Forum stolarskie Domidrewno.pl
Materiałoznawstwo => Drewno - => Iglaste => Wątek zaczęty przez: daka w 23 Września 2016, 21:28:08 czas Polski
-
Witajcie
mam pytanie ile musi "leżakować" more drewno z tartaku w garażu aby
było suche;]
wiem że zależy to ogólnie od pogody itp ale czy jak poleży np z 5 miesięcy będzie z tego możliwość
coś wykonać?
-
A co konkretnie chcesz z tego zrobić?
Średni drewno scenie 1cm na rok i lepiej żeby schlo na powietrzu przykryte daszkiem. Musi mieć przewiew by wiatr wywiał wilgoć jak bąka z nogawki.
-
ogólnie cała konstrukcja z drzewa + deski na podłogę i dach
ściany będą z podbitki więc będą suche ;]
-
Czyli dosłownie na drzewie :)
-
nie musi leżeć ... oczywiście, jeżeli dopuszczasz szpary, jakie sie wytworzą po wyschnięciu drewna na domku .
Jeżeli nie dopuszczasz, to ok. roku , a i tak b bedzie chodziło
-
deski na podłogę
Tu ok 3 lat lub po roku daj do suszarni
-
Nie musi - ja robię lekko przesuszonym i dobijam na ścisło
-
Tak masz rację , myślałem że chodzi o podłogę w domu mieszkalnym a nie dla dzieci na dworze. ;)
-
A szpary, które powstaną po doschnięciu drewna, tylko ułatwiają sprzątanie ;)
-
dechy na podłodze robić na styk czy zostawić jakąś szparę?
-
szpary, które powstaną po doschnięciu drewna,
to odpowiedź
-
dzięki