Forum stolarskie Domidrewno.pl

Narzędzia ręczne => Strugi ręczne => Wątek zaczęty przez: Krajmesel w 20 Września 2016, 21:59:25 czas Polski

Tytuł: renowation
Wiadomość wysłana przez: Krajmesel w 20 Września 2016, 21:59:25 czas Polski
 Zakupiłem na alegro fajny okaz
Tytuł: Odp: renowation
Wiadomość wysłana przez: Krajmesel w 20 Września 2016, 22:03:54 czas Polski
Trochę czasu... i może być fajosko. 100% sprawny , gotowy do pacy , ale przede wszystkim ma wyglądać ;D
Tytuł: Odp: renowation
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 20 Września 2016, 22:08:40 czas Polski
Ładniuszek :);)
Tytuł: Odp: renowation
Wiadomość wysłana przez: Henry w 21 Września 2016, 10:31:47 czas Polski
Fajny jest :)
Tytuł: Odp: renowation
Wiadomość wysłana przez: amikron w 22 Września 2016, 20:57:58 czas Polski
Fajna robota, ja się nie odważyłem na starego struga do odrestaurowania i zaczynam żałować... Gratuluję ;)
Tytuł: Odp: renowation
Wiadomość wysłana przez: Krajmesel w 22 Września 2016, 22:05:45 czas Polski
Cytuj
Fajna robota, ja się nie odważyłem na starego struga do odrestaurowania i zaczynam żałować.
Odwagi Kolego do boju ....... Ja ma taką szafeczkę ze starymi zawodnikami, czekają na swój czas  ;)
Tytuł: Odp: renowation
Wiadomość wysłana przez: wronks w 23 Września 2016, 08:55:24 czas Polski
Bardzo ładnie się prezentuje. Na pewno masz dużo satysfakcji z tej roboty, odnowiłem 2 bayleye i również nie mogłem się nimi nacieszyć. Będziesz go używał czy ma tylko cieszyć oko?
Tytuł: Odp: renowation
Wiadomość wysłana przez: Krajmesel w 23 Września 2016, 20:28:40 czas Polski
Cytuj
Na pewno masz dużo satysfakcji z tej roboty, odnowiłem 2 bayleye i również nie mogłem się nimi nacieszyć. Będziesz go używał czy ma tylko cieszyć oko?
satysfakcja gwarantowana ;)
strug jest gotowy do użytku ale jego zadanie to cieszyć oko, moje oko ;D
Idąc za ciosem postanowiłem przywrócić do życia mniejszego kolegę felcownika, taki maluszek
Tytuł: Odp: renowation
Wiadomość wysłana przez: Krajmesel w 23 Września 2016, 20:35:10 czas Polski
Mniejszy brat jest produkcji USSR i o dziwo jest dość precyzyjnie wykonany :), w duecie wyglądają fajnie.

Jak skończyłem mikrego to ze trzy deski przerobiłem na wióry-zadziwiająco skuteczny kurdupel.
Tytuł: Odp: renowation
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 23 Września 2016, 20:42:32 czas Polski
Kciuk w górę!
Tytuł: Odp: renowation
Wiadomość wysłana przez: Sebastian.P w 24 Września 2016, 07:03:21 czas Polski
Podziwiam  :D
Tytuł: Odp: renowation
Wiadomość wysłana przez: Salbertone w 24 Września 2016, 14:52:56 czas Polski
Aż miło popatrzeć:)
Tytuł: Odp: renowation
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 26 Września 2016, 19:19:34 czas Polski
Właśnie kupiłem na Ebay'u Record'a 044 - cały metalowy. Z tego co widzę będę miał podobną do Twojej pracę. Możesz dać więcej szczegółów o technologii jaką stosowałeś.
Tytuł: Odp: renowation
Wiadomość wysłana przez: Krajmesel w 27 Września 2016, 20:27:16 czas Polski
Cytuj
Właśnie kupiłem na Ebay'u Record'a 044 - cały metalowy.
No i już Ci zazdroszczę ;) 
Co do technologii to nic specjalnego. zero nasączania, namaczania w jakichś specjalnych miksturach. Robię to tak......
stopa i wszystkie płaszczyzny jeśli się da to szlifuję na na papierach 80,120,220.......... i zależy od oczekiwań szlifującego i na koniec pasta polerska i filc, jeśli chodzi o "nóż" no to na lustro czyli drobniutka gradacja no i pasta i filc. Pokrętła, kontry i inne powiedzmy okrągłe elementy montuje do wiertarki i papierkiem a na koniec pasta i filc. Korpus z grubej rury szczotka druciana  taka złota ;D na wiertarkę są różne rozmiary. Tam gdzie szczotka nie dotrze to mam takiego "waryjota" taka mała szlifiereczka z elastyczną końcówką takie coś jak u dentysty ;D

Mam nadzieje że zobaczymy jak 044 wygląda po odnowieniu.
Tytuł: Odp: renowation
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 27 Września 2016, 21:48:27 czas Polski
Tak , ale dopiero w październiku :D