Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Frezarki => Wątek zaczęty przez: futrzak w 15 Lipca 2015, 19:58:43 czas Polski

Tytuł: Frezy Makita, czy Globus?
Wiadomość wysłana przez: futrzak w 15 Lipca 2015, 19:58:43 czas Polski
Zastanawiam się nad kupnem frezów szczególnie do mdfu i do dębu, które polecacie bardziej, Globus czy Makita? Ceny obu na allegro w okolicach 30zł za frez. Będę używał je z Makita RT0700CX2J.
Tytuł: Odp: Frezy Makita, czy Globus?
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 15 Lipca 2015, 20:05:39 czas Polski
wydaje mi sie ze frezy firmy globus sa drozsze ?
Tytuł: Odp: Frezy Makita, czy Globus?
Wiadomość wysłana przez: futrzak w 15 Lipca 2015, 20:22:08 czas Polski
http://allegro.pl/frez-prosty-dwuplytkowy-cnc-premium-wiercenieft901-i5521729992.html (http://allegro.pl/frez-prosty-dwuplytkowy-cnc-premium-wiercenieft901-i5521729992.html)
http://allegro.pl/makita-frez-do-drewna-prosty-8mm-d-10067-szeroko-i5266630578.html (http://allegro.pl/makita-frez-do-drewna-prosty-8mm-d-10067-szeroko-i5266630578.html)

chyba że to są jakieś chińskie podróby :D

Tytuł: Odp: Frezy Makita, czy Globus?
Wiadomość wysłana przez: przemoprzem w 15 Lipca 2015, 20:55:31 czas Polski
Jeśli Globus to pisz do firmy https://www.elektropasaz.pl/ (https://www.elektropasaz.pl/) ceny mają najlepsze w necie, jak nie mają czegoś na stronie to ściągną z Wapiennicy. Z frezów globusa polecam te CNC bo mają ostrze również od czoła frezu i można nimi wiercić.
Tytuł: Odp: Frezy Makita, czy Globus?
Wiadomość wysłana przez: futrzak w 15 Lipca 2015, 21:03:16 czas Polski
Dzięki wielkie, właśnie takiej strony szukałem :)
Tytuł: Odp: Frezy Makita, czy Globus?
Wiadomość wysłana przez: pawel49 w 18 Lipca 2015, 20:31:59 czas Polski
Ostatnio zamawiałem frezy ze strony podanej wyżej i wszystko w porządku. Jak zamówisz i prześlesz dowód wpłaty do 14 to wysyłają w ten sam dzień. Ogólna uwaga co do frezarki, którą posiadasz, bo też taką mam. Ma tylko 35mm wgłębiania, więc polecałbym zwrócić uwagę na długość frezu. Ja kupuje zawsze dłuższe niż standardowe, ponieważ wycinam w oparciu o szablon z 10mm sklejki, więc dodatkowo mi odchodzi. Jak jest zamontowany pierścień kopiujący to też do końca samego się nie zagłębisz, bo nakrętka mocująca frez zacznie obcierać o pierścień. Pozdrawiam