Forum stolarskie Domidrewno.pl

Narzędzia ręczne => Inne => Wątek zaczęty przez: SpecPiotr w 12 Listopada 2016, 16:43:21 czas Polski

Tytuł: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 12 Listopada 2016, 16:43:21 czas Polski
Czy ktoś z Was miał styczność z tymi ściskami ? Ale nie, że z rurowymi ogólnie :) tylko konkretnie z tej firmy.
Mam kilka sztuk które wogóle nie trzymają i trzeba z wkrętami kombonować. Nie wiem nawet jakiej są firmy. Chce dokupić kilka nowych i właśnie na ten komplecik natrafiłem.
http://allegro.pl/partnar-8szt-sciski-stolarskie-rurowe-3-4-fv-i5887097576.html

Dorzucam zrzut jakby aukcja zniknęła ale widzę, że na okrągło je wystawiają.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161112/2a258976c65e4e2b0fea7cfb37a3489a.jpg)

Z góry dzięki.
Tytuł: Odp: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: arecki1338 w 12 Listopada 2016, 16:50:36 czas Polski
Piotr kupilem jakis czas temu 4 sztuki, robilem jedna klejonke z nimi jak do tej pory i jest ok, ale nie wiem jak sie zachowaja po 100 klejonce jesli to kiedykolwiek nastapi :)
Tytuł: Odp: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 12 Listopada 2016, 16:56:07 czas Polski
Specu mam 4 szt . z rurami długość 1500 mm . Chcę je sprzedać . Jak coś wal na pw.
Tytuł: Odp: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 12 Listopada 2016, 16:57:22 czas Polski
Potwierdzam że działają ja kupiłem 4 sztuki  na razie użyłem ich ze 3 razy i nie mam zastrzeżeń , z tym ę jak kolega wyżej wspomniał nie wiem jak będą działać za jakiś czas . I pamiętaj że ja używam tego hobbystycznie także nie mam porównania do lepszych .
Tytuł: Odp: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 12 Listopada 2016, 17:03:57 czas Polski
Mocno na fest ściskałeś ? Jeśli tak to się skuszę.
Właśnie o klejonki mi chodzi a wiele tego nie będzie. A stare już mnie doprowadzają do jakiejś choroby.
Tytuł: Odp: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: arecki1338 w 12 Listopada 2016, 17:09:37 czas Polski
ja sciskalem tak mocno jak moglem, ale tez bez przesady, klejonka wyszla ok. Chociaz widzialem ze jak ty dokrecasz to sciski w banana sie wyginaja ;)
Tytuł: Odp: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 12 Listopada 2016, 17:37:40 czas Polski
Banany są zdrowe i sycące ;)
Przekonaliście mnie. Gracias
Tytuł: Odp: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: pbaszyn w 12 Listopada 2016, 17:41:47 czas Polski
Mam te pantary. Zrobiłem na nich kilkanaście klejonek, przy niektórych ściskałem na maksa i nic się nie stało. Ogólnie są ok.
Tytuł: Odp: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: Henry w 12 Listopada 2016, 17:58:58 czas Polski
Też mam od niedawna - na zwykłej rurze z obi blokada wbija się całkiem pewnie.
Tytuł: Odp: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 13 Listopada 2016, 14:54:59 czas Polski
No i chwilowo po temacie. Zakupione od Przemka. Jakby była jakaś forumowa gwiazdka to bym Ci nową metrówkę sprezentował ;D
Tytuł: Odp: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 13 Listopada 2016, 18:13:00 czas Polski
Spoko,  Grunt ,żeby na się zarobiły  ;)
Tytuł: Odp: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: chrissbe w 02 Marca 2018, 15:16:56 czas Polski
Witam.
Odkopuję stary temat. Nie chcę zaśmiecać forum nowym wątkiem na ten sam temat.

Czy ktoś z Was miał problemy z nakręceniem ścisków na gwint? Kolega przygotował mi gwint i wchodzi tylko na 3 zwoje. Podobnie z rurą gwintowaną z marketu.
Może jakiś patent?

Tytuł: Odp: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 02 Marca 2018, 15:43:11 czas Polski
Ja miałem problem odwrotny, były zbyt luźne dopiero taśma teflonowa pomogła,
przyjrzyj się gwintowi może go coś łapie, albo jakiś brud.
Tytuł: Odp: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: gwd w 02 Marca 2018, 17:43:30 czas Polski
Ja miałem problem z nakręceniem i niestety wymusiło to zakup gwintownicy.
Tytuł: Odp: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: swfr w 02 Marca 2018, 18:15:23 czas Polski
Gwint na rurach do wody jest (powinien być) stożkowy.
W ściskach Partnar są cylindryczne.
Może tu tkwi problem.
Tytuł: Odp: Ściski rurowe Partnar -prośba o opinie.
Wiadomość wysłana przez: gwd w 02 Marca 2018, 18:46:33 czas Polski
Przed zakupem rur dobrze wziąć tę część gwintowaną ścisku i ponakręcać na dostępne rury. Kupowałem różne długości i metrowe w Castoramie były trudne do nakręcenia a w Leroy Merlin co trzecia sztuka nakręcała się bardzo ładnie.