Forum stolarskie Domidrewno.pl
Materiałoznawstwo => Płyty => Wątek zaczęty przez: pasterz w 30 Stycznia 2017, 12:25:07 czas Polski
-
Witam serdecznie,
Planuje zbudować dwie szuflady pod schodami.
Coś takiego:
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170130/7db13f13727c7045ae423a9d782bbabf.jpg)
z płyt MDF 18mm, które mają jeździć na takich suwnicach i kółkach:
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170130/cc4ad01fa9d6039766aca090188173a9.jpg)
Trzy suwnice na szuflade + 4 kółka.
Oto mój projekt na papierze z wymiarami w mm:
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170130/ced7c80275f5e8b3dc93df785c3c395e.jpg)
Moje pytanie to jak połączyć te płyty ze sobą?
Posiadam takie wkręty:
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170130/13f90e7fde9c5e1351643aec417658aa.jpg)
Łatwo można wygoglować: Wkręty WURTH assy 4x50.
To ponoć połączenie konfirmatów z wkrętem.
Myślę nad kołkami + właśnie te wkręty, ale niejednokrotnie słyszałem opinię, że kołki to przesada.
Co Wy na to?
-
Jak ktoś mowi że kolki to przesada to........ powiem delikatnie że bardzo się myli.
Kołki ustabilizują konstrukcję i pomoga w skręcaniu.
Ja uważam że kolkininklej wystarczą, ale.dodatkowo wkręty nie zaszkodzą o ile nie przeszkadza widok wkrętów.
-
Jak najbardziej popieram wypowiedź Liroroberta ,same wkręty to takie połączenie lekko gumowe ,
natomiast kołki to stabilizacja .
-
To ja przy okazji podpytam specjalistów, czy przy budowie podobnych szaf wnękowych oraz mebli kuchennych można kołki zastąpić lamelkami ?
Dzieki
-
Można
-
Jak najbardziej można jak TomekZ napisał, ale jednak kołki lub domino lepiej się sprawdzą.
-
Dzięki chłopaki
Domino jest pewnie super sprawą ale za drogie na moje hobby
Kołki są fajne ale jednak nie wybaczają błędów. Mam przyrząd WolfCrafta i nie mówię że się nie da, ale trochę czasu schodzi na to.
Lamelownica stosunkowo tania no i chyba znacznie szybsza i przyjemniejsza praca.
A skoro lamelki dają na tyle solidne połączenie że szafa się utrzyma to nie widzę lepszej opcji :)
-
Jeszcze nie skończone, ale większa część małej szuflady jest złożona - jedynie kołki + klej i jest super stabilna, jak najbardziej mam zamiar dodatkowo użyć wkrętów ze względu na fakt, że szuflady są duże i będą ruchome, ale jak najbardziej kołki świetnie połączyły płyty ze sobą :)