Forum stolarskie Domidrewno.pl

Kosz => Kosz na śmieci => Wątek zaczęty przez: sgt_raffie w 02 Grudnia 2016, 10:37:50 czas Polski

Tytuł: Silniki - 4kW i okolo 2kw
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 02 Grudnia 2016, 10:37:50 czas Polski
Hej
Moze cos sie komus "wala". Poszukuje silnikow do dwoch maszyn:
- 4 kW - 2925 rpm
- kolo 2 kW, moze byc 2 albo 3 fazy - predkosc od 1400 - i tak musze dorobic kolko wiec wielkosc sobie wylicze.

Idealnie okolice Krakowa ale jak sie komus bedzie chcialo wysylac to cos wymyslimy. Najlepiej jakies solidne starocie, nowe "chincyki" mnie raczej nie interesuja.
Tytuł: Odp: Silniki - 4kW i okolo 2kw
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 02 Grudnia 2016, 10:52:59 czas Polski
Mam na zbyciu 11 kW ....
 :P

Dobry, sprawdzony - starej porządnej konstrukcji
Tytuł: Odp: Silniki - 4kW i okolo 2kw
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 02 Grudnia 2016, 10:58:17 czas Polski
Haha....a co ja tym napedze? obrotnice sobie pod warsztatem zamontuje :P. Ja mam 7,5 na zbyciu..
Tytuł: Odp: Silniki - 4kW i okolo 2kw
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 02 Grudnia 2016, 10:59:27 czas Polski
a ja 1,2kW i chyba 2400rpm. Indukcyjny z kosiarki :)
Tytuł: Odp: Silniki - 4kW i okolo 2kw
Wiadomość wysłana przez: draax w 02 Grudnia 2016, 11:16:21 czas Polski
Mam na zbyciu 11 kW ....

Zaklad energetyczny go pokochal, sprawdz jak latwo i Ty mozesz byc na jego miejscu!
Tytuł: Odp: Silniki - 4kW i okolo 2kw
Wiadomość wysłana przez: Yar0 w 02 Grudnia 2016, 14:51:00 czas Polski
Powinienem mieć 3kW 1400obr na siłę. Stary Polski:) Jestem z Krakowa. Jak go odnajdę to dam znać.
Tytuł: Odp: Silniki - 4kW i okolo 2kw
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 02 Grudnia 2016, 15:07:56 czas Polski
Mam na zbyciu 11 kW ....

Zaklad energetyczny go pokochal, sprawdz jak latwo i Ty mozesz byc na jego miejscu!


Wiem   :)
Miałem go w krajzedze - nie musiałem piły ostrzyć   8)
Tytuł: Odp: Silniki - 4kW i okolo 2kw
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 02 Grudnia 2016, 18:04:42 czas Polski
Powinienem mieć 3kW 1400obr na siłę. Stary Polski:) Jestem z Krakowa. Jak go odnajdę to dam znać.
Oki..daj znać jak znajdziesz :). 3kW do taśmówki to sporo ale w sumie taśmówka chyba spora..
Tytuł: Odp: Silniki - 4kW i okolo 2kw
Wiadomość wysłana przez: przemoprzem w 02 Grudnia 2016, 19:17:43 czas Polski
- kolo 2 kW, moze byc 2 albo 3 fazy - predkosc od 1400 - i tak musze dorobic kolko wiec wielkosc sobie wylicze.

Lepiej chyba brać wysokoobrotowy - zawsze to mniejsze przełożenie musisz zrobić. Zamiast robić 2:1 średnicę kół pasowych to zrobisz 1:1 - no i taniej wyjdą koła pasowe bo im mniejsze tym tańsze.
Tytuł: Odp: Silniki - 4kW i okolo 2kw
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 02 Grudnia 2016, 19:28:51 czas Polski
Odwiedź składnice złomu. Mogą mieć odłożone dobre silniki trójfazowe z demontowanych maszyn. Najczęściej są właśnie polskie, czeskie lub niemieckie. Parę miesięcy temu kupiłem taki silnik 0,75 kW za 80 zł.
Tytuł: Odp: Silniki - 4kW i okolo 2kw
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 02 Grudnia 2016, 20:21:07 czas Polski
Przemo - mam już wielką szajbę na taśmówce. Trzeba będzie tylko wyliczyć szajbę na silnik (ale dzięki pomocy Amigorg-a wiem już jak). Z tego co wiem, to ta piła (mam ją w częściach bez silnika) działała właśnie na jakimś niskoobrotowym silniku i do tego dobrana była szajba na dolnym kole.

Amigorg - wiem, byłem na dwóch "szrotach" w mojej okolicy (koło Wieliczki). Wszystko co mają max 0.6 - 0.8 kW a taśmówka jest spora, stara, z kołami z żeliwa. Potrzebuje coś mocniejszego.Ale mają mi zadzwonić jak się coś pojawi. Drugi silnik ma zastąpić 7,5 kW silnik w pile stołowej bo taka moc mi nie potrzebna. Chciałbym coś koło 4 kW bo taki był oryginalnie. Dziękuje za radę.
Tytuł: Odp: Silniki - 4kW i okolo 2kw
Wiadomość wysłana przez: Yar0 w 04 Grudnia 2016, 21:02:22 czas Polski
Silnik mam. Jutro moge zrobic fotki. Podaj na PW maila do wyslania zdjec.