Forum stolarskie Domidrewno.pl
Forum Domidrewno => Hyde Park Domidrewno => Wątek zaczęty przez: akwa-stolarz w 19 Października 2015, 23:47:37 czas Polski
-
Witam. Potrzebuję komode na wymiar. Mam zamiar wykonać ja w Polsce na urlopie, i przewieźć do Anglii. Z tego względu mebel musi być rozbieralny jak Sasha Grey. Pytanie głównie do "płyciarzy":-) jak to poprawnie wykonać? Czy zrobienie mebla na kołki bez kleju oraz konfirmaty będzie ok?
Dorzucam projekt robiony w handsup'ie :-)
(http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/19/9061b9978443e1bac6427c16dc51fea4.jpg)
W miejscu strzałki,nad szufladą ma być całkowicie wysuwana półka na drukarkę, wyżej wnęki na dekoder oraz konsolę. Po bokach 6 szuflad. Szuflady najlepiej jakieś gotowe, nie drogie. Jaki system polecacie, aby był tani i w miarę łatwy w montażu? W miejscach przerywanych linii będą dodatkowe płytkie szuflady na "krawaty" :-) coś w tym stylu
(http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/19/ea308bd442b2a477391d27b4ec123f89.jpg)
Ostateczne wymiary będą dostosowane tak, aby maksymalnie wykorzystać płytę. Pozdrawiam i proszę o pomoc
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Jak możesz skleić w Anglii to kołki czy lamele na czas wstępnego montażu możesz lekko ścienić papierem ściernym , a potem wymienisz na właściwe . konfirmaty w widocznych miejscach to paszczeciarstwo , można zastosować jak chcesz złącza wewnętrzne rozbieralne
-
Problem w tym, że wolałbym,aby komoda pozostała rozbieralna. Zamierzam w przyszłym roku zmienić mieszkanie, a tych rozmiarów mebla nawet na klatkę schodową bym nie wyciągnął. Nie lubię konfirmatowów, ale komoda będzie stała między szafą a ścianą więc nie będą widoczne
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Wygląda na robotę dla Lamello Clamex S albo dla złącz mimośrodowych ślimakowych - można rozebrać i złożyć płyty na płasko. Ktoś z profi się wypowie? Przymierzam się do mebelków i też szukam jakiegoś rozbieralnego systemu.
-
ale komoda będzie stała między szafą a ścianą więc nie będą widoczne
dzisiaj tu jutro tam
Zastosuj to
dla złącz mimośrodowych ślimakowych - można rozebrać i złożyć płyty na płasko
-
Problem w tym, że wolałbym,aby komoda pozostała rozbieralna
Zrób komodę złożoną z modułów: część sklej na gotowo - kolumny z szufladami a blat i półki montowane na typowe złącza meblowe (zaczepy, mimośrody).
Będzie dużo łatwiej transportować , montować i demontować.
-
Dobry pomysł amigorg, tylko, czy mebel zachowa odpowiednią sztywność jeśli nie będzie spodu na całości?
A jaki system szuflad polecacie? Może pragmatyczny się wypowie jak zawita :-)
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Blum ma mimośrody moim zdaniem dość łatwe do zamontowania i chyba mocniejsze niż klasyczne.
https://www.google.pl/search?q=blum+z%C5%82%C4%85cze+mimo%C5%9Brodowe&client=ms-android-om-lge&hl=pl-PL&source=android-browser-suggest&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIyKi5tPvQyAIVJ6ZyCh2MkgbL (https://www.google.pl/search?q=blum+z%C5%82%C4%85cze+mimo%C5%9Brodowe&client=ms-android-om-lge&hl=pl-PL&source=android-browser-suggest&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIyKi5tPvQyAIVJ6ZyCh2MkgbL)
-
Kto poleci jakiś sklep internetowy gdzie warto się zaopatrzyć w okucia bluma ? Chyba zdecyduję się na tandembox a szuflady zrobię z białej płyty meblowej. hansons chyba zdecyduję się na te mimosrody a mebel postaram się zaprojektować tak jak radzi amigorg. Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie i porady? Chętnie się doucze
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Dobre i tanie są metalboxy z gtv czy innego chinczyka. Montaż nie trudny, masz metalowy bok tylko spód potrzebujesz z płyty.
Z lepsiejszych to modern box jak potrzebujesz jednego z chamulcem za 60-70 zł.
Możesz zrobić wieniec na tzw. Czapkę więc konfirmaty będą wchodziły od spodu. a daszek w ostateczności na kątownik czy ledo, albo po prostu wkładany na kołki i tylko przyłapany na kątownika. Robienie tego w 3 modułach to dobry pomysł ale masz podwójne boki. na środku.
co do sklepu to akcesoria.meble.pl
ceny w miarę, ale jak chcesz to mam tam wjazd jako "stolarz" i ceny są jeszcze bardziej w miarę.
-
Bardziej myślałem o dwóch modułach z szufladami i połączyć je blatem oraz półkami na konfirmaty lub mimosrody. W ten sposób nie byłoby podwójnych ścian w środku ani Widocznych połączeń . Co myślisz o takim rozwiązaniu? Zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami bo brak mi doświadczenia. Które szuflady będą lepsze? Metalowy które proponujesz, czy coś w tym stylu
wysłane przy użyciu tapatalk
-
http://www.meble.pl/p149547,prowadnica-kryta-z-hamulcem-pd-dl-45cm-wysuw-100-gamet.html myślałem o czymś takim, skrzynie szuflad wykonalbym z białej płyty. Myślę, że takie głębokie skrzynie będą praktyczniejsze w przechowywaniu ubrań, niż szuflady z niskimi metalowymi bokami.
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Te szuflady są nawet fajne, czasem je montujemy w robocie. Jest jedna wada przynajmniej u mnie w mieścinie ciężko dostać białą płytle 16mm. Wszyscy robią na szarych a do tych szuflad potrzebana jest szesnastka.
Metalbox ma 10 cm głębokości weź pod uwagę, że jak masz głęboką szufladę to albo trzymasz wszystko na dnie, albo ją załadujesz po kurek i masz w środku burdel który ciągle się przemieszcza bo szukasz czegoś na dnie.
Taki pomysł, że dwie szafki i w środek tylko półki jest też spoko będzie to działać :)
-
To może zrobić po 6 szuflad na stronę? 3 głębokie z frontami a po otwarciu dodatkowa szuflada? Jak na zdjęciu wyżej?
wysłane przy użyciu tapatalk
-
aby mieć szufladę w szufladzie front musi mieć conajmniej 230mm jak jest mniej to tego nie upchasz do środka, nie wiem jakie są założone wymiary.
Ten bluma co masz na zdjęciu z pierwszego posta ma fajny patent bo na wewnętrznej szufladzie montujesz pstryczka który może się zaczepiać o fronta i otwiera się od razu wewnętrzna i po wypięciu szuflady zamykasz wewnętrzną i masz dostęp do dolnej.
Druga sprawa to pchając się w tak niskie szuflady (blumy) są niskie będziesz miał za mało miejsca na przysłowiowe majtki i wewnętrzna może haczyć o zawartość dolnej.
Kolejne pytanie czy do komody na ciuchy musisz mieć hamulce? Zagląda się tam rano i drugi raz jak wkłada się "nowy wsad do użytku".
-
Dzięki za cenne rady. Właśnie nie wiem czy muszę mieć hamulce. Takie meble dla siebie bardziej traktuje jako zdobywanie doświadczenia. dlatego w każdym kolejnym projekcie chciałbym wykorzystać inny system okuć i mieć jakieś własne zdanie w temacie. Druga sprawa, że cichy domyk jest fajny, nawet jak się otwiera szufladę dwa razy dziennie:-). Komoda będzie dosyć wysoka więc nie będzie problemu z upchaniem szuflad w szufladach .
Teraz to wychodzi w sumie 13 szuflad. Nie chciałbym wydać na okucia więcej niż 300zl więc w tej kwocie chyba tylko metalbox się mieści. Dziękuję za pomoc
wysłane przy użyciu tapatalk
-
cichy domyk jest fajny
E tam ,nie da się pierdyknąć jak człowiek sfrustrowany ;D :P
;)
-
Ja do tych prowadnic szuflady robiłem z płyty 18, trzeba tylko boki podfrezowac.
-
Czy do montażu prowadnic rolkowych blum potrzebuje wiertło samocentrujace, oraz czy warto kupować szablon do montażu?
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Blat można połączyć na takie łączniki
http://www.leroymerlin.pl/elementy-mebli-i-okucia/okucia-i-zlacza-meblowe/zlacza-i-sruby-meblowe/zlacze-meblowe-rastex-hettich,p129471,l868.html?&gclid=CNPvw6bc1cgCFYIIwwod9s8DKA&gclsrc=aw.ds
-
Dzięki kozio. Tylko obawiam się, że nie dam rady wywiercic otworów równoległych z ręki
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Bo jak nie Ty to kto?
Wpisz łączniki mimośrodowe to tańsze można znaleźć.
-
zy do montażu prowadnic rolkowych blum potrzebuje wiertło samocentrujace, oraz czy warto kupować szablon do montażu?
A nie możesz narysować kreski ołówkiem i celować w środek.
Rozumiem, że szablony to fajna sprawa, a wiertała to już wogóle. Ale kreska ołówkiem i zapunktowanie gdzie ma wejść wkręt wystarczy.
Koleje wkręty już wchodzą same bez wiercenia.
Dzięki kozio. Tylko obawiam się, że nie dam rady wywiercic otworów równoległych z ręki
Zawsze to robię z ręki jak już robię. Nie mam szablonu wiertarek i innych pierdół w pracy.
Robisz próbę na odpadzie wprowadzasz poprawki i jedziesz.
Do takich rzeczy nie trzeba skomplikowanych narzędzi tylko frez chyba 20mm jeśli mnie pamięć nie myli.
-
Zamówiłem komplet wierteł na ebay http://m.ebay.co.uk/itm/3PC-Piece-Hinge-Self-Centering-Drill-Bit-Set-Pilot-Holes-HSS-Hex-Recess-Shank-/111447724585?nav=SEARCH
Chińczyki, ale zobaczę jak się spisują. Cena dwóch piw więc nie ma co płakać. Nigdy nie robiłem tego typu mebli (poza szafą która składałem na kołki przyrządem wolfcraft )
Postanowiłem, że zakupie prowadnice rolkowe do szuflad nie widocznych oraz metalboxy do szuflad widocznych. Tak będzie najtaniej i najprościej. Jak się uczyć to na tanim materiale :-)
Przemek, na jakie wkręty montujesz prowadnice? Zwykle czy eurowkrety?
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Blat można połączyć na takie łączniki
http://www.leroymerlin.pl/elementy-mebli-i-okucia/okucia-i-zlacza-meblowe/zlacza-i-sruby-meblowe/zlacze-meblowe-rastex-hettich,p129471,l868.html?&gclid=CNPvw6bc1cgCFYIIwwod9s8DKA&gclsrc=aw.ds
Czy jest gdzieś film jak to się wierci ?
-
Wiertło fi 5 z tego co wiem i frez 15mm u mnie w ikeowskich meblach.
Szukam filmu ale nie mogę znaleźć...
-
Meatlbix na 3,5x16 blumy na 4x16
Zwykły wkręt złoty.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
Jako że leżę w domu i wpieprzam czekolady to postanowiłem rozebrać jedną szafkę ikeowską i porobić fotki.
P.s. czekolada najlepiej smakuje gdy je się ją samemu, bo nie ma strachu że ktoś Ci zabierze ostatni kawałek i nie trza się spieszyć ;D
pozdrawiam
-
czekolada najlepiej smakuje gdy je się ją samemu, bo nie ma strachu że ktoś Ci zabierze ostatni kawałek i nie trza się spieszyć ;D
Nie jedz tyle ,to ja piszę twój starszy o 35 kg kolega ;D
Faktycznie wiele nas łączy ;D
Sorry że nie na temat :-[
Pozdrawiam ;)
-
Fajną masz tą miarkę :)
ma zwijanie automatyczne , jak z dokładnością itd. Zrób może jakąś recenzję 
Wysłane z mojego QUANTUM_900 przy użyciu Tapatalka
-
W sensie że ja?
To centymetr mojej żony bo z racji kontuzji kręgosłupa siedzę w domu i nie bardzo mogę do garażu wyłazić. Dokładność przy takich odległościach chyba jeszcze jest ;D recenzję zrobię specjalnie dla Ciebie ;) jak dojdę do siebie.
pozdrawiam
-
Kozio, ciekawe co mierzysz miarką w łóżku ??? ;D... chyba nie temperaturę
Co do hamulców w komodzie, może i raz dziennie się zagląda ale jak nieopatrznie trzaśniesz to raczej spokojnie z domu nie wyjdziesz (gdy obudzisz małżonkę sięgają skarpety lub coś innego) :D
-
recenzję zrobię specjalnie dla Ciebie ;) jak dojdę do siebie.
pozdrawiam
Dzięki kozio na ciebie zawsze można liczyć ;) .
Wracaj szybko do zdrowia :) (jabłka czekają
a nie czekolada )
Wysłane z mojego QUANTUM_900 przy użyciu Tapatalka
-
Żeby nie było, że nic nie robie i tylko pytam :-) komoda gotowa. Zostało tylko wyregulowanie frontów i czekam na jedną szufladę z Polski bo nie zamieściłem :-)
Ogólne problemy jakie ja amator napotkalem przy tej realizacji :
Elementy klejone na kołki powinny być ścisniete ściskami których nie mam. Użyłem pasowych Stanleya do ramek, ale nic nie dały. W miejscu łączenia płyt są delikatne szpary. Nie widać ich ale spowodowały, że trudno jest zgrać fronty bo dół jest 4 mm szerszy od góry. (następny zakup to długie ściski ).
Do tego blat który miał wystawac po dwa milimetry na boki, jest idealny, a wręcz pół milimetra za krótki :-(
Szablon do prowadnic blum to czysta poezja :-)
Dwa moduły z szufladami są połączone półkami na konfirmaty i kołki bez kleju.
Wiertła samocentrujace z ebay za 3 funty sprawują się wyśmienicie. A w komplecie aż cztery sztuki.
Używałem eurowkrety. Fajnie się z nimi pracowało.
Kilka fotek:
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Spytam troche z lenistwa ;-) 4 wiertla samocentrujace za 3 funciaki ? Jak to wpisac na ebayu ? Sam tez z checia zakupie.
Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
-
(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/6888f2243e7a110922748f9bcbb9cd8e.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/59aa97901ece47dd783704fdc659261e.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/9d31e1b0d2523e51de26f68d21353bff.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/8a29353b438dcb711d35c4896db8ac7f.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/03eef0ad1bd843ddee6982df42aea388.jpg)
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Spytam troche z lenistwa ;-) 4 wiertla samocentrujace za 3 funciaki ? Jak to wpisac na ebayu ? Sam tez z checia zakupie.
Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Self centering drill
Hinge drill
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Gracias compadre. Najpierw zamowie a potem wroce do komody. Mam mowic szczerze czy swiatecznie ? ;-)
Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
-
Plyty starczyło również na dwie szafki nocne. Wewnętrzne szuflady niestety z białej płyty i niestety na wkręty bo czas naglił. Użyje białych zaslepek, ale najpierw muszę okleic widoczne krawędzie
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Mów szczerze bo chce się czegoś nauczyć. To moja pierwsza taka realizacja, a w sieci brak poradników krok po kroku.. Dlatego uczę się na meblach dla siebie.
wysłane przy użyciu tapatalk
-
To co na szybko zauwazylem Ty tez widzisz :-) Calkiem fajnie to wyszlo choc z zalozenia nie lubie metaboxow. Ale to tylko uraz z dziecinstwa. Jakbys chcial doinwestowac w cichy domyk to stosunkowo niedawno wprowadzili z firmy artic albo arctic i niezle sie to spisuje.
Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
A poza tym za pozno przylaczylem sie do watku zeby teraz madrego udawac ;-) Nie wiem jak mogl mi umknac watek z mojego sektoru :-)
-
Widziałem ten domyk. Zastanawiałem się nad tym ale z założenia miała być tania ta komoda a wymagań specjalnych względem niej nie mam.Po świętach się za nią wezmę i skończę.
wysłane przy użyciu tapatalk
-
To co na szybko zauwazylem Ty tez widzisz :-) Calkiem fajnie to wyszlo choc z zalozenia nie lubie metaboxow. Ale to tylko uraz z dziecinstwa. Jakbys chcial doinwestowac w cichy domyk to stosunkowo niedawno wprowadzili z firmy artic albo arctic i niezle sie to spisuje.
Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
A poza tym za pozno przylaczylem sie do watku zeby teraz madrego udawac ;-) Nie wiem jak mogl mi umknac watek z mojego sektoru :-)
Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
-
Co to kolor płyty?
Fajnie ze sie czegoś nowego nauczyles.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/959e785e5391e796f77444b77e6bc495.jpg)
Kolor płyty to Sosna bielona. W założeniu miał być jakiś tani odcień dębu ale zakochałem się w tej płycie :-)
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Moim zdaniem , wkręty czy też konfirmaty powinny być na boczkach szuflad :)
a płyta rzeczywiście ciekawa
-
Ta wewnętrzna szuflada jest cofnięta od głównej o 20 mm więc można się pokusić o przykrecenie frontu. Chcę też tam dodać wpuszczane uchwyty bo nie wygodnie się otwiera
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Obawiam sie, ze 20 to za malo na front i uchwyty
Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
-
Sprawdzałem. Płyta 16 mm na front a uchwyt wpuszczany wystaje 2 mm więc razem 18 mm. Ale chyba zostanę przy zaslepkach :-)
Specpiotr, zamówiłes wiertła? Daj znać jak Ci się spisują. Mi jako amatorowi były bardzo przydatne. Co do metalbox ów to też już ich nie lubię
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Jeszcze nie zamowilem bo hasla z ebaya nie pamietam a na email nic nie przychidzi (:- Widze tylko, ze to 4 rozne wymiary ale nie szkodzi. Dojdzie tylko email z przypomnieniem hasla to zamawiam
Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Obawiam sie tylko, ze rzadko ich bede uzywal. Tak jak kiedys pisalem kwestia przyzwyczajenia ale w tym wypadku mozliwe, ze zmienie przyzwyczajenie :-)
Ps2. Ja jaj robie szuflady to boczki ida po calosci. Jak zaloze front to nie widac rantow przedniej plyty.
-
Specpiotr, zamówiłes wiertła?
Jako uzytkownika ebay spytam. Mozliwe, ze po dlugim czasie nieuzywania usuna mi konto ? Zanim odpisza spytam Ciebie. A nuz cos wiesz. Na bank dobry login. Pamietam bo charakterystyczny a tu wciaz wyrzuca.
-
Niestety nie pomogę Ci. Ale z ciekawości zapytam, kiedy ostatni raz się logowałeś na to konto? Ja przez pewien okres też nie korzystałem z ebay (jakieś pół roku) i było ok. Nie dostałeś maila z jakimś przypomnieniem?
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Ze 4 lata bedzie ;) Poczekam az odpisza a jak nie to zaloze nowe konto i tyle. Emaila moze i dostalem ale wtedy uzywalem konta na wp ktorego tez dawno nie uzywalem odkad mam tel z androidem. A haslo wpadlo w czelusci pamieci :-)
-
ee.. na ebay nie logowałem się z 5-6 lat i ostatnio coś kupowałem i konto działało..
-
Ale nawet jak wpisze szukanie uzytkownika to wyskakuje, ze takiego nie ma. Juz zalozylem nowe konto. Ale nie robmy offtopu juz ;)