Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Frezarki => Wątek zaczęty przez: Krzysiek1973 w 25 Maja 2016, 08:45:15 czas Polski

Tytuł: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 25 Maja 2016, 08:45:15 czas Polski
Pomóżcie mi wybrać, lub sami zaproponujcie jaką przyzwoitą frezarkę mogę kupić do 500zł?
Osobiście znalazłem takie modele:
- Maktec MT361
- Black&Decker KW900E
- Bosch POF 1200 AE
- Sparky X160E
- Skill 1840 AD
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: 91az w 25 Maja 2016, 09:36:04 czas Polski
Są na rynku dobre i sprawdzone w przystępnej cenie. Szukając w odpowiednim dziale znajdziesz dużo przydatnych informacji (ja znalazłem).

Skoro o działach mowa, miło wiedzieć z kim się rozmawia http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 25 Maja 2016, 10:29:52 czas Polski
Nadrobiłem zaległości...

Pytam się o konkretne modele, może ktoś ich używa i jest w stanie mi doradzić...
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: noprofi_semi w 25 Maja 2016, 10:44:26 czas Polski
Najpierw zastanów się z jakim mocowaniem będziesz używał frezów czy na 8mm czy 12 lub 1/4''. Bo jeśli na 8 to Maktec jeśli 6,8 i 1/4 wziąłbym Bosch.
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 25 Maja 2016, 12:04:24 czas Polski
Ja ma dwie -
mała makita na frez 6 i duży graphite na 6,8 i 12.
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 25 Maja 2016, 12:05:53 czas Polski
Frezy już kupiłem wcześniej, do frezarki którą właśnie odsyłam bo jest niekompletna(w sumie dobrze się stało...).
Frezy mam 8mm.
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: 91az w 25 Maja 2016, 14:29:11 czas Polski
Do nauki (pierwszy) kupiłem Parkside - strasznie plastikowe i wiotkie. Frezy do 8mm.
 
Potem szybko do C. i MacAlister http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/strugi-i-frezarki/frezarki/frezarka-1500w-mac.html - daje radę, włącznie z tym, że ma uchwyt na frezy 12mm (+ tulejki redukujące do 8mm). Trzeba uważać przy zbyt dużym zbiorze bo to 1500 W jest IMO troszkę na wyrost, ale przy odrobinie doświadczenia i zaplanowaniu zbioru na kilka przejść nie sprawia problemów w mojej amatorszczyźnie.

Parkside wyląduje pod stołem, albo w dziale Sprzedam, na razie robię nim krawędzie.

Musze jednak przyznać, że JCB 2100W kusiło (solidny kawał narzędzia jak na market), tym bardziej, że różnica w cenie obecnie jest mniejsza niż przy moim zakupie MacAlister'a (promocja).
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 25 Maja 2016, 15:00:17 czas Polski
Co Sparkiego i Skila mam takie same odczucia jak koleg do Parkside. Straszny plastik. Kupując swoja wybierałem pomiędzy Maktekiem i Boschem. Wybrałem boscha bo ma soft start i regulację obrotów. Do tego ten Maktec MT361 to jest 900W czyli znacznie mniej mocy niż Bosch.

Z rzeczy które mnie wkurzają w Boschu:
 - ogranicznik głebokości wygląda śmiesznie, jakby miał się zaraz wygiąć i jest mocowany na malutką śrubkę, ale w sumie daje radę
 - ciężko ustawić precyzyjnie głębokość bo nie da się postawić frezarki na głowie. Leży na boku i do tego się buja bo jest owalna.
 - nie lubię podwójnego włącznika


Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: telengi w 26 Maja 2016, 12:34:01 czas Polski
Moim zdaniem ten B&D jest najbardziej uniwersalny:
http://allegro.pl/black-decker-frezarka-kw1600eka-1600w-walizka-i5983746776.html

Sam się nad nim zastanawiam :P
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: jawor w 26 Maja 2016, 20:08:28 czas Polski
Mam tego B&D, choć kupiłem w cenie dużo niższej. Rozmiarowo, kawał sprzętu (mam też makitę rt0700) ale główny uchwyt półcalowy więc nie ma zbyt dużego wyboru na naszym runku. Niestety nie mam porównania z innymi, droższymi modelami ale właśnie ze względu na rozmiar uchwytu mam mieszane uczucia.
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: ftsz w 07 Czerwca 2016, 14:18:34 czas Polski
MT362 za 520 zł

http://www.elektrovip.pl/product-pol-37750-MAKITA-MAKTEC-FREZARKA-1650WGORNOWRZECIONOWA-MT362.html
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 07 Czerwca 2016, 15:12:34 czas Polski
Ja korzystam z takiego Meeca (http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/frezarki/frezarki-elektryczne/frezarka-gornowrzecionowa-040027/).
Daj radę spokojnie nawet "rozcinać" 18mm dość mokrą sklejkę.
Zerwał mi się w niej gwint przy blokowaniu frezów i za namową forumowego kolegi zabrałem wszystkie graty i poszedłem do Julii reklamować. Od ręki dostałem nową. Miałem już zmieniać na boscha ale.. tu by tak gładko reklamacja nie przeszła.
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: arturs w 07 Czerwca 2016, 18:16:30 czas Polski
A bosch POF 1400 - mam taką kupioną za punkty w ING - daje radę.. na stałe ostatnio pod stolikiem i bez problemu..
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: grzechu83 w 09 Czerwca 2016, 10:36:44 czas Polski
Ja mam skilla, tyle że wersję AA (to samo, co podałeś, ale bez walizki i cena -100zł). Jest to moja pierwsza frezarka i nie mam porównania z innymi, ale ogólnie jestem z niej zadowolony - frezowałem płyty, drewno i radzi sobie bardzo dobrze. Można ją postawić "na głowie" (ktoś wyżej o tym pisał), co z jednej strony jest wygodne przy montażu frezów, a z drugiej pozwala zaimprowizować na szybko frezarkę dolnowrzecionową (foto) :) Fajne jest też podświetlenie, które początkowo (i przy dość dobrym świetle) wydaje się bezużyteczne.
To, co mi się w niej nie podoba, to lekki luz na szynach regulacji wysokości i trochę toporny ruch tej regulacji (pewno przez ten luz). Choć po zablokowaniu jest sztywno i nic się nie rusza. Dodatkowo brakuje mi czasem głębokości frezowania, ale to chyba standard w tej klasie urządzeniach.
Ja szukałem czegoś taniego i uważam, że był to udany zakup. Gdybym mógł wydać więcej, pewno byłby to bosch 1400.
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 01 Września 2016, 08:38:08 czas Polski
Wybrałem Bosch POF 1200 AE.
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: Wanderley w 01 Września 2016, 11:06:34 czas Polski
Moim zdaniem Sparky X160E byłby lepszą opcją zamiast tego chinczyka.

Sparky ma

Mocniejszy silnik
Więcej frezów 6mm, 8mm, 12mm

Uważam, że ogólnie Sparky jest bardziej wytrzymały od Boscha.
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 02 Września 2016, 10:01:37 czas Polski
I Sparky i Bosch to niemieckie firmy. Myślę, że jakość bardzo porównywalna. Mam narzędzia obu firm.
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: unadarek w 02 Września 2016, 16:59:30 czas Polski
Witam, dodam że elektronarzędzia  Sparky są produkowane w Bułgarii a nie w Chinach - nawet są filmiki jak produkują narzędzia ( http://sparky.eu/media/videos.html )
Tytuł: Odp: Frezarka do 500 zł
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 08 Września 2016, 10:13:41 czas Polski
Produkcja w Bułgarii jest gwarancję jakości?
Tak jak pisałem już wcześniej mam elektronarzędzia sparky i boscha i uważam, że jakością nie odbiegają od siebie.