Forum stolarskie Domidrewno.pl

Maszyny stolarskie => Pilarki => Wątek zaczęty przez: Km0907 w 16 Grudnia 2016, 17:43:11 czas Polski

Tytuł: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: Km0907 w 16 Grudnia 2016, 17:43:11 czas Polski
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie transportu piły taśmowej. Chodzi o to że szykuje się do zakupu owej piły ślę mam bardzo daleko po nią. Jestem zmuszony jechać osobowości z przyczepka i teraz pytanie: czy mogę ją przewieźć na leżąco? czy musi stać w pionie. Nie chce żeby coś się popsuło przy przewozeniu. Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 16 Grudnia 2016, 17:52:16 czas Polski
Postaw ja w pionie i dobrze pasami pospinaj . Jak dobrze sciagniesz, to nawet nie drgnie
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: Maciek61 w 16 Grudnia 2016, 18:02:11 czas Polski
Zanim pojedziesz po piłłę skocz tutaj http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/ (http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/)
będzie miło
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 16 Grudnia 2016, 18:06:30 czas Polski
Dokładnie najpierw się przedstaw.
Stara maszyna? Czy raczej nowsza.
Sam miałem duży problem z transportem swojej...
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: Km0907 w 16 Grudnia 2016, 18:16:06 czas Polski
Wiadomość powitalna wysłana. Oto piła https://www.olx.pl/i2/oferta/pila-tasmowa-zefam-maszyny-stolarskie-CID619-IDixtaJ.html#:951520adbb
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: Km0907 w 16 Grudnia 2016, 18:35:43 czas Polski
Jadę po nią prawie 300 km w jedną stronę więc w pionie na przyczepce duże ryzyko.
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 16 Grudnia 2016, 18:38:00 czas Polski
Pasy, dużo pasów, dobrze zaczepiochych i naciagnietych, mniejsza prędkość i ja bym straczem ja owinąl i do palety przykrycil. Na przyczepie w miarę możliwości paletę też złapał śrubami
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: kozio w 16 Grudnia 2016, 18:54:30 czas Polski
Połóż tak żeby nie skakała a na miejscu i tak trzeba wyregulować.
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: Km0907 w 16 Grudnia 2016, 18:57:10 czas Polski
Wyregulowac ? Nie jestem ekspertem w tej maszynie. O co chodzi ?
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 16 Grudnia 2016, 19:39:46 czas Polski
Na stojąco nic się jej nie stanie. Środek ciężkości nie wypada tak wysoko żeby coś się miało stać.
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: Km0907 w 16 Grudnia 2016, 20:37:02 czas Polski
Ona ma 220 cm wysokości. Naprawdę mam stres z nią jechać w pionie
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 16 Grudnia 2016, 21:16:11 czas Polski
No to ja połóż, proste.
Jak dasz radę ja położyć bez uszkodzenia i później podnieść to czemu nie. Zdemontować wszystkie elementy które mogą wypaść lub się zgiac złamać. Przygotuj sobie belki drewniane do podkladania i pasy transportowe. Ja bym jeszcze zablokował koła by się nie kręcily
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 16 Grudnia 2016, 21:25:43 czas Polski
Na podłogę połóż styropian , albo opony
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 16 Grudnia 2016, 21:38:27 czas Polski
Ooo tak opony chyba najlepsze,fakt
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: DM w 17 Grudnia 2016, 01:40:53 czas Polski
Przecież to nie lodówka czy inna super precyzyjna cnc.
Możesz położyć tylko zabezpiecz żeby nic się nie urwało.
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 17 Grudnia 2016, 06:31:35 czas Polski
Lodówki można już kłaść
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: axer w 18 Grudnia 2016, 14:52:35 czas Polski
Zapytaj sprzedawcę ile ta pilarka waży - moja ŻEFAMka z kołami 80cm to prawie 900kg wagi. Nie wiem jakim autem będziesz ciągnął przyczepkę i jaka to będzie przyczepka - zwróć uwagę na jej ładowność i DMC holowanej przyczepy w dowodzie rejestracyjnym swojego auta - jazda ze zbyt ciężką przyczepą to mordęga. Jeśli wszystko będzie grało - zdecydowanie bezpieczniej będzie tę pilarkę położyć, najlepiej właśnie na oponach.
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: Km0907 w 20 Grudnia 2016, 07:54:57 czas Polski
Waży ok 450 kg. Po świętach pojadę i dam znać jak poszło  ;)
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 05 Stycznia 2017, 17:50:36 czas Polski
No i jak poszło?
Tytuł: Odp: Transport piły taśmowej.
Wiadomość wysłana przez: Km0907 w 20 Lutego 2017, 09:02:18 czas Polski
4 opony i -powoli dowiozłem na leżąco. Ogólnie ciężka jak cholera. Nie posiadam widlaka wiec ściągaliśmy ja w 7 ;D