

Tytuł: Zapsute zdjęcie nowy watek, próba podpięcia zdjęcia z forum
Wiadomość wysłana przez: marek_b w 15 Lipca 2015, 18:59:38 czas Polski
Zdjęcie z forum
Jak widać zdjęcie z forum załączyłem, mam coś źle z moimi, poszukam.
Problem rozwiązywany.
Tytuł: Odp: Zapsute zdjęcie nowy watek, próba podpięcia zdjęcia z forum
Wiadomość wysłana przez: marek_b w 15 Lipca 2015, 19:24:34 czas Polski
"Patrzac po zrodlach SMF'a blad jest w funkcji resizeImageFile ktora probuje dobrac sie do jakiegos obrazka ktory moze byc wyswietlany tylko zalogowanym uzytkownikom. "

Problem rozwiązany.
Próba włączenia zdjęcia o rozmiarze (rozmiar 5760x3840) bezpośrednio z aparatu fotograficznego zmniejszonego do 140KB blokuję cały wątek plus na ostatniej stronie mamy biłay ekran.
Przyczyna, poprawnie znaleziona przez velsyster`a błąd w działaniu funkcji :resizeImageFile"
 Dlaczego tak działa funkcja ?
Ponieważ:
Funkcja próbuje zmniejszyć przesłane zdjęcie jako miniaturkę  ale powodu przydzielenie zbyt małej ilości pamięci"
"Allowed memory size of 94371840 bytes exhausted (tried to allocate 23040 bytes) (Subs-Graphics.php:372)'"
Admin serwera coś powinien z tym zrobić, przydzielić więcej pamięci.
Błąd dość poważny ponieważ przesłanie zdjęć w rozdzielczości zbyt dużej blokuje praktycznie cały wątek, brak możliwości dodawania.
Ciekawe, na inne fora wysyłałem zdjęcia po zmniejszeniu wyłącznie ich rozmiaru a nie wielkości (piksele) i działa OK.






Tytuł: Odp: Zapsute zdjęcie nowy watek, próba podpięcia zdjęcia z forum
Wiadomość wysłana przez: velsyster w 15 Lipca 2015, 20:10:25 czas Polski
Silnik forum probuje byc pomocny i zmniejsza zdjecia w locie. Wiekszosc silnikow tego nie robi.


Moglby Jarek sprobowac w lini 326 zmienic @ini_set('memory_limit', '90M'); w pliku Sub-Graphics.php na jakas wieksza wiartosc. Moze by to cos dalo.
Tytuł: Odp: Zapsute zdjęcie nowy watek, próba podpięcia zdjęcia z forum
Wiadomość wysłana przez: marek_b w 15 Lipca 2015, 20:21:20 czas Polski
Admin serwera przydziela globalnie dla wszystkich nie admin forum, chyba że to forum jest na prywatnym serwerze.
Tytuł: Odp: Zapsute zdjęcie nowy watek, próba podpięcia zdjęcia z forum
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 17 Lipca 2015, 20:10:32 czas Polski
Panowie

Zamiast ładować full size zmniejszcie lokalnie na komputerze fotki. Szanujcie miejsce na serwerze. Wiem, że się nie chce i prościej ładować 7mb JPGi, ale... nie o to chodzi ;)



Tytuł: Odp: Zapsute zdjęcie nowy watek, próba podpięcia zdjęcia z forum
Wiadomość wysłana przez: kozio w 17 Lipca 2015, 20:14:48 czas Polski
Wciąż polecam prosty Photorazor do zmniejszania gdzie przy świetnej jakości mamy duży obrazek.
Tytuł: Odp: Zapsute zdjęcie nowy watek, próba podpięcia zdjęcia z forum
Wiadomość wysłana przez: marek_b w 17 Lipca 2015, 20:18:52 czas Polski
Problem to ładowanie 140KB o wielkości  5760x3840, plik mały a obraz duży.
Tytuł: Odp: Zapsute zdjęcie nowy watek, próba podpięcia zdjęcia z forum
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 17 Lipca 2015, 20:25:10 czas Polski
1024 x 1024 to max wymiary fotek w postach. Dla leniuchów (włącznie ze mną) polecam soft typu Image resizer for windows - pod prawym klawiszem mamy resize i wybieramy wymiar ;) Dużo szybciej niż otwierać jakiś soft i w nim robić.

Ten uszkodzony wątek o stole warsztatowym - walczę z nim ;/
Tytuł: Odp: Zapsute zdjęcie nowy watek, próba podpięcia zdjęcia z forum
Wiadomość wysłana przez: marek_b w 17 Lipca 2015, 20:28:03 czas Polski
OK, powodzenia.