Forum stolarskie Domidrewno.pl
Maszyny stolarskie => SAM'y => Wątek zaczęty przez: Filip w 23 Czerwca 2016, 21:44:36 czas Polski
-
Witam Panowie.
W najbliższym czasie mam do roboty setki m^2 podłogi na antresolach z płyty wiórowej.
Mam pilarkę stołową - stara Rema, typowy blaszak, jakich wiele teraz z Chin. Z tą różnicą, że to polska produkcja. Będę te płyty na niej docinał (płyty są z demontażu, format w większości 1mx1m, nieistotne).
Szukam ciekawego pomysłu na przedłużenie blatu z prawej strony, wraz z prowadnicą. Tak, żebym dociął metr szeroko. Ma być prosto, lekko, szybko i mobilnie. Tak, żebym bez wysiłku mógł wnieść to na budowę i szybko zamontować.
Mam swoje typy konstrukcji, ale cały czas się waham. Ktoś, coś? :)
-
Jeśli ma być prosto, szybko i mobilnie, to może po prostu taki stolik dokładany z boku? Zupełnie niezależny od maszyny. A prowadnica w takim wypadku, to kawałek profilu na ściskach.