Forum stolarskie Domidrewno.pl
Forum Domidrewno => Hyde Park Domidrewno => Wątek zaczęty przez: futrzak w 03 Kwietnia 2016, 19:54:38 czas Polski
-
Poszukuje spawarki inwentorowej mma w cenie około 600-7 00 zł i znalazłem coś takiego jak dedra 180a z 4 letnią gwarancją. Może ktoś używal albo może polecić cos innego?
-
W tej cenie wszystkie będą spawac podobnie
-
Mam Dedrę ale transformatorową, ma już parę lat spawa sporo i nie popsuła się, więc może inwentorowa też da radę.
-
Mam Dedre inwertorową i naprawde fajna spawarka.
Ale w sumie jedyne porównanie jakie mam to do spawarki za 10k wiec nie ten przedział:P
Daje rade i lubie jej używać, jedyne co kable do wymiany
Ogólnoe słyszałem sporo opini że to im się wyjątkowo udało bo bije konkurencje na głowe w tym przedziale cenowym.
-
A jakie polecasz kable?
-
Jak możesz dozbierać, to polecam to:
http://allegro.pl/spawarka-inwertorowa-mma-tig-tiger-165-kable-mma-i5085683029.html
Wygląda siermiężnie, ale to porządna spawarka, polecana na wielu forach. Ma też opcje TIG.
-
Polecam ten model Welder Fantasy ARC MMA ADORE X/200 IGBT X200 .Ma grube kable.
Mam jej mniejsza wersję - X160 .
-
No dobre kable polecam:D
Ważne żeby nie był jakieś najtańsze w których zacisk masowy i uchwyt elektrody się rozpadają lub są niewygodne w użyciu.
W sumie jak w tych co są wymieni się zaciski to dają rade
-
W tej cenie wszystkie będą spawac podobnie
Zdziwiłbyś się, ja kupiłem magnum snake 2 na allegro, a ojciec jakiegoś nutoola w praktikerze i różnica byłą na prawdę spora na korzyść mojej.
-
Mam dedre od 5 lat, zero problemow. Tylko faktycznie przewody albo chociaz same zaciski na dzien dobry do wymiany.
-
Mam dedrę od m-ca właśnie 180 A spawam elektrodą 2,5 na prądzie około 100 A zwykle i powiem że szkoda że transformatorówka z prl popsuła się jakieś 5 lat za późno a popsuła się po 36 latach pracy;) Polecam ale ja dziś jednak dołożyłbym trochę i wziąłbym taką tylko już z TIG.
-
W tej cenie wszystkie będą spawac podobnie
Zdziwiłbyś się, ja kupiłem magnum snake 2 na allegro, a ojciec jakiegoś nutoola w praktikerze i różnica byłą na prawdę spora na korzyść mojej.
Nie porownywalbym cen z allegro do tych z marketów :-)
-
Używał ktoś może takiej Spawarka ARC MMA ADORE X/200 IGBT Welder Fantasy?
-
Mam jej mniejszą wersję X160 .Daje radę .
-
Spawacze, a co myślicie o czymś takim WELDER FANTASY TWINMIG 200 MIGOMAT MMA 230V IGBT? Czy to będzie działać dobrze jako migomat i mma? Czy lepiej kupić w tej cenie sam migomat? Chciałbym do domu mieć migomat, postawić butle, a na wyjazdy mma. Co wy sądzicie o czym takim?
-
Witam
Miałem spawarkę Dedra 180 a, sprzedałem ją koledze bo kupiłem sobie migomat. Jest to naprawdę bardzo dobra spawarka. Kolega który ode mnie ją kupił miał dużo droższą kupioną w firmowym sklepie, ale jak pospawał moją to swoją odsprzedał jak się dowiedział że sprzedaję swoją.
-
Mam dedre 200A z tigiem.
Uzywam od ok 5 lat. Bardzo udany produkt. Smialo moge polecić każdemu.
Bardzo dobra efektywność i stabilność. Nie udało mi sie jej zagrzać nawet przy spawaniu max prądami.
-
fantomas40 a jaki migomat kupiłeś?
-
Do spawarki polecam dokupić kątowniki magnetyczne .Nieoceniony pomocnik gdy spawasz jakieś konstrukcje.
-
Witaj . Ja powiem z własnego doświadczenia że nie kupiłbym już samej mma przynajmniej z moimi umiejętnościami . Od ok 3 lat mam Magnum 200 mig +mma Do garażowych prac w praktycznie 90 procentach używam miga bo jest to sprzęt prawie dla idiotów. Zawsze miałem problemy z dobrym prowadzeniem elektrody . Jak już wydawało mi się że coś wychodzi spróbowałem w pracy miga i stwierdziłem nigdy więcej elektrody jak nie będę musiał. Mig jak dla mnie :
-spawasz w jednakowej odległości od materiału nie musisz zbliżać ręki wraz z ubywającą eletrodą
-czysta spoina
-mało odprysków ciężkich do usunięcia
-dużo łatwiejsze prowadzenie łuku bo masz małą odległość uchwytu od ręki
-napawanie które jest bajecznie proste
-spawanie cienkich blach do których wcześniejsze podejścia kończyły sie efektownymi dziurami
Na minus
-materiał musi być na prawdę czysty bez rdzy i powłok lakierniczych
-nie może być wiatru
Zgodnie z powyższym celowałbym w coś co ma Mig którym będziesz pracował w stałym miejscu oraz MMA na wyjazdy do pracy na dworze przy wietrze czy brudnym materiale.
Pewnie zapytasz co wybrać - nie wiem na tamtą chwilę pogadałem z kilkoma sprzedawcami co się nie psuje i ten model był mi polecony . Nie szukałbym jakiś miniaturek i cudów raczej rozglądaj się za czymś popularniejszym do czego są dostępne części . Ogólnie ten model który ja mam jest ok . Taki sam ma mój kolega i również jest zadowolony . Wymaga bezpiecznika C16 A do pracy bo rozruch trochę szarpie instalacją. Z rzeczy które trochę przeszkadzają to waga-ok 30 kg . Są lżejsze migomaty ale sam wiesz jak coś jest lekkie to i z reguły ma niektóre elementy zbytnio odchudzone.
Co do tiga to w mojej opinii trzeba na prawdę wprawnej ręki . W opinii kolegi który spawa tigiem jest gorzej niż elektrodą .Mam nadzieje że coś Ci pomogłem . Pozdrawiam
-
Cienką blachę da radę pospawać zwykłą mma tylko trzeba mieć wprawę.
-
Bushmaster , pewnie że da, ale ja piszę z własnego doświadczenia . (Dla mnie temat niedostępny szczerze mówiąc :D )Jeżeli ma chłopak możliwość kupna miga to moim zdaniem jest to dobry kierunek . Nie chciałbym się katować spawaniem cienkich blaszek w jakieś większej liczbie. Dzięki migowi wyspawałem sobie sporo osłonek do piły z blachy 0.5 jak pomyśle ile błogosławieństw poleciałoby przy tym .... U mnie już 2 razy uratowałem sobie tłumik u samochodu w sytuacji podbramkowej .Pozdrawiam
-
Mig to fajna sprawa,gdy masz na niego robote i zwróci się tobie kasa po jakimś czasie.
-
Ostatnio zastanawiam się nad czymś takim Welder Fantasy 2w1 TWINMIG 200 MIGOMAT za 1200zł. Czy migomat inwentorowy z mma ma sens?
-
Futrzak pewnie, że inwerter ma sens zwłaszcza inwerter .Ciężko o uzyskanie takiej stabilności łuku na zwykłej spawarce czy migomacie niż na samym trafo. Mamy w pracy origomig c250 na zwykłym trafo i z moich subiektywnych odczuć czuć, że ten przetop jest mocniejszy bo mimo wszystko to 3 fazy, ale co do stabilności inwerter wygrywa. W porównaniu spawarek inwerterowych do zwykłych klasycznych to już w ogóle .... Chyba że kupisz starą Bester spb 315 z płynną regulacją ....tylko te 300kg żywej wagi. Najfajniejsze jest to że masz 2 rzeczy w jednym urządzeniu które jest mobilne. Kończy CI się drut/gaz w migomacie jeden przełącznik i podpięcie przewodu z uchwytem i jedziesz dalej .
Co do samego welder fantasy nie wypowiem się zbyt wiele . Widać ,że jest mocno odchudzone -11kg to bardzo mało i jest to fajne do transportu, ale żeby nie było badziewnie zrobione . Popytaj może na elektrodzie są ludzie którzy zajmują się serwisem . Unikałbym spawarek robionych na smd bo będzie ciężej je naprawić o ile nie będzie takiej sytuacji że płyty będą pozalewane w ogóle jakimś lakierem i naprawa będzie bardzo utrudniona. To co mam magnum mig 200 mma mogę Ci polecić ma przewlekane elementy , płyty nie zalane lakierem , funkcjonuje na rynku kilka lat z pozytywnymi ocenami i jest nazwijmy to w miarę znanym modelem. Niestety waży 30 kg.
Bushmaster też tak myślałem ,że kurcze tyle kasy i kiedy mi się to zwróci. Przyszedł czas i zrobiłem sobie ok 30 m balustrad no i się zwrócił z nawiązką po pierwszej robocie 30x180 zł a mnie metr z materiałami wyszedł mnie chyba ok 80 zł czyli masz 3000 w kieszeni :D Kolega zrobił sobie bramę przesuwną zamiast za 3000 za samo skrzydło wyszło go ok 1200zł . Warto ?
-
Ta firma już trochę na Polskim rynku jest, lecz minusem jest, to że ponoć trudno o części do ich spawarek, bo nie chcą udostępniać tylko każą przysyłać do nich do naprawy. Kolega ma tiga od nich i sobie chwali, narazie nie miał problemów po 5 latach eksploatacji. Podobną spawarkę ma też Magnum MiG 200 MMA coś takiego, tylko że Magnum ma gwarację 1 rok, a Welder daje 2 lata. Pewnie tak i tak to ten sam chińczyk podobnie jak jest ze strugarkami, inna naklejka a w środku wszystko to samo.
-
ja w gwarancje przestałem wierzyć po zakupie nowego telefonu-szanowałem go straszliwie, nosiłem w futerale.po kilku miesiącach zepsuł się- gwarancja, naprawili, po 2 miesiącach znowu- też naprawili, po miesiącu trzeci raz i mi odmówili naprawy twierdząc że telefon był zalany:) nigdy kropli żadnej cieczy nie widział, z tego mój wniosek taki że albo nie trzeba patrzeć na gwarancje albo kupować kupować szanujące się marki których serwisu można być pewnym. co do spawarki też stoje przed wyborem, w rodzinie mam spawacza i kupił sobie czeskiego tigera 300 a chyba i sobie chwali, na transformatorach trochę waży i cena koło 5000 ale on ma robotę na to :) juz mu się pewnie wrócił:) ja chcę wydać około 3k i nie wiem czy dołożyć czy kupić fabryczną używkę np kemppi, lincoln electric, hobart , esab, , teraz jestem w uk i tu czekam na okazję:)
-
Albo nie oddawać urzadzenia na gwarancje tylko reklamować jako towar niezgodny z umowa i żądać zwrotu gotowki lub wymiany na towar wolny od wad :)
Sprawdzone. Nie musisz zgadzać sie na naprawę :)