Forum stolarskie Domidrewno.pl

Maszyny stolarskie => Przyrządy => Wątek zaczęty przez: DREWLAND-SCHODY w 01 Marca 2016, 21:15:39 czas Polski

Tytuł: Mocowanie lasera liniowego do piły formatowej
Wiadomość wysłana przez: DREWLAND-SCHODY w 01 Marca 2016, 21:15:39 czas Polski
Witam!

Szukam dobrego pomysłu na zamocowanie lasera liniowego fi 12 mm, długość 4 cm do pilarki formatowej tak aby spełniał funkcje:
- wyświetlał linię cięcia na materiale (obrzynanie tarcicy)
- nie wpadał w drgania (dokładność )
- nie świecił po oczach ;)
- nie przeszkadzał w użytkowaniu pilarki

Zasilanie 6-18v

Czekam na propozycje!
Tytuł: Odp: Mocowanie lasera liniowego do piły formatowej
Wiadomość wysłana przez: robson w 01 Marca 2016, 21:22:26 czas Polski
Czy aby Twój pomysł zda egzamin ?
Tytuł: Odp: Mocowanie lasera liniowego do piły formatowej
Wiadomość wysłana przez: DREWLAND-SCHODY w 01 Marca 2016, 21:23:31 czas Polski
A dlaczego by nie ???
Tytuł: Odp: Mocowanie lasera liniowego do piły formatowej
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 01 Marca 2016, 21:26:28 czas Polski
Nie możesz zamocować do sufitu? Im dalej od piły zamocujesz laser, tym dłuższą będzie linia tak?
Tytuł: Odp: Mocowanie lasera liniowego do piły formatowej
Wiadomość wysłana przez: DREWLAND-SCHODY w 01 Marca 2016, 21:33:56 czas Polski
Z sufitem jest problem, że przy wietrze wpada w drgania  ;) Konstrukcja metolowo foliowa.
Tytuł: Odp: Mocowanie lasera liniowego do piły formatowej
Wiadomość wysłana przez: robson w 01 Marca 2016, 21:34:37 czas Polski
Czy ten laser chcesz zastosować do cięcia z ręki czy wózka
Tytuł: Odp: Mocowanie lasera liniowego do piły formatowej
Wiadomość wysłana przez: DREWLAND-SCHODY w 01 Marca 2016, 21:41:58 czas Polski
Ze stołu formatowego, chodzi o szybkie ustawienie tarcicy do obrzynania i omijania sęków (optymalizacja cięcia)
Tytuł: Odp: Mocowanie lasera liniowego do piły formatowej
Wiadomość wysłana przez: pablo8704 w 19 Maja 2016, 16:07:42 czas Polski
zrób dodatkowy stojak w kształcie litery L  który umocujesz np do boku piły, nie będzie przeszkadzał i teoretycznie nie będzie drgań, jeśli dasz do niego jakieś dystanse np z gumy.