Forum stolarskie Domidrewno.pl
Forum Domidrewno => Hyde Park Domidrewno => Wątek zaczęty przez: hycel w 24 Października 2016, 17:14:42 czas Polski
-
Witam .
Dziś po letniej przerwie otworzyłem nowy sezon ,,stolarski".
Maszyny wróciły do garażu ,przejrzałem i posegregowałem
tarcice . W tym tygodniu jadę do składu po dębinę ,buczynę i
sosnę ,będzie tego z półtora kubika .
Plany na zimę ambitne ,zobaczymy co z tego wyniknie .
Na ten tydzień dalszy ciąg przygotowań , podstawowe zadanie
ostrzenie narzędzi a jest tego dość dużo .
Pozdrawiam .
-
Oj będzie się działo - wióry polecą aż do sąsiada ;D
-
Anu właśnie dobrze trafiłem, skoro jesteś "wrocławiakiem" to zapytam się ciebie gdzie kupujesz materiał, głównie chodzi mi o sklejkę no i drewno?
We Wrocku byłem w :
- drewpartner.pl (http://drewpartner.pl) --- Wrocławska 2C, 55-002 Dobrzykowice k/ Wrocławia,
brak sklejki, materiał różny jest, brak egzotyków chyba, generalnie ok - centrum-drewna.pl (http://centrum-drewna.pl) Brochowska 23, Wrocław,
mam wrażenie że różnie z jakością materiału ale za to cennik on-line - drewmis.pl (http://drewmis.pl) Buforowa 2, 52-131 Wrocław
mały wybór ale wszystko zadaszone
-
Witam .
Co do sklejki to nie pomogę .pracuję tylko z drewnem .
Ze składów ,które podałeś znam tylko Drewmiś ,czasami mają
fajną tarcice ,ale załoga sklepu jest nie miła i nie lubię tam kupować.
Mój ulubiony skład jest w Nowej Rudzie .
Pozdrawiam.
-
Hycel . Powodzenia. Ja podobnie jak Ty odnalazłem grubościówkę jakieś 2 tygodnie temu . W sobotę generalne czyszczenie i smarowanie pilarki. Aż się człowiek w duszy cieszy że dzień coraz krótszy a wieczory pozwalają wymknąć się na dłużej do warsztatu. I znów w całym domu zapachniało struganą sosną...Pozdrawiam
-
Witam .
Właśnie wyszedłem z pod prysznica i mnie oświeciło .
Sklejki we Wrocławiu można kupić w sklepie z fornirami ,
u Zagłoby .
Pozdrawiam.
-
Mój ulubiony skład jest w Nowej Rudzie .
O żesz ty, to nawet nie pytam gdzie po gwoździe jeździsz :)
u Zagłoby
Dzięki, dodałem do ulubionych :)
-
Aż się człowiek w duszy cieszy że dzień coraz krótszy a wieczory pozwalają wymknąć się na dłużej do warsztatu
Kurcze, a ja myślałem że stolarze to raczej na ciepły okres czekają z robotą. Ja latem mam zajęcie wokół domu więc zimą właśnie planuje coś "wyrzeźbić" w drewnie :)
-
Stolarzy, to tu można na palcach jednej ręki policzyć ;)
reszta (w tym ja ), to majsterkowicze ;)
-
Witam .
Ze mnie też żaden stolarz ,dla tego pisząc o sobie
stolarz umieszczam te słowo w cudzysłów ,,-----".
Pozdrawiam.
-
czołem,
ja najczęściej kupuje tarcice w Sobótce, mają sporo materiału "powiedzmy" suchego - sosna po rozcięciu jakieś 12% ale buk już 9%. Można sobie dobrać jedną deskę. Obsługa zależy na jaki dzień trafisz ale raczej pomocna. Sam zastanawiałem się nad wycieczką do Nowej Rudy. Jak tam z jakością/ wilgotnością? można też wybrać sobie 1 deskę?
-
tarcice w Sobótce
A możesz napisać dokładniej gdzie to jest ?. Raczej nie będę tam jechał po drewno ale kto wie jak to może być w przyszłości
Sam zastanawiałem się nad wycieczką do Nowej Rudy
A w tym składzie drewna to dają jakiegoś 12-sto letniego burbona do zakupu że taki tłum tam jeździ ? :)
-
Witam .
Dalszy ciąg przygotowań do nowego sezonu .
Nowa ruda ,kupiłem 0,6 kubika sosny ,klasy ,,S".
Na kilkadziesiąt desek ani jednego sęka .
W swojej ofercie mieli dużo ładnego dęba i buku .
Pozdrawiam.
-
kupiłem 0,6 kubika sosny ,klasy ,,S
Domyślam się że to tegoroczne drewno. Będziesz to jakoś suszyć ?
-
Witam .
Ao to dalszy ciąg przygotowań do nowego sezonu .
Wiele moich narzędzi wymagało ostrzenia .
Sosnę ,którą zakupiłem jest sucha .
Moje realizacje zaplanowane na najbliższe miesiące
to zabudowa sufitu nad schodami i sypialni , oraz
renowacja dwóch eklektycznych krzeseł .
Prace te będę przedstawiał w innych wątkach .
Pozdrawiam.