Forum stolarskie Domidrewno.pl

Forum Domidrewno => Przedstaw się na Domidrewno => Wątek zaczęty przez: krzyś48 w 13 Września 2013, 20:40:59 czas Polski

Tytuł: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 13 Września 2013, 20:40:59 czas Polski
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum DiD .
Pochodzę z środkowowschodniej polski no i nie jestem stolarzem.Bardzo lubię majstrować, ale czas nie zawsze pozwala, trafiłem tutaj, bo bardzo lubię takie klimaty, czyli zapach drewna no i różnego rodzaju wiadomości związane z drewnem a szczególnie podziwiam maszyny wykonane z drewna a jedynym nie drewnianym elementem jest napęd elektryczny choć nie zawsze.Choć jestem bardziej teoretykiem niż praktykiem to myślę, że może czasem się przydam radą i pomocą, bo z wykształcenia jestem elektrykiem a sercem prawie każdej maszyny jest silnik. :)
Tytuł: Odp: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 13 Września 2013, 20:48:56 czas Polski
Witaj! Nareszcie jakiś amator :) . Ostatnio coś sami zawodowcy się "witali".
Tytuł: Odp: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: Dreluks w 13 Września 2013, 21:08:15 czas Polski
Witam,

Mily nie narzekaj  :P :P :P

Witaj Krzychu serdecznie  ;)
Tytuł: Odp: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 13 Września 2013, 21:12:06 czas Polski
Witamy na pokładzie :)
Tytuł: Odp: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 13 Września 2013, 21:44:51 czas Polski
Witaj. Też jestem elektrykiem i lubię maszyny z drewna :)
Powodzenia
Tytuł: Odp: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 13 Września 2013, 21:49:29 czas Polski
Łukasz nie narzekam. Cieszę się, że zawodowi stolarze dołączają na forum bo od kogo mamy się uczyć jak nie od Was? :) Obawiam się tylko z lekka żeby nam się z DiD druga Manta kiedyś nie zrobiła...
Tytuł: Odp: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: Dreluks w 13 Września 2013, 22:22:48 czas Polski
Witam,

mily wiem o czym piszesz ;) Z manta masz ŚWIĘTĄ rację. Ja mam wielką nadzieję, że tak się nie stanie
Tytuł: Odp: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 13 Września 2013, 23:15:23 czas Polski
O to się bać nie musicie :) Forum Domidrewno to Wasza zasługa nie moja, ja tu tylko sprzątam ;)
Tytuł: Odp: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 14 Września 2013, 00:51:41 czas Polski
Witam serdecznie.Ja mam takie pytanko :D czy ciężko dostać świadectwo kwalifikacji SEP do 1kv? (nie wiem czy dobrze to napisałem więc jak coś to nie bić ;D). I jaka jest różnica w kursie przy 1kv i 15kv?
Tytuł: Odp: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 16 Września 2013, 16:52:18 czas Polski
napisane dobrze ja wiem o co chodzi ,jeśli chodzi o kurs to  nie uczestniczyłem w żadnym -jestem technikiem elektromechanikiem -pierwsza praca około rok pod okiem elektryka z uprawnieniami i egzamin do 1kv następnie podwyższenie kwalifikacji do 15kv.Jaka różnica  :)no w zasadzie to w wiedzy  :D czyli najważniejsze wiedzieć co się robi i przy czym a raczej jak powinno się wykonać pewne prace -jak to działa- BHP -przepisy itp.-mogę podać tytuły książek z jakich się można podszkolić
Tytuł: Odp: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 16 Września 2013, 21:53:46 czas Polski
Dziękuje za odpowiedź.Było by super jakbyś podał te tytuły.W ogóle to msakra jakaś dzisiaj miałem pierwszy dzień praktyk i akurat 8 tygodni będę miał o prądzie to jakaś czarna magia. :o
Tytuł: Odp: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 16 Września 2013, 22:16:34 czas Polski
Morświn, dzisiaj w 99% prąd =cywilizacja, naszego forum bez prądu też by nie było. Prawie wszystko działa na prąd, no chyba że na korbę... :)
Tytuł: Odp: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 16 Września 2013, 23:09:24 czas Polski
 No ja to doskonale wiem przecież jak wybierałem kierunek to wiedziałem że to jest w 80% związane z prądem a właściwie jego produkcją(reszta to paliwa i surowce) bo na to zawsze będzie zapotrzebowanie.Ale mówię że ciężko się połapać te wszystkie podłączenia itp.
Tytuł: Odp: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 17 Września 2013, 07:42:03 czas Polski
 Na razie znalazłem jedną ale w sieci można znaleźć wiele publikacji a wiedza to ogromna przepisy rozporządzenia itp oprócz wiedzy podstawowej na temat elektryki  ??? muszę się przyznać że sam tego nie ogarniam a szkołę skończyłem no powiedzmy dawno i wtedy obowiązywały inne normy nazwy układów połączeń tak że jak nie jesteś człowieku na bieżąco to się cofasz zresztą tak jak wszędzie nowe technologie itp
  Władysław Orlik -EGZAMIN KWALIFIKACYJNY -ELEKTRYKA W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH -tej książki to są chyba różne wydania tz. wznowienia
               
Tytuł: Odp: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 17 Września 2013, 16:36:38 czas Polski
Dzięki wielkie. :D
Tytuł: Odp: Witam Wszystkich!
Wiadomość wysłana przez: Lidka w 25 Września 2013, 22:18:44 czas Polski
Witam ciepło:)