Forum stolarskie Domidrewno.pl
Realizacje krok po kroku => Krok po kroku (realizacje własne) => Wątek zaczęty przez: Francois w 07 Grudnia 2016, 22:56:44 czas Polski
-
Zrobiłem pudełko na zabawki dla mojego siostrzeńca w kształcie klocka lego.
Pokrywka posiada guziczki a dno odpowiednie dziurki bo pomysł jest, żeby robić więcej takich pudełek i móc je nakładać
(https://dl.dropboxusercontent.com/u/36254451/forum/lego-box/boite.png)
Boki są łączone złączem uciosowym.
(https://dl.dropboxusercontent.com/u/36254451/forum/lego-box/sciage45deg.png)
Żeby dokładnie sklejać guziczki na pokrywce, używałem dno pudełka jako szablon
(https://dl.dropboxusercontent.com/u/36254451/forum/lego-box/percage.png)
(https://dl.dropboxusercontent.com/u/36254451/forum/lego-box/collage_picots.png)
(https://dl.dropboxusercontent.com/u/36254451/forum/lego-box/colle_picots.png)
Farba akrylowa "bezpieczna" dla dzieci
(https://dl.dropboxusercontent.com/u/36254451/forum/lego-box/peinture.png)
Jak zwykle, filmik budowy. Miłego oglądania :
-
Świetny pomysł i wykonanie :)
-
Gratuluję.
-
fajne :)
-
Fajny patent - "mebel modułowy" jak by tak na bocznych ściankach były drzwiczki albo szuflady. Nie koniecznie praktyczne ale co jakiś czas zmiana aranżacji na inną "budowlę".
-
Nie widzę dokładnie jak tniesz pod kątem 45st, ale wydaje się, że tniesz krótszą krawędź opierając formatkę o calugę. To jest proszenie się o kickback ... staraj się ciąć takie rzeczy albo na sankach albo z prowadnicą do cięć skośnych o ile chcesz mieć wszystkie palce i twarz w stanie w jakim masz :)
-
Kurcze międzyczasie dowiedziałem się, że takie pudełka można kupić od ... lego :-)
(https://dl.dropboxusercontent.com/u/36254451/forum/lego-box/boite_originale.jpg)
-
Może i można ale gdzie tu satysfakcja. Wykonanie super!
Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
-
Kurcze międzyczasie dowiedziałem się, że takie pudełka można kupić od ... lego :-)
Można, tylko zobacz za ile!? :)
-
Bardzo fajny pomysł. Brawo. Ciekawe czy z takimi pudełkami łatwiej byłoby mi zagonić moją ekipę do sprzątania klocków, bo (tu info dla tych, którzy jeszcze dzieci nie mają) nadepnięcie bosą stopą na taki klocek boli jak cholera, im mniejszy klocek, tym gorzej >:(
Jaką masz tarczę do pilarki, że ci nie wyrywa sklejki?
-
Bardzo fajny pomysł. Brawo. Ciekawe czy z takimi pudełkami łatwiej byłoby mi zagonić moją ekipę do sprzątania klocków, bo (tu info dla tych, którzy jeszcze dzieci nie mają) nadepnięcie bosą stopą na taki klocek boli jak cholera, im mniejszy klocek, tym gorzej >:(
Jaką masz tarczę do pilarki, że ci nie wyrywa sklejki?
eheh :-) Używam dość zwzykłą tarczę. Czasami mi wyrywa. Może akurat na tą scenę tak się nie stało ale nie zawsze tak jest :-(