Forum stolarskie Domidrewno.pl

Forum Domidrewno => Hyde Park Domidrewno => Wątek zaczęty przez: kozio w 10 Września 2016, 08:38:18 czas Polski

Tytuł: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Września 2016, 08:38:18 czas Polski
Cześć pany

Mam pytanie. Zapytano mnie czy mógłbym zrobić zadaszenie znajomym...
Miało by zostać zrobione z KVH 60x200 i mieć wymiary 1840x1625mm
Kryte poliwęglanem (grubym 6mm) litym wsuniętym we frez.
Wszystko to ma zawisnąć na styropianie bo elewacja ma 20cm tego surowca...
Pytań mam milion...:
Czy styropian da radę?
Jakie mocowanie do tego celu wykorzystać?
Jakie połączenia zastosować do drewna?
Czy wsuwanie poliwęglanu we wpust jest dobrym rozwiązaniem i o ile powinien być szerszy frez?

Na ścianie gdzie są drzwi będzie deska elewacyjna jak na foto.
Podpowiedzcie jaki system wentylacji zastosować?
jakiej grubości listwy dać?

Ot tak żebyście mieli o czym myśleć na łikend ;D

https://3dwarehouse.sketchup.com/model.html?id=d30c5005-3fb6-437c-99a0-9889e5498e16
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 10 Września 2016, 09:33:47 czas Polski
W styropianie słabo to widzę . U mnie na osiedlu rozwiązali to w ten sposób , że daszek mocowany jest do deski elewacyjnej i podtrzymywany za pomocą naciągów http://gigastal.pl/daszki-szklane-systemowe-komplety-okucia-do-daszkow-szklanych-c-152_153.html. W zimie leży tam kupa śniegu i nikomu jeszcze nie spadł na głowę , a wisi już jakieś 6 lat.
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 10 Września 2016, 10:43:00 czas Polski
Rozumiem, że z 3 stron będzie przylegał do ścian ?
Możesz użyć kotwy chemiczne.
Ja mam podobne grubości styropianu i wybrałem podparcie ...

Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: terminux w 10 Września 2016, 11:08:50 czas Polski
Marcin6391 jakie zastosowałeś przekroje belek?
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: demolkaa w 10 Września 2016, 11:16:36 czas Polski
Ja bym do mocowania zastosował kołki do mocowań markiz http://www.budujemydom.pl/tarasy-i-balkony/15025-montaz-markizy-do-sciany-z-ociepleniem.
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 10 Września 2016, 14:34:51 czas Polski
Marcin6391 jakie zastosowałeś przekroje belek?
8x8, 5x10 i 4x5
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: velsyster w 10 Września 2016, 16:42:49 czas Polski
Jestes pewien ze nie bedzie Ci strzelal przy zmianie temperatury ten poliweglan? To prawie cala jedna plyta.  Sugerowalbym jednak conajmniej jedno  rozciecie.
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Września 2016, 17:31:09 czas Polski
Mi nie będzie ;)
Bardziej się martwię czy nie spadnie bo ciężkie.
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 10 Września 2016, 20:19:21 czas Polski
Styropian Nie da rady. Mocowalem lampki na kołki do styropianu Fishera   i trzymają się na słowo honoru. Nie wyobrażam sobie czegoś ciezszego.
Rozwiązanie to pręt gwintowany, tuleja stalowa jako dystans i kotwa chemiczna.
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Września 2016, 20:26:25 czas Polski
Czyli przemieścić się przed styropian, zakotwiczyc pręty w ścianach potem dystans ?
Proste ;D
A co powiecie na samo osadzenie tego poliwęglanu?
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 10 Września 2016, 20:34:33 czas Polski
Tak.
Do tego nie oszczędzaj na pretach, daj 3 razy grubsze niż Ci się wydaje ze są potrzebne. To powinno być zrobione przed elewacja oparte na murze.
Patrz na czas schnięcia kotwy. Ostatnio zdziwilem się jak po 5 min nie mogłem wycisnąć nic z tubki.
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 10 Września 2016, 20:50:38 czas Polski
Witaj Kozio
jak ze tego troche robilem , to powiem ze zakladanie kotew chemicznych przez 20cm styropian nie jest takie latwe
szczegolnie jak np dom do tego jest z ceglu dziurawki
w tym wypadku chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie wyciecie styropianu i wtedy mocowanie daszku
Arek pozdr i zyczy powodzenia
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: morosoph w 10 Września 2016, 21:54:43 czas Polski
Muszę przytaknąć Studio Tacie :), gdyż nie montowałem kotew chemicznych na 20cm, tylko na 10 styropianu  i już było upierdliwe. Ale trzyma czwarty rok /markiza 4mx2.5/ także żagiel całkiem niezły i czasami ino jęczy jak se dmuchnie. Pręt wzmacniany m14, choć słuchając tych odgłosów dałbym teraz 16. Przy twojej opcji kotwa na 20 cm wisi praktycznie w powietrzu  ???. Na korzyść patrząc z rysunków obciążenia będą zmienne, ale za to statyczne a to istotne - także wyciąć styropian i jakiś stalowy dystans jak pisali przedmówcy
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 10 Września 2016, 22:11:26 czas Polski
Jak chcesz być pewien to policz masę i idź do hilti żeby Ci dobrali kotwy. Jak dobrze zagadasz to techniczny gość Ci policzy co potrzebujesz. Tylko trochę  to potrwa bo mają takich speców 1 na region. Zdarzyło mi się tak robić i przynajmniej w Krk goście są pomocni.
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: kozio w 11 Września 2016, 13:33:23 czas Polski
Myślę że można napomknąć o takim rozwiązaniu...
Co wy na to?
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: kozio w 11 Września 2016, 13:56:14 czas Polski
Albo z donicami , choć nie koniecznie takimi...
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 11 Września 2016, 15:22:16 czas Polski
Donica na całej długości będzie fajnie wyglądać i do tego np lawende
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 12 Września 2016, 09:01:52 czas Polski
Albo dodaj jakieś małe miejsce, żeby położyć zakupy albo żeby pani domu mogła torebkę postawić jak kluczy szuka :)
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 12 Września 2016, 09:52:10 czas Polski
A Państwo se zdają sprawę , jak poliwęglan przezroczysty się brudzi ? Jak każdą plamkę widać ?
Ja wszystkich przekonuję do mlecznego - światło przepuszcza a brudu nie widać....

przykład - mój daszek  ;)

Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 12 Września 2016, 10:09:18 czas Polski
Kozio ,daj przednie podparcie  daszku  w formie  zastrzałów ,bo te nogi przednie to nic ładnego.
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: kozio w 12 Września 2016, 10:10:57 czas Polski
Tak ale chcą by było jak najprościej i właśnie bez zastrzalow bo to w starym stylu...
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 12 Września 2016, 11:04:45 czas Polski

to  daj linki stalowe od góry
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 12 Września 2016, 20:51:27 czas Polski
Jak ma być nowocześnie to raczej stal i szkło a nie drewno i poliwęglan. Tak sobie myślę, że ta robota wygląda mine. Właściciel nie pomyślał przez robieniem elewacji a teraz kombinacje jak załatać tą dziurę.
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: kozio w 12 Września 2016, 22:16:33 czas Polski
to  daj linki stalowe od góry
A niby do czego je przyczepić?
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 13 Września 2016, 07:30:46 czas Polski
W ścianę to możesz dać kotwy takie jak mocuje się  rusztowanie na budynkach + śruba rzymska i linka ( sklep  żeglarski ) , zaś w daszku to nie wiem co planujesz , ale dasz radę.
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: tobaniak w 22 Września 2016, 20:30:10 czas Polski
Ten poliwęglan wypuszczony w felc to nic dobrego na dach
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: kozio w 26 Września 2016, 20:57:45 czas Polski
Pan już nie wie co chce...

Chce z pewnością deskę elewacyjna na ścianę z drzwiami.

Pod powiecie co i jak się za to zabrać fachowo?
Wentylacja, zabezpieczenie drewna?
na ścianie jest 20cm styropianu. Czy kołki do styropianu utrzymają konstrukcję?
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 26 Września 2016, 21:18:36 czas Polski
łaty do muru bym przymocował - albo kołki albo kotwy
na łaty szlówkę
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: kozio w 26 Września 2016, 21:40:58 czas Polski
łaty 25mm wystarczą?
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 26 Września 2016, 22:07:16 czas Polski
myślę, że tak - tlko dobrze je musisz zakotwić.
Dużo tej szalówki będzie ?
Jaki ciężar ?
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: kozio w 26 Września 2016, 22:22:14 czas Polski
o tyle.
184x400cm
a tak naprawde to słupek 42cm do wysokości drzwi i reszta w górę...
Tytuł: Odp: Zadaszenie nad drzwiami ???
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 26 Września 2016, 22:42:30 czas Polski
Do malowania polecam lazure Remmersa - i pomaluj sam.
Klient nabazgrze, narobi zaciekòw a będzie na Twoje konto....
Raz tak miałem.
Teraz bez malowania mojego nie biorę....


Łaty daj szerokie. Ciężar będzie spory, ale dobrze, ze od samego dolu jedziesz