Forum stolarskie Domidrewno.pl

Forum Domidrewno => Hyde Park Domidrewno => Wątek zaczęty przez: hycel w 24 Października 2016, 17:14:42 czas Polski

Tytuł: Otwarcie nowego sezonu.
Wiadomość wysłana przez: hycel w 24 Października 2016, 17:14:42 czas Polski
Witam .
  Dziś po letniej przerwie otworzyłem nowy sezon ,,stolarski".
Maszyny wróciły do garażu ,przejrzałem i posegregowałem
tarcice . W tym tygodniu jadę do składu po dębinę ,buczynę i
sosnę ,będzie tego z półtora kubika .
Plany na zimę ambitne ,zobaczymy co z tego wyniknie .
Na ten tydzień dalszy ciąg przygotowań , podstawowe zadanie
ostrzenie narzędzi a jest tego dość dużo .
 Pozdrawiam .
Tytuł: Odp: Otwarcie nowego sezonu.
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 24 Października 2016, 17:16:53 czas Polski
Oj będzie  się  działo - wióry polecą  aż  do  sąsiada ;D
Tytuł: Odp: Otwarcie nowego sezonu.
Wiadomość wysłana przez: agoliat w 24 Października 2016, 20:12:42 czas Polski
Anu właśnie dobrze trafiłem, skoro jesteś "wrocławiakiem" to zapytam się ciebie gdzie kupujesz materiał, głównie chodzi mi o sklejkę no i drewno?

We Wrocku byłem w :

Tytuł: Odp: Otwarcie nowego sezonu.
Wiadomość wysłana przez: hycel w 24 Października 2016, 20:21:06 czas Polski
Witam .
 Co do sklejki to nie pomogę .pracuję tylko z drewnem .
Ze składów ,które podałeś znam tylko Drewmiś ,czasami mają
fajną tarcice ,ale załoga sklepu jest nie miła i nie lubię tam kupować.
Mój ulubiony skład jest w Nowej Rudzie .
 Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Otwarcie nowego sezonu.
Wiadomość wysłana przez: nabuch w 24 Października 2016, 21:08:35 czas Polski
Hycel . Powodzenia. Ja podobnie jak Ty odnalazłem grubościówkę jakieś 2 tygodnie temu . W sobotę generalne czyszczenie i smarowanie pilarki. Aż się człowiek w duszy cieszy że dzień coraz krótszy a wieczory pozwalają wymknąć się  na dłużej do warsztatu. I znów w całym domu zapachniało struganą sosną...Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Otwarcie nowego sezonu.
Wiadomość wysłana przez: hycel w 24 Października 2016, 21:11:42 czas Polski
Witam .
  Właśnie wyszedłem z pod prysznica i mnie oświeciło .
Sklejki we Wrocławiu można kupić w sklepie z fornirami ,
u Zagłoby .
 Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Otwarcie nowego sezonu.
Wiadomość wysłana przez: agoliat w 24 Października 2016, 21:37:09 czas Polski
Mój ulubiony skład jest w Nowej Rudzie .
O żesz ty, to nawet nie pytam gdzie po gwoździe jeździsz :)


u Zagłoby
Dzięki, dodałem do ulubionych :)
Tytuł: Odp: Otwarcie nowego sezonu.
Wiadomość wysłana przez: agoliat w 24 Października 2016, 21:51:47 czas Polski
Aż się człowiek w duszy cieszy że dzień coraz krótszy a wieczory pozwalają wymknąć się  na dłużej do warsztatu

Kurcze, a ja myślałem że stolarze to raczej na ciepły okres czekają z robotą. Ja latem mam zajęcie wokół domu więc zimą właśnie planuje coś "wyrzeźbić" w drewnie :)
Tytuł: Odp: Otwarcie nowego sezonu.
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 25 Października 2016, 09:39:39 czas Polski
Stolarzy, to tu można na palcach jednej ręki policzyć  ;)
reszta (w tym ja ), to majsterkowicze  ;)
Tytuł: Odp: Otwarcie nowego sezonu.
Wiadomość wysłana przez: hycel w 25 Października 2016, 19:41:56 czas Polski
Witam .
  Ze mnie też żaden stolarz ,dla tego pisząc o sobie
 stolarz umieszczam te słowo w cudzysłów ,,-----".
  Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Otwarcie nowego sezonu.
Wiadomość wysłana przez: LeszyHandmade w 26 Października 2016, 08:59:00 czas Polski
czołem,
 ja najczęściej kupuje tarcice w Sobótce, mają sporo materiału "powiedzmy" suchego - sosna po rozcięciu jakieś 12% ale buk już 9%. Można sobie dobrać jedną deskę. Obsługa zależy na jaki dzień trafisz ale raczej pomocna. Sam zastanawiałem się nad wycieczką do Nowej Rudy. Jak tam z jakością/ wilgotnością? można też wybrać sobie 1 deskę?
Tytuł: Odp: Otwarcie nowego sezonu.
Wiadomość wysłana przez: agoliat w 26 Października 2016, 10:46:33 czas Polski
tarcice w Sobótce
A możesz napisać dokładniej gdzie to jest ?. Raczej nie będę tam jechał po drewno ale kto wie jak to może być w przyszłości

Sam zastanawiałem się nad wycieczką do Nowej Rudy
A w tym składzie drewna to dają jakiegoś 12-sto letniego burbona do zakupu że taki tłum tam jeździ ? :)
Tytuł: Odp: Otwarcie nowego sezonu.
Wiadomość wysłana przez: hycel w 30 Października 2016, 21:46:49 czas Polski
Witam .
  Dalszy ciąg przygotowań do nowego sezonu .
Nowa ruda ,kupiłem 0,6 kubika sosny ,klasy ,,S".
Na kilkadziesiąt desek ani jednego sęka .
W swojej ofercie mieli dużo ładnego dęba i buku .
 Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Otwarcie nowego sezonu.
Wiadomość wysłana przez: agoliat w 30 Października 2016, 22:25:34 czas Polski
kupiłem 0,6 kubika sosny ,klasy ,,S
Domyślam się że to tegoroczne drewno. Będziesz to jakoś suszyć ?
Tytuł: Odp: Otwarcie nowego sezonu.
Wiadomość wysłana przez: hycel w 01 Listopada 2016, 16:02:25 czas Polski
Witam .
  Ao to dalszy ciąg przygotowań do nowego sezonu .
Wiele moich narzędzi wymagało ostrzenia .
Sosnę ,którą zakupiłem jest sucha .
Moje realizacje zaplanowane na najbliższe miesiące
to zabudowa sufitu nad schodami i sypialni , oraz
renowacja dwóch eklektycznych krzeseł .
Prace te będę przedstawiał w innych wątkach .
 Pozdrawiam.