Forum stolarskie Domidrewno.pl

Narzędzia ręczne => Inne => Wątek zaczęty przez: rajfuz72 w 25 Listopada 2015, 17:48:01 czas Polski

Tytuł: Przyrząd do ostrzenia
Wiadomość wysłana przez: rajfuz72 w 25 Listopada 2015, 17:48:01 czas Polski
Witam chciałem pokazać mój pomysł na  ostrzenie np.noży od strugów czy dłutek.
Kiedyś tam kupiłem w Lidlu taką ostrzałkę diamętową o gradacji 200,300,400,600 pewnie nie jeden z Was ma taki diamęt i dorobiłem z buczka taką jak by bieżnię po której można ostrzyć przyrządem który odziedziczyłem po moim ojcu owe ostrza
Tytuł: Odp: Przyrząd do ostrzenia
Wiadomość wysłana przez: robson w 25 Listopada 2015, 18:39:12 czas Polski
Jak zdaje egzamin to używać  :)
Tytuł: Odp: Przyrząd do ostrzenia
Wiadomość wysłana przez: Klo w 25 Listopada 2015, 19:00:33 czas Polski
Pewnie lepiej by się ostrzyło na osełce diamentowej niż na "diamętowej". ;D
A taka na marginesie, to czekam, kiedy w Lidlu będzie ta osełka. Ostatnio przegapiłem. :(
Tytuł: Odp: Przyrząd do ostrzenia
Wiadomość wysłana przez: rajfuz72 w 25 Listopada 2015, 19:06:34 czas Polski
Ale jasteście czujni :)
Tytuł: Odp: Przyrząd do ostrzenia
Wiadomość wysłana przez: velsyster w 25 Listopada 2015, 19:33:47 czas Polski
A jak z plaszczyzna tej ostrzalki? Rowna?
Tytuł: Odp: Przyrząd do ostrzenia
Wiadomość wysłana przez: rajfuz72 w 25 Listopada 2015, 19:54:16 czas Polski
Płaszczyzna idealna wiadomo trzeba trochę czasu poświęcić na ustawienie kąta ale efekt według mnie jest zadawalający