Forum stolarskie Domidrewno.pl
Elektronarzędzia => Odkurzacze => Wątek zaczęty przez: wro75 w 04 Grudnia 2016, 19:57:49 czas Polski
-
Witam,
Chciałem się dowiedzieć co sądzicie o zastosowaniu odkurzacza centralnego, jako siły ssącej? W zestawie jednostka centralna Flexit CV200 oraz separator trocin.
Dane odkurzacza:
Max airwatt 734
Max ciśnienie 25kPa
Zdolność zasysania 480W
Głośność 70,5 dB
Moc silnika 1700W
Pojemność 25L
Przepływ powietrza 55L/s
-
Ciężko powiedziec jak się będzie zachowywał po zapytaniu worka pyłem drzewnym który bardziej zablokuje przeplyw powietrza niż kurz domowy.
Był bym ostrożny.
-
No a separator nie wyłapie pyłu i trocin. Myślę, że najczęściej będę używał go do pił i frezarki.
-
Separator (cyklon) wyłapie tylko najcięższe elementy.
Najdrobniejszy i zarazem najbardziej zapychający idzie do worka.
możesz założyć worek materiałowy jeśli jest takowy w ofercie i częściej go wymieniać.
Możesz tez popytać chłopaków czy można zamontować jakiś czujnik który pomoże określić że trzeba już wymienić worek. Może na zasadzie mierzenia przepływu powietrza w rurze, albo jakiś inny.
Chyba że odkurzacz ma wbudowane coś takiego.
W takiej sytuacji nie widzę przeszkód.