Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Odkurzacze => Wątek zaczęty przez: wro75 w 04 Grudnia 2016, 19:57:49 czas Polski

Tytuł: Odkurzacz centranny
Wiadomość wysłana przez: wro75 w 04 Grudnia 2016, 19:57:49 czas Polski
Witam,
Chciałem się dowiedzieć co sądzicie o zastosowaniu odkurzacza centralnego, jako siły ssącej? W zestawie jednostka centralna Flexit CV200 oraz separator trocin.
Dane odkurzacza:

Max airwatt                 734
Max ciśnienie             25kPa
Zdolność zasysania   480W
Głośność                   70,5 dB
Moc silnika                 1700W
Pojemność                   25L
Przepływ powietrza      55L/s
Tytuł: Odp: Odkurzacz centranny
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 04 Grudnia 2016, 20:05:33 czas Polski
Ciężko powiedziec jak się będzie zachowywał po zapytaniu worka pyłem drzewnym który bardziej zablokuje przeplyw powietrza niż kurz domowy.
Był bym ostrożny.
Tytuł: Odp: Odkurzacz centranny
Wiadomość wysłana przez: wro75 w 04 Grudnia 2016, 21:30:44 czas Polski
No a separator nie wyłapie pyłu i trocin. Myślę, że najczęściej będę używał go do pił i frezarki.
Tytuł: Odp: Odkurzacz centranny
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 04 Grudnia 2016, 21:56:41 czas Polski
Separator (cyklon) wyłapie tylko najcięższe elementy.
Najdrobniejszy i zarazem najbardziej zapychający idzie do worka.
możesz założyć worek materiałowy jeśli jest takowy w ofercie i częściej go wymieniać.
Możesz tez popytać chłopaków czy można zamontować jakiś czujnik który pomoże określić że trzeba już wymienić worek. Może na zasadzie mierzenia przepływu powietrza w rurze, albo jakiś inny.
Chyba że odkurzacz ma wbudowane coś takiego.
W takiej sytuacji nie widzę przeszkód.