Forum stolarskie Domidrewno.pl

Narzędzia ręczne => Trasowanie => Wątek zaczęty przez: Piotr123 w 09 Listopada 2016, 17:15:28 czas Polski

Tytuł: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: Piotr123 w 09 Listopada 2016, 17:15:28 czas Polski
Jaki przyrząd mierniczy powinien posiadać amator-hobbysta do małych prac w drewnie ?
Posiadam poziomice 100 cm
Kątownik zwykły
Miarę,ołówek,Nóż tapicerski,dłuta 6,8,10,12 mm. a oprócz tego co jeszcze?

Zbieram narzędzia potrzebne do małych prac w drewnie a wasza pomoc mi się też przyda
Tytuł: Odp: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 09 Listopada 2016, 17:20:21 czas Polski
Znów zadajesz ciężkie pytanie. Temat szeroki jak stąd do że ho ho ;)
A co konkretnie chcesz robić ? Nie ma jednej listy narzędzi dla stolarza czy też innego rzemieślnika.
Doprecyzuj co będziesz działał a podpowiemy. A do naszych podpowiedzi i tak później dokupisz masę rzeczy które wyjdą w praniu.
Tytuł: Odp: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 09 Listopada 2016, 18:00:17 czas Polski
aki przyrząd mierniczy powinien posiadać amator-hobbysta do małych prac w drewnie ?
Posiadam poziomice 100 cm
Kątownik zwykły
Miarę,ołówek,Nóż tapicerski,dłuta 6,8,10,12 mm. a oprócz tego co jeszcze?


Zbieram narzędzia potrzebne do małych prac w drewnie a wasza pomoc mi się też przyda

-punktak ( do zaznaczenia dziur)
-młotek
-plastry na pocięte palce
-zimne piwo ( w rozsądnych ilościach )
-ściski
kilka pierdół typu znaczniki do kołów, frezownik etc ( np wolfcraft ma tego sporo )
Tytuł: Odp: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 09 Listopada 2016, 18:41:01 czas Polski
Ja od siebie dorzuce
- flaszka i co najmniej 2 kieliszki
Tytuł: Odp: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: Klo w 09 Listopada 2016, 18:42:31 czas Polski
Znacznik
https://www.google.pl/search?q=znacznik%20do%20drewna&tbm=isch&tbs=rimg%3ACeTKWLk6IkjeIjhAopT8eQcOnWWkocc-w6KBwlGWf9lVvAdXJluL0Pthl1d0b14aQPOA0Ne5Y0t1Oo_1ZHI_1I2gA-vioSCUCilPx5Bw6dES_1KIMtsLv0hKhIJZaShxz7DooERjgo94-7fYxIqEgnCUZZ_12VW8BxHmmaP1QZHcBCoSCVcmW4vQ-2GXEd_1cpwF2l6vYKhIJV3RvXhpA84ARUqnzwa5W1xUqEgnQ17ljS3U6jxHj4JVqYIn1jCoSCdkcj8jaAD6-EY4KPePu32MS&tbo=u&client=firefox-b-ab&bih=773&biw=1272&ved=0ahUKEwjvvbipnJzQAhUB3iwKHdzICyYQ9C8ICQ&dpr=1
Tytuł: Odp: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: meridox w 09 Listopada 2016, 21:25:12 czas Polski
czasem trzeba coś przeciąć wiec najlepsza do tego była by piła od recznej przez wyrzynarki, pilarki, szablaste łańcuchowe elektryczne i spalinowe itp
czasem coś trzeba przykręcić wiec chociaż śrubokręt a najlepiej jeszcze płaski i krzyżakowy
czasem trzeba coś zmierzyć wiec i miarka się przyda
czasem trzeba coś wywiercić wiec wiertarka i komplet wierteł sie przyda
czasem trzeba coś zaznaczyć wiec ołówek sie przyda ( te z ikea są do d..y  lepsze są te z leroy merlin ) :P

jak to będziesz już mieć to możesz zacząć pracować a resztę sam zobaczysz w trakcie prac co by się przydało
Tytuł: Odp: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: Piotr123 w 10 Listopada 2016, 09:15:21 czas Polski
Znów zadajesz ciężkie pytanie. Temat szeroki jak stąd do że ho ho ;)
A co konkretnie chcesz robić ? Nie ma jednej listy narzędzi dla stolarza czy też innego rzemieślnika.
Doprecyzuj co będziesz działał a podpowiemy. A do naszych podpowiedzi i tak później dokupisz masę rzeczy które wyjdą w praniu.
A jakiej odpowiedzi oczekujesz bo nie wiem jak to ująć.Stolarką chcę sie zajmować hobbystycznie chcę dziecku zrobić domek żonie jakieś doniczki do ogrodu meble do swojego warsztatu itp. Moze wskazał byś temat związany z tematami związanymi z stolarstwem jakie sa podkategorie.
Tytuł: Odp: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 10 Listopada 2016, 09:23:12 czas Polski
Jaki przyrząd mierniczy powinien posiadać amator-hobbysta do małych prac w drewnie ?
To maja byc przyrzady miernicze czy wszystkie narzedzia (bo wspominasz dluta).
Ja powiem tak. Zaczynajac od jakis konstrukcji ogrodowych (doniczki, pergole) uzywalem miary zwijanej, miary skladanej, katownika i linialu. Wazne, zeby katownik trzymal kat prosty i zebys pomiary wykonywal tymi samymi narzedziami (ta sama miara zwijana np.). Na poczatek tyle Ci wystarczy. Znacznik stolarski to fajna sprawa. No i oczywiscie olowek i/lub noz do trasowania. A reszta "wyjdzie w praniu". Nie kupuj narzedzi "na zapas". Kupuj jak juz wiesz, ze bez konkretnego narzedzia bedzie ciezko cos zrobic. Inaczej bedziesz mial tyle miejsca w warsztacie co ja (czyli nic ;) )
Tytuł: Odp: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: W32darWin w 10 Listopada 2016, 10:33:31 czas Polski
Ja zawsze robię tak że dokupuje sobie poprostu te narzędzia które będą mi potrzebne przy jakiejś realizacji. Takim sposobem warsztat się sam powiększa :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: noprofi_semi w 10 Listopada 2016, 11:29:05 czas Polski
wiele narzędzi potrzebnych na początku możesz zrobić sam np znaczniki, liniały, a nawet strugi i dłuta również, wykorzystując to co masz... Wydaje mi się że nikt nie da maksymy że potrzebne to to i to i tamto bo to realizacja decyduje i inwencja twórcza ;)
Tytuł: Odp: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: hycel w 10 Listopada 2016, 14:47:37 czas Polski
Witam.
 Przyrządy miernicze ,które ja stosuję .
Miarki zwijane , składane czy suwmiarkę pominąłem bo
to oczywiste.
Tytuł: Odp: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 10 Listopada 2016, 15:02:58 czas Polski
Pietrek .....

daj se spokój ....
Tytuł: Odp: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 10 Listopada 2016, 18:04:25 czas Polski
Hycel a gdzie masz kątowniki walcowy :D

Jak nie wiesz co kupić to nie kupuj, serio to są rzeczy które wychodzą na bieżąco, nie będziesz mógl zmierzyć belki, kupisz miarę 20m nie będziesz umiał zmierzyć grubości piły miarka kupisz sówmiarke. Itp itd
Tytuł: Odp: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: hycel w 10 Listopada 2016, 18:12:46 czas Polski
Witam .
  Tak jak napisałem to są mierniki podręczne .
Kątownik walcowy używam tylko wtedy jak
nabędę coś nowego .
 Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 10 Listopada 2016, 19:51:22 czas Polski
Chodziło mi o to że strasznie mi się podoba i stęskniłem się za jego widokiem ;) a tak na poważnie to chyba najlepszy sposób na sprawdzanie narzędzi.
Tytuł: Odp: Narzędzie miernicze
Wiadomość wysłana przez: hycel w 10 Listopada 2016, 19:59:39 czas Polski
Witam.
 Morświn ,zdaję sobie sprawę ,ze i bez tak precyzyjnego
przyrządu można sprawdzić prawidłowy kąt prosty ,ale
ja jak spotkam w sklepie coś co mnie zaciekawi ,zaintryguje ,
to nie mogę się powstrzymać .Ciekawość bierze górę nad
rozsądkiem.
 Pozdrawiam.