Forum stolarskie Domidrewno.pl
Wykańczanie powierzchni => Środki sztuczne - woski => Wątek zaczęty przez: abyss w 20 Czerwca 2016, 23:45:11 czas Polski
-
Bardzo mi na tym zależy - może ktoś rozpozna opakowanie i potwierdzi producenta (zgaduję, że BRIWAX - ale nie mam pewności). Pochodzenie - prawdopodobnie UK, może USA. Niestety w linii produktów tej firmy nie znalazłem tego opakowania - wiec może inna, podobna firma.
Wosk ma płynną konsystencję, trochę jak śmietana, jest mleczno- kremowy przed nałożeniem, jak kawa z bardzo dużą ilością mleka. Opakowanie prawdopodobnie litr lub nieco więcej. Kolor puszki jest ciemnozielony, ze złotym (kremowym) paskiem, z przodu grafika lub zdjęcie - niestety tu niedostępne.
Produkt z okolic 2014 roku, mogli zmienić linię wzorniczą.
Zależy mi na tym na tyle, że dla osoby która prawidłowo wskaże produkt i producenta przewiduję fizyczną nagrodę -niespodziankę (ale dopiero na gwiazdkę).
-
P.S.
To może być https://www.amazon.co.uk/Briwax-HOIL1000-Hard-Wax-Oil/dp/B00KR9FLJ4 ale niestety NIE widać drugiej strony, nie znalazłem zdjęcia "tyłu" puszki.
-
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160620/f125b51a28c7cf145287b9174c34a205.jpg)
Rubio monocoat?
-
Podobny, ale pewności nie mam. Szukam zdjęcia puszki "z tyłu" - tak, by układ białych ramek odpowiadał temu, co mamy na zdjęciu.
-
Akwa wygral.
Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
-
Abyss, szukasz raczej dziury w moście... nie wykręcaj się od nagrody ;)
-
Wcale się nie wykręcam - upominek będzie drobny, z mojej produkcji która mam nadzieję testowo ruszy pod koniec roku :)
Tylko wszystkie oleje które widzę od Rubio Monocoat to albo produkty dwuskładnikowe, gdzie jeden jest biały a drugi rzadkio-wodnisty i przeźroczysty w momencie aplikacji - a tamten był jednoskładnikowy jak gęsty olej, biało-kremowy, przy niskich temperaturach ~5ºC leciuto grudkowaty. Ja go kurcze używałem kilka tygodni w pewnej firmie - ale jak idiota nie zapisałem nazwy :( Niestety nie ma szans, żeby tam iść i sprawdzić. Dlatego raczej nie Rubio - bo mi nie pasuje wizualnie front opakowania. Z przodu kolory dosyć pasują, ale nie konsystencja: https://www.google.ie/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.jadimex.be%2Fsites%2Fjadimex%2Ffiles%2Fproducts%2Fimg_1049_resize.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.jadimex.be%2Fen%2Fproducts%2Fhardwood-decking%2Fmaterials%2Frubio-monocoat-hybrid-wood-protector&docid=LbEZM_7tu_1wkM&tbnid=O4REryPfbJIxZM%3A&w=1224&h=1632&client=firefox-b&ved=0ahUKEwi9pNajl7nNAhXBB8AKHTLvBiAQMwg7KBQwFA&iact=mrc&uact=8&biw=2144&bih=1057
-
Pomimo, że ja zapomniałem, kolega abyss pamiętał. I tak oto dzisiaj w skrzynce znalazłem paczkę z upominkiem :-)
Dziękuję
Swoją drogą to może kolega pochwali się jak wykonuje takie przedmioty?
Pozdrawiam
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161216/e3e872f83764706e90ef7c9b5f2485a1.jpg)
-
(https://www.specifile.co.za/images/productpages/rubio-monocoat-exterior-wood-protector3.jpg)
a tu dodatkowe potwierdzenie, że akwa miał rację.
-
może kolega pochwali się jak wykonuje takie przedmioty?
Laser 80W. Od razu uprzedzam, że okolice 8-10mm to granice sensownego produkcyjnego użycia tego sprzętu, brzegi są ZAWSZE mniej lub bardziej "opalone". Sklejek wodoodpornych nie tnie ze względu na kleje, trzeba używać specjalnych - zwykle miękkich (np. topola). MDF - 3, 6mm jest ok. koszt "taniego" chińczyka to rząd 2300€ przy stole 70x50cm, co rok-dwa trzeba zmienić tubę CO2- szacunkowo 700€ za lepszą :z kosztami". I nie jest to maszyna którą "stawiasz i jedziesz z produkcją". Taką będzie przyzwoity model europejski za powiedzmy 12-18k€. Prędkości cięcia rzędu 15-20 mm/s dla MDF 3mm.