Forum stolarskie Domidrewno.pl

Maszyny stolarskie => Odciąg => Wątek zaczęty przez: Cho w 15 Marca 2016, 09:14:35 czas Polski

Tytuł: Odciąg 400v czy 230v ?
Wiadomość wysłana przez: Cho w 15 Marca 2016, 09:14:35 czas Polski
Witam,

Jestem prąd zakupem odciągu do Hammera A3 31. Sprzedawca sugerował Feldera a14, jednak parametrowo af 12 chyba wystarczy :)

Jednak obie maszyny maja wersje na siłę i zwykle 230v. Moc tych urządzeń jest taka sama 1,5 KM (http://pl.feldershop.com/pl/Odci-gi-wi-r-w/urz-dzenia-odci-gowe/FELDER-AF-12-Mobilny-odci-g.html )
Sprzedawca twierdzi, że ten na siłę jest mocniejszy. Nie rozumiem dlaczego jeśli parametry są identyczne. Może mi to ktoś wyjaśnić?
Tytuł: Odp: Odciąg 400v czy 230v ?
Wiadomość wysłana przez: Henry w 15 Marca 2016, 09:22:59 czas Polski
Ale jakie parametry "są lepsze" skoro podałeś tylko napięcie i moc. A gdzie moment rozruchowy, utrzymanie mocy pod obciążeniem, prostota konstrukcji, mniejsze grzanie (=dłuższa praca)? Jak masz możliwość brać na 3f i masz taką instalację to bierz - tu nie ma co się zastanawiać.
Tytuł: Odp: Odciąg 400v czy 230v ?
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 15 Marca 2016, 09:44:03 czas Polski
Najprościej mówiąc, różnice wynikają z budowy i działania: trójfazowy wytwarza wyższy moment mechaniczny i ma większy zapas mocy co jest ważne pod obciążeniem. Jeżeli masz "siłę" w warsztacie, to kup odciąg z silnikiem trójfazowym.
Tytuł: Odp: Odciąg 400v czy 230v ?
Wiadomość wysłana przez: Cho w 15 Marca 2016, 10:13:05 czas Polski
Ok, rozumiem. Dzięki :)