Forum stolarskie Domidrewno.pl
Forum Domidrewno => Przedstaw się na Domidrewno => Wątek zaczęty przez: krzyś48 w 13 Września 2013, 20:40:59 czas Polski
-
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum DiD .
Pochodzę z środkowowschodniej polski no i nie jestem stolarzem.Bardzo lubię majstrować, ale czas nie zawsze pozwala, trafiłem tutaj, bo bardzo lubię takie klimaty, czyli zapach drewna no i różnego rodzaju wiadomości związane z drewnem a szczególnie podziwiam maszyny wykonane z drewna a jedynym nie drewnianym elementem jest napęd elektryczny choć nie zawsze.Choć jestem bardziej teoretykiem niż praktykiem to myślę, że może czasem się przydam radą i pomocą, bo z wykształcenia jestem elektrykiem a sercem prawie każdej maszyny jest silnik. :)
-
Witaj! Nareszcie jakiś amator :) . Ostatnio coś sami zawodowcy się "witali".
-
Witam,
Mily nie narzekaj :P :P :P
Witaj Krzychu serdecznie ;)
-
Witamy na pokładzie :)
-
Witaj. Też jestem elektrykiem i lubię maszyny z drewna :)
Powodzenia
-
Łukasz nie narzekam. Cieszę się, że zawodowi stolarze dołączają na forum bo od kogo mamy się uczyć jak nie od Was? :) Obawiam się tylko z lekka żeby nam się z DiD druga Manta kiedyś nie zrobiła...
-
Witam,
mily wiem o czym piszesz ;) Z manta masz ŚWIĘTĄ rację. Ja mam wielką nadzieję, że tak się nie stanie
-
O to się bać nie musicie :) Forum Domidrewno to Wasza zasługa nie moja, ja tu tylko sprzątam ;)
-
Witam serdecznie.Ja mam takie pytanko :D czy ciężko dostać świadectwo kwalifikacji SEP do 1kv? (nie wiem czy dobrze to napisałem więc jak coś to nie bić ;D). I jaka jest różnica w kursie przy 1kv i 15kv?
-
napisane dobrze ja wiem o co chodzi ,jeśli chodzi o kurs to nie uczestniczyłem w żadnym -jestem technikiem elektromechanikiem -pierwsza praca około rok pod okiem elektryka z uprawnieniami i egzamin do 1kv następnie podwyższenie kwalifikacji do 15kv.Jaka różnica :)no w zasadzie to w wiedzy :D czyli najważniejsze wiedzieć co się robi i przy czym a raczej jak powinno się wykonać pewne prace -jak to działa- BHP -przepisy itp.-mogę podać tytuły książek z jakich się można podszkolić
-
Dziękuje za odpowiedź.Było by super jakbyś podał te tytuły.W ogóle to msakra jakaś dzisiaj miałem pierwszy dzień praktyk i akurat 8 tygodni będę miał o prądzie to jakaś czarna magia. :o
-
Morświn, dzisiaj w 99% prąd =cywilizacja, naszego forum bez prądu też by nie było. Prawie wszystko działa na prąd, no chyba że na korbę... :)
-
No ja to doskonale wiem przecież jak wybierałem kierunek to wiedziałem że to jest w 80% związane z prądem a właściwie jego produkcją(reszta to paliwa i surowce) bo na to zawsze będzie zapotrzebowanie.Ale mówię że ciężko się połapać te wszystkie podłączenia itp.
-
Na razie znalazłem jedną ale w sieci można znaleźć wiele publikacji a wiedza to ogromna przepisy rozporządzenia itp oprócz wiedzy podstawowej na temat elektryki ??? muszę się przyznać że sam tego nie ogarniam a szkołę skończyłem no powiedzmy dawno i wtedy obowiązywały inne normy nazwy układów połączeń tak że jak nie jesteś człowieku na bieżąco to się cofasz zresztą tak jak wszędzie nowe technologie itp
Władysław Orlik -EGZAMIN KWALIFIKACYJNY -ELEKTRYKA W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH -tej książki to są chyba różne wydania tz. wznowienia
-
Dzięki wielkie. :D
-
Witam ciepło:)