Forum stolarskie Domidrewno.pl

Forum Domidrewno => Hyde Park Domidrewno => Wątek zaczęty przez: carpenter w 13 Listopada 2016, 08:28:23 czas Polski

Tytuł: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 13 Listopada 2016, 08:28:23 czas Polski
Wiadomo że robota lepiej "idzie" przy muzyce więc skoro jest wątek "czego słuchamy" to musi być na czym :).
Do tej pory słuchałem z telefonu, ale zastanawiam się żeby zmienić na coś bardziej branżowego, coś a'la:
(http://ocdn.eu/images/skapiec/NmE7MDA_/375fb6a69627b827ea2d8d4ccd21cdc1.jpg)
lub samemu stworzyć:
(https://cdn.instructables.com/FDT/5QT8/IVA4GP4C/FDT5QT8IVA4GP4C.LARGE.jpg)


Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 13 Listopada 2016, 09:24:43 czas Polski
Ten DeWalt speaker, to projekt dla majsterkowiczów - pomysł do wykorzystania: http://www.instructables.com/id/Dewalt-Portable-Bluetooth-Speaker/
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 13 Listopada 2016, 09:39:05 czas Polski
Na montaże i do warsztatu zabierałem  "zwykłe" radio , ale po którymś upadku już się nie "podniosło" . Przeglądałem  dostępne radia budowlane na rynku i wybrałem festoola ze względu na gabaryty ( można go schować do systenera) i co najdziwniejsze , na cenę , był z nich wszystkich najtańszy  ;D
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 13 Listopada 2016, 10:10:37 czas Polski
Ja robiłem parę podejść teoretycznych do tematu bo sam chciałem zrobić mając kilka radii ( jak to się odmienia?) samochodowych ale poległem na zasilaniu.
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 13 Listopada 2016, 12:00:32 czas Polski
Moje radio warsztatowe to stary subwoofer od kina domowego.  Wmontowalem tam dwa głośniki samochodowe i radio samochodowe z USB i Bluetooth z auta które sprzedałem.  Zasilacz wykorzystałem ze starego komputera.  Do tego jakiś uchwyt.  Gra fajnie no i jest mobilne.  Wygląda też nie najgorzej
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 13 Listopada 2016, 12:11:48 czas Polski
Pokaż :)
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: owip2001 w 13 Listopada 2016, 12:17:32 czas Polski
Stara wieża 4 głośniki po 100w nawet maszyny nie słychać tylko sąsiedzi narzekają.
A do ochrony słuchu to mam PELTOR Z RADIEM FM ustawione na tą samą częstotliwość.


 http://allegro.pl/ochronniki-sluchu-3m-peltor-z-radiem-fm-nezo-i6007237481.html
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 13 Listopada 2016, 12:22:28 czas Polski
 mnie kilka lat grało zwykłe radio za 20 zeta, kupione gdzieś na giełdzie.
Niestety już umarło  :-X

Kupiłem kilka miesięcy temu ,jakieś budowlane z wejściem usb,karta,itp...
Gra dobrze. Nawet zbyt dobrze, bo łapie tyle stacji, że się na siebie nakładają i ciężko coś ustawić .... :P
Choć i tak najczęściej pędraka wrzucam
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: looq1 w 13 Listopada 2016, 12:30:05 czas Polski
Kawałek wolnej soboty i coś takiego zmajstrowałem. Połączenie SysHub i SysRadio :))
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: kozio w 13 Listopada 2016, 12:49:13 czas Polski
A ja mam takie coś.
Obudowa z darmowych materiałów.
Idealne pod telefon itd.
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 13 Listopada 2016, 13:41:05 czas Polski
Pokaż :)
Nie mam niestety zdjęcia
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: arturs w 13 Listopada 2016, 20:31:36 czas Polski
ja mam stare dobre polskie radio "elizabeth" odnowione i przejrzane rzez kolegę, fanatyka radmorów itp. z głośnikami tonsila.. gra przepięknie.. lepiej niż wszystkie nowe..

btw.. czy spotkaliście się ze słuchawkami ochronnymi z bluetooth (takie jak z radiem mona spotkać) ale żeby nie kosztowały 4 stów..
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: peter w 13 Listopada 2016, 21:32:44 czas Polski
ja mam radio milwaukee i sobie chwalę http://www.narzedzia.pl/radio-milwaukee-c12-28-dcr-0,27497.html
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: draax w 14 Listopada 2016, 09:06:19 czas Polski
u mnie gra stara wieza Philipsa z okolic 1998 roku. Tak mysle, ze w warsztacie grac moze wlasciwie cokolwiek - i tak maszyny i narzedzia zaglusza :D

Ciekawa opcja bylyby sluchawki wygluszajace z blututem.
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 14 Listopada 2016, 09:25:19 czas Polski
Ja mam w garażu małe radio ( z Lidla) - nie zajmuje miejsca a i tak jak pisał kolega jak maszyny pracują, słuchawki na uszach, to go nie słychać. Od kiedy "dobra zmiana" wymiotła moje ulubione audycje, to słucham tylko radio "Karolina" - przynajmniej nie prostuje zwojów mózgowych.
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: Bunner w 14 Listopada 2016, 12:01:02 czas Polski
To i ja się pochwalę starą wierzą Philipsa :-)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161114/9feb517edd9ef29deb61bfc763f12279.jpg)
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: kerry w 14 Listopada 2016, 12:26:04 czas Polski
starą wierzą Philipsa :-)
Ale nie wszyscy wieRZą w Philipsa...:)
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: Bunner w 14 Listopada 2016, 12:46:35 czas Polski
Nie mogłeś szybciej? Już za późno na edytowanie ;-)
Tak wiem winny się tłumaczy, ale to słownik w telefonie :-)
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: kerry w 14 Listopada 2016, 13:00:00 czas Polski
Wredny jestem...
Żeby nie było offtopic - ja w garażu warsztacie mam zestaw creative 5.1 i kieszonkowy odtwarzacz MP4 firmy LARK - dają radę. W tym tygodniu rozwieszam głośniki (tylko cztery) po rogach pomieszczenia, bo obecnie stoją na kupie... znaczy się blisko siebie...
Zastanawiałem się jeszcze nad nieużywanym tabletem z wi-fi, ale ma uwalone gniazdo minijack...
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 14 Listopada 2016, 20:00:15 czas Polski
A ja.... nie cierpię reklam >:(
w radio :P
I dlatego słucham radia internetowego(też są,ale mniej)
A jak mocno chcę posłuchać muzyki,a muszę pracować przy głośnych maszynach,to wkładam  w uszy słuchawki od mp-3 i na to słuchawki wygłuszające, z biedronki 8)
I tak muza ulubiona i bez reklam ;) 
a deski same się strugają ;D
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: peter w 14 Listopada 2016, 20:32:34 czas Polski
można i bez reklam np spotify premium i słuchasz to co lubisz ;)
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 14 Listopada 2016, 20:43:10 czas Polski
spotify premium
A z czym to się je ::) ???
Uprzejmie proszę o oświecenie :P
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 14 Listopada 2016, 20:55:44 czas Polski
No Spotify to taki Netflix tylko z muzyką; )
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 15 Listopada 2016, 17:41:08 czas Polski
Tidal też fajnie działa ;P tylko po całym dniu bateria prawie martwa :(
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: kojot w 15 Listopada 2016, 21:20:02 czas Polski
Tidal też fajnie działa ;P tylko po całym dniu bateria prawie martwa :(
Jest zajebisty tylko ma jedno alle, na spityfy i tidalu szukałem tego samego, czyli Rag n Bone Man, okazuje się, że na spitify znajduje bez problemu,a na tidal-u tylko w przypadku pominięcia spacji ;) taki mały szczegół a robi wielką różnicę....
Ps. i tak używam tidala bo jestem w play
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 15 Listopada 2016, 21:56:48 czas Polski
Mam to samo co ty w tym Ps ;)
Fakt to wkurza że nie działa to intuicyjnie jak YouTube i na przykład jak nazwa to litery oddzielone koropkami to tak musi być wpisane :/
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: Mag84 w 17 Listopada 2016, 07:37:55 czas Polski
Ja mam w garażu małe radio ( z Lidla) - nie zajmuje miejsca a i tak jak pisał kolega jak maszyny pracują, słuchawki na uszach, to go nie słychać. Od kiedy "dobra zmiana" wymiotła moje ulubione audycje, to słucham tylko radio "Karolina" - przynajmniej nie prostuje zwojów mózgowych.

I od razu wiadomo że Ryszard słuchał Polskiego Radia :) Choć i ja bardzo je kiedyś lubiłem. Dzisiaj pozostaje PR24 ale bez WiFi już nie posłuchasz :(
Tytuł: Odp: Audio w warsztacie
Wiadomość wysłana przez: Mag84 w 17 Listopada 2016, 07:39:49 czas Polski
Wredny jestem...
Żeby nie było offtopic - ja w garażu warsztacie mam zestaw creative 5.1 i kieszonkowy odtwarzacz MP4 firmy LARK - dają radę

I ja mam identycznie :)  z tym że mam podłączony subwoofer i 2 małe głośniczki które na prawdę dają radę :) W wakacje przyszedł o 21 sąsiad (odległość około 150m) z prośbą czy mógłbym troszkę ściszyć .... ;)