Forum stolarskie Domidrewno.pl

Narzędzia ręczne => Strugi ręczne => Wątek zaczęty przez: Jarek Pa w 31 Lipca 2016, 18:49:34 czas Polski

Tytuł: Co to za strug
Wiadomość wysłana przez: Jarek Pa w 31 Lipca 2016, 18:49:34 czas Polski
Witam
Mam pytanie odnośnie dzisiejszego zakupu , na pchlim targu udało ni się nabyć całkiem fajny strug jak na moje oko  ;)
co to za firma  jest sygnatura  litera B
ostrze jest zaokrąglone a bardziej przydało by mi się wyrównać rant deski dlatego potrzebuje informacji o producencie .
liczę na wasze doświadczenie w temacie.
Tytuł: Odp: Co to za strug
Wiadomość wysłana przez: kryj w 31 Lipca 2016, 19:01:43 czas Polski
Wnioskując po zaokrąglonym ostrzu jest to ździerak, a producenta nie znam.
Tytuł: Odp: Co to za strug
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 31 Lipca 2016, 19:05:54 czas Polski
To ukraińska produkcja. Fabryka istnieje do dzisiaj. Sprzedasz? Rozglądam się za takim zdzierakiem...
Tytuł: Odp: Co to za strug
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 01 Sierpnia 2016, 08:19:55 czas Polski
Macie racje to wschodnia produkcja zdzieraka
Tytuł: Odp: Co to za strug
Wiadomość wysłana przez: Jarek Pa w 01 Sierpnia 2016, 09:39:14 czas Polski
Dzięki za informacje . Łukaszu na razie sam kompletuje warsztat , trochę nim popracowałem i zbiera bardzo fajnie, czasami odwiedzam jakieś targi staroci gdym coś podobnego widział będę miał w pamięci.
Tytuł: Odp: Co to za strug
Wiadomość wysłana przez: Henry w 01 Sierpnia 2016, 09:46:22 czas Polski
Rozglądam się za takim zdzierakiem...

Sprawdzę w niedzielę w warsztacie, bo coś mi się kojarzy że mam jakiego podobnego "do reanimacji kiedyś tam".
Tytuł: Odp: Co to za strug
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 01 Sierpnia 2016, 17:27:33 czas Polski
Ten strug to chyba najrozsądniejsza alternatywa dla No40 Stanleya - tyle, że Stanley jest już od daaaawna nieprodukowany i trza za niego wyłożyć jakieś 90 funtów;-) Cóż, będę się dalej rozglądał.
Tytuł: Odp: Co to za strug
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 01 Sierpnia 2016, 19:37:32 czas Polski
Ostatnio na Ebay'u był za 45 funtów i nie było ofert sprzedaży.
Tytuł: Odp: Co to za strug
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 01 Sierpnia 2016, 20:19:31 czas Polski
To okazja.
Tytuł: Odp: Co to za strug
Wiadomość wysłana przez: Jarek Pa w 01 Sierpnia 2016, 20:29:44 czas Polski
To trafiłem okazje bo kupiłem go za 15 złociszy ;D
Tytuł: Odp: Co to za strug
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 01 Sierpnia 2016, 21:10:00 czas Polski
Rzeczywiście trafiła Ci się okazja.
Natomiast jeśli chodzi o ten z Ebay'u to może będzie wystawiony jeszcze raz , w razie czego dam znać.
Tytuł: Odp: Co to za strug
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 01 Sierpnia 2016, 21:47:37 czas Polski
Jarek - i to jest właściwa cena jak za ten strug. Ceny w funtach dotyczyły Stanleya No40.
Tytuł: Odp: Co to za strug
Wiadomość wysłana przez: Jarek Pa w 02 Sierpnia 2016, 06:57:34 czas Polski
Łukaszu  i tak jestem zadowolony bo w porównaniu z marketowym ustrojstwem narzędzie masywne i solidnie wykonane a w markecie wytłoczka z blachy 50zł , a przy okazji mam pytanie o drewniane strugi firmy Profi  cena bardzo przystępna i czy to jedyna zaleta.