Forum stolarskie Domidrewno.pl

Realizacje krok po kroku => Krok po kroku (realizacje własne) => Wątek zaczęty przez: Grzesiek Goleniów w 05 Kwietnia 2016, 18:01:09 czas Polski

Tytuł: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: Grzesiek Goleniów w 05 Kwietnia 2016, 18:01:09 czas Polski
Witam
też się chciałem pochwalić,kupiłem sobie tokareczkę i pierwsza poważniejsza próba-jabłko od klocka do finału po 2 godzinach ,pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 05 Kwietnia 2016, 18:18:01 czas Polski
Czemu takie zdjęcia?
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: Grzesiek Goleniów w 05 Kwietnia 2016, 18:20:43 czas Polski
zdjęcia nieważne tylko przyjemność z roboty
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 05 Kwietnia 2016, 18:43:08 czas Polski
Oczywiście przyjemność z pracy ważna.  Jabłko też niczego sobie.  Wykończyć jakimś olejem?
Co do zdjęć to staramy się aby na forum wrzucać jakościowo dobre zdjęcia. Tu masz jakieś print screeny źle sformatowane.
Wiem, sam czasem ma szybko coś wrzucę.  Ale warto nad tym pracować. 
Jabłko na plus :-)
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: Grzesiek Goleniów w 05 Kwietnia 2016, 18:45:14 czas Polski
zdjęcia ze smartfona były za duże i tak na szybko to puściłem,właśnie lakieruję.pozdrawiam
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: kwita w 05 Kwietnia 2016, 18:49:30 czas Polski
Na przyszłość pokaż kilka zdjęć z pracy, ciekaw jestem jak to się toczy... Realizacja Krok po kroku a pokazujesz materiał i końcowy produkt. Ogólnie fajne
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: Grzesiek Goleniów w 05 Kwietnia 2016, 18:54:34 czas Polski
próbowałem wrzucić więcej zdjęć ale mi nie wyszło,toczyłem w zabieraku i na kle .Podcinasz przy końcu pracy,filozofii nie ma.Zrobiłem sobie nóż z dużego pilnika ,a wczoraj sąsiad dał mi cały nie używany komplet jeszcze z komuny, Polskiej produkcji ale mój nóż własnej produkcji wymiata.
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: Grzesiek Goleniów w 05 Kwietnia 2016, 19:08:08 czas Polski
A tu mój sprzęt tak na początek ,ale 90 % zrobione nożem z pilnika ,też wykonałem od podstaw.
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: Grzesiek Goleniów w 05 Kwietnia 2016, 19:13:26 czas Polski
zdjęcie
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: kwita w 06 Kwietnia 2016, 22:00:51 czas Polski
Taki Dr. House... ;D i kolejny pacjent do obróbki
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: Grzesiek Goleniów w 06 Kwietnia 2016, 22:02:08 czas Polski
w jakim sensie ? że Zosia samosia?
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: kwita w 06 Kwietnia 2016, 22:06:32 czas Polski
... House nie miał narzędzi a wiedzę i intuicję :). Ty nie masz narzędzi( masz własne) a robisz takie cuda... Jak pisałeś, że nie ma filozofii. Dla mnie to czarna magia, jak medycyna :)
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: Grzesiek Goleniów w 06 Kwietnia 2016, 22:27:04 czas Polski
wszystko co umiem to lata obserwacji i oglądanie youtuba,oczywiście nie udaję gwiazdy.Trzeba podejmować walkę a radochę mam wtedy jak mogę coś zrobić własnoręcznie .Ostatnio zrobiłem ławkę ,stół do pracy i kilka pomocników bez żadnych kosztów ,wszystko z odpadów.Również tak podchodzę do kupowania sprzętu zawsze łapię okazję ,tokarkę kupiłem uwaga za 800 zł z kpl 12 dłut tylko te dłuta są do prac ręcznych nie do toczenia.Tokarka ma 20 lat ale ja użyłem jej jako pierwszy a zaletę ma taką ,że to jest jeszcze produkcja nie na rok a na wieki.
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 06 Kwietnia 2016, 22:50:42 czas Polski
Jeżeli chodzi o dłuta ze zdjęcia to są one jak najbardziej do toczenia;)
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: Grzesiek Goleniów w 06 Kwietnia 2016, 22:57:14 czas Polski
ale te dostałem od sąsiada a do tokarki dostałem w pakiecie takie. Też nie używane .Ci Niemcy mnie czasami rozwalają ,coś kupią i leży żeby później sprzedać za grosze.
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: Szczepan w 06 Kwietnia 2016, 23:09:01 czas Polski
Dłuta które na tym zdjęciu prezentujesz to akurat grosze kosztują i tyle chyba nawet nie są warte niestety. Bo jak określić zestaw 12 dłut, który kosztuje +/- 100zł, i to w kasetce. Wychodzi, że jedno dłuto około 7zł.
Ani to do toczenia, ani do rzeźbienia. Do otwierania puszek są okej :)
Stal miękka, jakieś takie toporne.

Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: Grzesiek Goleniów w 06 Kwietnia 2016, 23:17:40 czas Polski
dostałem w pakiecie do tokarki to nie wybrzydzam
Tytuł: Odp: Jabłko pierwsza próba toczenia
Wiadomość wysłana przez: jurasgrz w 07 Kwietnia 2016, 18:33:45 czas Polski
darowanemu koniowi i tak dalej :)