Forum stolarskie Domidrewno.pl
Forum Domidrewno => Hyde Park Domidrewno => Wątek zaczęty przez: kozio w 10 Września 2016, 08:38:18 czas Polski
-
Cześć pany
Mam pytanie. Zapytano mnie czy mógłbym zrobić zadaszenie znajomym...
Miało by zostać zrobione z KVH 60x200 i mieć wymiary 1840x1625mm
Kryte poliwęglanem (grubym 6mm) litym wsuniętym we frez.
Wszystko to ma zawisnąć na styropianie bo elewacja ma 20cm tego surowca...
Pytań mam milion...:
Czy styropian da radę?
Jakie mocowanie do tego celu wykorzystać?
Jakie połączenia zastosować do drewna?
Czy wsuwanie poliwęglanu we wpust jest dobrym rozwiązaniem i o ile powinien być szerszy frez?
Na ścianie gdzie są drzwi będzie deska elewacyjna jak na foto.
Podpowiedzcie jaki system wentylacji zastosować?
jakiej grubości listwy dać?
Ot tak żebyście mieli o czym myśleć na łikend ;D
https://3dwarehouse.sketchup.com/model.html?id=d30c5005-3fb6-437c-99a0-9889e5498e16
-
W styropianie słabo to widzę . U mnie na osiedlu rozwiązali to w ten sposób , że daszek mocowany jest do deski elewacyjnej i podtrzymywany za pomocą naciągów http://gigastal.pl/daszki-szklane-systemowe-komplety-okucia-do-daszkow-szklanych-c-152_153.html. W zimie leży tam kupa śniegu i nikomu jeszcze nie spadł na głowę , a wisi już jakieś 6 lat.
-
Rozumiem, że z 3 stron będzie przylegał do ścian ?
Możesz użyć kotwy chemiczne.
Ja mam podobne grubości styropianu i wybrałem podparcie ...
-
Marcin6391 jakie zastosowałeś przekroje belek?
-
Ja bym do mocowania zastosował kołki do mocowań markiz http://www.budujemydom.pl/tarasy-i-balkony/15025-montaz-markizy-do-sciany-z-ociepleniem.
-
Marcin6391 jakie zastosowałeś przekroje belek?
8x8, 5x10 i 4x5
-
Jestes pewien ze nie bedzie Ci strzelal przy zmianie temperatury ten poliweglan? To prawie cala jedna plyta. Sugerowalbym jednak conajmniej jedno rozciecie.
-
Mi nie będzie ;)
Bardziej się martwię czy nie spadnie bo ciężkie.
-
Styropian Nie da rady. Mocowalem lampki na kołki do styropianu Fishera i trzymają się na słowo honoru. Nie wyobrażam sobie czegoś ciezszego.
Rozwiązanie to pręt gwintowany, tuleja stalowa jako dystans i kotwa chemiczna.
-
Czyli przemieścić się przed styropian, zakotwiczyc pręty w ścianach potem dystans ?
Proste ;D
A co powiecie na samo osadzenie tego poliwęglanu?
-
Tak.
Do tego nie oszczędzaj na pretach, daj 3 razy grubsze niż Ci się wydaje ze są potrzebne. To powinno być zrobione przed elewacja oparte na murze.
Patrz na czas schnięcia kotwy. Ostatnio zdziwilem się jak po 5 min nie mogłem wycisnąć nic z tubki.
-
Witaj Kozio
jak ze tego troche robilem , to powiem ze zakladanie kotew chemicznych przez 20cm styropian nie jest takie latwe
szczegolnie jak np dom do tego jest z ceglu dziurawki
w tym wypadku chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie wyciecie styropianu i wtedy mocowanie daszku
Arek pozdr i zyczy powodzenia
-
Muszę przytaknąć Studio Tacie :), gdyż nie montowałem kotew chemicznych na 20cm, tylko na 10 styropianu i już było upierdliwe. Ale trzyma czwarty rok /markiza 4mx2.5/ także żagiel całkiem niezły i czasami ino jęczy jak se dmuchnie. Pręt wzmacniany m14, choć słuchając tych odgłosów dałbym teraz 16. Przy twojej opcji kotwa na 20 cm wisi praktycznie w powietrzu ???. Na korzyść patrząc z rysunków obciążenia będą zmienne, ale za to statyczne a to istotne - także wyciąć styropian i jakiś stalowy dystans jak pisali przedmówcy
-
Jak chcesz być pewien to policz masę i idź do hilti żeby Ci dobrali kotwy. Jak dobrze zagadasz to techniczny gość Ci policzy co potrzebujesz. Tylko trochę to potrwa bo mają takich speców 1 na region. Zdarzyło mi się tak robić i przynajmniej w Krk goście są pomocni.
-
Myślę że można napomknąć o takim rozwiązaniu...
Co wy na to?
-
Albo z donicami , choć nie koniecznie takimi...
-
Donica na całej długości będzie fajnie wyglądać i do tego np lawende
-
Albo dodaj jakieś małe miejsce, żeby położyć zakupy albo żeby pani domu mogła torebkę postawić jak kluczy szuka :)
-
A Państwo se zdają sprawę , jak poliwęglan przezroczysty się brudzi ? Jak każdą plamkę widać ?
Ja wszystkich przekonuję do mlecznego - światło przepuszcza a brudu nie widać....
przykład - mój daszek ;)
-
Kozio ,daj przednie podparcie daszku w formie zastrzałów ,bo te nogi przednie to nic ładnego.
-
Tak ale chcą by było jak najprościej i właśnie bez zastrzalow bo to w starym stylu...
-
to daj linki stalowe od góry
-
Jak ma być nowocześnie to raczej stal i szkło a nie drewno i poliwęglan. Tak sobie myślę, że ta robota wygląda mine. Właściciel nie pomyślał przez robieniem elewacji a teraz kombinacje jak załatać tą dziurę.
-
to daj linki stalowe od góry
A niby do czego je przyczepić?
-
W ścianę to możesz dać kotwy takie jak mocuje się rusztowanie na budynkach + śruba rzymska i linka ( sklep żeglarski ) , zaś w daszku to nie wiem co planujesz , ale dasz radę.
-
Ten poliwęglan wypuszczony w felc to nic dobrego na dach
-
Pan już nie wie co chce...
Chce z pewnością deskę elewacyjna na ścianę z drzwiami.
Pod powiecie co i jak się za to zabrać fachowo?
Wentylacja, zabezpieczenie drewna?
na ścianie jest 20cm styropianu. Czy kołki do styropianu utrzymają konstrukcję?
-
łaty do muru bym przymocował - albo kołki albo kotwy
na łaty szlówkę
-
łaty 25mm wystarczą?
-
myślę, że tak - tlko dobrze je musisz zakotwić.
Dużo tej szalówki będzie ?
Jaki ciężar ?
-
o tyle.
184x400cm
a tak naprawde to słupek 42cm do wysokości drzwi i reszta w górę...
-
Do malowania polecam lazure Remmersa - i pomaluj sam.
Klient nabazgrze, narobi zaciekòw a będzie na Twoje konto....
Raz tak miałem.
Teraz bez malowania mojego nie biorę....
Łaty daj szerokie. Ciężar będzie spory, ale dobrze, ze od samego dolu jedziesz