Forum stolarskie Domidrewno.pl
Z sieci => Z sieci => Wątek zaczęty przez: Adam w 14 Października 2013, 21:51:41 czas Polski
-
Znalazłem w internecie dwa filmiki. Jeden to mobilny stół do frezarki a drugi to stół do frezarki.
Der mobile Frästisch im Einsatz (http://www.youtube.com/watch?v=blz_EWRjJLY#)
Voller Einsatz für den Premium-Frästisch! (http://www.youtube.com/watch?v=JEUUdWr7ElA#)
-
Sam zrobiłem podobny stół (szafkę). Powiem tyle - REWELACJA! Culaga w rowkach teowych w blacie, wzdłuż przedniej krawędzi rowek teowy + ceownik do założenia docisków i prowadzenia wózków. Na culadze również profil T do docisków czy stoperów oraz oczywiście otwór do odciągu i rozsuwane "skrzydełka". W szafce mieści się cała masa rzeczy. Całość jeździ na kółkach. Frezarka przykręcona do płyty (wstawki w blacie) alu 5 mm. Do tego prosta winda.
Adam nie zastanawiaj się tylko rób. Dzięki temu rozwiązaniu mogę korzystać z frezarki nawet jako "pseudowyrówniarki" do węższych elementów. Nie pamiętam kiedy chciałem jej używać "z ręki".
W razie czego pytaj śmiało.
-
Narazie zbieram materiały na piłę taśmową. Plany już gotowe. :D A w następnej kolejności stół do frezarki.