Forum stolarskie Domidrewno.pl
Elektronarzędzia => Pilarki => Wątek zaczęty przez: Uniwh w 22 Lutego 2017, 14:35:36 czas Polski
-
Jaka najlepsza tarcza do hammer b3 winner ( firmówka feldera czy innego bosch makita globus itp. )
na dniach przyjdzie maszyna czas zakupu tarczy jaka będzie najlepsza tzn firma i rozmiar.'
Głównie ciecie w drewnie twardym buk od 30 do 50mm , cięcie poprzeczne i wzdłużne
-
Zerknij sobie również na takie tarcze Freud http://www.europrofil.pl/
Piła LU1B 0300 315x3,4x2,2x30 z=20
Piła LU1C 0800 315x3,2x2,2x30 z=28
Piła LU2A 2400 315x3,2x2,2x30 z=48
Piła LU2B 1300 315x3,2x2,2x30 z=72
-
bosch expert for wood=freud. bosch w zeszłym roku kupił freuda
-
Nie chce zakladac nowego watku wiec dopisze sie tutaj. Czy do Hammera B3 mozna zalozyc dado blade? Czy moze musi byc jakies specjalne dluzsze (?)wrzeciono?
-
Może ktoś jeszcze tu zajrzy. Ja zamiast Dado Blade kupiłem frez piłkowy Faba PI-402T 150x8/30 z=36. Najszerszy jaki produkują to 8mm i idealnie pasuje do Hammer K3. Oczywiście trzeba komuś zlecić wycięcie otworów zabierakowych. Mnie znajomy zrobił za free. Pracuję głównie w MDF, HDF, sklejka i OSB.
https://ssl.diyaudio.pl/i/570/ffa1e03428201473e64550cf76888561_1491148267.jpg
Co do pił to kupiłem cały zestaw Globusa:
1. Najważniejszą, uniwersalną miała być PS320-0315-0001 lecz ta piła przypala mi materiał. dużo jej używałem i już wymaga ostrzenia. Teraz podstawową jest:
2. Najważniejsza 90% prac bo praktycznie wszystko tnę piłą do drewna litego: PS016-0300-0001. Jakość cięcia niewiele ustępuje powyższej. Dlatego polecam ją jako podstawową praktycznie do wszystkiego.
3. PS310-0250-0002 z podcinaczem ale ja tego zestawu użyłem całe 2 razy. Aktualnie układ podcinacza mam zdemontowany ponieważ zakładam czasem nadwymiarową tarczę 400mm!
4. Aluex PS415-0250-0001 - sporo używałem bo docinałem rury PVC do odpylania. Super też tnie sklejkę 18mm. Żałuję tylko, że nie kupiłem 300mm.
Tak więc dla dla mnie (brak ciecia płyt laminowanych czy fornirowanych) niepotrzebnie wydałem kasę na pozycje nr 1 i 3.
Najważniejsza to PS016-0300-0001, następnie frez piłkowy Faba PI-402T 150x8/30 i Aluex PS415-0250-0001 (jedniak powinien być 300mm).
Pozdrawiam.
-
Ja zajrzalem, mnie sie przyda do k3w
Swoja droga mialem zalozona taka https://www.amazon.co.uk/d/Power-Tool-Blades/Wolfcraft-6666000-3-5mm-Circular-Blade/B001S2R54I
Na szybkosci ja kupilem od reki ale robi na razie... nie wiem jak na twardym sie spisze, dam cyne jak nie zapomne.
Faba mnie sie przyda.
-
Witam,
Panowie proszę o pilną poradę, (ponownie ) jaką tarcze kupić do drewna twardego ( suchy buk) Piła której używam aktualnie globusa nie dość że przypala materiał (odkąd ją kupiłem) to jeszcze od samego początku prawie nie chce ciąć tylko sie blokuje - deski które mam nie są bardzo równe ( są łódki ) ale nie da sie nic prawie na niej zrobić - cięcie to męczarnia. model tarczy Globus Piła HM 300x30x3,4/2,2/28z
może musi być więcej zębów i mniejsza 250 ??
-
a wiec mowisz ze masz oryginala globusa nigdy nie smiganego 300 na otworze 30 z 28z na hammerze, ukladasz deseczke zwichrowana na stol formatowy i tniesz po dlugosci i pali?
-
Nieśmiało przypomnę, że parę osób założyło tarczę odwrotnie...
Może to ten przypadek.
-
Nie no bez przesady sosne tnie spoko ale z twardym sobie nie radzi . pozniej zrobie zdjecie jaka jest juz przypalona a wcale nie naciela sie za wiele
-
pali bo za duzo zębow ,ja uzywam 24 zeby i jest ok
-
Dodam ze firmy CMT
-
Pytanie jeszcze czy tarcza czysta. Mi po sosnie potrafi sie tak zakleic zywica i pylem ze potem tez przypala.