Forum stolarskie Domidrewno.pl
Materiałoznawstwo => Drewno - => Liściaste => Wątek zaczęty przez: spaceda w 06 Lipca 2016, 15:42:03 czas Polski
-
Czesc,
wygrzebalem w tartaku dwie piekne dechy na stol live edge.
i trafila mi sie decha ktora ma widoczna skaze powstala pewnie bo jakims zacieku - moze od metalu, albo innego badziewia.
https://drive.google.com/file/d/0B3wmXBc2ZF78c2RfSXRiMGxnWGc/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/0B3wmXBc2ZF78X1Vqb2hFcWJYaFk/view?usp=drivesdk
Jak to zniwelowac - poza struganiem az do kompletnego usuniecia?
decha ma 5 cm grubosci i nie chcialbym jej strugac duzo bardziej ale moze jakeis srodki sa ktore to jakos wyeliminuja choc sm nie wierze w to co pisze:(
jakis pomysl - poza grubosciowka?
-
no przeciez mowie ze orzech;)
-
Ślad po przekładce
-
podejrzewalem to - jak to teraz wyeliminowac? zdjalem ok 1mm i zero zmiany...
-
Może siedzieć głeboko i trudne do usunięcia .
Zresztą ta strona deski i tak powinna być dana od spodu , a prawa może nie ma skazy?
Można też przepruć np . w połowie grubości , do miejsca gdzie będzie czyste i potem podkleić odpad od dołu.
-
Wiem, że w fabrykach mebli stosują jakąś miksturę na bazie wody utlenionej i jeszcze jakiegoś dodatku. Odbarwiali sinice z dobrym skutkiem. Czy drewno liściaste też temu zabiegowi się podda? Tego nie wiem a fabrykę bardzo sprytnie splajtowano,..
-
perhydrol i amoniak.
-
rozwoj sprawy jest nastepujacy:
1. perhydrol - nie do dostania szybko,
2. amoniak - 20% rozjasnil drewno ale nie usunal skazy.
3. uzylem jeszcze takiego specyfika "Środek PLEŚNIOBÓJCZY PUFAS", Ostre podejscie do tematu - tez rozjasnil drewno ale skazy nie wytrawil...
final: strug reczny 110mm...
foty: po pufasie i po strugu
-
Wybije się przy dalszych pracach.
-
Zdarłem 6mm.na razie nie widze tego, będzie szlif /woda, potem olej i lakier.
Nie wygląda to na sinice bo ma brąz. A nie szarość. Jak by dobrze wsiakniete brudy z przekładek. Ale może to być grzyb. Zobaczymy za dwa dni