Forum stolarskie Domidrewno.pl

Forum Domidrewno => Hyde Park Domidrewno => Wątek zaczęty przez: akwa-stolarz w 19 Października 2015, 23:47:37 czas Polski

Tytuł: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 19 Października 2015, 23:47:37 czas Polski
Witam. Potrzebuję komode na wymiar. Mam zamiar wykonać ja w Polsce na urlopie, i przewieźć do Anglii. Z tego względu mebel musi być rozbieralny jak Sasha Grey. Pytanie głównie do "płyciarzy":-) jak to poprawnie wykonać? Czy zrobienie mebla na kołki bez kleju oraz konfirmaty będzie ok?
Dorzucam projekt robiony w handsup'ie :-)
 (http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/19/9061b9978443e1bac6427c16dc51fea4.jpg)
W miejscu strzałki,nad szufladą ma być całkowicie wysuwana półka na drukarkę,  wyżej wnęki na dekoder oraz konsolę.  Po bokach 6 szuflad.  Szuflady najlepiej jakieś gotowe, nie drogie. Jaki system polecacie, aby był tani i w miarę łatwy w montażu? W miejscach przerywanych linii będą dodatkowe płytkie szuflady na "krawaty" :-) coś w tym stylu
 (http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/19/ea308bd442b2a477391d27b4ec123f89.jpg)
Ostateczne wymiary będą dostosowane tak, aby maksymalnie wykorzystać płytę.    Pozdrawiam i proszę o pomoc

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 20 Października 2015, 08:31:30 czas Polski
Jak możesz skleić w Anglii to kołki czy lamele  na czas wstępnego  montażu możesz lekko ścienić papierem ściernym , a potem wymienisz na właściwe . konfirmaty  w  widocznych miejscach to paszczeciarstwo , można zastosować jak chcesz złącza wewnętrzne rozbieralne
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 20 Października 2015, 09:22:47 czas Polski
Problem w tym, że wolałbym,aby komoda pozostała rozbieralna. Zamierzam w przyszłym roku zmienić mieszkanie, a tych rozmiarów mebla nawet na klatkę schodową bym nie wyciągnął. Nie lubię konfirmatowów, ale komoda będzie stała między szafą a ścianą więc nie będą widoczne

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: Henry w 20 Października 2015, 09:54:09 czas Polski
Wygląda na robotę dla Lamello Clamex S albo dla złącz mimośrodowych ślimakowych - można rozebrać i złożyć płyty na płasko. Ktoś z profi się wypowie? Przymierzam się do mebelków i też szukam jakiegoś rozbieralnego systemu.
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 20 Października 2015, 10:04:55 czas Polski
ale komoda będzie stała między szafą a ścianą więc nie będą widoczne

dzisiaj tu jutro tam


Zastosuj to

dla złącz mimośrodowych ślimakowych - można rozebrać i złożyć płyty na płasko
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 20 Października 2015, 10:05:43 czas Polski
Problem w tym, że wolałbym,aby komoda pozostała rozbieralna
Zrób komodę złożoną z modułów: część sklej na gotowo - kolumny z szufladami a blat i półki montowane na typowe złącza meblowe (zaczepy, mimośrody).
Będzie dużo łatwiej transportować , montować i demontować.
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 20 Października 2015, 10:19:59 czas Polski
Dobry pomysł amigorg, tylko, czy mebel zachowa odpowiednią sztywność jeśli nie będzie spodu na całości?
A jaki system szuflad polecacie? Może pragmatyczny się wypowie jak zawita :-)

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: hansons83 w 20 Października 2015, 13:44:30 czas Polski
Blum ma mimośrody moim zdaniem dość łatwe do zamontowania i chyba mocniejsze niż klasyczne.
 https://www.google.pl/search?q=blum+z%C5%82%C4%85cze+mimo%C5%9Brodowe&client=ms-android-om-lge&hl=pl-PL&source=android-browser-suggest&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIyKi5tPvQyAIVJ6ZyCh2MkgbL  (https://www.google.pl/search?q=blum+z%C5%82%C4%85cze+mimo%C5%9Brodowe&client=ms-android-om-lge&hl=pl-PL&source=android-browser-suggest&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIyKi5tPvQyAIVJ6ZyCh2MkgbL)
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 20 Października 2015, 17:05:25 czas Polski
Kto poleci jakiś sklep internetowy gdzie warto się zaopatrzyć w okucia bluma ? Chyba zdecyduję się na tandembox a szuflady zrobię z białej płyty meblowej.  hansons chyba zdecyduję się na te mimosrody a mebel postaram się zaprojektować tak jak radzi amigorg. Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie i porady? Chętnie się doucze

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 20 Października 2015, 20:06:08 czas Polski
Dobre i tanie są metalboxy z gtv czy innego chinczyka. Montaż nie trudny, masz metalowy bok tylko spód potrzebujesz z płyty.
Z lepsiejszych to modern box jak potrzebujesz jednego z chamulcem za 60-70 zł.

Możesz zrobić wieniec na tzw. Czapkę więc konfirmaty będą wchodziły od spodu. a daszek w ostateczności na kątownik czy ledo, albo po prostu wkładany na kołki i tylko przyłapany na kątownika. Robienie tego w 3 modułach to dobry pomysł ale masz podwójne boki. na środku.

co do sklepu to akcesoria.meble.pl
ceny w miarę, ale jak chcesz to mam tam wjazd jako "stolarz" i ceny są jeszcze bardziej w miarę.
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 20 Października 2015, 22:16:47 czas Polski
Bardziej myślałem o dwóch modułach z szufladami i połączyć je blatem oraz półkami na konfirmaty lub mimosrody.  W ten sposób nie byłoby podwójnych ścian w środku ani Widocznych połączeń . Co myślisz o takim rozwiązaniu? Zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami bo brak mi doświadczenia. Które szuflady będą lepsze? Metalowy które proponujesz, czy coś w tym stylu


wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 20 Października 2015, 22:56:15 czas Polski
http://www.meble.pl/p149547,prowadnica-kryta-z-hamulcem-pd-dl-45cm-wysuw-100-gamet.html myślałem o czymś takim, skrzynie szuflad wykonalbym z białej płyty. Myślę, że takie głębokie skrzynie będą praktyczniejsze w przechowywaniu ubrań,  niż szuflady z niskimi metalowymi bokami. 

wysłane przy użyciu tapatalk
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 20 Października 2015, 23:15:17 czas Polski
Te szuflady są nawet fajne, czasem je montujemy w robocie. Jest jedna wada przynajmniej u mnie w mieścinie ciężko dostać białą płytle 16mm. Wszyscy robią na szarych a do tych szuflad potrzebana jest szesnastka.
Metalbox ma 10 cm głębokości weź pod uwagę, że jak masz głęboką szufladę to albo trzymasz wszystko na dnie, albo ją załadujesz po kurek i masz w środku burdel który ciągle się przemieszcza bo szukasz czegoś na dnie.

Taki pomysł, że dwie szafki i w środek tylko półki jest też spoko będzie to działać :)
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 20 Października 2015, 23:28:57 czas Polski
To może zrobić po 6 szuflad na stronę? 3 głębokie z frontami a po otwarciu dodatkowa szuflada? Jak na zdjęciu wyżej?

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 20 Października 2015, 23:45:02 czas Polski
aby mieć szufladę w szufladzie front musi mieć conajmniej 230mm jak jest mniej to tego nie upchasz do środka, nie wiem jakie są założone wymiary.
Ten bluma co masz na zdjęciu z pierwszego posta ma fajny patent bo na wewnętrznej szufladzie montujesz pstryczka który może się zaczepiać o fronta i otwiera się od razu wewnętrzna i po wypięciu szuflady zamykasz wewnętrzną i masz dostęp do dolnej.
Druga sprawa to pchając się w tak niskie szuflady (blumy) są niskie będziesz miał za mało miejsca na przysłowiowe majtki i wewnętrzna może haczyć o zawartość dolnej.
Kolejne pytanie czy do komody na ciuchy musisz mieć hamulce? Zagląda się tam rano i drugi raz jak wkłada się "nowy wsad do użytku".
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 21 Października 2015, 00:50:17 czas Polski
Dzięki za cenne rady. Właśnie nie wiem czy muszę mieć hamulce.  Takie meble dla siebie bardziej traktuje jako zdobywanie doświadczenia.  dlatego w każdym kolejnym projekcie chciałbym wykorzystać inny system okuć i mieć jakieś własne zdanie w temacie.  Druga sprawa, że cichy domyk jest fajny, nawet jak się otwiera szufladę dwa razy dziennie:-).  Komoda będzie dosyć wysoka więc nie będzie problemu z upchaniem szuflad w szufladach .
Teraz to wychodzi w sumie 13 szuflad. Nie chciałbym wydać na okucia więcej niż 300zl więc w tej kwocie chyba tylko metalbox się mieści.  Dziękuję za pomoc

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 21 Października 2015, 09:17:17 czas Polski
cichy domyk jest fajny
E tam ,nie da się pierdyknąć jak człowiek sfrustrowany ;D :P
 ;)
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: hansons83 w 21 Października 2015, 10:00:13 czas Polski
Ja do tych prowadnic szuflady robiłem z płyty 18, trzeba tylko boki podfrezowac.
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 22 Października 2015, 10:30:27 czas Polski
Czy do montażu prowadnic rolkowych blum potrzebuje wiertło samocentrujace,  oraz czy warto kupować szablon do montażu?

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: kozio w 22 Października 2015, 11:04:50 czas Polski
Blat można połączyć na takie łączniki
http://www.leroymerlin.pl/elementy-mebli-i-okucia/okucia-i-zlacza-meblowe/zlacza-i-sruby-meblowe/zlacze-meblowe-rastex-hettich,p129471,l868.html?&gclid=CNPvw6bc1cgCFYIIwwod9s8DKA&gclsrc=aw.ds
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 22 Października 2015, 21:24:50 czas Polski
Dzięki kozio. Tylko obawiam się, że nie dam rady wywiercic otworów równoległych z ręki

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: kozio w 22 Października 2015, 21:40:12 czas Polski
Bo jak nie Ty to kto?
Wpisz łączniki mimośrodowe to tańsze można znaleźć.
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 22 Października 2015, 22:24:47 czas Polski
zy do montażu prowadnic rolkowych blum potrzebuje wiertło samocentrujace,  oraz czy warto kupować szablon do montażu?
A nie możesz narysować kreski ołówkiem i celować w środek.
Rozumiem, że szablony to fajna sprawa, a wiertała to już wogóle. Ale kreska ołówkiem i zapunktowanie gdzie ma wejść wkręt wystarczy.
Koleje wkręty już wchodzą same bez wiercenia.

Dzięki kozio. Tylko obawiam się, że nie dam rady wywiercic otworów równoległych z ręki

Zawsze to robię z ręki jak już robię. Nie mam szablonu wiertarek i innych pierdół w pracy.
Robisz próbę na odpadzie wprowadzasz poprawki i jedziesz.
Do takich rzeczy nie trzeba skomplikowanych narzędzi tylko frez chyba 20mm jeśli mnie pamięć nie myli.
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 23 Października 2015, 09:22:24 czas Polski
Zamówiłem komplet wierteł na ebay http://m.ebay.co.uk/itm/3PC-Piece-Hinge-Self-Centering-Drill-Bit-Set-Pilot-Holes-HSS-Hex-Recess-Shank-/111447724585?nav=SEARCH
Chińczyki, ale zobaczę jak się spisują. Cena dwóch piw więc nie ma co płakać. Nigdy nie robiłem tego typu mebli (poza szafą która składałem na kołki przyrządem wolfcraft )
Postanowiłem, że zakupie prowadnice rolkowe do szuflad nie widocznych oraz metalboxy do szuflad widocznych.  Tak będzie najtaniej i najprościej.  Jak się uczyć to na tanim materiale :-)

Przemek, na jakie wkręty montujesz prowadnice? Zwykle czy eurowkrety?

wysłane przy użyciu tapatalk
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: Roobertt w 23 Października 2015, 11:21:11 czas Polski
Blat można połączyć na takie łączniki
http://www.leroymerlin.pl/elementy-mebli-i-okucia/okucia-i-zlacza-meblowe/zlacza-i-sruby-meblowe/zlacze-meblowe-rastex-hettich,p129471,l868.html?&gclid=CNPvw6bc1cgCFYIIwwod9s8DKA&gclsrc=aw.ds
Czy jest gdzieś film jak to się wierci ?
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: kozio w 23 Października 2015, 11:29:16 czas Polski
Wiertło fi 5 z tego co wiem i frez 15mm u mnie w ikeowskich meblach.
Szukam filmu ale nie mogę znaleźć...
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 23 Października 2015, 12:29:40 czas Polski
Meatlbix na 3,5x16 blumy na 4x16
Zwykły wkręt złoty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: kozio w 23 Października 2015, 14:22:47 czas Polski
Jako że leżę w domu i wpieprzam czekolady to postanowiłem rozebrać jedną szafkę ikeowską i porobić fotki.
P.s. czekolada najlepiej smakuje gdy je się ją samemu, bo nie ma strachu że ktoś Ci zabierze  ostatni kawałek i nie trza się spieszyć ;D
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 23 Października 2015, 14:34:13 czas Polski
czekolada najlepiej smakuje gdy je się ją samemu, bo nie ma strachu że ktoś Ci zabierze  ostatni kawałek i nie trza się spieszyć ;D 

Nie jedz tyle ,to ja piszę twój starszy o 35 kg kolega ;D
Faktycznie wiele nas łączy ;D
Sorry że nie na temat :-[
Pozdrawiam ;)
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: sebacmielow w 23 Października 2015, 18:46:22 czas Polski
Fajną masz tą miarkę :)
 ma zwijanie automatyczne , jak z dokładnością itd. Zrób może jakąś recenzję

Wysłane z mojego QUANTUM_900 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: kozio w 23 Października 2015, 18:49:51 czas Polski
W sensie że ja?

To centymetr mojej żony bo z racji kontuzji kręgosłupa siedzę w domu i nie bardzo mogę do garażu wyłazić. Dokładność przy takich odległościach chyba jeszcze jest ;D recenzję zrobię specjalnie dla Ciebie ;) jak dojdę do siebie.
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: kwita w 23 Października 2015, 20:19:58 czas Polski
Kozio, ciekawe co mierzysz miarką w łóżku ??? ;D... chyba nie temperaturę
Co do hamulców w komodzie, może i raz dziennie się zagląda ale jak nieopatrznie trzaśniesz to raczej spokojnie z domu nie wyjdziesz (gdy obudzisz małżonkę sięgają skarpety lub coś innego)  :D
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: sebacmielow w 23 Października 2015, 20:33:51 czas Polski
recenzję zrobię specjalnie dla Ciebie ;) jak dojdę do siebie.
pozdrawiam
Dzięki kozio na ciebie zawsze można liczyć ;) .
Wracaj szybko do zdrowia  :)  (jabłka czekają   a nie czekolada )


Wysłane z mojego QUANTUM_900 przy użyciu Tapatalka
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 23 Grudnia 2015, 16:45:18 czas Polski
Żeby nie było, że nic nie robie i tylko pytam :-) komoda gotowa. Zostało tylko wyregulowanie frontów i czekam na jedną szufladę z Polski bo nie zamieściłem :-)
Ogólne problemy jakie ja amator napotkalem przy tej realizacji :
Elementy klejone na kołki powinny być ścisniete ściskami których nie mam. Użyłem pasowych Stanleya do ramek,  ale nic nie dały. W miejscu łączenia płyt są delikatne szpary. Nie widać ich ale spowodowały, że trudno jest zgrać fronty bo dół jest 4 mm szerszy od góry. (następny zakup to długie ściski ).

Do tego blat który miał wystawac po dwa milimetry na boki, jest idealny, a wręcz pół milimetra za krótki :-(

Szablon do prowadnic blum to czysta poezja :-)

Dwa moduły z szufladami są połączone półkami na konfirmaty i kołki bez kleju.

Wiertła samocentrujace z ebay za 3 funty sprawują się wyśmienicie. A w komplecie aż cztery sztuki.

Używałem eurowkrety. Fajnie się z nimi pracowało.
Kilka fotek:

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 23 Grudnia 2015, 16:50:17 czas Polski
Spytam troche z lenistwa ;-) 4 wiertla samocentrujace za 3 funciaki ? Jak to wpisac na ebayu ? Sam tez z checia zakupie.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 23 Grudnia 2015, 16:50:30 czas Polski
(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/6888f2243e7a110922748f9bcbb9cd8e.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/59aa97901ece47dd783704fdc659261e.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/9d31e1b0d2523e51de26f68d21353bff.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/8a29353b438dcb711d35c4896db8ac7f.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/03eef0ad1bd843ddee6982df42aea388.jpg)

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 23 Grudnia 2015, 16:52:12 czas Polski
Spytam troche z lenistwa ;-) 4 wiertla samocentrujace za 3 funciaki ? Jak to wpisac na ebayu ? Sam tez z checia zakupie.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Self centering drill
Hinge drill

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 23 Grudnia 2015, 16:53:39 czas Polski
Gracias compadre. Najpierw zamowie a potem wroce do komody. Mam mowic szczerze czy swiatecznie ? ;-)

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 23 Grudnia 2015, 16:54:20 czas Polski
Plyty starczyło również na dwie szafki nocne. Wewnętrzne szuflady niestety z białej płyty i niestety na wkręty bo czas naglił.  Użyje białych zaslepek, ale najpierw muszę okleic widoczne krawędzie

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 23 Grudnia 2015, 16:55:43 czas Polski
Mów szczerze bo chce się czegoś nauczyć. To moja pierwsza taka realizacja, a w sieci brak poradników krok po kroku.. Dlatego uczę się na meblach dla siebie.

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 23 Grudnia 2015, 17:18:40 czas Polski
To co na szybko zauwazylem Ty tez widzisz :-) Calkiem fajnie to wyszlo choc z zalozenia nie lubie metaboxow. Ale to tylko uraz z dziecinstwa. Jakbys chcial doinwestowac w cichy domyk to stosunkowo niedawno wprowadzili z firmy artic albo arctic i niezle sie to spisuje.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

 A poza tym za pozno przylaczylem sie do watku zeby teraz madrego udawac ;-) Nie wiem jak mogl mi umknac watek z mojego sektoru :-)
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 23 Grudnia 2015, 17:22:37 czas Polski
Widziałem ten domyk. Zastanawiałem się nad tym ale z założenia miała być tania ta komoda a wymagań specjalnych względem niej nie mam.Po świętach się za nią wezmę i skończę.

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 23 Grudnia 2015, 17:32:29 czas Polski
To co na szybko zauwazylem Ty tez widzisz :-) Calkiem fajnie to wyszlo choc z zalozenia nie lubie metaboxow. Ale to tylko uraz z dziecinstwa. Jakbys chcial doinwestowac w cichy domyk to stosunkowo niedawno wprowadzili z firmy artic albo arctic i niezle sie to spisuje.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

 A poza tym za pozno przylaczylem sie do watku zeby teraz madrego udawac ;-) Nie wiem jak mogl mi umknac watek z mojego sektoru :-)

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 23 Grudnia 2015, 17:43:23 czas Polski
Co to kolor płyty?
Fajnie ze sie czegoś nowego nauczyles.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 23 Grudnia 2015, 19:24:55 czas Polski
(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/959e785e5391e796f77444b77e6bc495.jpg)
Kolor płyty to Sosna bielona. W założeniu miał być jakiś tani odcień dębu ale zakochałem się w tej płycie :-)

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: robson w 23 Grudnia 2015, 20:10:16 czas Polski
Moim zdaniem , wkręty czy też konfirmaty powinny być na boczkach szuflad  :)
a płyta rzeczywiście ciekawa
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 23 Grudnia 2015, 20:33:32 czas Polski
Ta wewnętrzna szuflada jest cofnięta od głównej o 20 mm więc można się pokusić o przykrecenie frontu. Chcę też tam dodać wpuszczane uchwyty bo nie wygodnie się otwiera

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 23 Grudnia 2015, 20:49:55 czas Polski
Obawiam sie, ze 20 to za malo na front i uchwyty

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 23 Grudnia 2015, 21:12:59 czas Polski
Sprawdzałem. Płyta 16 mm na front a uchwyt wpuszczany wystaje 2 mm więc razem 18 mm. Ale chyba zostanę przy zaslepkach :-)

Specpiotr,  zamówiłes wiertła? Daj znać jak Ci się spisują.  Mi jako amatorowi były bardzo przydatne.  Co do metalbox ów to też już ich nie lubię

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 23 Grudnia 2015, 21:21:02 czas Polski
Jeszcze nie zamowilem bo hasla z ebaya nie pamietam a na email nic nie przychidzi (:- Widze tylko, ze to 4 rozne wymiary ale nie szkodzi. Dojdzie tylko email z przypomnieniem hasla to zamawiam

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
 Obawiam sie tylko, ze rzadko ich bede uzywal. Tak jak kiedys pisalem kwestia przyzwyczajenia ale w tym wypadku mozliwe, ze zmienie przyzwyczajenie :-)

Ps2. Ja jaj robie szuflady to boczki ida po calosci. Jak zaloze front to nie widac rantow przedniej plyty.
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 03 Stycznia 2016, 22:20:18 czas Polski




Specpiotr,  zamówiłes wiertła?

Jako uzytkownika ebay spytam. Mozliwe, ze po dlugim czasie nieuzywania usuna mi konto ? Zanim odpisza spytam Ciebie. A nuz cos wiesz. Na bank dobry login. Pamietam bo charakterystyczny a tu wciaz wyrzuca.
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 04 Stycznia 2016, 08:26:25 czas Polski
Niestety nie pomogę Ci. Ale z ciekawości zapytam, kiedy ostatni raz się logowałeś na to konto? Ja przez pewien okres też nie korzystałem z ebay (jakieś pół roku) i było ok. Nie dostałeś maila z jakimś przypomnieniem?

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 04 Stycznia 2016, 08:39:35 czas Polski
Ze 4 lata bedzie ;) Poczekam az odpisza a jak nie to zaloze nowe konto i tyle. Emaila moze i dostalem ale wtedy uzywalem konta na wp ktorego tez dawno nie uzywalem odkad mam tel z androidem. A haslo wpadlo w czelusci pamieci :-)
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: arturs w 06 Stycznia 2016, 22:15:44 czas Polski
ee.. na ebay nie logowałem się z 5-6 lat i ostatnio coś kupowałem i konto działało..
Tytuł: Odp: Rozbieralna komoda
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 06 Stycznia 2016, 22:27:34 czas Polski
Ale nawet jak wpisze szukanie uzytkownika to wyskakuje, ze takiego nie ma. Juz zalozylem nowe konto. Ale nie robmy offtopu juz  ;)