Forum stolarskie Domidrewno.pl
Narzędzia ręczne => Inne => Wątek zaczęty przez: rajfuz72 w 25 Listopada 2015, 17:48:01 czas Polski
-
Witam chciałem pokazać mój pomysł na ostrzenie np.noży od strugów czy dłutek.
Kiedyś tam kupiłem w Lidlu taką ostrzałkę diamętową o gradacji 200,300,400,600 pewnie nie jeden z Was ma taki diamęt i dorobiłem z buczka taką jak by bieżnię po której można ostrzyć przyrządem który odziedziczyłem po moim ojcu owe ostrza
-
Jak zdaje egzamin to używać :)
-
Pewnie lepiej by się ostrzyło na osełce diamentowej niż na "diamętowej". ;D
A taka na marginesie, to czekam, kiedy w Lidlu będzie ta osełka. Ostatnio przegapiłem. :(
-
Ale jasteście czujni :)
-
A jak z plaszczyzna tej ostrzalki? Rowna?
-
Płaszczyzna idealna wiadomo trzeba trochę czasu poświęcić na ustawienie kąta ale efekt według mnie jest zadawalający