Forum stolarskie Domidrewno.pl

Forum Domidrewno => Przedstaw się na Domidrewno => Wątek zaczęty przez: Drewniany Cukiernik w 08 Stycznia 2017, 01:38:43 czas Polski

Tytuł: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: Drewniany Cukiernik w 08 Stycznia 2017, 01:38:43 czas Polski
Witam nazywam się Adam mam 21 lat pochodzę z okolic Andrychowa(małopolska), z zawodu jestem cukiernikiem lecz zawsze lubiłem dłubać w drzewie. Od pewnego czasu coraz bardziej mam ochotę zaszyć się w piwnicy i coś zrobić własnoręcznie lecz aktualnie czas i fundusze na to nie pozwalają i tutaj mała prośba podpowiedzcie w co najlepiej się wyposażyć na start aby ułatwić sobie prace jakieś elektronarzędzia czy coś.
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: Sebastian.P w 08 Stycznia 2017, 07:36:39 czas Polski
Witaj, napisz jakimi narzędziami dysponujesz, wtedy będzie łatwiej coś doradzić.
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: kozio w 08 Stycznia 2017, 07:57:06 czas Polski
dłubać w drzewie
W drewnie kolego...

Wszystko zależy od tego co chcesz robić i ile masz miejsca.
Powinieneś mieć jakąś piłę np stołową bo to podstawa.
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: krist138 w 08 Stycznia 2017, 08:26:29 czas Polski
Witam
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 08 Stycznia 2017, 09:59:56 czas Polski
Witaj :)
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 08 Stycznia 2017, 10:07:57 czas Polski
Cześć słodziaku :)
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: kipi w 08 Stycznia 2017, 10:16:20 czas Polski
cześć! :-)
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 08 Stycznia 2017, 10:50:05 czas Polski
Witsm
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: Drewniany Cukiernik w 08 Stycznia 2017, 13:13:09 czas Polski
Posiadam Wyrzynarkę, wiertarka, wkrętarka, jakieś dziadkowy hebel/strug się znajdzie, dłuta no i podstawa młotek, piła ręczna :D dysponuję pomieszczeniem w piwnicy o wymiarach 3x5m
Co bym chciał robić to długo by opowiadać, lubię stworzyć coś sam niżeli kupić coś gotowego w sklepie aktualnie chciałbym zrobić stolik śniadaniowy do łóżka i kilka jakiś fajnych akcentów do mieszkania typu jakiś świecznik, ozdoba itp. w późniejszym czasie jakiś mebelek ale to już raczej odległy temat.
A co do piły stołowej o której wspomniał kolega wyżej to co polecacie na początek aby się nie wykosztować i nie wkopać w bubel ale być zadowolonym.
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 08 Stycznia 2017, 13:18:46 czas Polski
Witaj na forum :)
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 08 Stycznia 2017, 16:33:32 czas Polski
Powitać miło  :)
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: meridox w 08 Stycznia 2017, 20:33:25 czas Polski
witaj :)
na pewno potrzebujesz piłę stołową, frezarkę i grubościówkę to są rzeczy które prawie zawsze będą ci potrzebne oprócz tego co już posiadasz :) plus drobne dobry kątownik, ostry nóż itp
resztę z czasem dokupisz co będzie potrzebne do konkretnego projektu
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: Drewniany Cukiernik w 08 Stycznia 2017, 22:41:13 czas Polski
witaj :)
na pewno potrzebujesz piłę stołową, frezarkę i grubościówkę to są rzeczy które prawie zawsze będą ci potrzebne oprócz tego co już posiadasz :) plus drobne dobry kątownik, ostry nóż itp
resztę z czasem dokupisz co będzie potrzebne do konkretnego projektu
a polecić coś mógłbyś w granicach rozsądku :D
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: bobbobson w 08 Stycznia 2017, 23:29:19 czas Polski
Witaj,

A jaki przedział kwotowy mają Twoje granice rozsądku?
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: Drewniany Cukiernik w 08 Stycznia 2017, 23:39:13 czas Polski
Powiedzmy do 700-1000zł na wszystko chociaż na sam początek będę się cieszył z jak najniższej ceny :D
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: nebutek w 09 Stycznia 2017, 09:01:53 czas Polski
Witam

Co do najniższej ceny, każdy z forumowiczów zgodzi się z tym, że:
Najlepiej kupować mniej, ale najlepsze na jakie Cię stać (zresztą w niejednym poście się to twierdzenie przewija) . :)
Lepiej poczekać odłożyć i kupić lepsiejsze (nawet do "dłubania").

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 09 Stycznia 2017, 09:22:57 czas Polski
każdy z forumowiczów zgodzi się z tym, że:
Nie każdy i nie zawsze. Często amator stoi przed dylematem, czy kupić dwa, trzy narzędzia i już robić projekty najczęściej coś do domu, czy składać na narzędzia lepsze i odkładać robienie tych projektów - często te odłożone pieniądze pochłoną inne pilne potrzeby i dalej samemu nic się nie zrobi do domu, dla dziecka.  Są różne przypadki, priorytety  i motywacje
Uważam, że trzeba z umiarem używać słów wszyscy....., ....cały naród itp. bo tak nie jest.

Co innego, gdy ktoś chce świadczyć usługi stolarskie - wtedy potrzebny jest sprzęt jak najlepszy.
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: Drewniany Cukiernik w 09 Stycznia 2017, 09:44:58 czas Polski
Jestem tego zdania co amigorg wolal bym kupić coś szybciej i zacząć pracę niż zwlekać i kupować droższe narzędzia, tym bardziej ze nie zapowiada się aktualnie na większe zaplecze finansowe.
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: tomasko w 09 Stycznia 2017, 10:14:24 czas Polski
Witam na forum DiD
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: bobbobson w 09 Stycznia 2017, 11:16:36 czas Polski
700-1000zł na wszystko

Ciong Lee Mao, rzekłby, że na wszystko nie starczy ;)

Co do tanich narzędzi, można ustrzelić jednorożca, jednak spora ich część szybko się dezeluje. Włączasz nowe z półki, niby wszystko ok, a za trochę już ma luzy. Coś za coś, wszak Hameryki tu nie odkryłem.
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: amikron w 09 Stycznia 2017, 14:35:02 czas Polski
Witaj na forum i powodzenia ;)
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: Drewniany Cukiernik w 09 Stycznia 2017, 19:52:54 czas Polski
700-1000zł na wszystko

Ciong Lee Mao, rzekłby, że na wszystko nie starczy ;)

Co do tanich narzędzi, można ustrzelić jednorożca, jednak spora ich część szybko się dezeluje. Włączasz nowe z półki, niby wszystko ok, a za trochę już ma luzy. Coś za coś, wszak Hameryki tu nie odkryłem.

A chociaż na pile stołowa i grubosciowke to starczy albo poleccie coś taniego a jednak dobrego
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 09 Stycznia 2017, 23:17:49 czas Polski
Obawiam się, że starczy ledwo na kiepską grubościówkę z którą najprawdopodobniej będziesz walczył wcześniej niż później. Zamiast piły stołowej kup jakąś ręczną tarczową i zamontuj pod blatem. Na tymczasem wystarczy a jak zmienisz sprzęt będzie do zgrubnego cięcia "z ręki".
Rację ma i @amigorg i koledzy. Lepiej mieć cokolwiek i móc coś robić niż żyć marzeniami ale z drugiej strony lepiej nie marnować pieniędzy na sprzęt który uniemożliwi nam uzyskanie zadowalających efektów. Mamy robić fajne rzeczy z drewna a nie walczyć z narzędziami.
Tytuł: Odp: Witam, witam
Wiadomość wysłana przez: nebutek w 10 Stycznia 2017, 09:54:19 czas Polski
Nie każdy i nie zawsze......

Przykro mi, iż odebrałeś ten przekaz w taki a nie inny sposób.
Jak najbardziej zgadzam się z Tobą iż słowo Wszyscy zastąpię słowami: większość, duża grupa, itp.
Jednakże ze swojego doświadczenia wiem, (jestem osobą, która z założenia "wyznaje filozofię" DIY) że najtańsze nie zawsze oznacza do użytku.
Co do priorytetów i oszczędzania nie będę się wypowiadał, co do tego mam stanowcze i konserwatywne poglądy wywodzące się z wychowania.
Pozdrawiam
Marcin

Jeszcze raz chciałbym przywitać nowego forumowicza, jak również przeprosić za Offtop.