Forum stolarskie Domidrewno.pl
Maszyny stolarskie => Pilarki => Wątek zaczęty przez: Km0907 w 16 Grudnia 2016, 17:43:11 czas Polski
-
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie transportu piły taśmowej. Chodzi o to że szykuje się do zakupu owej piły ślę mam bardzo daleko po nią. Jestem zmuszony jechać osobowości z przyczepka i teraz pytanie: czy mogę ją przewieźć na leżąco? czy musi stać w pionie. Nie chce żeby coś się popsuło przy przewozeniu. Pozdrawiam
-
Postaw ja w pionie i dobrze pasami pospinaj . Jak dobrze sciagniesz, to nawet nie drgnie
-
Zanim pojedziesz po piłłę skocz tutaj http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/ (http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/)
będzie miło
-
Dokładnie najpierw się przedstaw.
Stara maszyna? Czy raczej nowsza.
Sam miałem duży problem z transportem swojej...
-
Wiadomość powitalna wysłana. Oto piła https://www.olx.pl/i2/oferta/pila-tasmowa-zefam-maszyny-stolarskie-CID619-IDixtaJ.html#:951520adbb
-
Jadę po nią prawie 300 km w jedną stronę więc w pionie na przyczepce duże ryzyko.
-
Pasy, dużo pasów, dobrze zaczepiochych i naciagnietych, mniejsza prędkość i ja bym straczem ja owinąl i do palety przykrycil. Na przyczepie w miarę możliwości paletę też złapał śrubami
-
Połóż tak żeby nie skakała a na miejscu i tak trzeba wyregulować.
-
Wyregulowac ? Nie jestem ekspertem w tej maszynie. O co chodzi ?
-
Na stojąco nic się jej nie stanie. Środek ciężkości nie wypada tak wysoko żeby coś się miało stać.
-
Ona ma 220 cm wysokości. Naprawdę mam stres z nią jechać w pionie
-
No to ja połóż, proste.
Jak dasz radę ja położyć bez uszkodzenia i później podnieść to czemu nie. Zdemontować wszystkie elementy które mogą wypaść lub się zgiac złamać. Przygotuj sobie belki drewniane do podkladania i pasy transportowe. Ja bym jeszcze zablokował koła by się nie kręcily
-
Na podłogę połóż styropian , albo opony
-
Ooo tak opony chyba najlepsze,fakt
-
Przecież to nie lodówka czy inna super precyzyjna cnc.
Możesz położyć tylko zabezpiecz żeby nic się nie urwało.
-
Lodówki można już kłaść
-
Zapytaj sprzedawcę ile ta pilarka waży - moja ŻEFAMka z kołami 80cm to prawie 900kg wagi. Nie wiem jakim autem będziesz ciągnął przyczepkę i jaka to będzie przyczepka - zwróć uwagę na jej ładowność i DMC holowanej przyczepy w dowodzie rejestracyjnym swojego auta - jazda ze zbyt ciężką przyczepą to mordęga. Jeśli wszystko będzie grało - zdecydowanie bezpieczniej będzie tę pilarkę położyć, najlepiej właśnie na oponach.
-
Waży ok 450 kg. Po świętach pojadę i dam znać jak poszło ;)
-
No i jak poszło?
-
4 opony i -powoli dowiozłem na leżąco. Ogólnie ciężka jak cholera. Nie posiadam widlaka wiec ściągaliśmy ja w 7 ;D