Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => SAM'y => Wątek zaczęty przez: studio tata w 23 Sierpnia 2013, 21:04:08 czas Polski

Tytuł: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 23 Sierpnia 2013, 21:04:08 czas Polski
Witam
Chcialbym zrobic stolik ala festool mft3
Jako , ze nie mam za duzo pieniedzy oraz , ze dysponuje innymi narzedziami niz festool
bedzie to jedynie wariacja na temat tego stolika znalazlem w sieci pare materialow
na ten temat . O ile czesc drewniana chyba jestem w stanie sam zaprojektowac i zrobic , o tyle czesci metalowe
beda sprawialy mi klopot. Na poczatek poszukuje takich elementow  ja na zdjeciu pieskow do szyny i do stolu
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 23 Sierpnia 2013, 21:19:40 czas Polski
myslalem na takim mobilnym stolikiem
blat mozna zamowic w cnc natomiast
nie wiem jak wybrnac z profilu w kolo stolika ?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 23 Sierpnia 2013, 21:32:26 czas Polski
Ja zlecałem wykonanie piesków na tokarce cnc, bo toczenie z ręki kilku sztuk - to tak średnio dokładne. Musisz mieć 19.95 mm wtedy psy pasują idealnie.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 23 Sierpnia 2013, 21:38:25 czas Polski
A witaj
Jarek masz / bede pisal chyba po imieniu , tak jest zwykle na forach/ stolik festoola w komplecie , chyba gdzies na filmach widzialem , dlaczego zamawiales pieski , ja mam i makite i festoola zaglebiarke i chyba taki system choc diy , bedzie bardziej uniwersalny , i chyba mniej kosztowac?

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 23 Sierpnia 2013, 22:36:55 czas Polski
Festool nie ma takich imaków w ofercie ;) trzeba samemu dorobić. Co do stolika/blatu - musi być na CNC zrobiony, z ręki nigdy tego dobrze nie wykonasz, a cały bajer tego blatu to IDEALNE kąty między otworami.

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 23 Sierpnia 2013, 23:09:06 czas Polski
Wiesz Jarek, zależy jaka komu dokładność jest potrzebna, jeśli taki stolik ma być używany na budowie do docinania OSB pod szalunek to odchyłka od winkla rzędu 5 mm nie będzie tragedią, a z drugiej strony może to wszystko być zbyt mało dokładne jak klient chodzi i sprawdza schody szczelinomierzem  ;D Myślę, że do zastosowań meblarskich takie wycinanie na CNC jest potrzebne, ale do stolarstwa moim skromnym zdaniem wystarczy dokładnie wytrasować, na punktować i wiertełkiem  piórowym dokonać odwiertu  ;)
Na koniec taka refleksja... To i tak jest technologia rakietowa w porównaniu do tego co się spotyka w zakładach stolarskich :(
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 23 Sierpnia 2013, 23:32:32 czas Polski
Festool nie ma takich imaków w ofercie ;) trzeba samemu dorobić. Co do stolika/blatu - musi być na CNC zrobiony, z ręki nigdy tego dobrze nie wykonasz, a cały bajer tego blatu to IDEALNE kąty między otworami.


o dokladnosci wiem i dlatego napisalem ze mam juz miejsce do wyciecia na cnc baltu a jedynie szukam miejsca , dzie mozna wykonac imaki i pieski do szyny
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 03 Października 2013, 00:31:12 czas Polski
Witaj nie wiem, czy nadal jesteś zainteresowany zrobieniem takiego stolika(a właściwie stołu), jeśli tak to chętnie pomogę.
Ja jestem ze swojego zadowolony.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 03 Października 2013, 07:10:15 czas Polski
Robson fajnie ze zrobiles wrzucj fotki , ja urzadzam narazie swoja pracownie i
 zatrzymalem sie na blacie i imakach
gdzie zamowilec szczegolnie te imaki mocujace szyne ?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 03 Października 2013, 07:27:02 czas Polski
Na pewno znajdziesz w swojej okolicy jakiś warsztat ślusarsko-mechaniczny, to Ci wytoczą. Ja taki znalazłem i robią mi to co mi potrzeba: kółka pasowe, pierścionki, wały.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 03 Października 2013, 10:23:56 czas Polski
studio tata

Możliwie jak najszybciej zapodam zdjęcia,
mój blat jest wykonany z płyty mdf 18mm i ma wymiary 1950x950 o ile dobrze pamietam,
dodatkowo wzmocniłem dookoła listwą drewnianą 80x30 i wpuściłem w nią profil aluminiowy taki w który można wprowadzić ściski Festool-a. Ma to  zastosowanie np.przy owiertach w czole ramiaków przy użyciu frezarki.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 03 Października 2013, 12:05:46 czas Polski
a jak poradziles sobie z pieskami do szyny ?
wrzuc fotki
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 03 Października 2013, 21:23:19 czas Polski
Witam oto moje imaki do blatu i szyny :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Dreluks w 03 Października 2013, 21:23:58 czas Polski
Witam,

Ja zimą planuję zrobić sobie typowy mobilny stół na montaże taki jak Studio tata pokazał na zdjęciach. Mam cały plan rozpisany poszczególnych elementów. Więc myślę, że pójdzie w miarę szybko;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 03 Października 2013, 21:25:23 czas Polski
inne ujęcie
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 06 Października 2013, 18:31:07 czas Polski
dzieki za fotki
imaki kupione ,  zrobione ?
stolik dobrze sie sprawuje , czy zrobiles jakas modyfikacje wzgledem pokazanego ?
pozdr
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 06 Października 2013, 20:07:05 czas Polski
Wykonanie imaków zleciłem tokarzowi. :)

Tak jak pisałem wcześniej,
 wykorzystuje wpuszczony profil  aluminiowy do owiertów w czole  ramiaków za pomocą frezarki.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 06 Października 2013, 20:23:38 czas Polski
a profile , gdzie zakupiles ?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 06 Października 2013, 20:32:00 czas Polski
Profil zakupił mi kolega w jakiejś hurtowni z aluminium,po drobnej modyfikacji(przycięcie z szerokości) nadaje się jak ulał.


 
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: lid w 06 Października 2013, 20:34:48 czas Polski
Ten blat to z płyty MDF macie zrobiony?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 06 Października 2013, 20:40:41 czas Polski
Tak, MDF 18mm
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 06 Października 2013, 20:43:15 czas Polski
Chyba mi smaka zroobiłeś na taki stoolik do festoola :D
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: lid w 06 Października 2013, 20:51:28 czas Polski
Nie jest za "miękka" płyta. Dopytuję bo sam chcę dorobić blat.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 06 Października 2013, 21:10:00 czas Polski
Nie jest za "miękka" płyta. Dopytuję bo sam chcę dorobić blat.

nie bardzo rozumiem,mógłbyś jaśniej
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: lid w 06 Października 2013, 21:18:52 czas Polski
Płyta MDF jest raczej słabo prasowana, stąd użyłem określenia "miękka".
Zastanawiam się, czy nie będzie się zbyt szybko zużywała.

Pozdrawiam Krzysztof
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 06 Października 2013, 21:19:55 czas Polski
Nie jest za "miękka" płyta. Dopytuję bo sam chcę dorobić blat.
Ta płyta jest zaczerpnięta z oryginalnego MFT. A po co taka właśnie jest? Jest wiele powodów: tania, łatwa do wymiany, nie jest śliska, nie rysuje materiału, można na niej ciąć, nie brudzi, ma optymalny ciężar itd. Ma też wady: szybko się zużywa, robią się dziury, brudzi się, pęcznieje bo jest wrażliwa na wilgoć, ciężka do przenoszenia. Ale skoro Festool wybrał taką to widocznie jest to dobry materiał na blat stołu. Ja mam surowy MDF na blacie do składania mebli i co jakiś czas wymieniam, sprawdza się bo ma takie zalety jakie powyżej napisałem.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: lid w 06 Października 2013, 21:23:51 czas Polski
Tego się spodziewałem. Myślałem ostatnio bawić się w klejenie HDF 5mm to znacznie twardsza płyta, choć też nieodporna na wilgoć.
Dziękuję za informację, bardzo mi pomogły.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 06 Października 2013, 21:25:51 czas Polski
....no wlasnie czy mozna jakos zaimpregnowac mdf, czy to nie ma sensu ?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: lid w 06 Października 2013, 21:27:56 czas Polski
MDF bardzo "pije" i puchnie.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 06 Października 2013, 21:32:01 czas Polski
to wiem i dlatego sie dopytuje , teraz mam troche roboty ale za niedlugo bede sie zabieral za przewozny stolik z wozkiem na systainery , trzeba zamowic blat na cnc , imaki i profile poszukac
moze ktos widzial , gdzie mozna zakupic pasujace do sciskow festoolowych ?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 06 Października 2013, 21:33:18 czas Polski
....no wlasnie czy mozna jakos zaimpregnowac mdf, czy to nie ma sensu ?

Można normalnie polakierować lakierem bezbarwnym ALE: Z moich obserwacji (dużo używam płyty wiórowej i MDF, HDF) wynika, że jeśli chcecie go używać tylko jako blat który jest zawsze poziomo nad ziemią, to nie ma takiej potrzeby, ponieważ nawet jeśli będzie ciągnął wilgoć z powietrza to będzie to robił całą powierzchnią (dzięki temu, że jest surowy) i przyrost grubości pewnie wyniesie jakieś dziesiąte części milimetra ale na całej powierzchni równomiernie.  Niestety wielka lipa będzie jak ten blat postawicie w pionie na wilgotnej podłodze w warsztacie, wtedy już na następny dzień będziecie musieli go skrócić o jakieś 5 cm  które na bank spęcznieją ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 06 Października 2013, 21:37:03 czas Polski
wilgotna podloga w warsztacie stolarskim !?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 06 Października 2013, 21:38:56 czas Polski
A co w tym dziwnego, nie każdy ma super halę z klimatyzacją czy ogrzewaniem podłogowym jak Jarek :P
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: lid w 06 Października 2013, 21:41:42 czas Polski
Rozważałem użycie na blat takiej płyty budowlanej MFP ona jest odporna na wilgoć.
Chyba wrócę do tego pomysłu.

Pozdrawiam Krzysztof
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 06 Października 2013, 21:47:57 czas Polski
MDF bardzo "pije" i puchnie.
pije i puchnie jak wylejesz na niego wodę,ja swój blat zaimpregnowałem olejem do blatów,puki co nic się nie dzieje
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 06 Października 2013, 21:51:19 czas Polski
....no wlasnie czy mozna jakos zaimpregnowac mdf, czy to nie ma sensu ?

 Niestety wielka lipa będzie jak ten blat postawicie w pionie na wilgotnej podłodze w warsztacie, wtedy już na następny dzień będziecie musieli go skrócić o jakieś 5 cm  które na bank spęcznieją ;)
Przewidziałem to, ja swój blat odwieszam na ścianę :D
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 06 Października 2013, 22:14:11 czas Polski
gdzie mozna zakupic pasujace do sciskow festoolowych ?
[/quote]
W sprzedaży jest sporo profili do których pasują ściski ,
wystarczy wziąć ścisk ze sobą i do hurtowni :)

Widziałem profil dedykowany dla Festoola  MTF  na ebay-u,tylko cena nie była atrakcyjna- :'( przynajmniej dla mnie
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 06 Października 2013, 22:19:42 czas Polski
płyty budowlanej MFP

No nie wiem, ona się troszkę kruszy i wydaje mi się, że jest za twarda, może rysować materiał. Jeszcze jedno, może to dla Was wyda się śmieszne czy coś, ale takie MFP jest niemiłe w dotyku, to znaczy jak się przejedzie po tym ręką np. zbierając wkręty czy zrzucając kurz, trociny to można sobie wbić jakąś drzazgę czy poharatać rękę, ale może przesadzam i tak tylko mi się wydaje...
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Dreluks w 06 Października 2013, 22:46:02 czas Polski
Witam,

Ja zaczynam pomału zbierać materiały i kupować na stolik mobilny. Jeśli chodzi o płytę to MDF i zabezpieczę Caponem albo kupię płytę tzw. Durelis czyli ta zieloną i wodoodporną. Jest trwalsza od OSB i wiórówki
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: lid w 07 Października 2013, 07:06:33 czas Polski
jest za twarda, może rysować materiał. Jeszcze jedno, może to dla Was wyda się śmieszne czy coś, ale takie MFP jest niemiłe w dotyku, to znaczy jak się przejedzie po tym ręką np. zbierając wkręty czy zrzucając kurz, trociny to można sobie wbić jakąś drzazgę czy poharatać rękę, ale może przesadzam i tak tylko mi się wydaje...
[/quote]

Dotykałem MFP i nie miałem wrażenia, że jest szorstka. Prędzej OSB.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 07 Października 2013, 08:29:36 czas Polski
moze wspolne zamowienie imakow ?
kto chetny ?
znalazlem listwe profilowa do sciskow na unimaxie czeskim
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 07 Października 2013, 09:13:01 czas Polski
Czytam ten wątek z zainteresowaniem ponieważ też myślę o budowie wlasnego stołu, bo bardzo brakuje przy pracy.
Ja z chęcia bym sie dołączył do wspólnego zamowienia. Ale potrzebuję trochę czasu jeszcze na dokończenie koncepcji, a najbliższe dni mam zawalone innymi rzeczami. Powinienem byc gotowy do zamawiania gdzieś koło początku listopada. Podejrzewam jednak, że tak dlugo nie będziesz chciał czekać?

Pozdrawiam
MarcinW
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 07 Października 2013, 09:25:19 czas Polski
mysle ze sie
zejdzie

wiec zakladam liste
na imaki i listwe boczna profilowa
cnc chyba kazdy ma swojej okolicy?
zobaczymy zawsze latwiej bedze ze wspolnym zamowieniem

-----------------------------
imaki komplet / tj imakipozycjonujace oraz  do szyny razem 4szt , material aluminium/ i listwa  mocujaca profilowa


1. MarcinW
2.  studio tata

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 07 Października 2013, 09:33:51 czas Polski
hmm może i ja bym się skusił. Wszystko zależy od kwot...
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 07 Października 2013, 09:36:32 czas Polski
zapewne im wiecej zamawiajacych , tym taniej
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 07 Października 2013, 09:40:50 czas Polski
A na dzień dzisiejszy ile ta listwa kosztuje?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 07 Października 2013, 10:02:44 czas Polski
Do jutra 28,61 z Vat:  http://www.uni-max.com.pl/profil-mocujacy-1220-mm/d/ (http://www.uni-max.com.pl/profil-mocujacy-1220-mm/d/)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 07 Października 2013, 10:03:49 czas Polski
szybki jestes , za 1,2mb
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 07 Października 2013, 10:06:20 czas Polski
Parę rzeczy tam kupiłem, dostaję katalogi.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 07 Października 2013, 10:11:28 czas Polski
Profil teowy z Unimaxa to groszowa sprawa; swoją drogą ciekawi mnie jak te ich ściski rurowe. Zamawiając kilka "pierdół" jak się uzbiera jakaś (w sumie niewielka) kwota przesyłka za free.
Bardziej chodzi o ceny imaków.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: hycel w 07 Października 2013, 10:35:34 czas Polski
Witam .
    Jeżeli bym nie sprawił dodatkowych problemów ,to ja chętnie
bym się ,,podłączył ,pod powyższe zamówienie .
Wszelkie formy płatności akceptuje , obiecuje nie
sprawiać żadnych kłopotów.
   
        Dziękuje,  Andrzej
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 07 Października 2013, 10:41:47 czas Polski

prosze jezeli jestescie chetni o dopisywanie sie do listy
-----------------------------
imaki komplet / tj imakipozycjonujace oraz  do szyny razem 4szt , material aluminium/ oraz  listwa  mocujaca profilowa


1. MarcinW
2.  studio tata
3. hycel


w tygodniu zrobie rekonesans co do ceny imakow , u tokarzy , listwy sa przy okazji , imaki sa tez na ebayu ,
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: lid w 07 Października 2013, 10:53:55 czas Polski
Dopisz mnie do zamówienia.  ;)

Pozdrawiam Krzysztof
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 07 Października 2013, 11:04:18 czas Polski
Dopisz mnie do zamówienia.  ;)

Pozdrawiam Krzysztof

prosze jezeli jestescie chetni o dopisywanie sie do listy
-----------------------------
imaki komplet / tj imakipozycjonujace oraz  do szyny razem 4szt , material aluminium/ oraz  listwa  mocujaca profilowa


1. MarcinW
2.  studio tata
3. hycel
4. lid

w tygodniu zrobie rekonesans co do ceny imakow , u tokarzy , listwy sa przy okazji , imaki sa tez na ebayu ,
----------------------------------------------
mysle , ze pospiechu nie ma i damy sobie ze 2-3 tygodnie na zapisy i zamkniecie listy
-----------------------------------------------
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 07 Października 2013, 20:47:49 czas Polski
Nie wiem czy to cos da, ale jeśli ilość chetnych do zakupu, a tym samym ilość detali bedzie rosła - to może jest sens ominąć jednego pośrednika w całym łańcuchu i zakupić od ich dostawcy/producenta/hurtownika/importera? Co wy na to? Warto pogrzebać? To wszystko oczywiście zalezy tylko i wyłacznie od ilości.

Pozdrawiam
MarcinW
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Dreluks w 07 Października 2013, 21:01:07 czas Polski
Witam,

Myślę, że to bardzo dobry pomysł.
I wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem będzie utworzenia "NOWEGO WĄTKU" do zamówienia. Jeśli jest lista otwarta to ja również się piszę  ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Dreluks w 14 Stycznia 2014, 21:15:39 czas Polski
Witam,

No to Jakubie. Dawaj co masz do zaoferowania  ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Jakub82 w 14 Stycznia 2014, 21:22:13 czas Polski
Witam mam kilka rad dla członków tej dyskusji , mogę się z wami podzielić nimi gdyż jestem posiadaczem mft3 festool i co mogę powiedzieć nie jestem zadowolony, za kawałek aluminium i mdf tyle pieniędzy to przesada dlatego wszystkich namawiam na zrobienie go we własnym zakresie, z oryginalnego musiałem osunąć nogi gdyż stół się cały chwiał jest nie stabilny teraz wisi podpięty do stolika roboczego, po co system przeciw wyszczerbieniowy w listwie i zagłębiarce, jak stół wymusza na nas zagłębienie w blat max 5 mm co w konsekwencji powoduje wyszczerbienie płyty od spodu i to przy swoim projekcie uwzględnijcie,tak zaprojektujcie aby piła zagłebiarki zanurzyła się co najmniej 1 cm w blat. Kolejna sprawa to listwa oporowa i system mocowania szyny są luzy i co pewien czas ponownie trzeba wszystko ustawiać, dlatego polecam wykonanie na CNC blatu i do tego piesków niskich i wysokich jedne na listwę tak żeby ją oprzeć (nie mocować od spodu)  drugie natomiast na oporniki dla materiału. To chyba tyle sam pomysł stołu OK, tylko trzeba pamitać, że mft nie jest pomyslany pod stałe miejsce w warsztacie, a jako stolik mobilny.       
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Dreluks w 14 Stycznia 2014, 21:59:03 czas Polski
Witam,

Dzięki Jakubie za opinie na ten temat. Myślałem kiedyś o kupieniu tego stołu ale jak widziałem go w rzeczywistości to od razu dałem sobie na wstrzymanie i później stwierdziłem że zrobię  sobie taki mobilny jak studiotata pokazał na samym początku dyskusji zdjęcia. Natomiast taki stacjonarny to będzie masywny i konkretny  ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 14 Stycznia 2014, 22:08:30 czas Polski
Kochani pamietam o stoliku , jest w planach jedynie teraz mam zajeta glowe
ocieplaniem warsztatu , jak skoncze ruszam ze stolikiem
pozdr
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Dreluks w 14 Stycznia 2014, 22:20:38 czas Polski
Witam,

No napiszę szczerze że się doczekać nie mogę ja wyjdą stoły innych forumowiczów. Ja już małymi krokami zmierzam do przodu choć mało czasu jest na dodatkowy sprzęt w warsztacie by zrobić :P
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: wojcinskimichal w 15 Stycznia 2014, 15:04:59 czas Polski
Ktoś może wie gdzie indziej można kupić taki profil http://www.uni-max.com.pl/profil-mocujacy-1220-mm/d/ (http://www.uni-max.com.pl/profil-mocujacy-1220-mm/d/)  bo 40 zł  za kawałek aluminium to trochę przesada. Mam zamiar zrobić sobie taki mobilny stolik, na blat zamierzam dać sklejkę  18 mm otwory wycięte na cnc. 
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: lemonmint w 15 Stycznia 2014, 16:35:22 czas Polski
A czy przypadkiem Festool nie sprzedaje tego blatu MDF z otworami jako części zamiennej do MFT/3?
Może to jest dobra baza do SAM-a, jeśli cena jest rozsądna?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: hycel w 15 Stycznia 2014, 17:18:43 czas Polski
Witam.
 Od paru dni jestem w posiadaniu wspomnianych listw mocujących.
Nabyłem je w ,,Unimax,ie, dostawa przebiegła bez problemowo .
Mam 5 sztuk ,plus 6 zacisków .
Listwy są wykonane precyzyjnie , a samo aluminium jest
wysokiej jakości .Uważam ze cena jest na poziomie jakości .
Listwy zastosuje do stolika pod pilarkę i frezarkę .
Przyznam się ,ze ciągle się miotam czy robić ,,SAMA"
czy kupić gotowca . Wczoraj byłem w sklepie i ,,pobawiłem "
się pilarką fetool,a CMS-TS 55 SET .
Efekt był taki ,ze długo nie mogłem zasnąć.
Problem polega na decyzji : robienie ,,SAMA"
daje radość i satysfakcje z pracy oraz duży rozwój
umiejętności i wiadomości .Na pewno pochłonie mnóstwo
czasu .
Kupie  w sklepie ,to mam czas na inne realizacje , a ich nie brakuje .
                                                                                                                                                                                                                                                    Pozdrowienia
       
             
 
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: wojcinskimichal w 15 Stycznia 2014, 18:42:28 czas Polski
Cytuj
Może to jest dobra baza do SAM-a, jeśli cena jest rozsądna?
No niestety 524 zł to trosze dużo. Jednak ze zrobieniem takiego blatu nie ma problemu.

Cytuj
Wczoraj byłem w sklepie i ,,pobawiłem "
się pilarką fetool,a CMS-TS 55 SET
Ja posiadam perę narzędzi festool i choć trzeba przyznać ze swoje kosztują ze wszystkich jestem bardzo zadowolony.
Trzeba tylko uważać  bo to wciąga :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: lemonmint w 15 Stycznia 2014, 18:52:29 czas Polski
Jednak ze zrobieniem takiego blatu nie ma problemu.
Szukam wokół siebie kogoś, kto robi takie usługi na CNC. Ale wychodzi tylko obróbka metalu. Czy szukać warsztatu stolarskiego, czy ślusarskiego?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: wojcinskimichal w 15 Stycznia 2014, 18:59:54 czas Polski
A jakie okolice ? No to też zależy jaką metodą obrabiają jak wodą i plazmą  to odpada ale jak frezem lub laserem jak najbardziej trzeba dzwonić. 
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: lemonmint w 15 Stycznia 2014, 19:03:15 czas Polski
Katowice + 50 km
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: vlad w 15 Stycznia 2014, 19:10:50 czas Polski
Czy szukać warsztatu stolarskiego, czy ślusarskiego?
Szukać firmy reklamowej, która produkuje reklamy świetlne. Będą zapewne w posiadaniu takiego plotera cnc.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: gołąb w 15 Stycznia 2014, 19:27:18 czas Polski
Szukam wokół siebie kogoś, kto robi takie usługi na CNC.
Nie, żeby reklamować ale na "sąsiednim" forum jest człowiek, który ogłaszał się jakiś czas temu z płytami mdf do mft/3 w cenie (jeśli dobrze pamiętam) ok 250 zł. Wykonane na cnc.
 

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: vlad w 15 Stycznia 2014, 19:44:04 czas Polski
Jak nikogo nie znajdziesz, to daj znać. Tylko do mnie to trochę daleko- niby też Śląsk, ale Dolny :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Paulus w 15 Stycznia 2014, 21:29:30 czas Polski
Katowice + 50 km
Może to Cię zainteresuje:
http://www.soma.tychy.pl/index/ (http://www.soma.tychy.pl/index/)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: lemonmint w 15 Stycznia 2014, 21:39:35 czas Polski
Dzięki Paulus, to może być to. ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Dreluks w 15 Stycznia 2014, 22:54:28 czas Polski
Witam,

Vlad jakie okolice Dolnego Śląska?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: vlad w 16 Stycznia 2014, 07:00:16 czas Polski
Dreluks, okolice Wałbrzycha.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 16 Stycznia 2014, 08:41:25 czas Polski
to moze zamowmy te balty u czlowieka z sasiedneigo forum , tez mam namiary ?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: gołąb w 16 Stycznia 2014, 09:18:40 czas Polski
Jak by się zamówiło wspólnie kilka sztuk, powinno być nieco taniej - w końcu spora cześć roboty to programowanie...
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Nakusek w 16 Stycznia 2014, 09:59:37 czas Polski
Jeśli cena nie będzie zabójcza, to ja też chętnie się dopiszę do listy :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 16 Stycznia 2014, 11:33:51 czas Polski
to juz jest zaprogramowane , mysle ze z kosztami wysylki to nie jest za duzo ?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: wojcinskimichal w 16 Stycznia 2014, 17:48:08 czas Polski
A wie ktoś może jaki jest rozstaw tych otworów gdzieś ktoś pisał że 96 mm, ale nie wiem jak to było mierzone od środka otworów czy od brzegu do brzegu? Płyta dziś kupiona to można by było frezować, jak ładnie wyjdzie to mógłbym tez kolegą wyfrezować. 
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 16 Stycznia 2014, 19:07:17 czas Polski
Rozstaw nie ma znaczenia, muszą być "jedynie" bardzo równo rozłożone, tylko wtedy uzyskasz 90,45,30,60 stopni między otworami. Otwory średnicy 20mm (pod imaki 19.95mm).

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: vlad w 16 Stycznia 2014, 19:11:14 czas Polski
mógłbym tez kolegą wyfrezować. 
A ten kolega to się tak zgodzi na to?  ;D ;D
Tu jest plik sketchupa ze stolikiem, wymiary można stamtąd ściągnąć- mi wychodzi 96 między osiami otworów.
http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=9fc4fb4436419d7c6ebbf01a0d4a91b4 (http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=9fc4fb4436419d7c6ebbf01a0d4a91b4)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: valdi w 16 Stycznia 2014, 23:24:50 czas Polski
jest to wielokrotność systemu 32
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: wojcinskimichal w 19 Stycznia 2014, 15:45:50 czas Polski
Otwory w blacie wyfrezowane, wyszły idealnie  :)  Jutro następne części.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 19 Stycznia 2014, 19:00:13 czas Polski
Dobra robota!
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Dreluks w 19 Stycznia 2014, 22:18:40 czas Polski
Witam,

No postępy są  ;) Czekam na ciąg dalszy
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 20 Stycznia 2014, 09:16:36 czas Polski
Ciekawy wątek, prawie 1700 wpisów i jeszcze żaden stolik nie powstał ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 20 Stycznia 2014, 09:21:49 czas Polski
he he Amigorg ma klopoty z matematyka ???
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 20 Stycznia 2014, 09:40:59 czas Polski
Amigorg ma klopoty z matematyka
Z matematyką kłopotów nie mam, ale ze wzrokiem na pewno. W wątku " Stolik ala festool mft3" nie mogę zobaczyć tego SAM-a, a chciałbym wreszcie postawić komuś "+" :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Dreluks w 20 Stycznia 2014, 10:48:14 czas Polski
Witam,

No zachęta Amigorg jest i to duża  ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Dreluks w 26 Stycznia 2014, 13:16:20 czas Polski
Witam,


No ja pomału się przymierzam do tego stolika. I wolne chwile wieczorami przeznaczyłem jak na razie na blat... I to już jest coś ;) Blat wykonałem z 3 klejonych płyt MDF. Otwory zrobiłem sam za pomocą wiertła piórkowego. Blat roboczy ma wymiary 89cm x 130cm. Do tego zaprzyjaźniony tokarz dorobił pieski. 2 duże i 2 mniejsze.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 26 Stycznia 2014, 13:40:37 czas Polski
Blat wygląda solidnie. U mnie już pół plusa masz ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: PiotrM w 26 Stycznia 2014, 15:17:09 czas Polski
witam,
Porządny blat, ja jestem jeszcze w trakcie organizacji, ale plus u mnie masz.
Temat ten mnie interesuje .

pozdrawiam
PiotrM
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: RobRob w 26 Stycznia 2014, 15:48:56 czas Polski


taki iny stół typu mft 3
Hobelbank & Maschinentisch: Was diese Bank so alles kann! (http://www.youtube.com/watch?v=Cepg2DAkKQE#ws)
poniżej link do gazety i plany stoliku
http://avaxhome.cc/magazines/HolzWerken_37.html (http://avaxhome.cc/magazines/HolzWerken_37.html)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 26 Stycznia 2014, 16:03:08 czas Polski
jakos nie moge znalesc planow w/g podanego linku ?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: RobRob w 26 Stycznia 2014, 16:30:08 czas Polski
mała poprawka jeszcze druga część

http://avaxhome.cc/magazines/HolzWerken_38.html (http://avaxhome.cc/magazines/HolzWerken_38.html)
musisz sciągnąć 2 gazetki w PDF
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 26 Stycznia 2014, 16:41:58 czas Polski
ale co trzeba sie zalogowac ?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: lemonmint w 26 Stycznia 2014, 17:16:49 czas Polski
Też próbuję i nic mi nie wychodzi. RobRob, mógłbyś być troszkę precyzyjniejszy z tymi planami? Proszę.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 26 Stycznia 2014, 18:36:46 czas Polski
he he znalazle jeszcze ciekawa konstrukcje stolika do majsterkowania
jak ktos ma na stanie sciski rurowe jak znalazl !
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 26 Stycznia 2014, 18:43:32 czas Polski
Rzeczywiście, konstrukcja ciekawa.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: RobRob w 26 Stycznia 2014, 18:50:17 czas Polski
pod gazetą kliknijcie na   filepost.com otworzy sie nowa strona ,następnie kliknąć na Low Speed DownLoad będzie odliczanie 30 lub 90 sekund wpisac kod z obrazka wcisnąć enter i kliknąc na
Start Downloading Now! i sciągasz plik w pdf
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Szajba w 26 Stycznia 2014, 19:07:21 czas Polski
Ewentualnie tu http://hostuje.net/file.php?id=a0ddf5c0156321e093918bf28123e2d3 (http://hostuje.net/file.php?id=a0ddf5c0156321e093918bf28123e2d3) - bez obrazków :)
Klikamy - "Pobierz plik"
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: gawlita w 03 Lutego 2014, 18:00:24 czas Polski
Szukam wokół siebie kogoś, kto robi takie usługi na CNC. Ale wychodzi tylko obróbka metalu. Czy szukać warsztatu stolarskiego, czy ślusarskiego?
Poszukaj producentów mebli twardych. Oni w większości mają centra cnc i niekiedy można się z nimi dogadać :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 03 Lutego 2014, 22:25:42 czas Polski
Dreluks: do swojego blatu - doklej ładne listewki do okoła.. wzmocnisz trochę te miejsca i będzie ładniejszy! :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Dreluks w 03 Lutego 2014, 22:40:30 czas Polski
Dreluks: do swojego blatu - doklej ładne listewki do okoła.. wzmocnisz trochę te miejsca i będzie ładniejszy! :)
Witam,


Tak planuję Jarku. Zobaczę jeszcze jakie ale będą chyba dębowe albo i jesionowe Ale jestem zbytnio czasowo ograniczony i robię takie rzeczy z doskoku.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 03 Lutego 2014, 22:47:55 czas Polski
Dreluks , a ja zaproponowałbym Tobie coś takiego , listwa wzmacnia blat a zarazem służy do mocowania elementów
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: wojcinskimichal w 03 Lutego 2014, 23:25:41 czas Polski
Ma ktoś możliwość zmierzenia tych ścisków festoola bo znalazlem podobny profil  i nie wiem czy wymiary były by odpowiednie
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robertus69 w 03 Lutego 2014, 23:52:51 czas Polski
Z tego co pamietam to dobrze scisk miesci sie w profil wystawienniczy w sytemie 8mm
Lub kupujesz profil aluminiowy 20x20x2 i wycinasz w jednej plaszczyznie rowek 8 mm i gitara. Tanio i dobrze

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robertus69 w 10 Lutego 2014, 09:09:51 czas Polski
I wlasnie zrobione przeze mnie profile teowe pasujace do sciskow festoola. Profil 15x15x1.5mm z castoramy za 10 zl

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 10 Lutego 2014, 09:30:25 czas Polski
dobry pomysl , ale mam watpliwosci , ze
troszeczke beda za glebokie
szczegolnie do wpuszczenia w material ?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robertus69 w 10 Lutego 2014, 09:34:16 czas Polski
Prostokatnych nie bylo. Te byly najmniejsze. Zobaczymy jak zrobie stolik. Ja ramke mam zamiar zrobic z 3 warstw sklejki 18mm wiec z glebokoscia tez nie bedzie problemow. W dodatku mozna tam wsadzic srube 8mm z szesciokatnym lbem i sie nie obraca wiec tez mozna cos zamocowac. 10 zl nie majatek wiec mozna przetestowac

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 10 Lutego 2014, 09:35:31 czas Polski
masz racje
ja tylko teoretyzowalem
daj znac jak sie sprawdza
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Dreluks w 10 Lutego 2014, 20:47:36 czas Polski
Dreluks , a ja zaproponowałbym Tobie coś takiego , listwa wzmacnia blat a zarazem służy do mocowania elementów
Witam,


Ja właśnie mam zamiar tak zrobić boki stołu no ale jak wspominałem czas mnie troszkę zatrzymuję ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robertus69 w 10 Lutego 2014, 20:48:54 czas Polski
Tez taki mialem plan:) wiec jest nas dwoch

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 10 Lutego 2014, 22:28:41 czas Polski
tylko wtedy uzyskasz 90,45,30,60 stopni między otworami
Jarek, czy aby na pewno uzyskasz 30 i 60 stopni? Coś chyba nie tak...
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 10 Lutego 2014, 23:00:44 czas Polski
Robertus da się wierz mi, to kwestia wyboru odpowiednich otworow korzystajac z zaleznosci kątów z geometrii

Malym wiorkiem, malym wiorkiem

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 10 Lutego 2014, 23:09:08 czas Polski
wierzę ci, ale to naprawdę musisz mieć sporo tych otworów, żeby stworzyć taką kombinacje. bo przy małej ilości otworów to się nie da. Przynajmniej w tak małej jak ja rozpatrywałem w swojej koncepcji :(
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 10 Lutego 2014, 23:44:08 czas Polski
Wielkosc stolu mft wcale nie jest duza, popatrz na stary model ktory jest jeszcze mniejszy. Jesli otwory rozmiescisz na planie kwadratu to kombinacja jest bardzo prosta ;)

Malym wiorkiem, malym wiorkiem

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 10 Lutego 2014, 23:47:42 czas Polski
no ja mam w swojej koncepcji 4 rzędy po 3 otwory
chociaż może zmienię rozstawy i dałoby się więcej ułożyć żeby mieć więcej możliwości? musze pomyśleć
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kusterek w 14 Lutego 2014, 08:30:54 czas Polski
Witam!
Przeszukując czeluści internetu natknąłem się na coś takiego: Portable workshop MFTC (http://www.youtube.com/watch?v=t5YzIwK-g0E#ws)
Może Jarek zrealizuje swoją wersję filmu z instruktarzem montażu :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 14 Lutego 2014, 09:17:48 czas Polski
Doskonały wzorzec do stworzenia SAM-a - kompaktowy mini warsztat :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kusterek w 14 Lutego 2014, 09:22:22 czas Polski
Na swojej stronie za 10 euro sprzedaje podobno PDFa z instrukcją :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Arek_VI w 14 Lutego 2014, 10:01:22 czas Polski
Plany kosztują dokładnie 9 € brutto:

http://benchworks.be/mftc.html (http://benchworks.be/mftc.html)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 14 Lutego 2014, 19:59:10 czas Polski
Oj kusi mnie zeby kupic te plany, kusi. Wlasnie szukam czegos mobilnego na wyjazdy i czegos co robiloby za stolik montazowy a to sie wręcz idealnie nadaje
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 14 Lutego 2014, 20:03:32 czas Polski
he he,  mam nadzieje ze nie bedziesz zabieral sie tak szybko jak ja :)))
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robertus69 w 14 Lutego 2014, 20:04:46 czas Polski
Ja nie kupowalem planow a sobie odtworzylem w sketch upie projekt i wyglada tak samo:)

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 14 Lutego 2014, 21:01:00 czas Polski
Studio tata mam ciut wolnego czasu. Zastanawiam sie jednak nad kupnem blatu od mft zeby mieć pewność że otwory sa idealnie rozmieszczone

Malym wiorkiem, malym wiorkiem

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robertus69 w 14 Lutego 2014, 22:00:30 czas Polski
Szkoda pieniedzy. Festool przeciez tez wycina takie otwory na cnc. Dobra frezarka i bedziesz mial ideal:)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 14 Lutego 2014, 22:55:25 czas Polski
Trzeba będzie poćwiczyć precyzję ;)

Malym wiorkiem, malym wiorkiem

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robertus69 w 15 Lutego 2014, 20:05:10 czas Polski
Na filmiku z tego stolika sa zastosowane prowadbice kulowe. Jak sie blokuje ta wysuwana polke? Bo przy przechyleniu wszystko by sie wysunelo.

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 26 Kwietnia 2014, 15:43:54 czas Polski
Każda prowadnica ma gumowe zaczepy dzięki temu półki/szuflady się nie wysuwają, ale przy takim ciężarze to warto by było zrobić małe kołeczki na sprężynkach.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Janusz68 w 15 Maja 2014, 00:22:45 czas Polski
Witam kolegów z forum.
Ja mam propozycję.
Czy ktoś z Was podjąłby się zrobienia takiego stolika w kilku egzemplarzach?
Ja chętnie zwrócę koszty i dam komuś zarobić.
Myślę, że wielu z nas kupiło by taki gotowy stolik.
Ja niestety nie mam na to czasu a bardzo jest mi potrzebny.
Przy zamówieniu kilku sztuk koszty będą tańsze a i zarobek dla kogoś większy i łatwiejszy

Co wy na to?

Pozdrawiam

Janusz
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 15 Maja 2014, 09:38:58 czas Polski
Co my na to?

My mamy inną propozycję - odwiedź sekcję "Przedstaw się" zanim zaczniesz robić interesy na forum


Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: hobbysta w 17 Czerwca 2014, 08:39:47 czas Polski
Witam.
Czy są może gdzieś dostępne profile aluminiowe V jak w Festoolu?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 17 Czerwca 2014, 23:30:22 czas Polski
Tak ,widziałem na ebay-u tyle że cena zaporowa :(
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: gnacik w 16 Listopada 2014, 22:02:02 czas Polski
Oooo, chyba znalazłem to czego szukam :-)

Głównie chodzi mi o ten stół:

Hobelbank & Maschinentisch: Was diese Bank so alles kann! (http://www.youtube.com/watch?v=Cepg2DAkKQE#ws)

...ktoś z Was go wykonywał? (dla przypomnienia link z gazetą, w której jest projekt, który wysłał Szajba: http://hostuje.net/file.php?id=a0ddf5c0156321e093918bf28123e2d3, (http://hostuje.net/file.php?id=a0ddf5c0156321e093918bf28123e2d3,) strona 32). Dużo tam po niemiecku i nic nie rozumiem, plany ogólne są, ale dla tak początkującej osoby jak ja, raczej ciężko będzie zrobić go tak solidnie jak ten na filmie. Chociaż wg mnie i tak trochę niepełne, bo nie widzę danych odnośnie imadła, prowadnic i całej reszty. Dlatego też mam pytanie: czy ktoś byłby mi w stanie zrobić dokładnie taki sam?

No i mamy jeszcze drugi mobilny:

Multifunction workbench MFTC (http://www.youtube.com/watch?v=t5YzIwK-g0E#ws)

Tu już w sobie bardziej z ciekawości, chociaż kto wie co pokaże przyszłość, ile byście chcieli za wykonanie takowego?

Pozdrawiam,
Janusz (nie ten Janusz, który kilka postów wyżej chciał już je seryjnie sprzedawać :-D)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 17 Listopada 2014, 22:59:56 czas Polski
Wszystko działa poprawnie :)

Wklejamy TYLKO link to filmu na YT http://link (http://link) i to wszystko :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: pawel49 w 27 Listopada 2014, 15:54:46 czas Polski
Odświeżę trochę temat. Ktoś skończył budowę swojego stolika?
Ja jestem na etapie wyceny. Jedna z firm wyceniła mi wyfrezowanie otworów w MDF 2000x1000x18mm na 120zł netto (otowry 20mm średnicy, środki co 100mm). Z tym, że i tak musiałbym kupić zakupić całą płytę - 140zł netto. Więc mogę się podzielić. Do podziału jest 2070x2800mm kwestia dogadania. Myślę, że najkorzystniej byłoby zrobić 4 blaty 1000x1400mm. ja bym wziął jeden, więc 3 do odkupienia. Myślę że za wyfrezowanie takiego koło 100zł + 40zł za płytę.

Jeśli ktoś z okolic Poznania jest zainteresowany takim blatem, proszę o kontakt, bo na dniach mam zamiar zamówić. Co do elementów metalowych jeszcze będę się dowiadywał i dam znać, jeśli ktoś będzie chętny.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 28 Listopada 2014, 00:07:33 czas Polski
Pamiętaj, że tak duży stół będzie się uginał na środku. Ja swój MFT skończę przed Świętami i będzie miał wymiary 1000x800x18mm. Płyta 130 zł i sklejka 25 zł.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: pawel49 w 02 Grudnia 2014, 16:58:25 czas Polski
Panowie wałki z czego macie wykonane? Z aluminium czy ze stali?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 02 Grudnia 2014, 22:38:35 czas Polski
Ja zrobiłem z aluminium ,żeby nie  rdzewiało   :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: pawel49 w 03 Grudnia 2014, 21:49:35 czas Polski
A ile zapłaciłeś za te wałki?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 03 Grudnia 2014, 22:16:42 czas Polski
Za komplet ( imaków) czyli cztery krótkie i dwa do szyny 180 pln   :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: pawel49 w 11 Grudnia 2014, 12:04:50 czas Polski
Musieliście sobie te blaty z MDF wykańczać jakoś? Chodzi mi o dziurki. Dzisiaj odebrałem płytę i te dziurki kiepskie. Gościu robił je na dwa razy odwracając płytę i czuć w środku zgrubienie, dodatkowo ich wymiary to od 19,4 do 19,6. Dzwoniłem do niego i mówi, że trzeba to papierem wyszlifować...

Też mieliście płyty robione na dwa przejścia?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 11 Grudnia 2014, 20:40:55 czas Polski
U mnie jest gładziutko  ???
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 11 Grudnia 2014, 21:16:36 czas Polski
Trochę mnie przestraszyłeś wiec zadzwoniłem do technologa i powiedział, że moja płyta była wykonywana w jednej operacji dzięki temu pole tolerancji jest bardzo małe. U mnie to jest 20 +0,1 -0.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: pawel49 w 11 Grudnia 2014, 21:48:06 czas Polski
U mnie lipa. Było robione na dwa razy frezem fi10. W środku każdej dziury czuć zgrubienie, ale nie takie że jest przesunięcie w którąś stronę, tylko jakby  dziura z jednej strony jest węższa. Dzisiaj wyprowadziłem 5 dziur, ale to lipa. Idealnie okrągłego otworu nie zrobię papierkiem. Żenada
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 11 Grudnia 2014, 22:32:50 czas Polski
A ile zapłaciłeś?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: pawel49 w 11 Grudnia 2014, 22:51:12 czas Polski
210zł za 1400mm x 1000mm
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: pawel49 w 19 Grudnia 2014, 19:23:59 czas Polski
Okazało się też, że moja płyta była równoległobokiem. Różnica przekątnych to 8mm. Pojechałem do gościa dzisiaj, z miejsca zaczął robić nową. Okazało się, że zrobił identyczną! Co za gość! I przyczyny szukał w krzywym rysunku :)) Skończyło się zwrotem pieniędzy. Co za facet

Teraz szukam dalej w okolicach Poznania kogoś, kto mi to zrobi. Może ma ktoś jakiś namiar?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 19 Grudnia 2014, 20:05:30 czas Polski
To bardzo przykra sprawa. Ja zamowiłem w firmie Komandor Lublin S.A. i wyszło niesamowicie dokładnie. Pole tolerancji to zaledwie 0,05 mm. Łączna cena to 140zł.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Keleven w 19 Grudnia 2014, 20:06:34 czas Polski
Fachowiec ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 19 Grudnia 2014, 21:45:39 czas Polski
Tak wygląda mój MFT-MDF-LAMINAT (jak na razie).
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: pawel49 w 20 Grudnia 2014, 09:52:39 czas Polski
Elegancka dziurka. Imaki masz też?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 20 Grudnia 2014, 10:22:32 czas Polski
Dół stolika jest chyba tymczasowy? Do pracy będzie zbyt wiotki.


Z innej beczki - proponuję oklej bramę garażu dodatkowo styropianem 5 mm pokrytym folią aluminiową, takim jaki daje się na ścianę za kaloryfery jako ekran cieplny. Więcej ciepła zostanie w garażu.

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 20 Grudnia 2014, 10:42:49 czas Polski
Imaki/pieski i ściski będą wykonane w styczniu bo już nikt nie miał wolnych terminów.
na bramie jest 3 cm styropianu fasadowego i 2 cm podłogowego, na wierzch.
Nogi będą dzisiaj miały poprzeczki ze sklejki wod. o gr. 9 mm. Zależy mi na wadze. Jeśli chciałbym coś solidnego to kupiłbym strugnicę.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: hycel w 20 Grudnia 2014, 14:11:50 czas Polski
Witam .
    Myślę ,ze stół montażowy nie zastąpi strugnicy  a strugnica stołu .
Zdaję sobie sprawę ,ze w drobnych elementach może to nastąpić ,
ale zawsze to będzie zamiast .
   Dlatego też aktualnie końce swój nowy stół ,który będzie stał przy  strugnicy
i stanowił jakby jej uzupełnienie .
                                       Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 22 Grudnia 2014, 14:22:05 czas Polski
Panowie, czy ktoś przystąpił do realizacji projektu na podstawie zakupionych planów z http://www.benchworks.be/ (http://www.benchworks.be/) ?
Mocno zastanawiam się nad ich kupnem i chciałbym podpytać o ich jakość i dokładność?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 22 Grudnia 2014, 20:01:27 czas Polski
Mój znajomy rozpoczął robienie tego patentu tylko na podstawie filmu.
Planów nie chciał kupować. Na razie robota stanęła, ale wózek jeździ a w nim szuflady :)
Ja jestem chętny coś takiego kupić, ale może zrobimy ściepe narodową :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 22 Grudnia 2014, 20:13:18 czas Polski
aa jeszcze jedno, skąd wytrzasnąć w Polsce T-track?

Ja zasadniczo wymyśliłem, że można kupić aluminium 10x20 w środku jest puste i wyciąć jeden pasek, ale dużo roboty jak się nie ma piły :(
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: a13 w 22 Grudnia 2014, 20:24:55 czas Polski

http://allegro.pl/profil-al-do-mocowania-z-rowkiem-t-i4920017156.html (http://allegro.pl/profil-al-do-mocowania-z-rowkiem-t-i4920017156.html)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 22 Grudnia 2014, 21:17:30 czas Polski
Super profil.
Wycinanie rowka w profilu zamkniętym nie ma sensu. Już to przerabiałem. Ścianki są zbyt wiodkie.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: RobRob w 22 Grudnia 2014, 21:25:53 czas Polski
Zerknij sobie również tutaj
http://www.uni-max.com.pl/profil-mocujacy-1220-mm/d/ (http://www.uni-max.com.pl/profil-mocujacy-1220-mm/d/)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 22 Grudnia 2014, 22:01:25 czas Polski
Kurde tak to jest jak się szuka tego pod amerykańską nazwą, a nie pyta po forach :)
Dzięki chłopaki za namiary. Teraz stolik do frezarki będzie jak należy, szkoda tylko, że ten profil alu już kupiłem :(

A właśnie ktos to kupował i wie czy ściski festoola pasują do niego?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 22 Grudnia 2014, 22:08:05 czas Polski
Kiedyś ktoś już pisał, że te do profili z Uni-maxa ściski festoola nie pasują.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 22 Grudnia 2014, 22:19:17 czas Polski
Potwierdzam - nie pasują :(
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 22 Grudnia 2014, 22:27:09 czas Polski
no to w takim razie powiedzcie , gdzie zakupic pasujace do zaciskow festoola ???
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 22 Grudnia 2014, 22:56:18 czas Polski
Te z allegro by pasowały.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 22 Grudnia 2014, 23:01:09 czas Polski
jestes przekonany , bo mi sie wydaje , ze czlowiek sprzedaje rzeczy z unimaxa wlasnie
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 22 Grudnia 2014, 23:47:39 czas Polski
W unimaxie są wymiary w calach, a te z allegro w mm.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: hycel w 22 Grudnia 2014, 23:51:07 czas Polski
Witam .
   Mam te profile,potwierdzam ściski festool,a ,hilti  nie pasują .
              Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 23 Grudnia 2014, 00:03:13 czas Polski
Hycel mógłbyś uściślić o które profile Ci chodzi?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: hycel w 23 Grudnia 2014, 08:41:55 czas Polski
Witam.
    Profile z Uni-max,a .     

    Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: pawel49 w 25 Grudnia 2014, 21:23:49 czas Polski
W kilku filmach widziałem takie dociski pasujące do otworów w mdf-ie. To są samoróbki? Przerobione z czegoś?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 25 Grudnia 2014, 22:57:12 czas Polski
Pawel49 czy chodzi o coś takiego http://allegro.pl/sciski-scisk-mft-sp-festool-wroclaw-488030-i4901169478.html (http://allegro.pl/sciski-scisk-mft-sp-festool-wroclaw-488030-i4901169478.html)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kreczmar w 28 Grudnia 2014, 19:16:24 czas Polski
http://www.ptreeusa.com/ttrackproducts.htm (http://www.ptreeusa.com/ttrackproducts.htm) a może coś z tej stronki? i jeszcze jeden przydatny link? http://festoolownersgroup.com/festool-jigs-tool-enhancements/mftc-portable-workshop/?all (http://festoolownersgroup.com/festool-jigs-tool-enhancements/mftc-portable-workshop/?all)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 28 Grudnia 2014, 19:46:04 czas Polski
Widać, że kolega Kreczmar nie czytał od początku.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 28 Grudnia 2014, 19:48:09 czas Polski
TO ja mu streszcze :)
t-tracka mozna kupic w PL :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kreczmar w 28 Grudnia 2014, 20:48:19 czas Polski
Widać, że kolega Kreczmar nie czytał od początku.

A no nie czytałem :D

TO ja mu streszcze :)
t-tracka mozna kupic w PL :)

Podaj linka dobry człowieku :D

Za wszystkie grzechy żałuję... ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: a13 w 28 Grudnia 2014, 20:59:58 czas Polski
Szukaj a13 .
W załączeniu :)))
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kreczmar w 28 Grudnia 2014, 22:14:24 czas Polski
Znalazłem najtańszą z gotowych płyt na blat http://www.e-tama.pl/pl/p/FESTOOL-MFT3-LP-Plyta-perforowana/3399 (http://www.e-tama.pl/pl/p/FESTOOL-MFT3-LP-Plyta-perforowana/3399)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 28 Grudnia 2014, 22:39:06 czas Polski
Jeśli ktoś chce przepłacać dwa razy, to droga wolna.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kreczmar w 29 Grudnia 2014, 10:25:38 czas Polski
Napisałem do firmy w mojej okolicy, która dysponuje obrabiarką CNC zobaczymy na ile wycenią :) Znając życie im więcej sztuk tym taniej :D
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 29 Grudnia 2014, 10:41:48 czas Polski
Dowiadywałem się w firmie w Warszawie-Ursus. Godzina pracy maszyny to 250 zł netto. Szacuje, że napisanie ścieżki plus frezowanie to jakieś 10-15 min dla tego blatu 1136x548.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kreczmar w 29 Grudnia 2014, 10:44:40 czas Polski
Dowiadywałem się w firmie w Warszawie-Ursus. Godzina pracy maszyny to 250 zł netto. Szacuje, że napisanie ścieżki plus frezowanie to jakieś 10-15 min dla tego blatu 1136x548.

Masz zamiar w najbliższym czasie zamawiać ten blat? Może jakieś zamówienie "forumowe"?? Ja byłbym chętny :) Tylko że ktoś musiałby mi to wysłać :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 29 Grudnia 2014, 10:56:17 czas Polski
Tak, mam taki zamiar. Muszę tylko zorganizować sobie taki kawałek MDF-u, bo u nich trzeba kupić całą płytę. Zorientuje się jakie mają wymiary płyt i ile dokładnie kosztowałoby frezowanie, wtedy pomyślimy o takim zamówieniu.

W projekcie jest MDF 12mm. Mocno się zastanawiam nad 16 lub 18mm. Co o tym myślicie, aby blat był trochę mocniejszy?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 29 Grudnia 2014, 11:37:59 czas Polski
Ja zamowiłem 18 mm i jestem bardzo zadowolony.
Z jakich regionów jesteście?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 29 Grudnia 2014, 11:44:38 czas Polski
Ożarów Mazowiecki. Dowiedziałem się dokładnie o ceny. I tak:

MDF surowy. Arkusz ma 2800x2070. Formatek 1136x548 zmieści się 6.

Cena za arkusz:
12mm  113 zł brutto
16mm  143 zł brutto
18mm  161 zł brutto

Też jestem za tym aby zrobić to z płyty 18-ki. Będzie stabilniej.

Cięcie formatek: 3,40 zł netto za formatkę.

Tak jak pisałem. Godzina pracy maszyny to 250 zł netto. Myślę że frezowanie 6 sztuk to około godziny pracy. Mogę się mylić oczywiście.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 29 Grudnia 2014, 12:33:08 czas Polski
548 mm to dla mnie strasznie mało. W moim "mft" mam 800 mm i to mnie zadowala. Pamiętaj, że szerokość cięcia jest pomniejszona o pieski lub/i przykładnicę. Jak ja mam 800 mm, to mogę pociąć tylko 680 mm.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 29 Grudnia 2014, 12:48:11 czas Polski
Podawałem wymiar z projektu, który zakupiłem. To jest stolik mobilny, wiec autor pewnie przemyślał ten wymiar. Używanie go częściej stacjonarnie, to tak jak piszesz, 548 to mało. Dlatego też w komplecie są plany zrobienia dostawek 1400x536 (dwie sztuki).
Zastanawiam się nad powiększeniem tego blatu, ale to wiąże się modyfikacją większości formatek.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 29 Grudnia 2014, 16:34:56 czas Polski
No jak to jest mobilne to 12 mm jak najbardziej a jak stacjonarnie to 18mm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 29 Grudnia 2014, 16:43:26 czas Polski
Volvotime wystarczy jedna płyta zrobiona na CNC  , ona posłuży jako szablon  do kolejnych płyt ,
usługi na CNC nie należą do tanich więc po co przepłacać  ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kreczmar w 29 Grudnia 2014, 20:50:24 czas Polski
otóż jestem skazany na waszą łaskę... Firma do której pisałem odpowiedziała "przykro mi ale to za małe zamówienie żeby sie podjąć. nie jesteśmy zainteresowani." Fajne mają podejście do klienta co?

Właśnie też według tego projektu chcę wykonać stolik. Gdyby cena nie przekroczyła 100zł za sztukę to wziąłbym 2-3 sztuki.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 29 Grudnia 2014, 21:06:28 czas Polski
A dowiadywales się jak z ceną przesyłki takiego gabarytu? Być może masz zaprzyjaźnioną firmę kurierska?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 07 Stycznia 2015, 13:02:20 czas Polski
Zaczynam i ja :) (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/07/cf173706caeee54cff5e3967065f2e49.jpg)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 07 Stycznia 2015, 15:03:21 czas Polski
Powodzenia :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 09 Stycznia 2015, 07:06:22 czas Polski
Kolejny element zrobiony.

(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/08/c6d2b97e3185c79185ed963b763f66ca.jpg)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kreczmar w 09 Stycznia 2015, 08:19:31 czas Polski
Lecisz jak burza :D
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 09 Stycznia 2015, 08:25:51 czas Polski
:) staram się.
Położyłem jeszcze szpachle w miejsca ubytków oraz otwory po śrubach. Zmontowana jest również dolna szuflada. Zrobiłem szlif i położyłem podkład. Dziś znowu szlif i kolejna warstwa podkładu. Kolor robię bardzo jasny szary.
Boczne elementy w graficie. Będzie praktycznie jak na projekcie.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 09 Stycznia 2015, 10:12:57 czas Polski
Ładnie wyglada.
A co uradziles z otworami pod pieski?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 09 Stycznia 2015, 10:16:24 czas Polski
Skorzystałem z usług CNC.
Pieski się toczą u znajomego tokarza.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kreczmar w 09 Stycznia 2015, 15:44:16 czas Polski
Jakby dobrze się przypatrzyć to na zdjęciu po prawej stronie widać kawałek blatu z wyfrezowanymi otworami :D
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 09 Stycznia 2015, 15:45:00 czas Polski
Owszem... :) czeka na swoją kolej
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 12 Stycznia 2015, 13:31:44 czas Polski
Kolejna mała porcja prac:
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/12/9783f2ac56f68d78ede8baf3b8cbf9d1.jpg)
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/12/53a380830964de00c00466b265731590.jpg)
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/12/8d87ca37c02b11b68eb47a120f201a37.jpg)
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/12/6b987d8095cee2811b7261930fbf05ad.jpg)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 12 Stycznia 2015, 14:22:15 czas Polski
Widzę że dozujesz nam emocje  ;D tak trzymaj  ;D
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: macieqmc w 12 Stycznia 2015, 18:17:43 czas Polski
Panowie myślę że jak już bierzecie się za taka poważną prace i w grę wchodzi obrabiarka CNC to warto kupić MDF
 nie zwykły brązowy tylko wodoodporny zielony wtedy mamy pewność że nic się nam nie stanie z blatem :)
Od razu mówię że nic nie narzucam tylko sam wiem że płyta jest narażona na różne czynniki atmosferyczne.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 13 Stycznia 2015, 00:16:11 czas Polski
Moja jest zabezpieczona izolantem, podkładem i na końcu lakierem bezbarwnym w półmacie :) Pierwsza szuflada zrobiona.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: macieqmc w 13 Stycznia 2015, 14:44:09 czas Polski
To widzę że nie oszczędzasz na czasie!
To mi się podoba :)
Dostajesz ode mnie +


Wczoraj jeszcze raz analizowałem świąteczny katalog z firmy felder i tam pisali że płyta dziurkowana kosztuje około 700zł netto. Lecz nie pamiętam jakie to były wymiary. Jest przystosowana do stolika w którym możesz sam ustawić wysokość.
Coś takiego tylko z płytą dziurkowaną.
http://olx.pl/oferta/felder-stol-podnoszony-CID628-ID7kcN3.html (http://olx.pl/oferta/felder-stol-podnoszony-CID628-ID7kcN3.html)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 13 Stycznia 2015, 15:21:47 czas Polski
Plus kolejną motywacją :)
Felder ogólnie ma drogę akcesoria i nie tylko. Jak dobrze kojarE to płyta ma coś około 160x80
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: macieqmc w 13 Stycznia 2015, 17:02:55 czas Polski
Plus kolejną motywacją :)
Felder ogólnie ma drogę akcesoria i nie tylko. Jak dobrze kojarE to płyta ma coś około 160x80
Niestety ale
cena=jakość
 
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: gołąb w 13 Stycznia 2015, 17:45:53 czas Polski
Cena nie zawsze oznacza jakość. Jakość zawsze oznacza cenę.
BTW: zamienniki blatu do mft/3 dostępne są bez problemu w cenie 250 zł netto. Nierozróżnialne z oryginałem - ten sam wymiar, ta sama grubość, ten sam rozstaw otworów.     
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: macieqmc w 13 Stycznia 2015, 18:50:33 czas Polski
zgadzam się, ale ja mam swojego konsultanta w tej firmie i mówię mu że potrzebuje np: płyty dziurkowanej i potem on oddzwania i mówi że cena dla mnie to nie 700zł a 600zł. Wtedy albo się zgadzam i zamawiam albo mówię że czekam na lepszą ofertę. Jak jest promocja to do mnie dzwoni i mówi że teraz kosztuje 500zł.
Plusem jest to że wysyłają do mnie zamówiony  towar :P

Dla mnie ten układ jest korzystny :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: hycel w 13 Stycznia 2015, 19:24:51 czas Polski
Witam .
    Kupuję w firmie Felder , fachowa obsługa ,dobry asortyment ,
ale mają bardzo wygórowane ceny za pakowanie i wysyłkę .
               Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: macieqmc w 13 Stycznia 2015, 20:13:21 czas Polski
To prawda, że ceny do najniższych nie należą. Powiedz mi duże dają ci upusty?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: hycel w 13 Stycznia 2015, 20:41:14 czas Polski
witam .
  Nie upominałem sie ,nie dopraszałem ,więc nigdy
mi nie dali.
                   Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 13 Stycznia 2015, 23:03:13 czas Polski
Pojawił się mały dylemat. Otóż zastanawiam się nad sposobem zrobienia frontu szuflady na duzy systainer od zagłębiarki. Docelowo zmieniam trochę projekt i zamiast półek na systainery, będą szuflady.
Makita zajmie dość sporo miejsca wiec na górze zmieszczę 2 szuflady. Może macie jakieś pomysły jak zasłonić makite. Albo może jej nie zasłaniać?
Na drugim zdjęciu wzmocnienia do osi kół.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 13 Stycznia 2015, 23:13:37 czas Polski
Chcesz ją zasłonić by ciężej było wyciągnąć?
Nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć. Na dole też zamontuj prowadnice i wtedy systener ci wyjedzie.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 13 Stycznia 2015, 23:18:33 czas Polski
Makita tez będzie na prowadnicach wyjeżdżać. Zastanawiam się czy robić duży fornt, żeby zachować spójną linię z resztą szuflad, czy pozostawić otwartą.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 13 Stycznia 2015, 23:21:39 czas Polski
Mój kumpel za moja rada robił fronty jak najniższe.
Pomyślałem pragmatycznie i powiedziałem mu in wiecej materiału tym cięższe im cięższe tym ciężej wjechac po schodach w bloku czy wnieść na piętro.
Zatem nawet dna szuflad sa puste by było lżejsze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 15 Stycznia 2015, 00:35:47 czas Polski
Jest i blat lakierowany :)  szkoda będzie (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/14/8a88a1692d073ea91c8af48706cf5acf.jpg)go uszkodzić, np zaglębiarką.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: wstefan w 15 Stycznia 2015, 08:41:20 czas Polski
Blat pierwsza klasa :)
rewelacja
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 15 Stycznia 2015, 10:10:51 czas Polski
Szkoda bedzie położyć narzędzie. No chyba ze kanapkę.

A jak rozwiązujesz sprawę z szufladami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 15 Stycznia 2015, 10:19:14 czas Polski
Fronty będą sosnowe, grubość 10 mm, albo i trochę cieńsze. Zabuduje wszystkie dla zachowania jednolitosci. Później również pół mat. Teraz jestem na etapie poszukiwania kół i osi.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kreczmar w 15 Stycznia 2015, 12:55:16 czas Polski
A olej nadaje się do mdf?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 15 Stycznia 2015, 14:20:33 czas Polski
Kreczmar a dlaczego ma się nie nadawać :D ja swój blat zrobiłem olejem i głownie chodziło mi o zabezpieczenie przed wilgocią  .
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 15 Stycznia 2015, 14:59:45 czas Polski
Myślałem, że od oleju spuchnie.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 15 Stycznia 2015, 15:07:19 czas Polski
mysle ze matowy capon podkladowy bedzie dobrzee spelnial tutaj role
nie bedzie dawal poslizgu ,bedzie  zabezpieczal przed wilgocia i co wazne  szybko schnie
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kwita w 16 Stycznia 2015, 12:01:02 czas Polski
Może za niedługo znajdę czas na zbudowanie takiego stołu, też uważam tak jak Przemek, że pełne fronty spowodują, że cały wózek będzie bardzo ciężki i stanie się mało mobilny. W oryginale, raczej celowo jest wycięte jak najwięcej i w takich miejscach by "odchudzić" a tym samym zachować mocną konstrukcję. Co do kółek, widziałem fajne w Castoramie, mają niezłą wytrzymałość, ma typowy otwór na oś, jakaś metryczna śruba częściowo nagwintowana wchodzi.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 16 Stycznia 2015, 12:22:50 czas Polski
Zgodzę się co do wagi, że nie może całość być za ciezka. Jednak nie mam systainerow, a gdzieś chciałbym trzymać parę narzędzi. Zrobienie frontow sosnowych 10 mm, puszki szuflady ze sklejki 10 mm, nie powiększy wagi nie wiadomo o ile.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 16 Stycznia 2015, 12:34:33 czas Polski
Jeśli w rogach wkleisz listewki o wymiarach 10x10 mm to sklejka 6 mm będzie dobra na systeiner DIY.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kwita w 16 Stycznia 2015, 13:38:12 czas Polski
Można przyjąć, że średnia waga sklejki 10 mm to około 7 kg, 1 m3 to ok.720 kg
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 18 Stycznia 2015, 13:29:03 czas Polski
Całość juz pomalowana podkładem. Pierwsze przymiarki.
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/18/e6543bf656eab2f655ea6f403336d078.jpg)
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/18/8e492d5c5352f44b7af1cf50ff457751.jpg)
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/18/d60110724542344dbdd2d5fcfba3b0a5.jpg)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kreczmar w 18 Stycznia 2015, 14:31:13 czas Polski
Wrzuć jeszcze fotkę z tym pięknie polakierowanym blatem :D
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 18 Stycznia 2015, 14:47:37 czas Polski
Już niedługo będę mógł napisać: Zrobiłeś kawał porządnej, potrzebnej roboty, z której na pewno będziesz zadowolony :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 18 Stycznia 2015, 23:07:00 czas Polski
A oto i fotka z blatem.
Robiłem dziś pasowania z prowadnicami i szufladami. Prace idą do przodu. Tak jak podpowiadał kolega Kwita, koła zakupiłem w castorami po 26 zł za sztukę (na łożyskach rolkowych). Muszę jeszcze zamówić u tokarza osie. Prowadnice do szuflad są kulkowe L-350 mm, pełny wysuw.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 18 Stycznia 2015, 23:51:57 czas Polski
Czyli rozumiem, że nie odchudzasz szuflad?
Na zdjęciu 1326 to rozumiem, że otwory podłużne, sztuk dwie, pod transport szyny?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 19 Stycznia 2015, 08:24:41 czas Polski
Odchudzam, bo robię o jedna mniej szufladę niż w projekcie. Tak, dokładnie pod transport szyny.
Stolik mimo że ma być mobilny, swoją wagę powinien mieć, że pracowało się na nim stabilnie.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 22 Stycznia 2015, 11:14:18 czas Polski
Pierwszy front zamontowany. Zamocować uchwyt do otwierania czy wyfrezować otwór w górnej części około 2 cm, za pomocą którego będę otwierać szufladę?
Wczoraj udało mi się poskładać jeszcze dolny blat i szufladę pod systainer Makity.
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/22/30af2f99628c78822d828de58d0082c8.jpg)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 23 Stycznia 2015, 23:19:57 czas Polski
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/23/35cfdd84ba03773bd7bfb2ba4771e74c.jpg)(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/23/eb5371dd924dae07c5173621bd7e60f1.jpg)(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/23/b0f705cc108f2e1cd4d0b5f8bd95842c.jpg)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: macieqmc w 23 Stycznia 2015, 23:24:50 czas Polski
hohoho!!!!!!
Zbliżasz się ku końcu, pogratulować :D
Na pochwałę przyjdzie czas na koniec realizacji, żeby teraz nie zapeszać :P
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 23 Stycznia 2015, 23:27:21 czas Polski
Tak się wydaje, ale jeszcze sporo pracy przede mną. Planuje od razu wykonać dostawke do tego stolika. Jutro frezowanie uchwytów do szuflad i malowanie.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: macieqmc w 23 Stycznia 2015, 23:36:51 czas Polski
Prawdą jest że detale zajmują wiele czasu. A przy takim nakładzie pacy którą wykonałeś, to szkoda zaniechać wykończenia ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 02 Lutego 2015, 06:50:10 czas Polski
Korpus pomalowany. Zaczynam składać wszystko w całość.
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/01/f6fe08689b6f950ff080dd44f51da45e.jpg)
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/01/6c66fa5880629e346bdebd6596fdec1d.jpg)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 02 Lutego 2015, 08:52:36 czas Polski
Normalnie chłopaki mnie podkręcacie i pewnie też sam go wykonam :) może coś dodam do niego ode mnie ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 02 Lutego 2015, 15:29:42 czas Polski
Zachęcam i polecam :)
Jarek przypuszczam że zrobisz automatyczne rozkładanie blatu ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 02 Lutego 2015, 15:41:00 czas Polski
Zdaje się, że nie tylko Jarka zdopingujesz, Twoja praca może być wzorem i zachęcić innych :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 03 Lutego 2015, 16:40:10 czas Polski
Zielono :) (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/03/684645110b01263fa76122a54a725166.jpg)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 03 Lutego 2015, 17:03:47 czas Polski
Gdybym nie śledził tego projektu od początku, to pomyślałbym, że to jest oryginalny Festool :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 04 Lutego 2015, 06:21:49 czas Polski
:) miło to słyszeć. Juz widać światełko w tunelu. Załączam kilka obrazków.
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/03/afef9125aef79ae11e8cebc8455e9f9b.jpg)
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/03/9c1ac1e179cfd8a35ce71791cfe7c9a2.jpg)
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/03/2a6580a8d4809c517aa9ea4b089c9bd8.jpg)
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/03/24c947fd6097668feb7e167ea86326b2.jpg)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 04 Lutego 2015, 08:56:11 czas Polski
Dbasz o szczegóły - to cenię :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kwita w 04 Lutego 2015, 14:03:24 czas Polski
SZACUN!!! Szczerze zazdroszczę, w chwili obecnej w sferze marzeń bo muszę znaleźć czas...
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 04 Lutego 2015, 14:30:53 czas Polski
uważaj z tymi zdjęciami bo jeszcze festool oskarży cię o plagiat  :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 05 Lutego 2015, 09:25:36 czas Polski
festool oskarży cię o plagiat 
dopóki nie będzie tego sprzedawał czy wykorzystywał w celach komercyjnych NIE MA PROBLEMU :)

a tak na poważnie - super robota!!!, od dawna oglądam ten wątek i tylko pozazdrościć efektów. Bardzo fajnie patrzeć na takie postępy. I musze przyznać że ja obserwując Twoją pracę też nabieram ochoty na coś w tym stylu. Wprawdzie lista rzeczy, które chcę zrobić jest już bardzo długa, to zawsze można coś dodać...
Jeszcze raz - gratulacje za wytrwałość, dbałość o szczegóły i dążenie do doskonałości!
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: adrian_c w 05 Lutego 2015, 21:45:00 czas Polski
jakaś taka alternatywa ale raczej do warsztatu :)
https://www.youtube.com/watch?v=vzgll4Es5n8 (https://www.youtube.com/watch?v=vzgll4Es5n8)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 06 Lutego 2015, 10:11:28 czas Polski
Albo mi się wydaje, albo jego stolik nie trzyma poziomu. Na szczęście dał nóżki regulowane, więc wyjdzie z tego.
Wczoraj pomalowałem ramę od blatu na kolor biały (po zewnątrz), szary (od wewnątrz). Gdyby nie rożnego rodzaju malowania, to pewnie bym już miał skończony stolik. Ale efekt będzie o niebo lepszy po malowaniu.
Jako osie kół mam docięte rurki, fi 20mm, oraz wałek pełny fi20mm. Zastanawiam się co założyć. Rurki lżejsze, ale będzie dziura. Wałki cięższe, ale mają nagwintowane otwory i można by całość ładnie zaślepić z podkładką. Jednocześnie będzie trzymać koło. Kwestia jeszcze do przemyślenia.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 06 Lutego 2015, 10:35:47 czas Polski
Rurki lżejsze, ale będzie dziura.
A jakby do zaślepienia dopasować ładny kawałek drewna?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: przeniek w 09 Lutego 2015, 10:18:28 czas Polski
a mi się podoba ostatnio taki pomysł http://www.multifunctionslab.com/ (http://www.multifunctionslab.com/)

może jak ostatnio zrobił sie ruch z pieskami MFT to jakieś wspólne zamówienie na cnc?
wg mnie świetne jako dodatkowy blat
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 09 Lutego 2015, 14:34:56 czas Polski
Volvotime ile płaciłeś za blat z otworami?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 09 Lutego 2015, 14:37:48 czas Polski
Już nie pamietam dokładnie, coś w granicach 136 zł. Powiedzmy po znajomosci


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: rjr w 09 Lutego 2015, 15:32:23 czas Polski
Jakby co to też jestem chętny na dwa blaty :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kreczmar w 09 Lutego 2015, 16:39:45 czas Polski
160 zł wyszło z przesyłką od kolegi z warszawy :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kreczmar w 10 Lutego 2015, 15:26:09 czas Polski
Takie tam nie mogłem się powstrzymać. Jeszcze dużo pracy ale już coś widać pomału. Dzisiaj zamontowałem prowadnice...
Tytuł: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 10 Lutego 2015, 15:49:39 czas Polski
Widzę ze kupiłeś t-tracka z mocowaniami. Tez mam ten profil, ale mocno się zastanawiam czy nie poszukać takiego żeby pasowały ściski od szyny makity lub festoola. 

P.S. Za pierwszym razem nie ta fotka się dodała :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kreczmar w 10 Lutego 2015, 15:54:16 czas Polski
P.S. Za pierwszym razem nie ta fotka się dodała :)

E tam nie możliwe :D
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 10 Lutego 2015, 23:57:31 czas Polski
Dziś podgoniłem z robotą :)
Do zrobienia jeszcze:
- osadzenie profili t-track
- zamontowanie uchwytu do piesków (mojego pomysłu)
- założenie blokad do szuflad, aby zapobiec ich wysuwaniu podczas transportu
- zamontowanie "zderzaków" - ochrona przed obiciem frontów szuflad
- dołożenie bocznych, przednich kantówek z otworami 20 mm.
- i coś się jeszcze znajdzie ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Keleven w 11 Lutego 2015, 00:39:13 czas Polski
Wygląda fantastycznie :)
Zmobilizowałeś mnie do podjęcia wyzwania ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Waldi w 11 Lutego 2015, 02:14:35 czas Polski
Efekt powalający :o
sprawiłeś, że i u mnie stolik poszedł mocno do przodu na liście rzeczy do wykonania. :)
Dziękuje Ci za pokazanie realizacji.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 15 Lutego 2015, 08:45:53 czas Polski
Dziękuje za wsparcie. Bez forum i forumowiczów, nie wiem czy w ogóle zacząłbym projekt. Satysfakcja jest. Można powiedzieć, że stolik skończony. Pozostało mi kilka detali, wiec po ich skończeniu opiszę szerzej moją przygodę i wstawię ładne zdjęcia. Tymczasem widok bocznych dokładek i piesków oraz schowanego dolnego blatu..
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Robsonik w 15 Lutego 2015, 11:35:42 czas Polski
Bardzo ładnie, Wkrótce i ja podejmuje wyzwanie. Powoli kompletuje potrzebne rzeczy  ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 19 Lutego 2015, 00:23:45 czas Polski
Dziś dorobiłem mocowanie/podstawkę pod pieski z drewna egzotycznego. Planuję zamocować to przy boku stolika. Analogicznie z drugiej strony będzie tej samej szerokości podstawka, np. na śrubokręty.
Szukając rozwiązania do zamocowania piesków do listwy, wpadły mi w ręce śruby od zacisków hamulcowych. Mają dość szeroki kołnierz. Obcięcie na kształt prostokąta,  okazało się idealnym rozwiązaniem.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 20 Lutego 2015, 08:08:05 czas Polski
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/19/08b7550d1b4f841db347d760c40ab2b8.jpg)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 19 Marca 2015, 09:17:41 czas Polski
Projekt uważam za zakończony.
Po podsumowaniu kosztów, orientacyjnie przeznaczyłem na budowę stolika około 750 zł.
Sporo rzeczy udało mi się zorganizować dzięki uprzejmości znajomych (pieski, część materiału, osie kół, lakier...)
Czas realizacji to prawie 4 miesiące, ale tylko dlatego że pracowałem po 1-2 godziny i to nie codziennie. Satysfakcja duża. Polecam wszystkim.



Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 19 Marca 2015, 09:20:44 czas Polski
Zapiera dech w piersiach. najbardziej podobają mi się fronty.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 19 Marca 2015, 09:25:15 czas Polski
Aa materiał na fronty również dostałem od znajomego. Górne są z jednego kawałka, dolny skleiłem z dwóch. Grubość 8mm, polakierowane w pół macie.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 19 Marca 2015, 09:31:32 czas Polski
Gratulacje  -  kawał porządnej roboty, aż szkoda będzie używać :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kozio w 19 Marca 2015, 09:32:55 czas Polski
Wygląda bjutiful.
Podoba mi się połączenie drewna z kolorem czarnym, ostatnio robiłem jak zwykle z palet i resztek gitarę na zajęcia do szkoły dla syna znajomego ;) i połączyłem kolor drewna (skrzynię) z czarnym matem do felg (gryf).
Piękna sprawa i polecam sprawdzić, może się komuś spodoba.

A fronty szufladek to cukierek zrobiłeś!!! Caca miód.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 19 Marca 2015, 09:38:51 czas Polski
Amigorg - no właśnie z tym mam problem, że boję się na nim coś położyć ;) żeby nie uszkodzić. Szuflady zamykam delikatnie. Hehe. traktuję na nowy mebel do salonu, a nie jak przenośny warsztat do pracy. Z czasem się pewnie przekonam. Narazie jednak muszę się nacieszyć widokiem nowości.

Kozio - na zdjęciach faktycznie kolor wygląda jak czarny, a to dokładnie szary/grafitowy mat. Również mi się podoba to połączenie kolorystyczne z drewnem.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kwita w 19 Marca 2015, 15:16:59 czas Polski
Aż miło się patrzy... Mistrzostwo... Ja bym postawił w salonie koło kominka. Zrób jeszcze podświetlenia LEDowe i gitara 8).
SUPER!!!
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: pbaszyn w 19 Marca 2015, 17:13:25 czas Polski
+×÷=%_€£¥₩!@#$/^&*()... to był dźwięk opadającej szczęki :)
A poważnie, świetna robota, z wyglądu bardziej przypomina nietypowy barek ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 19 Marca 2015, 17:19:33 czas Polski
Dołączę i ja do ochów i achów :P
Potrafisz chyba zawstydzić nie jednego  fachowca :o
Ja nie mogę nic podpowiedzieć,więc piszę JEST SUUUper ;)
Gorący +
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 19 Marca 2015, 18:17:41 czas Polski
Stary moje gratulacje! Zazdroszcze Ci wytrwalosci i projektu!
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 19 Marca 2015, 18:38:03 czas Polski
Dziękuję wszystkim za miłe słowa i wsparcie, które miałem podczas realizacji.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 19 Marca 2015, 20:22:19 czas Polski
No cóż nie pozostało nic innego jak pogratulować pięknej konstrukcji.
A potem wziąć się do pracy i zrobić ksero :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 19 Marca 2015, 22:43:54 czas Polski
Przemek - nie ma ksera! Rób swoją versję z 17 dodatkami ;)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 20 Marca 2015, 07:32:22 czas Polski
 Kajam sie.
Teraz z odkurzaczem w systenerze trzeba pogłówkować nad rozwiązaniem tego w takim stoliku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Waldi w 20 Marca 2015, 07:43:51 czas Polski
Volvotime, trochę czasu Ci to zajęło, lecz efekt znakomity, aż nie można się napatrzeć  :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 20 Marca 2015, 07:57:09 czas Polski
Właśnie przez to że nie siedziałem przy nim codziennie. Myślę, że można się zamknąć zz całością w miesiąc.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: mbmaciej w 24 Marca 2015, 11:12:10 czas Polski
Cześć,

gratuluje stolika super Ci to wyszło, tylko pozazdrościć.
Mam pytanie bo albo jestem ślepy, albo nie mogę znaleźć jakie jest rozmieszczenie otworów na blacie?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 24 Marca 2015, 11:18:12 czas Polski
Sprawdzę dokładnie i Ci podam. Robiłem mała korektę względem projektu, nie pamiętam dokładnych wymiarów.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: mbmaciej w 24 Marca 2015, 11:28:32 czas Polski
Dziękuję, będę wdzięczny  :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 24 Marca 2015, 12:30:37 czas Polski
W festoolowym jest chyba 96 mm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 24 Marca 2015, 12:35:07 czas Polski
Dokładnie 96 mm, otwór fi 20
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Keleven w 24 Marca 2015, 12:54:37 czas Polski
96mm rozumiem że do środka otworu? Dobrze myślę?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 24 Marca 2015, 12:55:07 czas Polski
Tak
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Keleven w 24 Marca 2015, 13:00:30 czas Polski
Dzięki za szybką odpowiedz.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: mbmaciej w 24 Marca 2015, 14:37:00 czas Polski
dzięki wielkie za odpowiedź
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 25 Marca 2015, 21:29:12 czas Polski
Po tak pięknym i funkcjonalnym MFT mój stoliczek wypada blado, no ale nie każdy jest takim specjalistą.
Mój MFT jest zbudowany ze sklejki 9 mm, 18 mm, mdf-u 18 mm, pieski aluminiowe, trochę wkrętów.
Wymiary stołu to 800x1000 mm.
Otwory standardowo 20 +/- 0,02 mm frezowane na ogromnym i stabilnym centrum frezarskim CNC.
Pieski o wymiarach fi 8,31 mm, fi 28 mm, fi 20 mm, długość 45 mm.
Stół jest lekki i bardzo stabilny.
Kąt 90 stopni jest perfekcyjny.
Niestety będę musiał się pozbyć tego stołu ponieważ nie będę miał czasu na DIY (mam nadzieje, że trafi w dobre ręce kogoś z forum).
Stół zrobiłem już kilka miesięcy temu, ale strasznie długo czekałem na te nieszczęsne pieski.
Nie wiem czy to dobra czy zła cena ale za pieski zapłaciłem 20 za sztukę.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 25 Marca 2015, 21:34:57 czas Polski
Blado nie blado , najważniejsze aby był funkcjonalny i spełniał Twoje oczekiwania :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: robson w 25 Marca 2015, 21:40:58 czas Polski
A cóż to, chcesz się pozbyć tego cudeńka ?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 26 Marca 2015, 10:32:12 czas Polski
Jeszcze dodaję ogólny widok w lepszym świetle.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 27 Marca 2015, 01:22:40 czas Polski
Tak niestety będę musiał go komuś odstąpić w rozsądnej cenie.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: mbmaciej w 01 Kwietnia 2015, 13:22:09 czas Polski
Witam Panowie,
ja kończę właśnie swój stół warsztatowy, ale inny niż ten w tym wątku. Mam pytanie czym najlepiej wykonać otwory w blacie takiego stołu.
Jest ich trochę, mam do wykonania 136 sztuk i nie wiem jak się do tego zabrać. Blat mam ze sklejki 18 mm. A z tego co tu wyczytałem powinny być średnicy 20 mm.
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 01 Kwietnia 2015, 13:27:38 czas Polski
Frez puszkowy 20 mm. Dość dobrej jakości dla takiej liczby otworów. Z ręki będzie ciężko zachować precyzję.
Rozważałeś skorzystanie z Cnc?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: mbmaciej w 01 Kwietnia 2015, 14:11:31 czas Polski
Witaj, stół już mam złożony i nie bardzo bym chciał go rozkładać żeby dać na cnc, aczkolwiek jak sobie nie poradzę to będę chyba musiał.
Wiem, że z reki będzie słabo, myślałem coś do frezarki.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: volvotime w 01 Kwietnia 2015, 14:20:58 czas Polski
Ten sam frez. Noga jest 8 albo 12 mm
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kwita w 01 Kwietnia 2015, 16:59:38 czas Polski
Był na forum gdzieś film, jak gość wierci otwory w takim blacie, przygotował sobie szablon. Wygląda jakby od gotowego blatu z otworami odciął kawałek z dwoma rzędami otworów, szablon wywiercił na wiertarce kolumnowej, następnie przykłada na początek płyty i wierci, następnie przekłada o jeden rząd, mocując pieskami w poprzednim i wierci dalej...
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Krzysiake w 01 Kwietnia 2015, 17:38:36 czas Polski
Pamiętaj, że gdy się wierci inaczej niż CNC to nie ma mowy  o dokładności
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Keleven w 01 Kwietnia 2015, 17:41:41 czas Polski
DIY MFT Table Top with LR32 (http://www.youtube.com/watch?v=_4jAqE6OZgk#ws)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 01 Kwietnia 2015, 18:20:44 czas Polski
Ni to chyba precyzja CNC :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: adrian_c w 01 Kwietnia 2015, 19:01:15 czas Polski
Pamiętaj, że gdy się wierci inaczej niż CNC to nie ma mowy  o dokładności
Znowu magia CNC. he he
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kwita w 01 Kwietnia 2015, 21:58:58 czas Polski
Pamiętaj, że gdy się wierci inaczej niż CNC to nie ma mowy  o dokładności
Rozumiem, że CNC to ideał, ale nie zapominajmy, że większość z nas to amatorzy(chyba że się mylę), składam meble, docinam czasem coś zagębiarką na stole, który zrobiłem sam, mam swój pomysł na cięcie pod katem 90 stopni, dokładność na 1 metrze wynosi 0,05mm. Myślę, że taki wynik można zrobić zagłębiarką na stole cnc ze źle ustawioną zagłębiarką na szynie... Dużo przycinam na sankach, temu poświęciłem więcej czasu i jest idealnie

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: mbmaciej w 01 Kwietnia 2015, 22:18:55 czas Polski
dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi, jak już pisałem mam już stół gotowy.
Nie bardzo chce go rozbierać aby dawać do robienia otworów na cnc, poza tym chyba trochę mi szkoda na to kasy.
Zdaje sobie sprawę, że cnc jest dokładne, ale mi chyba aż tak nie zależy na tak dużej tej dokładności.
Dziś napisałem do firmy Globus czy mogą mi coś zaproponować do frezarki, aby wykonać takie otwory, czekam na odpowiedź.
Stół mam taki jak na filmiku www.youtube.com/watch?v=vzgll4Es5n8 (http://www.youtube.com/watch?v=vzgll4Es5n8#ws), rozmiar blatu to 165x85, więc pewnie trochę by wyszło za otwory na cnc.
Poczekam na odpowiedź z Globusa, może jakoś sam sobie poradzę z otworami.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: mbmaciej w 02 Kwietnia 2015, 23:33:16 czas Polski
Witajcie,
napisałem wczoraj do firmy Globus, żeby coś zaproponowali do takiego wiercenia tylu otworów w sklejce.
Dziś dostałem odpowiedź i to powinno zdac egzamin
http://www.globus-wapienica.eu/podzial_ze_wzgledu_na_narzedzia.25.59.frezy_proste_dwuplytkowe_cnc_premium_z_mozliwoscia_wiercenia.152.html#.VR20vfmsUXx (http://www.globus-wapienica.eu/podzial_ze_wzgledu_na_narzedzia.25.59.frezy_proste_dwuplytkowe_cnc_premium_z_mozliwoscia_wiercenia.152.html#.VR20vfmsUXx)
Zamówiłem, jutro ma do mnie wyjechać, jak dostanę to będzie próba  :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 03 Kwietnia 2015, 08:21:55 czas Polski
no super , ale fi 20 maja tylko frezy z trzpieniem 12mm
masz taka frezarke ?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 03 Kwietnia 2015, 08:51:03 czas Polski
Bosch robi z 8 mm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kwita w 03 Kwietnia 2015, 09:02:03 czas Polski
Niedawno gość w sklepie z m.in. frezami tłumaczył, że zaczynają robić większe frezy na mniejsze trzpienie ale według niego to tylko marketing.  Za większym frezem szedł większy trzpień, bo większy trzpień to większa moc frezarki.Coś w tym jest. Kupiłem frez 35(puszkowy) z trzpieniem 8mm to Parkside i miał rację. Jest problem z mocą.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 03 Kwietnia 2015, 09:39:21 czas Polski
jestes pwien ze to frez, a nie wiertlo ?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: kwita w 03 Kwietnia 2015, 10:32:11 czas Polski
Było napisane frez firmy CMT, mam oryginalne opakowanie. A tak przy okazji, wiertło czy frez stawia większy opór, jest różnica?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: mbmaciej w 03 Kwietnia 2015, 21:17:29 czas Polski
no super , ale fi 20 maja tylko frezy z trzpieniem 12mm
masz taka frezarke ?
Witaj, własnie zmieniam frezarkę na JCB ona ma trzpień na 8 mm i 12mm, stąd moje zamówienie poleconego frezu
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 04 Kwietnia 2015, 13:06:17 czas Polski
ok rozumiem
do zrobienia tych otworow warto sobie zrobic szablon
mam nadzieje ze masz tuleje kopujaca fi30
?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: mbmaciej w 06 Kwietnia 2015, 08:31:06 czas Polski
Będę robił szablon, co do pierścienia to nie wiem właśnie jaki jest w tej frezarce bo nie mogę nigdzie tego znaleźć.
Jutro jadę do casto bo tam ja mają i zobaczę co jest w komplecie
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: arturs w 24 Kwietnia 2015, 15:28:29 czas Polski
BTW: zamienniki blatu do mft/3 dostępne są bez problemu w cenie 250 zł netto. Nierozróżnialne z oryginałem - ten sam wymiar, ta sama grubość, ten sam rozstaw otworów.     

a gdzie takie zamienniki są dostępne?
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 22 Czerwca 2015, 11:40:48 czas Polski
Ja nie wiem, ale planuję modyfikację mojego MFT na stolik wieliczynnościowy, i mam pytanie. Chciałbym zastąpić MDf innym materiałem, grubszym niż 18mm.
W tym przypadku cena nie ma znaczenia. Co byście polecili aby obrabiany materiał się nie rysował i jednocześnie blat był odporny na wilgoć? oststnio postawiłem jakąś puszkę wilgotną i zostawiła ślad na MDF. >:(

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 22 Czerwca 2015, 11:56:14 czas Polski
Moze warto zastanowic sie nad 27 mm blatem bukowym? Tylko powstaje pytanie jak pozniej idealnie powiercic otwory pod imaki
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: piotrekamg w 22 Czerwca 2015, 12:13:35 czas Polski
idealnie CNC :)
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 22 Czerwca 2015, 12:20:37 czas Polski
Mdf w laminacie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 22 Czerwca 2015, 14:09:09 czas Polski
No to zdradzę mój patent na idealne skopiowanie rozstawu otworów.
Stary blat mocujemy do nowej płyty i używając frezu z łożyskiem jak na zdjęciu zagłebiamy się wewnątrz każdego otworu. stary blat jako wzornika używamy.
Oczywiście nie muszę mówić aby nie uszkodzić starej płyty.
Powodzenia.

PS.PragmatycznyPrzemek
Masz na myśli MDF laminowany
http://www.mielec.kronospan.pl/?id=11,12&k=8&p=41 (http://www.mielec.kronospan.pl/?id=11,12&k=8&p=41)

czy myślisz bardziej o HDF lakierowanym?
http://www.mielec.kronospan.pl/?id=11,12&k=8&p=37 (http://www.mielec.kronospan.pl/?id=11,12&k=8&p=37)

Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 22 Czerwca 2015, 20:35:20 czas Polski
MDF laminowany czyli taki zwykły, ale nie surowy dzięki tamu odporny na lekką wodę mokrą szmatę i inne mokre rzeczy.
HDF lakierowany to ma 3mm
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Kilkujadek w 22 Czerwca 2015, 21:08:07 czas Polski
Stary blat mocujemy do nowej płyty i używając frezu z łożyskiem jak na zdjęciu zagłebiamy się wewnątrz każdego otworu
Pod warunkiem że stary blat ma nietknięte otwory, w przeciwnym razie frez skopiuje wady.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 22 Czerwca 2015, 21:37:42 czas Polski
To jest oczywiste, ale nie przesadzajmy.
Nawet jeśli jest mała wada to nie spowoduje ona luzów pieska.
No chyba że ktoś kompletnie je rozwalił, ale co trzeba robić aby otwory rozbić?

Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: stolik ala festool mft3
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 01 Lipca 2015, 01:40:12 czas Polski
Witam.
Poszperałem, poczytałem, przeanalizowałem po swojemu wasze propozycje i podjąłem decyzję o zastosowaniu płyty MDF o nazwie
Medite Tricoya .

Zapytacie co to jest?. Jest to nowy produkt, obawiam się że na chwilę obecną niedostępny na rynku polskim, ale wiem że producent dostarcza do krajów w Europie  w niewielkich ilościach i można to gdzieś wyszperać.
Niestety jest drogi. kosztuje około 100 funtów za arkusz, ale jest zupełnie wodoodporny, znacznie twardszy. Przeznaczony jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Ktoś robił test, i zrobili donice na kwiaty. Bez zabezpieczania ich napełnili ziemią i kwiatami, i po roku sprawdzili, zupełnie nic się nie stało.

Na chwilę obecną wybieram się na wakacje (będę wykańczał podłogi drewniane u szwagra) ale po powrocie zabieram się do pracy.
Pozdrawiam.