Forum stolarskie Domidrewno.pl
Materiałoznawstwo => Drewno - => Egzotyczne => Wątek zaczęty przez: Cho w 18 Stycznia 2016, 21:57:12 czas Polski
-
Witam,
jakiś czas temu kupiłem kilka desek jak opisana była aukcja z teak'u. Jednak przy okazji rozmów z firmami od podłóg drewnianych zaprezentowałem wspomniany "teak" i dwukrotnie usłyszałem, że teak to to nie jest. Pojawia się pytanie co to za drewno?
Charakterystyka organoleptyczna:
- bardzo twarde
- po 4 miesiacach w piwnicy lekkie łódeczki
- bardzo ciężkie
- sliskie
- zapach "egzotyczny" niezbyt przyjemny, jakby jakiś klej, jakby stare drewniane meble
Zdjęcia w załączniku.
-
taką podłogę układełem u irlandczyka- dokładnie to samo na wygląd i zwało się walnut-orzech włoski, ale może jest lepszy specjalista...
-
A to nie jest palisander ?
-
taką podłogę układełem u irlandczyka- dokładnie to samo na wygląd i zwało się walnut-orzech włoski, ale może jest lepszy specjalista...
Orzech włoski jest podobno bardzo miękki - to miękkie nie jest jedną deską można zabić.
-
A to nie jest palisander ?
Hmm. Na googlach widzę w grafice kilka desek podobnych do tych moich. Czy palisander jest ciężki? Teak podobno jest lekki.
-
Palisander jest i ciezki i twardy
-
Mi to wygląda na orzech.
-
cena prawdę ci powie- orzech drogi, ale jeśli są to spore deski to za palisander chcieli by majątek:)
-
Cho- a czy łapki po kontakcie z tym drewienkiem są jakby tłuste ?
-
To Palisander na 90 % czy drewno jest tłuste pokaż wszystkie deski .
-
- bardzo twarde
...
- bardzo ciężkie
- sliskie
- zapach "egzotyczny" niezbyt przyjemny, jakby jakiś klej, jakby stare drewniane meble
jeżeli tonie w wodzie stawiam na gwajak.
Swoją drogą niezły miglanc sprzedał ci to drewno za teakowe.
Pożytku niewiele chyba będziesz miał z tego drewna. W stolarstwie używa się go np. na stopy strugów. Więcej zastosowań ma w mechanice.
-
Mnie też wygląda na palisander - tyle tylko, że jest go kilka gatunków. Nieraz nawet w obrębie jednego kawałki mogą się od siebie różnić.