Forum stolarskie Domidrewno.pl

Materiałoznawstwo => Drewno - => Liściaste => Wątek zaczęty przez: kuń w 01 Grudnia 2016, 18:57:32 czas Polski

Tytuł: lipa
Wiadomość wysłana przez: kuń w 01 Grudnia 2016, 18:57:32 czas Polski
nie wiem gdzie wrzucić to dam tutaj:
Szukam monolitów,tak to sie chyba zwie, "deski" długie na okolo 2m ,szerokie na jakies 50-60cm grubość - do ustalenia-tak by sie nie gieło. będzie z tego jak nie ażur to przynajmniej głeboka płaskorzeźba. Potrzebuje 3 sztuk ale jedne zapasowy więc 4 sztuki, ktokolwiek widział,wie gdzie takie kupić? oczywiscie najlepiej suszone niepopękane
jasne jasne ze najlepiej byłoby robić klejonkę ale ma musze mieć lite , ewentualnie jakie inne drewno?
Tytuł: Odp: lipa
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 01 Grudnia 2016, 19:10:13 czas Polski
Skąd nadajesz?
Tytuł: Odp: lipa
Wiadomość wysłana przez: kuń w 01 Grudnia 2016, 19:21:56 czas Polski
zachodniopomorskie, ale to to mało istotne bo tak czy inaczej kurier, skąadkolwiek bedzie słane  to i tak kurierem bo cena bedzie ze 160zl wiec do przeżycia
Tytuł: Odp: lipa
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 01 Grudnia 2016, 19:42:30 czas Polski
Życzę Ci powodzenia w  wyszukaniu tak szerokich desek lipowych.
Ja uważam że zakup drewna  i samochodu  to tylko osobiście.
Tytuł: Odp: lipa
Wiadomość wysłana przez: kozio w 01 Grudnia 2016, 21:55:35 czas Polski
Mam kasztanowca szerokiego na 60cm ale długości około 100cm. Albo 40x250cm.
Tytuł: Odp: lipa
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 02 Grudnia 2016, 08:43:54 czas Polski
(...) Ja uważam że zakup drewna  i samochodu  to tylko osobiście. (...)
Bardzo dobrze powiedziane - też się pod tymi słowami podpisuję. Jak towar jest "niedaleko" to warto pojechać i zobaczyć, nie wszystko da się załatwić "na  e-mail".
Tytuł: Odp: lipa
Wiadomość wysłana przez: kuń w 02 Grudnia 2016, 08:54:32 czas Polski
no macie racje..... tyle ze w mojej okolicy przepytałem już wszedzie gdzie sie dało.

no nic może sie gdzieś uda dorwać, narazie mi się tak nie spieszy.

Tytuł: Odp: lipa
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 02 Grudnia 2016, 15:09:07 czas Polski
Mam kilka desek lipy 50 mm o dł.ok. 4 m. Sucha składowana wiele lat w pomieszczeniu ogrzewanym . Odbiór osobisty.
Tytuł: Odp: lipa
Wiadomość wysłana przez: axer w 22 Grudnia 2016, 22:14:40 czas Polski
Cholera, wiedziałem że o czymś zapomniałem będąc u Ciebie :(
Tytuł: Odp: lipa
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 22 Grudnia 2016, 22:20:26 czas Polski
No widzisz zapomniałeś , a miejsce było do  załadowania. :)
Tytuł: Odp: lipa
Wiadomość wysłana przez: axer w 22 Grudnia 2016, 22:38:27 czas Polski
Zabiorę razem z tarczową ;)
Tytuł: Odp: lipa
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 23 Grudnia 2016, 10:05:30 czas Polski
Cholera, wiedziałem że o czymś zapomniałem będąc u Ciebie :(


No to lipa...  8)
Tytuł: Odp: lipa
Wiadomość wysłana przez: leśny człowiek w 23 Grudnia 2016, 11:39:03 czas Polski
Kuń, mój teść ma trochę brusów lipowych siódemek lub ósemek, szerokość około pół metra, które leżą co najmniej kilkadziesiąt lat. Jeśli jesteś nadal zainteresowany, mogę zapytać, czy chciałby coś z tego sprzedać. Feler w tym, że mieszkam po drugiej stronie Polski, kurier faktycznie może sporo kosztować
Tytuł: Odp: lipa
Wiadomość wysłana przez: hycel w 23 Grudnia 2016, 11:59:12 czas Polski
Witam .
 Ja też z chęcią przygarnął  trochę lipy.
 Wrocław się kłania .
 Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: lipa
Wiadomość wysłana przez: kuń w 22 Stycznia 2017, 10:29:00 czas Polski
Dzieki za  info, ogarnę sprawę jaką ruszyłem teraz i będę się odzywał.
Inna sprawa że np na budowie w mojej miejscowości skosili piękne lipy ,zorientowałem się jak były już w talarki pocięte.... jak powiedziałem właścicielowi terenu że to powoli drewno "niszowe:)"  i spokojnie kilka tysięcy  pociął w plasterki to zgłupiał.

Tytuł: Odp: lipa
Wiadomość wysłana przez: Gerdo w 22 Stycznia 2017, 13:23:16 czas Polski
Liczby najlepiej uświadamiają :)