Forum stolarskie Domidrewno.pl

Okucia => Pozostałe => Wątek zaczęty przez: euphonic w 06 Sierpnia 2016, 17:52:59 czas Polski

Tytuł: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 06 Sierpnia 2016, 17:52:59 czas Polski
Witam wszystkich na wstepie,
Mam kilka pytan, niedlugo bede robil kuchnie w polysku bez uchwytow.
chce w szafkach kuchennych zastosowac cichy domyk i ten push on, pytanie czy nie beda sie one wzajemnie "gryzc"? Drugie pytanie, po ile takich domykow na skrzydlo wziac do szafki 60szer i 55dl, no i czy lepiej zastosowac zawias z hamulcem + push on, czy zawias z wbudowanym push on i hamulec typ airtic

I jakie zastosowanie wykozystac do szuflad na prowadnicach z pelnym wysowem.

No niestety nie robie na blum'ach:-
Mieszkam sam, kawalerka...kuchnia budzetowa w skrocie.

Co mozecie doradzic?

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 06 Sierpnia 2016, 17:58:26 czas Polski
Ciezkie pytania zadajesz. Jesli chodzi o zawiasy to cichy domyk z tiponem to 2 przeciwstawne sily a Ty chcesz zeby dzialaly razem. Masz wyjscie -ServoDrive ale mowisz, ze ma byc budzetowo. Sam tipon juz nie pozwoli drzwiczkom trzasnac i jeszcze musisz je docisnac. Co do szuflad to niestety znam tylko Bluma gdzie te systemy razem wspolgraja. Gdzies nawet wrzucilem watek reklamowy o nich.

Zamontuj same tipony i trzaskac nic nie bedzie -nawet szuflady. Jedyna roznica, ze musisz sam domknac. Taka moja rada.

Ps. Polysk na tipona ? Zona Cie znienawidzi ;D
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: darkk w 06 Sierpnia 2016, 18:00:22 czas Polski

Z mojego doswiadczenia, a przy meblach juz trochę robie, to albo spowalniacz albo tip-on. A jeśli już dwa systemy na raz to spotkalem to tylko w legraboxach bluma.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 06 Sierpnia 2016, 18:01:55 czas Polski



spotkalem to tylko w legraboxach bluma.



I w Movento i nowych TandemBox-ach.

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 06 Sierpnia 2016, 19:04:10 czas Polski



Ps. Polysk na tipona ? Zona Cie znienawidzi ;D

Mieszkam sam:-P
No w gre wchodzi jeszcze mat, ale kolor to najmniejszy problem

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 06 Sierpnia 2016, 19:06:36 czas Polski



Albo spowalniacz albo tip-on. A jeśli już dwa systemy na raz to spotkalem to tylko w legraboxach bluma.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

A co z zawiasami gtv z odwrocona sprezyna co ma wbufowany tip on? A jakby fo tego dolozyl spowalniacz tylko?

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 06 Sierpnia 2016, 19:08:45 czas Polski



Zamontuj same tipony i trzaskac nic nie bedzie -nawet szuflady. Jedyna roznica, ze musisz sam domknac.

No dobra a co jak "uciekna" mi drzwiczki i trzasnie, i nie odbije mi sie jak na sprezynie?

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 06 Sierpnia 2016, 19:09:37 czas Polski
Te systemy sie gryza. Jak chcesz to probuj a jak bedzie dzialac poprawnie to zglos sie do gtv po jakas nagrode za innowacyjnosc ;)

Ps. Wyjasnij dokladniej ostatni post. Co trzasnie ? Jak ?
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: darkk w 06 Sierpnia 2016, 19:10:40 czas Polski
Akurat z gtv nie mialem do czynienia jednak wydaje mi sie ze skoro ma odwrocona sprezyne to zeby zamknac drzwi to bedzie trzeba pokonac opór sprezyny dociskajac reka.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 06 Sierpnia 2016, 19:14:02 czas Polski
Te systemy sie gryza. Jak chcesz to probuj a jak bedzie dzialac poprawnie to zglos sie do gtv po jakas nagrode za innowacyjnosc ;)

Ps. Wyjasnij dokladniej ostatni post. Co trzasnie ? Jak ?
Drzwi bez uchwytow maja byc, wiec zdatrxyc sie moze...mokra reka....zamykasz drzwi i przy koncu uciekna i trzasna i nie odbija sie od tip ona?

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 06 Sierpnia 2016, 19:15:17 czas Polski


Akurat z gtv nie mialem do czynienia jednak wydaje mi sie ze skoro ma odwrocona sprezyne to zeby zamknac drzwi to bedzie trzeba pokonac opór sprezyny dociskajac reka.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Wiesz moglem cos przekrecic, gtv ma zawiasy z hamulcem jak i tiponem wbudowanym, moglem opisy pomylic

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 06 Sierpnia 2016, 19:15:40 czas Polski
Nadal nie bardzo rozumiem. Odpowiem wiec to co rozumiem ;)
Odbija sie ale nie trzasna.
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 06 Sierpnia 2016, 19:24:34 czas Polski
Nadal nie bardzo rozumiem. Odpowiem wiec to co rozumiem ;)
Odbija sie ale nie trzasna.
No i to wlasnie chcialem wiedziec

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 06 Sierpnia 2016, 19:25:46 czas Polski
Doswiadczenie w pracy z dziwnymi klientami sie czasem przydaje ;D
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: darkk w 06 Sierpnia 2016, 19:26:11 czas Polski
Może jesli nie chcesz miec zwyklych uchwytow moze pomysl nad uchwytem frezowanym na palec na froncie. Moze to by bylo dobre rozwiazanie..

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 06 Sierpnia 2016, 19:26:20 czas Polski
Hehe:-P

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 06 Sierpnia 2016, 19:27:29 czas Polski
A tak przy okazji. Obydwaj do kata za nieusuniecie napisu "wyslane z...".

http://forum.domidrewno.pl/hyde-park-did/prosba-do-uzytkownikow-smartfonow-i-tabletow-korzystajacych-z-tapatalk/
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: darkk w 06 Sierpnia 2016, 19:34:30 czas Polski


A tak przy okazji. Obydwaj do kata za nieusuniecie napisu "wyslane z...".


Juz sie poprawilem.
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 06 Sierpnia 2016, 19:35:42 czas Polski


A tak przy okazji. Obydwaj do kata za nieusuniecie napisu "wyslane z...".


Juz sie poprawilem.
Mozesz wiec wyjsc z kąta ;D
Forum jest Ci dźwięczne
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 06 Sierpnia 2016, 19:48:48 czas Polski
W górnych szafkach można zamontować zawiasy z blumotion i nie montować tip-on . Wystarczy górny front zrobić dłuższy od korpusu o jakieś 15mm i problem rozwiązany. Front bez uchwytu ze spowalniaczem. Bardzo często stosowany myk przez projektantów. Natomiast dolne tak jak pisał Piotr nowy tandembox. I masz kuchnię bez uchwytów ze spowalniaczami , bez trzaskających  frontów.
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 06 Sierpnia 2016, 19:50:48 czas Polski
Kurde, ze tez ja na to nie wpadlem ;D Potwierdzam. Czesto robi sie dluzszy front lub w przypadku drewna i mdf'u zacina sie dol frontu na ucios.
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 06 Sierpnia 2016, 20:04:20 czas Polski
Kurde, ze tez ja na to nie wpadlem
Nastepnym razem wal na priv to Ci podpowiem ;):)
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: darkk w 06 Sierpnia 2016, 20:11:02 czas Polski
Kurde, ze tez ja na to nie wpadlem ;D Potwierdzam. Czesto robi sie dluzszy front lub w przypadku drewna i mdf'u zacina sie dol frontu na ucios.
U nas w firmie tez w gornych szafkach robimy tzw. podchwyt. Polega to na tym ze front normalnie konczy sie ze spodem korpusu jednak dolny wieniec jest gleboki na 270mm a nie na 290 jak to robimy przy normalnych uchwytach i tip-onie. Dzieki temu powstaje przestrzen na palce od tylu frontu. A zeby nie bylo ' dziury' w szafce to dokladamy drugie dno na 290mm.
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 06 Sierpnia 2016, 20:14:13 czas Polski
Lubicie sobie komplikowac ;D
Ale tez jakis pomysl.

Przemek. Ok. Nastepnym razem najpierw do Ciebie zanim cos wstawie ;)
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: darkk w 06 Sierpnia 2016, 20:19:24 czas Polski


Lubicie sobie komplikowac ;D
Ale tez jakis pomysl.

Wiesz. Ja tam tylko pracuje a patent juz ktos wczesniej wymyslil. Zwykle tez robimy oczka ledowe w dnie szafki wiec drugie dno z nafrezowaniem na kabel i tak trzeba dac ale np. przy paskach ledowych to drugie dno to tylko strata materialu.
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 07 Sierpnia 2016, 09:30:43 czas Polski
No dobra Panowie, a co z szufladami?
Szuflady sa pelne z plyty, razem z bokami, wiec rozwiazaniem musza byc prowadnice z pelnym wysuwem

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 07 Sierpnia 2016, 09:52:12 czas Polski
Pisaliśmy wyżej o nowych tandemboxach , których prowadnice są wyposażone w blumotion wraz z tip-onem. W kuchniach stosuję się tylko prowadnice z pełnym wysuwem , więc o tym nikt nie wspominał bo to standard.
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Sierpnia 2016, 09:54:06 czas Polski
W jednym watku nas euphonic delijatnie olewasz a w innym pytasz o rady.
Tutaj to tak nie dziala.
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 07 Sierpnia 2016, 11:11:20 czas Polski


W jednym watku nas euphonic delijatnie olewasz a w innym pytasz o rady.

Czemu tak uwazasz?
To nie ja rozminalem sie z tematem uchwytow pod drzwiczki do szafek wiszacych

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 07 Sierpnia 2016, 11:50:23 czas Polski
Chłopie to nie było żadne rozminięcie się z tematem , tylko pomoc w odpowiedzi na twoje pytanie . Dyskusja na temat uchwytu w górnych frontach była jedną z pomocy  , która miała dać Ci odpowiedź w rozwiązaniu problemu. Jeżeli na każdego posta będziesz reagował zaczepką , ludzie będą Cię po prostu ignorować . Tak jak napisał Piotr , tutaj to tak nie działa.
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 07 Sierpnia 2016, 13:28:59 czas Polski
To tez nie tak, doskonale wiem jak mam zrobic fronty, gorne beda na ucios od tylu, ja pytalem tylko o spowalniacz i tip on, panowie, nie reagujmy zaraz zloscia i nerwami, bo nie o to chodzi, jesli moj post kogos obrazil, to tu i z tego miejsca serdecznie przepraszam, czytam Wasze wypowiedzi, i szukam w necie informacji na te tematy, nie pisze z kompa tylko telefonu, jestem z doskoku nawet teraz, bo jestem w pracy,
Prosze chlopaki, wrzucmy na luz to w koncu niedziela

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Sierpnia 2016, 13:52:59 czas Polski
Nie wiem czy zaglebiales sie w to forum bardziej czy tylko wpadles na chwile. Po krotce wiec wyjasnie. Jak trzeba to i cala kuchnie komus zbudujemy bo jestesmy tu by dzielic sie wiedza i doswiadczeniem. Ja moge smialo nazwac sie ekspertem od mebli ale szukam pomocy w sprawach typowo drewnianych. Sa tez tacy ktorzy w tych sprawach kompletnie sa zieloni i szukaja pomocy nie mogac nic zaoferowac w zamian. I tez jest ok. Panuje tu bezinteresownosc i naprawde kolezenski klimat. Ty zas potraktowales to forum jak jakas anonimowa wymiane informacji i na wstepie postawiles sie zasadom ktore maja na celu tylko uprzyjemnic pobyt tu.
Kiedys sie smialem z Malzonki, ze siedzi non toper na fejsbuku. Teraz Ona smieje sie ze mnie, ze ja non top tu jestem.
Zobacz, ze z pierdoly robi sie afera. A po co ? Chcelibysmy pomoc wszystkim bo nam to chleba nie zabierze a radosc zostaje. Prosimy tylko o spelnienie kilku prostych zasad. Nic wiecej.
Szybko tez zapominamy o kiepskich poczatkach wiec nie musisz sie o to martwic.
To by bylo na tyle. Dzis mam dyzur SOFu dlatego musialem maly offtopic zrobic ;)
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 07 Sierpnia 2016, 14:49:36 czas Polski
Jestem tutaj od wczoraj, a ze mialem nie tyle klopot, co prosbe o rade co do zastosowania zawiasow i prowadnic, otrzymalem po kilka propozycji, ktore musialem zweryfikowac po swojemu, odpowiedzi bylo zanadto az, za co dziekuje, w dalszej czesci temat moim zdaniem sie rozminal, bo z zawiasow zszedl na uciosy i podfrezowania frontu drzwiczek, kiedy wspomnialem o tym, ktos juz na mnie skoczyl, wydaje mi sie ze nie tylko ja tu nie czytam ze zrozumieniem, bo kiedy wspominam o szufladach z bokami z plyty, propozycje dalej padaja ja tzw metalboxy jakimi sa tandemboxy, a ja potrzebuje  prowadnice tylko, oczekuje rad, a nie linczu, niestety nie moge sie odwdzieczyc tym samym, bo nie jestem stolarzem lub pokrewne, druga sprawa jak tylko mam chwile to tu wchodze sledzic postepy rozmowy, wybaczcie ze nie siedze tu 24h, potrzebujecie informacji, pytajcie, odpowiem w miare mojej wiedzy
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 07 Sierpnia 2016, 15:07:52 czas Polski
Chcialem dodac tylko ze drzwi wiszacych szafek beda otwierane na boki, wiec zostaje opcja zawias z tiponem, czy bluemotion (na ta chwile teraz nie wiem co jest co, ale chodzi o hamulec czy spowalniacz), od spodu drzwi bedzie frez na "2 palce" mysle ze wystarczy,
Zostaje sprawa z szufladami, w prawdzie sa tylko 2, ale boki sa z plyty, wiec tandemboxy, metalboxy czy jak to sie fachowo nazywa odpadaja, zostaje opcja tylko na prowadnice. Dolne fronty...
Beda jedne drzwi pod zlew otwierane na bok, i drugi front na zmywarce ze zintegrowanym panelem, wiec na calej powierzchni front.
I tu nasuwa sie pytanie jaki uchwyt do drzwiczek zmywarki??
Jakies sugestie

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 07 Sierpnia 2016, 17:28:40 czas Polski
Trzeba było wysłać na samym wstępie taki opis to byśmy wiedzieli o co chodzi .A więc od początku ...
Nie ma czegoś takiego jak zawias z tip-onem, tylko jest  zawias bez sprężyny i do tego tip-on mocowany do korpusu ( adapter lub wiercony w wieńcu ), zawias natomiast występuję z blumotion  tzw.cichy domyk. Jęsli drzwi będziesz miał frezowane to polecam blumotion ( nie będzie trzaskania ), co do szuflad to proponuję prowadnice movento-pełen wysuw , są to mechanizmy mające w sobie dwie funkcje ( tip-on i blumotion). Przy otwarciu musimy wcisnąć front , natomiast jeśli chcemy go zamknąć , po prostu popychamy szufladę i zamyka się samoczynnie bez trzaskania. I pozostaję zmywarka . Jeśli w całej kuchni nie będzie uchwytów , to na froncie zmywarki uchwyt będzie wyglądał słabo.
Jest rozwiązanie ale drogie w postaci systemu flex blum - taki tip-on do zmywarek i lodówek .

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Sierpnia 2016, 18:54:08 czas Polski
Jak klient nie chce bulic za flexa to proponujemy male uchwyty krawedziowe (max 60mm). Nie wszystko da sie zrobic megabudzetowo. Wyglada to calkiem niezle a i zachowana jest "pustosc" plaszczyzny frontu.
Ps. Mam nadzieje, ze nie zszedlem za bardzo z tematu ;D
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 07 Sierpnia 2016, 21:02:24 czas Polski
No nie powiem ten elektryczny system Bluma, no nie jest na moja kieszen, co do Twojego pomyslu, ciekaw jestem jak to wyglada....
Ps czy moze sie ktos wypowiedziec na temat nowych zintegrowanych zawiasow bluemotion, ciekawie wyglad, no i cenowo znosnie
Juz przez chwile myslalem zeby jednak zrobic rowniez uciosy na dolne drzwiczki, tych drzwi tez beda 2 sztuki


Tapped by SM-A310F
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Sierpnia 2016, 21:04:36 czas Polski
A o ktorych konkretnie zawiasach mowisz ? Zintegrowany BluMotion jest od dawna.

Akurat niedawno robilem i wyglada to tak :
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160807/2c70aebc6106bd3e31df0e506d09bd2e.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160807/da51419962bd4e0db8894851dc11e8d5.jpg)
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 07 Sierpnia 2016, 21:15:22 czas Polski
W dolnych szafkach nie możesz zrobić uciosów , bo fronty znajdują się pod blatem i nijak będziesz miał możliwość otwarcia.
O jakich nowych zawiasach z blumotion piszesz ?
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Sierpnia 2016, 21:25:00 czas Polski
To jak euphonic ? Jestes z nami czy tylko na chwile ?
A tak przy okazji to z ta sciana sie troche nawalczylem. Niby szybki prosty temat a sie zeszlo.
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 07 Sierpnia 2016, 21:37:33 czas Polski
Rzeczywiście musiałeś się nawalczyć . Nie jest łatwo ułożyć tak prosto płyty z betonu architektonicznego  :P
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Sierpnia 2016, 21:39:08 czas Polski
Beton architektoniczny z Kronopolu ;D
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 07 Sierpnia 2016, 22:09:14 czas Polski
W dolnych szafkach nie możesz zrobić uciosów , bo fronty znajdują się pod blatem i nijak będziesz miał możliwość otwarcia.
O jakich nowych zawiasach z blumotion piszesz ?
No chyba ze odwrocone tyl-na przod, ze niestety ale uchwyt bedzie widoczny...

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Sierpnia 2016, 22:10:55 czas Polski
Odwroconego uciosu to juz wogole nie bedzie jak zlapac. Chyba, ze mowisz o uchwytach frezowanych ale to juz inna bajka.
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 07 Sierpnia 2016, 22:12:57 czas Polski


A o ktorych konkretnie zawiasach mowisz ? Zintegrowany BluMotion jest od dawna.

O takie mi chodzi
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160807/8cb4bccf74776d5fac50271c6e940cb4.jpg)(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160807/dedab1987bd174af0881b430b001f197.jpg)

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 07 Sierpnia 2016, 22:13:58 czas Polski
Odwroconego uciosu to juz wogole nie bedzie jak zlapac. Chyba, ze mowisz o uchwytach frezowanych ale to juz inna bajka.
No dokladnie o to mi chodzi. Jutro poszukam inspiracji na te frezy, i zobacze moze sie na nie zdecyduje, choc te minimalistyczne uchwytytez nie byly zle
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 07 Sierpnia 2016, 22:18:03 czas Polski
Ps....kurcze ladnie wyglada taki beton,
Mi sie marzy taki blat jednolity w L'ce, ale, juz na nim nic nie ubije ani goracego nie postawie, wiec to marzenia, nie na moje 32m2 hehe

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 07 Sierpnia 2016, 22:19:05 czas Polski
ten zawias jest od dawna , fajny zintegrowany domyk , tylko ciut mniejsza regulacja na zawiasie do poprzednika. Natomiast co do frezowanego uchwytu po całości z prawej strony , to diametralnie zmieni Ci wygląd kuchni jaki chciałeś uzyskać.
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Sierpnia 2016, 22:19:23 czas Polski
To Ty mowisz o Clip Topach. Nie takie nowe.
Denerwujace jak front ma wiecej niz 2 zawiasy. Nie mozns sposojnie poluzowac srodkowych ale generalnie zawiasy ok.

Jak uchwyty frezowane to juz wogole o tiponach zapominasz i robisz cichy domyk wszedzie.
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 07 Sierpnia 2016, 22:26:00 czas Polski
ten zawias jest od dawna , fajny zintegrowany domyk , tylko ciut mniejsza regulacja na zawiasie do poprzednika. Natomiast co do frezowanego uchwytu po całości z prawej strony , to diametralnie zmieni Ci wygląd kuchni jaki chciałeś uzyskać.
Myslalem raczej na frez od gory frontu

To Ty mowisz o Clip Topach. Nie takie nowe.
Denerwujace jak front ma wiecej niz 2 zawiasy. Nie mozns sposojnie poluzowac srodkowych ale generalnie zawiasy ok.

Jak uchwyty frezowane to juz wogole o tiponach zapominasz i robisz cichy domyk wszedzie.
No moje drzwi beda mialy po 2 zawiasy, no licze sie z tym ze albo albo, niestety nie da sie pogodzic i domyku i otwierania, jak pisaliscie, wiec musze wypracowac jakus kompromis, mysle ze dobrym bedzie ten zawias z domykiem i ten frez
Przynajmniej rozwiaze problem zmywarki


Tapped by SM-A310F
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Sierpnia 2016, 22:30:51 czas Polski
Obejrzyj sobie moj filmik o produkcji frontow z freziwanym uchwytem. Pewnie o te Ci chodzi
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 07 Sierpnia 2016, 22:34:17 czas Polski
Obejrzyj sobie moj filmik o produkcji frontow z freziwanym uchwytem. Pewnie o te Ci chodzi
A podeslesz tu link?
Na telefonie sie inaczej szuka

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Sierpnia 2016, 22:40:42 czas Polski

Tylko przewin sobie troche.

Podeslalbym zdjecie ale jeszcze nie wgralem na nowy telefon zdjec a nie chce mi sue kompa wlaczac.
Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: euphonic w 07 Sierpnia 2016, 22:49:18 czas Polski
Widze, ze masz sporo filmikow, chyba mam na dzis tzw lekture do podusi, do jutra

Tapped by SM-A310F

Tytuł: Odp: Pytanie "cichy domyk" i "push on"
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Sierpnia 2016, 22:52:38 czas Polski
Sporo nie ale kilka sie nagralo. To ogladaj ile wlezie i pomysl nad podpisem tapatalka ;)