Forum stolarskie Domidrewno.pl

Realizacje krok po kroku => Krok po kroku (realizacje własne) => Wątek zaczęty przez: Arek w 23 Października 2015, 19:29:53 czas Polski

Tytuł: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: Arek w 23 Października 2015, 19:29:53 czas Polski
Witam ,z okazji zbliżających się świąt ,,Wszystkich Świętych,, postanowiłem wykonać nagrobek drewniany na grób mojego dziadka i babci.Wszystkie elementy są wykonane z drewna dębowego,nie miałem dostępu do prostego materiału więc było dużo pracy żeby te okrąglaki doprowadzić do jakiegokolwiek wyglądu. Na początku ciosałem siekierą potem strugiem ręcznym i elektrycznym,następnie szlifowanie papierem,a najważniejszą część nagrobku wykonał nasz kolega ,,Szczepan,,.Wszystkie elementy poskręcane na wkręty ciesielskie 200mm i zaślepione kołeczkami,myślę że wszystko w miarę zrozumiale opisałem,jak co mi się przypomni to napiszę.  ;)
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: Arek w 23 Października 2015, 19:35:15 czas Polski
Kolejne fotki
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: kozio w 23 Października 2015, 19:36:25 czas Polski
dawaj dawaj bo czekam z niecierpliwością...
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: robson w 23 Października 2015, 19:37:56 czas Polski
ładnie to tak dzieci gonić do roboty  ;D
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: Arek w 23 Października 2015, 19:38:56 czas Polski
Noi efekt końcowy :)
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: kozio w 23 Października 2015, 19:41:27 czas Polski
Łoooooooooo drugiego takiego nie ma... a czym malowałeś?
I pozdrowienia dla Szczepana bo super  robota
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: Krajmesel w 23 Października 2015, 19:47:48 czas Polski
szacun end zajebioza :)
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: kwita w 23 Października 2015, 19:55:13 czas Polski
Super pomysł i wykonanie...
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: Krajmesel w 23 Października 2015, 19:56:32 czas Polski
...lubię takie "klimaty" fajnie wymyślone i dokładnie wykonana praca :D.
Ale Chrystusik z naprostowanymi rękami -pomyłka :(
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: Arek w 23 Października 2015, 20:05:18 czas Polski
Pomalowane jest sadolinem pierwszy raz z dużą ilością rozcieńczalnika namoczone potem kolejne warstwy.A ten chrystus leżał tam od zawsze i nikt tego nie zauważył do dziś ;)ale w tym miejscu  będzie jeszcze balik z napisami tylko nie mam natchnienia co do jego kształtu.
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 23 Października 2015, 20:43:31 czas Polski
adnie to tak dzieci gonić do roboty  ;D
A to nie jest szczepan?  ;D ;D ;D ;D

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: robson w 24 Października 2015, 19:10:50 czas Polski
Może być, a brodę zgolił tak dla niepoznaki   ;D
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: woodek w 24 Października 2015, 20:07:04 czas Polski
Fajny pomysł. A sam projekt i wykonanie również.
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: marcin264 w 02 Listopada 2015, 19:54:24 czas Polski
Ja zawsze mówię tak.... Dobry pomysł to połowa sukcesu :)
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 02 Listopada 2015, 20:34:16 czas Polski
Pierwszy raz widzę taki nagrobek. Gratuluję pomysłu!
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: noprofi_semi w 04 Listopada 2015, 10:28:24 czas Polski
Bardzo piękna realizacja, skromna ładna i trwała. Gratuluję i brawo za umiejętności i chęci.
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: pablo8704 w 04 Listopada 2015, 10:41:40 czas Polski
Super pomysł, a myślałem że widziałem już dużo nagrobków...
Kolego zajmij się tym "na poważnie", może to być bardzo dobry biznes
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: Arek w 04 Listopada 2015, 18:44:40 czas Polski
Pomysł nie jest do końca mój, bo widziałem kiedyś podobny  i mi się spodobał więc postanowiłem wykonać samemu.
 ;)
Tytuł: Odp: Nagrobek z bala
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 04 Listopada 2015, 22:20:54 czas Polski
Super to wygląda, to jest prawdziwa pamięć o zmarłym ;) :)