Forum stolarskie Domidrewno.pl

Forum Domidrewno => Hyde Park Domidrewno => Wątek zaczęty przez: Sebek w 26 Sierpnia 2016, 13:18:59 czas Polski

Tytuł: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: Sebek w 26 Sierpnia 2016, 13:18:59 czas Polski
Hellou, its me! Siema. Pytan pare w materiale. popatrzcie na to zdjecie i powiedzie mi w jaki spob wykonac takie profilowanie(nie wiem czy to dobre slowo) nozek. podejrzewam, ze pila wlosowa byla by idealna ale jest jakas alternatywa jak sie takiej pily nie ma? moze jakis filmik? nigdy tego nie robilem. no i moze ktos ma jakis pomysl, w jaki sposob polaczyc ze soba te deski co skladaja sie na blat? w jaki spobo polaczyc ze soba sznurki zeby to bylo w miare estetycznie? pozdro laik
Tytuł: Odp: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 26 Sierpnia 2016, 13:31:47 czas Polski
Słowo klucz: tapered leg jig

http://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=tapered%20leg%20jig
Tytuł: Odp: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 26 Sierpnia 2016, 13:49:56 czas Polski
Nóżki możez na zwykłej pilarce dociąć.
Sznurki przeplatasz przez dziury, jak sznurówki
Blat- deski mają podczepione dwie taśmy pod spodem



później podam adres na jaki mi wyślesz flaszkę  8)
Tytuł: Odp: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 26 Sierpnia 2016, 15:52:08 czas Polski
, w jaki sposob polaczyc ze soba te deski co skladaja sie na blat?

estetycznie
 ,to zawiercić otwory ( połączyć sznurem , gumą ) lub otwory tzw. fasolkowe by zmieściła się w nie taśma . Dane  z jednej   strony  małe  wkrętki w taśmę ustabilizują poszczególne lamele drewniane.
Tytuł: Odp: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 26 Sierpnia 2016, 16:41:03 czas Polski
no... to już dwie flaszki  8)
Tytuł: Odp: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: Sebek w 26 Sierpnia 2016, 21:27:49 czas Polski
Wszystko fajnie tylko kto bedzie robil na te flaszki?
Sprawa z docinaniem jasna. O jakiej tasmie mowicie?
Tytuł: Odp: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: kozio w 27 Sierpnia 2016, 08:33:18 czas Polski
Zobacz sobie jak będziesz w Ikea jak są łączone spody łóżek dla dzieci. Są to taśmy plecionki łączone z deskami na zszywki.
Tytuł: Odp: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 27 Sierpnia 2016, 09:36:22 czas Polski
O jakiej tasmie mowicie?

Masz jako troki przy plecakach , kombajnach ;D  itp
Tytuł: Odp: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 27 Sierpnia 2016, 10:06:15 czas Polski
Łoto chodzi :P
https://www.google.pl/search?q=ta%C5%9Bma+do+stela%C5%BCy+%C5%82%C3%B3%C5%BCkowych&biw=1024&bih=679&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwiOkv2gkeHOAhWhHJoKHcsUDMIQsAQIMA
Tytuł: Odp: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: Sebek w 27 Sierpnia 2016, 11:31:35 czas Polski
jednak w porzadku jestescie. dzięx!
Tytuł: Odp: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 27 Sierpnia 2016, 11:59:35 czas Polski
No masz 8)
Tytuł: Odp: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: Sebek w 27 Sierpnia 2016, 13:25:47 czas Polski
Pytan ciag dalszy! Kuknijcie jeszcze na ten link, w 0;53 facet uzywa do osadzenia w drewnie i pozniejszego wkrecenia w to szpilek.. no wlasnie, czego uzywa? No i pytanie namber tu, jaki ogolnodostepny najlepiej w castoramie klej do polaczenia drewna z metalem polecacie?
pozdrówesa
Tytuł: Odp: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 27 Sierpnia 2016, 13:33:11 czas Polski
Szukam,szukam i nie mogę znaleźć :o
A czego szukam ???
No tego
0;53 facet uzywa do osadzenia w drewnie i pozniejszego wkrecenia w to szpilek
Linka ktoś buchnął  ;D 
Tytuł: Odp: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: Sebek w 27 Sierpnia 2016, 13:44:49 czas Polski
drobny szczegol, nie wkleilem go(linka) ^^
Tytuł: Odp: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 27 Sierpnia 2016, 13:54:45 czas Polski
https://www.google.pl/search?q=tuleje+wkr%C4%99cane+w+drewno&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjCnPjKxOHOAhXF1ywKHeDHCW4QsAQIIw&biw=1366&bih=681
Tytuł: Odp: Stojak na pranie jak sie do tego zabrac
Wiadomość wysłana przez: Sebek w 27 Sierpnia 2016, 14:06:11 czas Polski
dzieki Krzychu!