Forum stolarskie Domidrewno.pl

Realizacje krok po kroku => Krok po kroku (realizacje własne) => Wątek zaczęty przez: Tranzyt w 12 Lipca 2016, 11:58:56 czas Polski

Tytuł: Cajon
Wiadomość wysłana przez: Tranzyt w 12 Lipca 2016, 11:58:56 czas Polski
Ceniorowa sklejka nie może się marnować.
A, że kolega ładnie poprosił to zabrałem się za Cajona.
Najpierw co to jest, i czym to się je  ;)

Wizualnie to po prostu pudełko ze sklejki.
Ale tak naprawdę instrument perkusyjny
(https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/8c/f5/10/8cf510b063abbd01be428b8d16a576bb.jpg)


Pozacinałem sklejkę na 45 stopni
(http://i1262.photobucket.com/albums/ii620/popik10/20160711_183938_zpsm6ybmroq.jpg)

Tu już w ściskach

(http://i1262.photobucket.com/albums/ii620/popik10/20160711_183922_zpsi3htqrkf.jpg)

Z racji iż nie posiadam lamelownicy wszystkie łączenia  podklejam paskami sklejki

(http://i1262.photobucket.com/albums/ii620/popik10/20160712_105155_zpsmfiv6dtk.jpg)

Sorki za jakość zdjęć ale mam aparat tylko w telefonie

Tytuł: Odp: Cajon
Wiadomość wysłana przez: wronks w 12 Lipca 2016, 12:26:42 czas Polski
Nie obawiasz się, że przez zmianę w projekcie osłabiłeś konstrukcje i siadanie na instrumencie będzie ryzykowne?
Tytuł: Odp: Cajon
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 12 Lipca 2016, 13:30:39 czas Polski
Ja tam sie nie znam, ale czy te paski nie wplyna na dzwiek?
Tytuł: Odp: Cajon
Wiadomość wysłana przez: Tranzyt w 12 Lipca 2016, 14:43:01 czas Polski
Wytrzymać na pewno wytrzyma.
Testowałem jeszcze bez wklejonych klocków i bez plecków, a ważę 100 kg  ;D

Co do dźwięku to też nie ma obaw, gra tak naprawdę płyta frontowa.
Ona ma grubości 2,5 mm i jest zrobiona z 5 warstw.
A co do znania się bądź nie, też się nie znam, robię  1 raz ;D
Tytuł: Odp: Cajon
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 12 Lipca 2016, 14:54:48 czas Polski
bez plecków, a ważę 100 kg  ;D 
Uuu a z pleckami to ze 120 będzie :P
Tak zmanipulowałem :-[
Pozdrawiam ;D ;)
Tytuł: Odp: Cajon
Wiadomość wysłana przez: Tranzyt w 13 Lipca 2016, 08:48:44 czas Polski
Garba nie  doliczyłeś  ;)