Forum stolarskie Domidrewno.pl
Forum Domidrewno => Hyde Park Domidrewno => Wątek zaczęty przez: skrzydlak10 w 23 Października 2016, 23:00:41 czas Polski
-
Siemka.
Dostałem zlecenie od żony na takowe półeczki dla córki...
zrobię je ze sklejki i jakoś połączę elementy sztyftami tylko podpowiedzcie jak to ustrojstwo sprytnie zawiesić tak aby nie było widać mocowania.
Może jakieś podpowiedzi odnośnie samej konstrukcji?
jestem otwarty na propozycję:P
-
Poszukaj w realizacjach . Dwóch kolegów robiło ostatnio takie półko domki .
-
ok coś tam już wiem, ale pozostaje temat zawieszenia
-
Nie wiem jakiej grubości będą boki i czy przewidujesz plecy ? Może to ci pomoże https://www.google.pl/search?q=niewidoczne+rami%C4%99+do+mocowania+p%C3%B3%C5%82ki&biw=1349&bih=629&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiIsJbg9PHPAhUiG5oKHZ_jBwMQsAQIGw
-
Podfrezuj delikatnie ścianki tak, żeby wkręt wpuścić, przykręć blaszkę meblową wzdłuż ścianek tak by nie było widać i powieś :)
-
Adrian :) zapraszam http://forum.domidrewno.pl/realizacje-widzow-domidrewno/polko-domek/
Co do połączeń nie wypowiem się, ale co do sposobu łączenia aby nie było różnicy w "grubości" dachu ze ścianami pionowymi :) poczytaj !
-
Półeczki dokładnie jak na zdjęciu czy z plecami?
-
Raczej z plecami zachwile zapoznam sie z linkami od Was tylko dziecko poloze spac
-
Jeśli w tych półeczkach mają być plecy , to zastosuj ta zawieszkę http://2mproducts.pl/zawieszki/zawieszka-mimosrodowa-35mm-braz.html. Bardzo dobry wynalazek
-
Dokładnie te miałem polecić. Jak widać często ich używam.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/227d3a9991d8f9c88702955fc22c2ca5.jpg)
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
''Nowoczesna zawieszka meblowa stosowana głównie, w meblach pokojowych.
Zawieszka posiada regulację mimośrodową, która łatwo poziomuje mebel w pionie jak i poziomie.
Po zamontowaniu całkowicie niewidoczna co poprawia estetykę.''
Można jakoś po chłopsku ??? bo jakoś myślę i myślę i nie widzę :(
Jak by co,ostatnie szare komórki ostatnio mi szlag trafił :P ;D
Ps.
Przebłysk :o
-czy to chodzi tylko o wiszące meble ???
Pozdrawiam ;)
-
Pokazuję i objaśniam. Nawiercasz nieprzelotowo otwów fi 35. Wbijasz zawieszke aż zlicuje się z płytą i zawieszasz na haku w ścianie. Hak musi być płaski i krótki (są specjalne do tego). A regulujesz góra/dół śrubą w środku.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/9cf5c2105cf034ac99204e9341fb8e98.jpg)
Tu widać zakres regulacji.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/781556a7481d8b1729511d6e985640ea.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/59646527e506c7941b069d9363dbcd1a.jpg)
-
Najważniejsze umiejętnie zadać pytanie ::)
- czy regulacja jest możliwa tylko przy zdjętym mebelku(czy można zawiesić i regulować) ???
-czy to stosuje się wiszących czy także stojących meblach ???
-rozum podpowiada że też stojących(żeby nie bryknęły do przodu)
-zastanawia mnie czy łatwo jest zawiesić taki mebel na hak
Ps.
I jak zwykle po czasie(chodzi że już napisałem wiadomość)
,,Mam pomysła"
Napisałeś Piotrze że
,,Nawiercasz nieprzelotowo otwów fi 35''
Rozum mi podpowiada że powinno być przelotowo a następnie:
-mebel przy ścianie,otwór wywiercony
-znaczymy i wiercimy otwór na kołek(wbijamy kołek i wkręcamy hak)
-mebel przy ścianie,cofamy nieco do przodu
-wkładamy(wbijamy)całe ustrojstwo
-a następnie do ściany,lekko do góry i na hak
-mamy możliwość od strony pokoju regulacji
-wskazuje na to otwór przystosowany do śrubokręta krzyżakowego
To moje gdybanie, a po przejrzeniu fotek w internecie(tych zawieszek)to jednak się mylę :(
Ale ciekawi mnie jak na to powiesić mebel,mam zegarek na ścianę z takim(podobnym zawieszaniem) i jak wymieniam baterię i go zawieszam to tabletki na uspokojenie wskazane :P ;D
-
Już Ci śpiesze z odpowiedzią.
Po kolei:
-Z założenia powinno się ściądnąć mebelek i przekręcić. Zawieszki te są stworzone do lekkich konstrukcji. Niby można na wylot przewiercić ale tylko na szerokość śrubokręta.
-Tylko do wiszących. Jak się uprzesz to i do stojącego zamontujesz ale partyzantka jakich mało ;)
-Bardzo łatwo zawiesza się mebel.
-Najpierw mocujesz zawieszkę a później na ścianie wyznaczasz punkty wiercenia. Jak zresztą przy większości zawieszek.
-Jak zawiesić ? Kwestia wprawy malutkiej. Nie ma najmniejszego problemu. Jeśli masz problem z zawieszaniem zegara znaczy gdzieś coś jest spartolone ;D
To tyle.
-
jest spartolone ;D
Jasnowidz :o ;D
Zbieżność mi siada :P
-
Ma prawo. To już ten pesel, że lepiej nie będzie ;) ;D ;D
Ps. Wybacz ale to zły ja się odezwał ;)
-
Spoko luzik :)
Mieścisz się w widełkach tolerancji ;D
;)
-
Skoro są plecy można pokusić się o najprostsze rozwiązanie:
-
zrobię je ze sklejki i jakoś połączę elementy sztyftami tylko podpowiedzcie jak to ustrojstwo sprytnie zawiesić tak aby nie było widać mocowania.
Jaka będzie grubość sklejki ? 5, 6 mm czy więcej ?
-
zrobiłem prototyp i wygląda to tak
łączenie dachu ze ściankami kąt 45stopni łączenie dach dach też 45stopni
sklejka 8mm
plecy 16mm specjalnie żeby zastosować zawieszkę o której była mowa
łączenie płyt sztyftami 30mm
-
Podpowie ktos jakiej farby najlepiej uzyc?