Forum stolarskie Domidrewno.pl

Klejenie i kleje => Kleje i klejenie => Wątek zaczęty przez: zbyszeko w 04 Lipca 2016, 22:38:03 czas Polski

Tytuł: Łuk klejony do pergoli, czym kleić
Wiadomość wysłana przez: zbyszeko w 04 Lipca 2016, 22:38:03 czas Polski
Mam do zrobienia pergolę z łukami. Łuki postanowiłem zrobić z klejonki sosnowej. Kantówka 50x80 mm pocięta na listewki 50x10, będą klejone na szablonie. I tu problem czym kleić? Warunki zewnętrzne, oczywiście zaimpregnuję, ale zmienna temperatura i naprężenia występujące w wygiętych listewkach. Czy ktoś ma doświadczenie z takimi klejonkami?
Tytuł: Odp: Łuk klejony do pergoli, czym kleić
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 04 Lipca 2016, 22:52:38 czas Polski
Pattex wodoodporny ;) nie jestem marketingowcem ;) albo jakiś poliuretanowy
Tytuł: Odp: Łuk klejony do pergoli, czym kleić
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 05 Lipca 2016, 00:21:03 czas Polski
Poliuretan np. Soudal 66A.
Tytuł: Odp: Łuk klejony do pergoli, czym kleić
Wiadomość wysłana przez: zbyszeko w 05 Lipca 2016, 09:02:50 czas Polski
A co myślicie o Chemolanie B4 M?
Tytuł: Odp: Łuk klejony do pergoli, czym kleić
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 05 Lipca 2016, 20:50:21 czas Polski
Tylko poliuretan. Każdy się nada , jest to klej wodoodporny do zastosowań na zewnątrz. Natomiast pattex-em można kleić elementy narażone na wilgoć w kuchni lub łazience.
Tytuł: Odp: Łuk klejony do pergoli, czym kleić
Wiadomość wysłana przez: Tranzyt w 29 Sierpnia 2016, 14:04:46 czas Polski
Jeszcze epoksyd  ;D
Tytuł: Odp: Łuk klejony do pergoli, czym kleić
Wiadomość wysłana przez: Waldemar Jacek w 21 Września 2016, 09:43:14 czas Polski
Dokładnie, epoksyd. Najlepiej epidian 5 + PAC.
Tytuł: Odp: Łuk klejony do pergoli, czym kleić
Wiadomość wysłana przez: kozio w 21 Września 2016, 19:23:50 czas Polski
Ja kleje Soudalem 66a.
Tytuł: Odp: Łuk klejony do pergoli, czym kleić
Wiadomość wysłana przez: leśny człowiek w 23 Września 2016, 09:51:35 czas Polski
Kilka lat temu kleiłem klejem poliuretanowym obudowę piaskownicy, piaskownica zbutwiała od dołu i jest do wyrzucenia, klej trzyma nadal.