Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Pilarki => Wątek zaczęty przez: pablo8704 w 01 Listopada 2015, 17:31:55 czas Polski

Tytuł: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: pablo8704 w 01 Listopada 2015, 17:31:55 czas Polski
Witajcie,
Proszę Was o pomoc ponieważ od jakiegoś czasu borykam się z tematem piły.
Głównym przeznaczeniem piły ma być "drobne" docinanie formatek z płyty meblowej.
Profesjonalna piła formatowa (z podcinaczem) jak na razie nie wchodzi w grę, głównie chodzi o cenę.
Razem z moim tatą wywnioskowaliśmy że wystarczy nam nie duża, w miarę dokładna piła do warsztatu (nie koniecznie mobilna).
Poszperałem po forum (did), pooglądałem filmiki na yt i powiem Wam że mam już dosyć :P
Jako pierwsza wpadła mi w oko Makita MLT 100 - po przeczytaniu Waszych opinii, odpadła.
Więc trzeba dołożyć troszkę kasy i kupić coś lepszego.
Powiały się: DeWalt DEW7491, DeWalt DW745, Metabo TS254.
Już miałem jutro rano jechać od zaprzyjaźnionego sklepu i zapytać co mi doradzą, za jaką cenę sprzedadzą aż tu nagle zauważyłem post w którym jeden n z kolegów napisał o Charnwood W619.
I już chyba wiem co potrzebuję :)
Wydaje mi się że W619 jest jak najbardziej dla mnie. Duży stół roboczy, żeliwny blat.
Czy macie jakieś doświadczenie z tą piłą? Szukam po necie i nie mogę znaleźć żadnych opinii...
Jeżeli jest taka jak wygląda to za tą cenę bardzo odpowiedni sprzęt.
Pomóżcie bo kolejnej nocy nie prześpię  ;D
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: dekiel.pl w 01 Listopada 2015, 17:43:18 czas Polski
witam
to praktycznie to samo co
http://www.standrew.pl/?p=productsMore&iProduct=2090&sName=pila-tarczowa-profesional-z-wozkiem-sb-200-ds
Jest jeszcze wersja sb 250 z mocniejszym silnikiem, większym blatem i wysokością cięcia 80 mm

Pilarkę opisał kolega melov8
http://forum.domidrewno.pl/pily-36/pilarka-stolowa/90/

Tu jest trochę opinii - wersja dla axminster (EN)
http://www.axminster.co.uk/axminster-hobby-series-ts-200-2-table-saw
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: pablo8704 w 01 Listopada 2015, 18:49:11 czas Polski
Rzeczywiście, Standrew to praktycznie to samo, oczywiście różni się troszkę wyglądem, parametry takie same.
A w takiej cenie co w619 można dostać większą  SB 250.
No i pojawiła się kolejna zagłostka... ;D
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: Thodd w 01 Listopada 2015, 19:40:22 czas Polski
Zerknij na to http://www.bosch-professional.com/pl/pl/gts-10-xc-26179-ocs-p/
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: dekiel.pl w 01 Listopada 2015, 19:41:59 czas Polski
A w takiej cenie co w619 można dostać większą  SB 250.
Standrew podaje ceny netto
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 01 Listopada 2015, 19:51:40 czas Polski
Może poszukaj używanej?

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 01 Listopada 2015, 19:57:22 czas Polski
http://olx.pl/oferta/pila-formatowa-CID628-IDcfdUP.html
http://olx.pl/oferta/profesjonalna-pila-stolowa-krajzega-odciag-CID619-IDbzVZ7.html
Jaki masz budżet? Na opx szukaj piły formatowej . Do 4000 zł jest kilka ciekawych ofert.

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: pablo8704 w 01 Listopada 2015, 20:41:00 czas Polski
jeśli chodzi o używaną to tylko w woj. lubelskim.
Dalej nie pojadę, a używki nie kupię zanim nie sprawdzę... ;D
Myślałem tak max do 3tys.
SB 200 DS czy 619 jak dla mnie wygrywa np z boshem, metabo czy dewalt, stołem żeliwnym oraz jego wymiarami.
Już nie wiem co mam robić  :-\
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: pablo8704 w 03 Listopada 2015, 07:28:11 czas Polski
Byłem w zaprzyjaźnionym sklepie, nie sprowadzają nic takiego co mnie interesuje  :'(
Wychodzi na to że czeka mnie zamówienie "w ciemno"...
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: pablo8704 w 06 Listopada 2015, 10:03:41 czas Polski
No i zakupiłem, przesyłka przyszła:
Holzmann TS 200 w https://sklep.termixpily.pl/ (https://sklep.termixpily.pl/)
Nie będę się tutaj może za dużo rozpisywał, niebawem napiszę małą recenzję, bo wczoraj prawie ją złożyłem a jeszcze kalibracja...
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 06 Listopada 2015, 10:17:10 czas Polski
Występuje wersja z podcinakiem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: pablo8704 w 06 Listopada 2015, 10:22:07 czas Polski
tak, ale to już inny przedział cenowy:
http://allegro.pl/pila-formatowa-formatowka-ts-315vf-2000-podcinak-i5266440976.html (http://allegro.pl/pila-formatowa-formatowka-ts-315vf-2000-podcinak-i5266440976.html)
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 07 Listopada 2015, 11:21:50 czas Polski
wydaje mi sie ze zostal popelniony duzy blad
i cecia niewielkich formatek plyty meblowej , moze nawet wielkich najlepszym rozwiazaniem z najtanszych
 jest dobra zaglebiarka z szyna i stolik nawet zrobiony diy
myslicie ze taka pilarka da sie dokladnie i bez wyszczerbien ciac plyte meblowa ???
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 07 Listopada 2015, 15:22:30 czas Polski
Żyje taką nadzieją pod warunkiem, że jest podcinak.
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: radeks w 07 Listopada 2015, 22:02:06 czas Polski
mam pytanie Panowie.
czy to jakość urządzenia ma wpływ że cięcie będzie bez wyszczerbień? czy obecność podciniaka gwarantuje ekstra jakość cięcia? czy gdyby na chińskiego Holzmana założyć topową tarczę pilarską to by nie wystarczyło? moja piła nie ma podcinaka, a dla testów przeciąłem kilka płyt wiórowych laminowanych i było myślę OK.
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Listopada 2015, 22:50:00 czas Polski
Zawsze mozna przejechac na 2 razy ale musisz miec pewnosc, ze trafisz dokladnie w to samo miejsce. Najpierw nacinasz na 1 mm (male elementy to cofam pile) a potem pelna glebokoscia. I naczej zawsze Ci cos uszczypnie sie. O ile w drewnie nie ma wiekszego problemu o tyle laminat to tragedia pod tym wzgledem. Chcialbym zobaczyc laminat bez podciecia z 2 stron ladny. Prawie niewykonalne.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: pablo8704 w 08 Listopada 2015, 18:14:02 czas Polski
Gdybym potrzebował piły profesjonalnej (czytaj z podcinakiem), to mówimy tutaj o kwocie min 10tys :P
Wstępnie napiszę iż prawa strona wychodzi bardzo ładnie, aczkolwiek jeszcze piły dokładnie nie ustawiłem.
Rozmyślałem nad piłą z podcinakiem za kwotę jakieś 6tys, ale doszedłem do wniosku że jak na razie nie mogę się bawić w kredyty czy raty.
Jak na moje zapotrzebowanie myślę że piła jest wystarczająca.
Zobaczymy jak będzie dalej ponieważ jestem w fazie ustawiania jej i lekkiego tuningu :)
Szczegóły i fotki niebawem ;)
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 08 Listopada 2015, 18:25:21 czas Polski
Ostra tarcza z odpowiednim zebem i przynajmniej 1 strone masz idealna. Testowane nawet na megabadziewu gdzie tarcza byla wtedy drozsza niz sama pila ;-)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Sam bym z checia nabyl cos z podcinakiem ale poki co stara pilarka makita z nowa tarcza sluzy mi jako pila stolowa
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: Wanderley w 13 Listopada 2015, 22:31:35 czas Polski
 pablo8704
Da się Twoją piłą przeciąć deski pod klejonkę? Tylko cięcie + klej + ściski?
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: pablo8704 w 14 Listopada 2015, 17:37:11 czas Polski
powiem szczerze że desek jeszcze nią nie ciąłem ale przy krótkich testach na "deseczkach" dębowych pracowała bez problemu, pytanie tylko że chcesz te deski na klejonkę ciąć od czasu do czasu czy cały czas?  ;D
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: Wanderley w 14 Listopada 2015, 19:09:39 czas Polski
Od czasu do czasu, bo to hobby, ale się rozwija :) Biorę pod uwagę

Metabo TS254
Holzmann TS 200
Holzmann TS 250

Interesuje mnie właśnie precyzja tych Holzmannów :) Generalnie się zastanawiam, czy na tego typu piłach uda mi się uciąć precyzyjnie deskę wzdłuż powiedzmy na długość 2metrów?
Tytuł: Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
Wiadomość wysłana przez: pablo8704 w 14 Listopada 2015, 19:43:01 czas Polski
do tej pory ciąłem płytę meblową na długość max 1 metr, oczywiście we dwie osoby (muszę dorobić trochę dodatkowego blatu "za" piłą aby ciąć samemu), i muszę przyznać że się zdziwiłem, jest równo ;)