Witam.
Kupiłem odkurzacz z casto i od razu chciałem do niego cyklon coby w warsztacie nie przemiatać wszystkiego miotełką tylko po ludzku to ogarnąć :). Korzystając z wzoru z tematu amigorg'a, wyrysowałem wszystko i takie coś ojciec mi zrobił w pracy:
(http://images78.fotosik.pl/364/a11c6848304f0cb0.jpg)
Do tego beczka po drucie spawalniczym i wszystko śmiga.
Teraz pytanie jaką rurę fi50 kupić żeby było w miarę tanio i bezpiecznie. Ponieważ czytałem że plastikowe rury się elektryzują i może być małe bum jak iskra zapali pył w beczce. Z drugiej strony trzeba by mi było z 5 metrów i antystatyczna rura kosztuje 27zł z metra... Podpowiedzcie jak i co żeby nie było ''wybuchowo'' i w miarę tanio ;)
Pozdrawiam