Forum stolarskie Domidrewno.pl

Maszyny stolarskie => Strugarki => Wątek zaczęty przez: borys2001 w 31 Grudnia 2015, 11:11:29 czas Polski

Tytuł: dylematy zakupowe
Wiadomość wysłana przez: borys2001 w 31 Grudnia 2015, 11:11:29 czas Polski
Potrzebuje rady w zakupie strugarko grubościówki co do szerokości wału.
Jestem na etapie kompletowania sprzętu i każdy grosz wazny jednak nie chcę kupić maszyny i żałować.
i tak mam wybór kupić strugarkę z 30cm wałem  a za zaoszczędzone 3tys kupić ukośnicę makity, czy zwałem 40cm i zbierać na tańszą ukośnicę.
w tym roku głównym zajęciem będzie struganie listew 5cm i cięcie ich na wymiar + do tego jakiś mebelek ogrodowy dla siebie,  i oczywiście 30 cm wystarczy, lecz nie wiem co będę jeszcze w przyszłości robił i czy te 10cm bardzo mnie ograniczy
Tytuł: Odp: dylematy zakupowe
Wiadomość wysłana przez: robson w 31 Grudnia 2015, 12:12:19 czas Polski
Musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie  ;) 
Tytuł: Odp: dylematy zakupowe
Wiadomość wysłana przez: kozio w 31 Grudnia 2015, 13:03:33 czas Polski
Jeśli będziesz robił rzeczy dla siebie to myśle że 30cm wystarczy.
Zawsze przy szerokości materiału 40cm można go rozciąć na dwa przestrugać i skleić.
A jak często będziesz strugał 40cm?
Tytuł: Odp: dylematy zakupowe
Wiadomość wysłana przez: piotrekamg w 31 Grudnia 2015, 13:18:03 czas Polski
mnie do podobnych prac jakie planujesz spokojnie wystarcza 30cm
Tytuł: Odp: dylematy zakupowe
Wiadomość wysłana przez: axer w 31 Grudnia 2015, 13:23:20 czas Polski
Jak masz dużo miejsca to szukaj jeszcze większych maszyn - często są tańsze od mniejszych. Ostatnio szukałem wyrówniarko-grubościówki 40cm do około 6000zł, a finalnie kupiłem wyrówniarkę 63cm i grubościówkę 61cm za niecałe 5000zł za dwie maszyny.
Tytuł: Odp: dylematy zakupowe
Wiadomość wysłana przez: borys2001 w 31 Grudnia 2015, 14:17:15 czas Polski
warsztat nieduży, na dzień dzisiejszy spokojnie wystarczy mi 30cm, lecz czy Wy jako osoby na co dzień już używające  w/w maszyn uważacie że 10 cm w strugarce jest nie do przecenienia, czy brak ich nie jest taką wielką przeszkodą.
maszyny mam już upatrzone i róznica jest właśnie 3tys, którą przeznaczyłbym na
http://www.makita.pl/prod/ukosnica_ls1216l-196-55.html
Tytuł: Odp: dylematy zakupowe
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 31 Grudnia 2015, 15:33:39 czas Polski
Mi 30 by starczyło.  Bo dwa razy 30 to 60 czyli 99procent moich klejonek nie będzie szerszych jak te 60 cm

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: dylematy zakupowe
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 11 Stycznia 2016, 17:05:17 czas Polski
ja mam dedrę 25cm i spokojnie mi starcza