Forum stolarskie Domidrewno.pl
Narzędzia ręczne => Strugi ręczne => Wątek zaczęty przez: studio tata w 20 Listopada 2013, 20:59:13 czas Polski
-
Witajcie
w zwiazku z tym ze chyba malo cieszy sie popularnoscia w naszych warsztatach , chyba ze sie myle ?
postanowilem zakupic takowy do pracy wstepnej i ..... napotkalem trudnosci , stanley nie ma w swojej ofercie
, albo wycofal ze swojej oferty , na allegro jest jakis drewniany
Nie mam doswidczenia .
zas ja zaslyszalem opinie , ze strug zdzerak nie musi byc jakis szalenie precyzyjny i drogi
Pomyslalem sobie , ze moze przerobie ze starego metalowego i zrobie strug zdzierak
w zawiazku z tym mam do Was pytanie , jaki sie do tego nadaje bardziej 25cm , czy 35cm ?
wiem ze trzeba ostrze przygotowac tj. pozbawic krawedzi . Mam tez pytanie odnosnie szczeliny
czy trzeba ja powiekszyc.
Moze tez sie zdarzyc w tym calym rozumowaniu , z zle kombinuje , to wtedy mnie poprawcie.
pozdr
-
Ale zdzierak ma chyba nóż z lekkim łukiem. Sam nóż jest prosty. Mam taki drewniany, stary strug i taki wystarczy to szybkiego, wstępnego strugania.
Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk 4
-
Wiem , moze zle sie wyrazilem z tymi krawedziami , chodzilo mi wlasnie o lukowate ostrze
nie wiem czy otworu nie trzeba powiekszaczeby struzyny mogly byc odprowadzane ?
-
o tak jak na zdjeciu , najnizszy strug
kiedys pracowalem takim drewnianym
chce miec w swojej kolekcji
-
Jeśli ten strug co mam posiada oryginalny nóż, to szczelina jest spora i nie mam tam żadnej regulacji więc gruby urobek ma gdzie wyjść. Mimo to lubił się zatykać. Veritas rozwiązał to trochę inaczej, mają noże jak grzebień.
-
Wydaje mi sie ze ten na dole tez jest przerabiany , uzywalem na warsztatach zdzieraka i tam byla tez ta szpara wieksza i w ksztalcie ostrza
Jarek zerknij na PW
-
Wydaje mi sie ze ten na dole tez jest przerabiany , uzywalem na warsztatach zdzieraka i tam byla tez ta szpara wieksza i w ksztalcie ostrza
Jarek zerknij na PW
Szpara większa ale nie w kształcie noża .Tylko nóż ostrzony w łuk - lżej zbiera .