Forum stolarskie Domidrewno.pl

Narzędzia ręczne => Inne => Wątek zaczęty przez: Bunner w 10 Października 2016, 18:45:00 czas Polski

Tytuł: Ścisk stolarski
Wiadomość wysłana przez: Bunner w 10 Października 2016, 18:45:00 czas Polski
Będąc dziś w Tesco zobaczyłem że mają promocje na narzędzia.
Między innymi można kupić ścisk automatyczny 450mm za niecałe 20 zł :-) kupiłem 2 szt.
Tytuł: Odp: Ścisk stolarski
Wiadomość wysłana przez: Mag84 w 10 Października 2016, 19:40:26 czas Polski
Dobre promocja.  Ja kupiłem w po 16 zł bez promocji w sklepie z narzędziami :-)
Tytuł: Odp: Ścisk stolarski
Wiadomość wysłana przez: Klo w 10 Października 2016, 20:06:42 czas Polski
A ja kupiłem Dedry w Brico za 20zł.
Pierwsze ściśnięcia i połamałem rączki. :D
Później Powerfix z Lida.
Wytrzymały kilkanaście zaciśnięć.

Doszedłem do wniosku, że tanie ściski nadają się do powieszenia w garażu, aby ładnie wyglądały.
Tytuł: Odp: Ścisk stolarski
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 10 Października 2016, 21:37:58 czas Polski
Miałem takie i po 2 mocniejszych dociesnieciach zaczęły popuszczać. Szkoda kasy. Podobnie Dexter z Leroy. Jak automaty to Irwin, DeWalt,Stanley, Bahco itp. Albo Bessey. Tanie szybko się psują, chyba że wiszą na ścianie w garazu. Zresztą sam zobaczysz czy Ci długo posłużą.
Tytuł: Odp: Ścisk stolarski
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 10 Października 2016, 21:43:11 czas Polski
Pokazał Marcin swoje ściski w "bieżących" i teraz kozaczy ;D ;)
Ale fakt jest fakt.
Tytuł: Odp: Ścisk stolarski
Wiadomość wysłana przez: Bunner w 10 Października 2016, 22:30:02 czas Polski
Oj,  lubicie popsuć humor tak z wieczora :-)
Tytuł: Odp: Ścisk stolarski
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 10 Października 2016, 22:31:07 czas Polski
Dementuję - nie moje, pożyczone. Ale dobre są.
Tytuł: Odp: Ścisk stolarski
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 10 Października 2016, 23:25:50 czas Polski
Ja mam automaty Powerfixa (Lidl) i nie narzekam. Klejonki w nich nie ściskam. Głównie służą do przytrzymywania i do lekkich prac. Jak dotąd pracują niezawodnie. Poprzednie no-name z Allegro poddały się tuż po starcie :)
Tytuł: Odp: Ścisk stolarski
Wiadomość wysłana przez: Sebastian.P w 11 Października 2016, 00:20:48 czas Polski
Co do lidlowskich automatów to mam złe skojarzenia. Ścisk długi 400 lub 40mm, po kilku użyciach trzask w środku i rączka się zablokowała. Ale kasę oddali bez problemu. Za to klasyczne z lidla 40mm mogę polecić, mega solidne i ciężkie, gruba śruba. Wydają się nie do zniszczenia
Tytuł: Odp: Ścisk stolarski
Wiadomość wysłana przez: Thodd w 11 Października 2016, 08:57:59 czas Polski
ale taki ścisk ma jedną wielką zaletę - można go obsłużyć jedną ręką :)
mam kilka ścisków tego typu - używam ich raczej do przytrzymywania niż do ściskania i służą mi bez problemów
Tytuł: Odp: Ścisk stolarski
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 11 Października 2016, 09:14:36 czas Polski
używam ich raczej do przytrzymywania niż do ściskania i służą mi bez problemów

No bo do tego są  zrobione