Forum stolarskie Domidrewno.pl

Wyposażenie warsztatu => Warsztaty użutkowników forum. => Wątek zaczęty przez: Fulicarius w 07 Marca 2017, 21:44:52 czas Polski

Tytuł: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 07 Marca 2017, 21:44:52 czas Polski
Przyszedł czas aby założyć ten wątek.

Trzeba zacząć od tego, że dysponuje dużym garażem z miejsce na dwa samochody. Tylko, że no właśnie - jest zajęty przez dwa samochody :)
Moją obecną Hanię i Sucz będącą obecnie w stanie rozkładu. Dlatego tu miejsca brak, ale sami zobaczcie jak to wygląda.

(https://images83.fotosik.pl/414/b204f923fdc2b7e8.jpg)

Za tą tragedią znajduje się właściwe miejsce warsztatowe... tzn chciałbym, żeby tak było. Obecnie panuje niestety dziki bałagan. Ale w przyszłości chciałbym aby zamiast tego czegoś co dawno temu było barkiem oraz lady sklepowej stanął stół warsztatowy by my self, zamiast deski na ścianie obwieszonej głównie śmieciami znalazła się płyta OSB z miejscem na powieszenie narzędzi itd... pomysłów mnogo.

(https://images81.fotosik.pl/414/02783135cd429809.jpg)

Obecnie pracuje w pomieszczeniu które jest... kuchnią letnią wymagającą wykończenia :)

(https://images83.fotosik.pl/403/300c9b561afb9d89.jpg)

I jeszcze parę słów o tym czym pracuję.
Jeśli chodzi o klasyczne narzędzia ręczne to dominuje u mnie firma YATO. Mam od nich walizkę grzechotki + nasadki, komplet kluczy płasko oczkowych czy śrubokręty.
Ale praktycznie wszystko inne to firma Proline. Wchodzi tu np kątownik, ręczna piła do drewna, ścisk stolarski czy 4 dłuta. U mnie w mieście wybór jest jeszcze generalnie tylko z Topexem :/ (Yato kupowane już  kilka lat temu na jakimś wyjeździe)

A elektronarzędzia? Tu poza szlifierką Black&Decker modelu nie pomnę do niedawna nie miałem nic :)
Zaczęło się od rejestracji na forum i praktycznie od razu kupiona wyrzynarka Bosh PST 650 od ROSA1980
Następnie strug elektryczny noname od Yar0
Następnie reanimowałem swoją starą pilarkę ręczną STHOR, kupiłem nową tarczę ale poziom irytacji podczas pracy tym narzędziem doprowadził do pierwszego poważnego zakupu - zagościła u mnie ukośnica Metabo KGS 216 M.
Natomiast dziś zakupiłem coś czego mi baaaaaaardzo brakowało. Wyrwałem w dobrej promocji wiertarko wkrętarkę z funkcją udaru oraz 3 akumulatorami Black&Decker EGBL 188 :) Nareszcie mam!

(https://images81.fotosik.pl/414/8d98364f4955fc4e.jpg)

Nie wiem za co dociągnę do końca miesiąca ale ciul, zęby w ściane i do warsztatu :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 07 Marca 2017, 21:51:18 czas Polski
A może chciałbyś żebyśmy jakoś pomogli Ci w warsztacie jak przyjedziemy?

Czeka Cię bardzo dużo pracy...
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 07 Marca 2017, 21:51:32 czas Polski
Zawsze na obiad możesz upolować jakiegoś ptaka  ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 07 Marca 2017, 21:57:20 czas Polski
 :)
Sucz będącą obecnie w stanie rozkładu.
Składaj i uruchamiaj sezon się zaczyna i błoto  gotuje. ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 07 Marca 2017, 22:03:12 czas Polski
Witara dzielnie się spisuje w błocie . Jeździsz , czy dopiero zaczynasz przygodę ?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 07 Marca 2017, 22:19:11 czas Polski
A może chciałbyś żebyśmy jakoś pomogli Ci w warsztacie jak przyjedziemy?
Nie śmiem prosić :) A tak serio na zlot to chciałbym żebyśmy wstęgę przecinali :D Inne pomysły mam na to wiekopomne wydarzenie.

Czeka Cię bardzo dużo pracy...
To wiem... :)

Witara dzielnie się spisuje w błocie . Jeździsz , czy dopiero zaczynasz przygodę ?
Kończę :D Koszty tego sportu mnie przerosły :D A i nie jara mnie wyścig wyciągarek :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 07 Marca 2017, 22:44:37 czas Polski
Jest tam gdzie jeździć?? Może przyjadę Patrolem?? :D.
A tak poważnie to miałem mówić..O moj "warsztat"..ale coś za duży był..
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: gargul w 08 Marca 2017, 00:32:11 czas Polski
Pomieszczenie zacne spory metraż co daje mnóstwo możliwości

Metabo KGS 216 M - moim zdaniem najlepszy wybór do 1000zł
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 08 Marca 2017, 10:07:18 czas Polski
Pomieszczenie fajne :)
Bałagan zrobiony specjalnie w celu podniesienia na duchu kolegów(mnie) ::) :P ;D
Że inni mają niby gorzej nabałaganione niż ja :-\ :)
Pozdrawiam ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kwita w 08 Marca 2017, 10:15:08 czas Polski
U mnie póki co wygląda podobnie tylko inne narzędzia i szafki ;D.
Powodzenia i pozdrawiam
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 08 Marca 2017, 10:43:47 czas Polski
U mnie dochodzą jeszcze tzw.  ,,przyda się" ::)
 ;D i nie ma się z czego śmiać :-[ :'(
 :) żeby nie było że zalewam się łzami,
w tym momencie ;D
-będąc posądzonym o huśtawkę nastrojów :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 08 Marca 2017, 19:50:28 czas Polski
Krzysiu, masz mimikę jak moja pierwsza szefowa ;D  królowa tysiąca twarzy ;D

Mój warsztacik zasypują resztki płyt, cały czas mam nadzieję że się przydadzą ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 08 Marca 2017, 20:00:35 czas Polski
ALEEE bym to pięknie zaaranżował :D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: gargul w 09 Marca 2017, 00:45:28 czas Polski
podstawowy problem to materiał - nawet kawałek deski kiedyś "przyda się" żal wyrzucać, a potem jak coś trzeba w danej chwili to na pewno się znajdzie po skończeniu roboty 8)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 09 Marca 2017, 10:01:03 czas Polski
podstawowy problem to materiał - nawet kawałek deski kiedyś "przyda się" żal wyrzucać, a potem jak coś trzeba w danej chwili to na pewno się znajdzie po skończeniu roboty 8)
Miałem tak wczoraj :D


Wczoraj przetestowana też wstępnie wkrętarka.
Efekt jak na razie zadowalający. Niestety miałem jeszcze nienaładowane akumulatory i jak przyszło do poważniejszego wiercenia to zdechł ten na którym pracowałem :)

Ale był tez mały wypadek. Skończyło się na szczeście tylko na wypalonych 2 szlugach i fali gorąca trwającej 15 minut.

Docinałem wąski element na ukośnicy pod kątem 45*. Drewno prawdopodobnie było rozszczepione bo w pewnym momencie był tylko huk i fruwający po ścianach kawałek drewna (znalazłem jeden ślad) porwany przez tarczę. Ciesze się, że palce mam całe i oczy na miejscu... bo w ukośnicy wyrwało i połamało ten plastikowo-gumowy lejek za tarczą, który zbiera trociny...

(https://images81.fotosik.pl/417/65fde1729e6f91e9.jpg)


Do tego wczoraj w poszukiwaniu wierteł do drewna, po wzroście poziomu irytacji zadzwoniłem do kumpla stolarza z prośbą o radę gdzie jechać... podał mi hurtownie na drugim końcu miasta i pojechałem... nie sądziłem, że w Brodnicy można kupić narzedzia Festool'a i Metabo. Obok stały Makita i DeWalt... ostre zdziwienie i już wiem, że zmiana hurtowni. Wierteł tez pełen przekrój, a nie pojedyncze sztuki jak wcześniej :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 09 Marca 2017, 11:05:03 czas Polski
Pośpiech ,niedbalstwo czy nie wiedza?
W przykładnicach  ukośnic na środku są wycięcia potrzebne do różnych wejść blatu piły , w zależności jakie pochylenie , czy kąt tniemy.
 ZAWSZE musimy patrzeć czy właściwie jest  podparty  element cięty ,a w SZCZEGÓLNOŚCI odpad. Do tego służą specjalne  wkładki ( ebonit? ) , a najpraktyczniej podłożyć  wpierw jakąś deseczkę czy pasek płyty.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 09 Marca 2017, 11:07:34 czas Polski
Niewiedza :-\
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: gargul w 09 Marca 2017, 22:23:28 czas Polski
nie raz deska mi odbiła po paluchach ale na stołowej pile na ukośnicy jeszcze nie miałem takiego przypadku jak ty to ciąłeś położyłeś że aż odbiło po ścianach, możesz wrzucić zdjęcie uszkodzenia piły ?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Jestemnanowymforum w 16 Marca 2017, 16:53:32 czas Polski
Fajnie masz, że masz tyle miejsca. A zorganizowanie tej przestrzeni to tylko kwestia czasu :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: stachmiesz w 16 Marca 2017, 18:17:56 czas Polski
Ktoś ukradł zdjęcia :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 17 Marca 2017, 07:12:20 czas Polski
We wszystkich (dwóch :D ) moich tematach... :(
Postaram się dziś dodac jeszcze raz.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 06 Czerwca 2017, 23:09:52 czas Polski
Czasu brak na pracę w drewnie, a co dopiero na pisanie na forum.
Ale widzę, że zdjęcia się odnalazły, a ja poczyniłem nowy zakup choć niekoniecznie typowo do drewna - zagościła u mnie szlifierka kątowa Makita 5030R (fot z sieci)

(http://i.imged.pl/makita-szlifierka-katowa-ga-5030r-promocja.jpg)

Pierwsze wrażenia BARDZO pozytywne.

Do czasu zlotu planuje wysprzątać garaż i gasnące świetlówki zastąpić porządnymi ledami :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 07 Czerwca 2017, 07:39:10 czas Polski
Jest bardzo poręczna i lekka.
To dobry zakup. Też się nią cieszę bo wcześniej miałem einhella i to jak porównać g...o do twarogu...
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 16 Czerwca 2017, 08:55:44 czas Polski
Instalacja elektryczna zaprojektowana, na początku lipca montaż.

Stół dzięki pomocy Kozia projektuje się :)
Specu ma też mieć w tym swój udział :D

(http://i.imgur.com/f8LIigU.jpg)

(http://i.imgur.com/ublUGRF.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 16 Czerwca 2017, 13:12:41 czas Polski
pomysł masz dobry na stół, jak znam Kozia to projekt odpierdzieli pierwsza klasa, ale co będzie Specu robił ???


aaaaaaaaaaa wiem :) ktoś przecież piwo musi podawać ;D :P
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 16 Czerwca 2017, 13:26:42 czas Polski
Niespodzianka ;) .
Pewnie filmik ze zlotu będzie.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 22 Czerwca 2017, 10:38:38 czas Polski
Sprzątanie trwa...
Dziś sprzedałem 160 kg złomu..
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 22 Czerwca 2017, 10:43:17 czas Polski
Różnie w życiu się układa :( Jak coś mów to podeślę jakieś jedzenie czy coś.



;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 22 Czerwca 2017, 11:21:26 czas Polski
ja się też dorzucę, kolegów się nie zostawia w potrzebie :) jakby co mam stary wózek po dzieciaku, już go nie używamy a na rejony jeszcze się nada ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 22 Czerwca 2017, 11:28:08 czas Polski
Poratuję sznurkiem od snopowiązałki żeby w ten magiczny sposób zwiększyć pojemność rzeczonego wózka  8)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 22 Czerwca 2017, 11:50:29 czas Polski
Szydercy... :P
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 22 Czerwca 2017, 12:23:38 czas Polski


jakby co mam stary wózek po dzieciaku, już go nie używamy a na rejony jeszcze się nada ;D

BUAHAHAHAHA ;D ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 22 Czerwca 2017, 13:52:31 czas Polski
Sprzątanie trwa...
Dziś sprzedałem 160 kg złomu..

I sąsiad się wqrwi że mu jego złom ktoś podpierniczył
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 02 Lipca 2017, 10:17:13 czas Polski
Dobra Panowie - zestawienie materiału który mam w garażu.
Generalnie nie strugane wszystko.
To co suche zupełnie:
Deska 25 x 130 x 3700 - 4 szt
Łata 50 x 38 x 3700 - 20 szt (ale trochę krzywych)
Łata 55 x 45 x 2650 - 5 szt
Belka ~150 x ~150 x 4000 - 1 szt
Belka ~150 x ~150 x 1800 - 1 szt

I trochę drewna które leży na przekładkach od 2 miesięcy do pół roku:
Deska  25 x 245 x 2300 - 2 szt
Deska 17-18 x 175 x 2500 - 8 szt
Deska 27 x 145 x 2400 - 3 szt
Deska 27 x 145 x 2000 - 1 szt

Inwentaryzacja z myślą o budowie stołu na zlocie.

Na miejscu (jak można w wątku przeczytać) do dyspozycji ukośnica. Nie mam piły stołowej. Liczę na pomoc kolegów w przygotowaniu materiału. Mam gdzie porozcinać deski wzdłuż, mam gdzie przestrugać jeśli taka potrzeba. Ale muszę wiedzieć wcześniej.

Kolejna sprawa co na blat? Kozio - Ty mi jakiś konkretny rodzaj płyty sugerowałeś.
Korpus i szuflady ze sklejki jak już ustalono na PW ze Specem :)

Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Lipca 2017, 10:24:37 czas Polski
No tak szczerze to przydałoby się mieć już przestrugane i zjechane do odpowiedniej grubości. Piły też nie ma więc i docięte powinny być.
Zerknij na projekt Kozisława. Wymiary potrzebne tam są o ile to już finalny projekt.

Masz ściski, klej i te sprawy ? Bo może fronciki by zrobić z litego ?

Ps. Jakaś wkrętarka też się znajdzie czy zabrać jedną ?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 02 Lipca 2017, 12:27:37 czas Polski
Jedna wkrętarka jest.
Ściski dwa małe. Klej kupie tylko napiszcie mi jaki bo doświadczenie jak zwykle zero :)
Niestety wyposażenie ubogie (jest opisane w tym temacie...) dobrej piły ręcznej nie mówiąc o japońskiej czy dłutach też nie mam... mały kroczkami się wyposażam :(

Resztę dogadam z Koziem na PW :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 02 Lipca 2017, 14:19:53 czas Polski
Rzućcie listę co będzie potrzebne i każdy co może coś tam od siebie weźmie. Żeby jeden nie taszczył wszystkiego.
Może ktoś chce się pobawić kołkarką Tritona to mogę wziąć.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Lipca 2017, 14:57:22 czas Polski
Weź. Z chęcią się pobawie   ;) A jeszcze lepiej jakby kto wziął Domino  ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 02 Lipca 2017, 15:06:03 czas Polski
To kto przyjeżdza największym samochodem i weźmie piłę stołową?? :D

Ja też cos tam planuje zabrać, jakąś wkrętarkę, parę pił ręcznych, jakies tępe dłuta, ściski itd.

Filu, przetstrugać i pociąć by się przydało na pewno zanim przyjedziemy tylko ustal wymiary z głównym projektantem..
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 02 Lipca 2017, 18:08:16 czas Polski
Może ktoś chce się pobawić kołkarką Tritona to mogę wziąć.
Ja chętnie.

tylko ustal wymiary z głównym projektantem..
Jestem do usług ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Lipca 2017, 19:08:24 czas Polski
Ja chętnie
Ja pierwszy byłem.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 02 Lipca 2017, 19:17:47 czas Polski
Siądź mu na kolana i razem ogarniecie temat bez przepychanek  ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 02 Lipca 2017, 19:21:08 czas Polski
Spokojnie, dam pomacać każdemu :D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Lipca 2017, 19:22:14 czas Polski
 ;D ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 02 Lipca 2017, 19:23:04 czas Polski
Zaczynam rozumieć obawy mojej żony odnośnie tego przyjazdu  ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 02 Lipca 2017, 19:27:33 czas Polski
Integracja pełną gębą  :D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 02 Lipca 2017, 21:54:34 czas Polski
Może każdy weźmie po jednym elemencie i przygotuje go w domu ;D
potem złożymy go u Fila i zobaczymy co wyjdzie ;D

Elementy konstrukcji są powtarzalne...

Filu - na blat mówiłem o MFP zamiast OSB...
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 02 Lipca 2017, 22:30:17 czas Polski
To może pójdziemy dalej ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 02 Lipca 2017, 22:42:00 czas Polski
Kozio tylko dać Tobie zaczarowany ołówek :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 03 Lipca 2017, 10:38:27 czas Polski
Dlaczego nie widać tego co wrzucił Kozio?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: swfr w 03 Lipca 2017, 11:35:25 czas Polski
Zróbcie proszę zdjęcia/filmy jak będziecie robić stół. Masę zdjęć!
Zupełnie przypadkowo zabieram się niedługo za podobną konstrukcję a tu widzę gotowy projekt.

Sprawy patentowe i copyright opiję (mam nadzieję) z Koziem w innym terminie.

Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 03 Lipca 2017, 11:53:19 czas Polski
Tylko Kozisław już tam nic nie zmieniaj bo rozpiska na szuflady poszła.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 03 Lipca 2017, 13:28:36 czas Polski
Ja tylko robię co nasz Pan każe ;D Tamta dziura jest dla Ciebie Specu.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 03 Lipca 2017, 15:23:50 czas Polski
Aktualizacja ;D

https://3dwarehouse.sketchup.com/model/3fa75671-d669-4213-81d7-617e2170e065/Stół-warsztatowy-Filu-lilu
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 03 Lipca 2017, 20:14:59 czas Polski
Zróbcie proszę zdjęcia/filmy jak będziecie robić stół. Masę zdjęć!
Zupełnie przypadkowo zabieram się niedługo za podobną konstrukcję


oooooo Panie !!!!!!
tak to nie ma

Pierwsza  zasada każdego zlotu na którym jest alkohol brzmi "CO SIĘ DZIEJE NA ZLOCIE POZOSTAJE NA ZLOCIE"

Ale zawsze możesz przyjechać i na własne oczy zobaczyć co i jak ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 03 Lipca 2017, 22:48:34 czas Polski
Zmiany i przygotowania.

Gwoli przypomnienia, tak było w pierwszym poście tego wątku :)

(https://images81.fotosik.pl/414/02783135cd429809.jpg)

Kilka dni sprzątania popołudniami i dziś zamontowałem nowe oświetlenie z pomocą kolegi elektryka. Dwie gasnące stare jarzeniówki doprowadzały mnie do nerwicy...

(http://i.imgur.com/ufjm1ik.jpg)

Całość garażu oświetlają teraz 4 halogeny LED, każdy po 10W
Natomiast nad planowanym stołem znalazło się 2 x po 20W

(http://i.imgur.com/QUYP3vl.jpg)

Do tego zwykłe 2 podwójne gniazda zamienione na hermetyczne :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 04 Lipca 2017, 09:31:20 czas Polski
zamiast tych halogenów  dałbyś  świetlówki ledowe i masz bardziej rozproszone światło
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 04 Lipca 2017, 09:50:54 czas Polski
Albo trzeba było dać na ścianach pod sufitem, też by bardziej rozproszyło światło. W sumie możesz dokupić jeszcze 4 halogeny i je dosztukować.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: swfr w 04 Lipca 2017, 11:07:32 czas Polski
Pierwsza  zasada każdego zlotu na którym jest alkohol brzmi "CO SIĘ DZIEJE NA ZLOCIE POZOSTAJE NA ZLOCIE"

E tam.
Pikselizacja na twarze, włączyć zniekształcenia głosów, a obiektywy wycelować w stół - szczególnie na połączenia.

Ale zawsze możesz przyjechać i na własne oczy zobaczyć co i jak

Bardzo bym chciał. Niestety nie mogę.
W ramach solidarności - piwo otworzę i usiądę przed monitorem.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 17 Lipca 2017, 12:45:24 czas Polski
Musi być i w tym temacie :)
Efekt po zlocie już znany, dziś będzie ciąg dalszy czyli dopieszczanie :)

(http://i.imgur.com/L74QcC9.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 17 Lipca 2017, 12:53:11 czas Polski
Co to za sexy łuczek na blacie podukośnicowym? :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 17 Lipca 2017, 12:54:36 czas Polski
Osłona na jajeczka Fila :)
Postanowiliśmy zadbać o jego kobietę, niech też coś z tej roboty ma ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 17 Lipca 2017, 12:59:36 czas Polski
Prawda! Pomysł i wykonanie właśnie Koli :)
Takiego blatu pod kątem BHP nikt nie ma :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 19 Lipca 2017, 11:02:05 czas Polski
Po zlocie choroba zwana stolarstwem się rozwija u mnie...

Już w poniedziałek zaraz po pracy do marketu

(http://i.imgur.com/PKzvmZz.jpg)

Następnie zamontowałem nad półeczką prezent od Górki i przetestowałem :)

(http://i.imgur.com/V9bkN4Y.jpg)

Kolejny etap to przygotowanie płyty OSB do mocowania na ścianie, dociananie przy przykładnicy ala Festool i wycięcie otworu na gniazdka.

(http://i.imgur.com/6ODK3C4.jpg)

(http://i.imgur.com/kAULpWM.jpg)

Potem już na ścianę (można szydzić z otworu bo się machnąłem :P )

(http://i.imgur.com/215RXZ2.jpg)

No i trzeba było dorobić uchwyty do szuflad, klejenie i montaż.

(http://i.imgur.com/740iBPY.jpg)

(http://i.imgur.com/tSk0C82.jpg)

(http://i.imgur.com/xvXpPHV.jpg)

Przy okazji doszedłem do wniosku, że wzdłuż blatu od spodu dam jeszcze jakieś wzmocnienie z drewna pod wykonywanie właśnie takich małych klejonych elementów bo ta OSB się wygina jak chce :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 19 Lipca 2017, 11:13:33 czas Polski
Po zlocie choroba zwana stolarstwem się rozwija u mnie...
No i prawidłowo bo jak zobaczymy ten stół na OLXie to nie ręczę.. ;)
Fajnie by było zrobić w blacie parę otworów jak w strugnicy tak żebyś mógł np właśnie taką długą płytę jak na zdjęciach złapać dodatkowo ściskami z tyłu.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 25 Lipca 2017, 09:56:01 czas Polski
W wolnych chwilach coś dłubię :)
Zrobiłem tak jak mówiliśmy jeszcze na zlocie drugi blat ze sklejki na stole oraz na dole stołu blat.

(http://i.imgur.com/HHr4hmB.jpg)

Na ściany poszły płyty OSB pod wieszanie narzędzi i innych

(http://i.imgur.com/280AWS8.jpg)

Coś tam też dalej się robi, ale będzie efekt to pokażę :)

(http://i.imgur.com/WCsJlvu.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 25 Lipca 2017, 10:15:31 czas Polski
Czekamy na pierwszy projekt. Trza stół rozdziewiczyć ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Jakacor w 25 Lipca 2017, 10:42:00 czas Polski
Jak mocowales OSB do sciany?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 25 Lipca 2017, 10:57:51 czas Polski
Kołki szybki montaż. Ale nie powiem Ci teraz dokładnie, chyba 8x80
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 25 Lipca 2017, 11:18:30 czas Polski
Fajnie że się coś dzieje. Kasia powiedziała że następny zlot u Mikołaja bo mi takiego stołu brakuje ;D
Jeszcze raz dzięki za zlot - miło było aż poznać choć niektórzy byli zdecydowanie za krótko.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 25 Lipca 2017, 11:26:48 czas Polski
Mówisz i masz! I nawet 10km ode mnie spływy kajakowe organizują :D
A do sklepu bliżej i jadło w knajpach szybciej podają ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Jakacor w 25 Lipca 2017, 12:42:27 czas Polski
Kołki szybki montaż. Ale nie powiem Ci teraz dokładnie, chyba 8x80
Rozumiem, ze bezposrednio do sciany - bez zadnych lat? Pytam bo czeka mnie to samo i montaz bezposrednio do sciany bedzie najprostszym rozwiazaniem.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 26 Lipca 2017, 08:45:32 czas Polski
Tak. Bezpośrednio na ścianę.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 26 Lipca 2017, 09:50:45 czas Polski
A do sklepu bliżej
Wszyscy mają bliżej niż Marek...
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Jakacor w 26 Lipca 2017, 09:51:09 czas Polski
Tak. Bezpośrednio na ścianę.
Dzieki
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 27 Lipca 2017, 09:49:57 czas Polski
Tak. Bezpośrednio na ścianę.
Ściany masz proste? Ja planuję także zawiesić płyty na ścianę, ale mojej do ideału dużo brakuje.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 27 Lipca 2017, 09:56:21 czas Polski
W piwnicy na pewno wieszałbym na listwach pionowych, żeby ściana oddychała. Poza tym łatwiej wypoziomować płytę na listewkach no i montaż będzie pewniejszy.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 27 Lipca 2017, 10:22:18 czas Polski
Ściany proste. A poziomować tak czy tak trzeba było no i to nie piwnica :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 27 Lipca 2017, 16:15:36 czas Polski
I znowu robię małe zakupy... Choć frezarkę akurat pożyczyłem :)

(http://i.imgur.com/fG8nlym.jpg)

I tworzę projekcik

(http://i.imgur.com/KKIGBQr.jpg)

(http://i.imgur.com/RtzwInY.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 27 Lipca 2017, 19:59:03 czas Polski
zrobiłeś półkę na weki ? ;P
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 27 Lipca 2017, 20:56:52 czas Polski
A po co mu jak wypija na bieżąco...  ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 27 Lipca 2017, 21:13:52 czas Polski
zrobiłeś półkę na weki ? ;P
Da hartowane szkło , zrobi witrynkę , postawi złote lwy na bokach a w środku będzie On ołówek który leżał koło festoola, ten który dostał na zlocie ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 10 Sierpnia 2017, 08:29:23 czas Polski
Panowie, Panowie! Sami zobaczcie co dostałem od mojej NARZECZONEJ! :)

(http://i.imgur.com/t8uhm8B.jpg)

Tydzień temu zaczynając urlop przywiozłem zakupioną MLT100 od Areckiego i wczoraj zabrałem się do pracy :)
Pierwsze korytka na wkręty i inne gwoździe już wiszą :)

(http://i.imgur.com/nBtu7Ej.jpg)

(http://i.imgur.com/jy3jDon.jpg)

(http://i.imgur.com/hGurnDN.jpg)

(http://i.imgur.com/wPgaHTe.jpg)

(http://i.imgur.com/GlwLMDD.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 10 Sierpnia 2017, 08:32:13 czas Polski
Podasz kolegom adres narzeczonej? ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 10 Sierpnia 2017, 08:42:34 czas Polski
Ale sie z partyzanta chwalisz. Powiedzial bys chlopakom normalnie, na shoucie a nie watku warsztatowym. :D...
Zdjecia mi sie nie pokazuja ale zakladam ze narexy przyszly?? :D

Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 10 Sierpnia 2017, 08:48:26 czas Polski
Dobrze zakładasz ale czemu nie widzisz zdjęć?
Chyba 6 zdjęć zalinkowanych z imgur.com...
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 10 Sierpnia 2017, 08:51:44 czas Polski
Bo mam dziwnego firewalla w pracy..
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 10 Sierpnia 2017, 08:59:28 czas Polski
nono co ja widzę jedni dzieci robią drudzy się żenią :) gratulacje :) korytka bardzo fajne ale ja bym dał na nie od góry plexi na zawiaskach żeby się gwoździe i wkręty nie kurzyły bo po pewnym czasie będzie w nich więcej pyłu niż metalu :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: arecki1338 w 10 Sierpnia 2017, 09:17:01 czas Polski
no i pieknie Filu. Meridox ma racje, zakryj czyms z gory korytka, bo bedzie slabo w dluzszej perspektywie.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 10 Sierpnia 2017, 09:21:56 czas Polski
Myślę też o tym.
Choć w dłuższej perspektywie będzie odkurzacz. W sumie nie takiej dłuższej, bo może za miesiąc :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: arecki1338 w 10 Sierpnia 2017, 09:27:28 czas Polski
ewentualnie gdybys zainwestowal w jakis odciag do wiorow, ale to i tak nie wyeliminuje kurzu i pylu do konca. Dlutka fajne. Kurde, zazdroszcze ci, tyle miejsca masz w warsztacie, a ja sie gniote w malej klitce, zreszta widziales :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 10 Sierpnia 2017, 09:42:11 czas Polski
No i zaczynasz wreszcie działać , może niepotrzebnie zniszczyłem Ci sekator ,ale dzięki temu zrozumiałeś co Cię czeka jak nie weźmiesz się do roboty . Widzę również że zdecydowałeś się na tą " złą " mlt 100 , ciąłeś nią coś ?? jak wrażenia ?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 10 Sierpnia 2017, 09:47:30 czas Polski
Zdecydowałem i nie żałuję :)

Pierwsze wrażenia pozytywne, rozcinałem sklejkę np. Muszę sanki sobie jeszcze zrobić i będzie baja :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 10 Sierpnia 2017, 12:21:57 czas Polski
extra, teraz masz czym to bież się do roboty - deska w konkursie sama się nie wygra :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 10 Sierpnia 2017, 12:37:28 czas Polski
Jak dłuta od narzeczonej to kiedy zlot weselny robimy? :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Nożyk w 10 Sierpnia 2017, 15:47:21 czas Polski
Oho, już się zaczyna. Ty Filu uważaj z tymi pochwałkami bo zaraz będą się domagać prawa pierwszej nocy.

Wysłane z korniszona

Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 10 Sierpnia 2017, 17:52:09 czas Polski
No nie wiemy co/kogo Filu prędzej odda ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 11 Sierpnia 2017, 13:46:43 czas Polski
Dłubię kolejne :)

(http://i.imgur.com/KTIYfxq.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 13 Sierpnia 2017, 18:27:22 czas Polski
Weekendowe dłubanie :)

Najpierw zamontowałem nareszcie zacisk od Jarka. Dopasowałem tak, że mogę nim złapać także długie elementy docinane na ukośnicy.

(http://i.imgur.com/aSvfBbE.jpg)

Następnie zrobiłem półeczkę/wieszak na dłuta.

(http://i.imgur.com/biwbAx9.jpg)

I został marginesik na przyszłość :)

(http://i.imgur.com/mFVhtaM.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 13 Sierpnia 2017, 20:33:39 czas Polski
No ładna kolekcja!
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 13 Sierpnia 2017, 21:24:38 czas Polski
Tylko pozazdrościć...
Aż strach pomyśleć co będziemy tworzyć na następnym zlocie
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 14 Sierpnia 2017, 08:47:14 czas Polski
chyba się też zaręczę ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 14 Sierpnia 2017, 09:31:37 czas Polski
A co kupisz za kasę z wesela?  ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 14 Sierpnia 2017, 09:32:44 czas Polski
może kamerę z mikrofonem?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 14 Sierpnia 2017, 09:36:19 czas Polski
Na noc poślubną jak znalazł... ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 16 Sierpnia 2017, 09:10:04 czas Polski
Weekendowe dłubanie, zrobiłem sobie sanki do piły.

(http://i.imgur.com/QxywxMg.jpg)

(http://i.imgur.com/uDSO5nA.jpg)

I podłubałem kolejne korytka

(http://i.imgur.com/btJDbUT.jpg)

Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 16 Sierpnia 2017, 09:34:33 czas Polski
Nice , Ale na końcu i na początku do sanek doklej kawałek jakiejś kantówki co będzie Tobie zabezpieczać ciało przed pocięciem jak już tarcza wyjdzie z sanek ,
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 17 Sierpnia 2017, 07:31:41 czas Polski
Wszystko pięknie ale możesz mi to zobrazować? :)
Nie bardzo kumam o co chodzi :P
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: noprofi_semi w 17 Sierpnia 2017, 08:05:26 czas Polski
Z tyłu sanek mocujesz klocek w mniej więcej takim kształcie na zawiasie. W MLT 100 masz spoko bo masz stolik przesuwny więc ustawiasz go tak, że klocek dochodzi do stolika rozszerzającego piła dochodzi do belki sanek za którą trzymasz... hmmm nie wiem czy jasno się wyraziłem;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: arecki1338 w 17 Sierpnia 2017, 09:06:37 czas Polski
Filu, chodzi o kawal drewna w miejscu gdzie masz naciecie od pily. Podczas przesuwania, mozesz o tym zapomniec i tarcza wyjdzie na zewnatrz i wtedy......bye bye paluszki.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: noprofi_semi w 17 Sierpnia 2017, 09:14:43 czas Polski
Dlatego napisałem coby chłop zrobił sobie stop z tyłu i piła mu nie wyjdzie ;) bo to klejenie drewna z przodu i z tyłu  i malowanie na czerwonoto  dla mnie to takie myślenie: "słuchaj piła nie wchodź w czerwone bo ... wp...ol;)" co nie zmienia faktu że zawsze trzeba myśleć

Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 17 Sierpnia 2017, 09:15:10 czas Polski
Gitara! :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 17 Sierpnia 2017, 09:16:33 czas Polski
Wszystko pięknie ale możesz mi to zobrazować? :)
Nie bardzo kumam o co chodzi :P

(https://i.ytimg.com/vi/qxdMAFwm3ZQ/hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEXCNACELwBSFryq4qpAwkIARUAAIhCGAE=&rs=AOn4CLCnkQE2WMvvfTw0nObbgFzyc_7_Kw)
Masz tam taki klocek z odciągiem . Chodzi o to że jak przetniesz coś to piła zagłębi się w klocek drewna a nie w świeże mięso .

Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 18 Sierpnia 2017, 08:21:49 czas Polski
Obiecałem kiedyś pokazać sprzęt jaki mam u siebie w firmie i którego mogę używać jak potrzeba.
Co to za maszyny w sumie nie wiem :) Ale działa jak trzeba :)

Wyrówniarka:
(http://i.imgur.com/566vsqA.jpg)

(http://i.imgur.com/lQ0uKqM.jpg)



Grubościówka:
(http://i.imgur.com/Ceh1cyD.jpg)

(http://i.imgur.com/ucKYLlK.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: draax w 18 Sierpnia 2017, 21:54:41 czas Polski
Wspaniala strugarka. 50 cm ostrze i z pol tony wagi nie?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 18 Sierpnia 2017, 22:15:59 czas Polski
Fajne zabawki...
Cały dzień można przy takich spędzić...
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 19 Sierpnia 2017, 13:13:33 czas Polski
Prośbę mam do Was o pomoc.

Jaką tarczę zakupić do mojej MLT100 do rozcinania drewna wzdłuż włókien?
Polećcie proszę coś
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 19 Sierpnia 2017, 13:21:33 czas Polski
Ja kupowałem CMT 48z i sprawdzała się zarówno do rozcinania kvh po długości 3m jak i w poprzek. Jestem bardzo zadowolony z niej.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 19 Sierpnia 2017, 14:03:02 czas Polski
A ta?
https://cmttools.com.pl/produkt/500390/29026028m-pila-hm-d260-z28
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 19 Sierpnia 2017, 21:13:52 czas Polski
Bierz oryginał.
http://www.uznajomego.pl/tarcza-tnaca-do-mlt100-pilarki-stolowej-makita-b-10774-oryginal-wysylka-24h/5033/
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 19 Sierpnia 2017, 21:30:33 czas Polski
To może zapytam jeszcze inaczej, bo moja wiedza w tym temacie jest zerowa...
Ile zębów winna mieć tarcza odpowiednio do cięcia wzdłuż włókien, w poprzek i "uniwersalna" zakładając taką średnicę jak w MLT czyli 260?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: dekiel.pl w 19 Sierpnia 2017, 21:40:31 czas Polski
witam
wzdłuż <30
Uniwersalna 40-60
w poprzek  >60
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 19 Sierpnia 2017, 21:45:06 czas Polski
Jak pwt napisał...

Miałem kiedyś przez chwilę w mlt 210mm 24z.
Ciela wzdłuż deski super fajnie ale za mało wiatru robiła żeby urobek wypchnąć.  Potem z cyklonem już dawała radę.
Spokojnie bierz 254 tarcze których jest więcej.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 19 Sierpnia 2017, 22:26:31 czas Polski
Używam CMT 24z, 254mm (czy coś koło tego). Robi robotę bardzo dobrze...
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 22 Sierpnia 2017, 10:13:13 czas Polski
Dokładam OSB na ścianie bo mi mało miejsce na graty się robi :) Wczoraj dołożyłem trochę w górę, jeszcze chyba w lewo przedłużę.
Nie lubię jak wszystko ściśnięte. Ma panować ład i porządek :)

(http://i.imgur.com/5j3kCcK.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 22 Sierpnia 2017, 10:29:33 czas Polski
Jest mniej więcej nad środkiem stołu. Zwykle pracuje przy skraju blatu - nie :)
No i są dwa więc jak już to mam taki półcień :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: noprofi_semi w 22 Sierpnia 2017, 10:54:28 czas Polski
Fuli zrób sobie zamykadełka do tych pudełeczek aż się prosi. Przecież jak warsztat ruszy będzie to przechowalnia pyłu trocin i innych odpadów. Radzę Ci ja a że radzę dobrze to zrób. ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 22 Sierpnia 2017, 11:18:15 czas Polski
Wiem wiem myślę o tym.
Choć rozważam też bardzo mocno zakup odkurzacza/odciągu. Bo faktycznie coraz więcej pyłu, a za max dwa tygodnie planuje zakupić szlifierkę, więc będzie zupełnie szaleństwo...
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 22 Sierpnia 2017, 11:25:38 czas Polski
zrób sobie zamykadełka do tych pudełeczek
rozważam też bardzo mocno zakup odkurzacza/odciągu

jedno nie wyklucza drugiego!
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: daka w 22 Sierpnia 2017, 16:06:47 czas Polski
Używam CMT 24z, 254mm (czy coś koło tego). Robi robotę bardzo dobrze...
ja również jej używam i mogę polecić
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 22 Sierpnia 2017, 16:47:49 czas Polski
no i przestaje mi się podobać ten Twój warsztat ;) nie doć że dwa razy wiekszy od mojego to jeszcze ładniej się robi  >:(

tak dalej  ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 22 Sierpnia 2017, 16:59:23 czas Polski
Prawda Mery? Strzelamy focha!
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 22 Sierpnia 2017, 19:14:16 czas Polski
za ładnie się tam robi  >:( ale pojedziemy za roku to mu popsujemy co nieco  ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 25 Sierpnia 2017, 07:42:32 czas Polski
Stół się sprawdza elegancko :)

A korytek przybywa :)

(http://i.imgur.com/vdIHDsd.jpg)

(http://i.imgur.com/Vhsnxim.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 25 Sierpnia 2017, 07:56:33 czas Polski
Pokazujesz nam panie ten piękny kącik ale lepiej pokaż czy ogarnąłeś resztę garażu :D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 25 Sierpnia 2017, 07:59:40 czas Polski
Padaka jak stała tak stoi tylko jeszcze bardziej pod drzwi ją zepchnąłem. Materiał pod ścianą jak leżał tak leży choć w planach mam stojak pod ścianą na materiał :)
Czyli generalnie bez zmian :P
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 25 Sierpnia 2017, 09:37:41 czas Polski
https://specnarzedzia.pl/255mm-pily-widiowe/3344-cmt-tarcza-tnaca-hm-250x30-24z.html

Pytałaś o tarczę do wzdłużnego.
Kupiłem i jest ok. Robi co ma robić. 115zl z przesyłką.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 28 Sierpnia 2017, 09:25:11 czas Polski
Moją Panią wczoraj wścieklizna ogarnęła bom sprawił sobie nowy nabytek ;D
Byle do ślubu się wyposażyć ;D

(http://i.imgur.com/5jA9oGj.jpg)

(http://i.imgur.com/mTkQmQD.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 28 Sierpnia 2017, 09:32:02 czas Polski
OOo Filu! Racja, obkup się póki możesz :D
I pamiętaj, że gdybyś intercyzy nie spisał to w razie (tfu! oby nie!) czego to sprzętu nie będziesz dzielił ;)
A teraz wrzuć jakiś mały teścik sprzętu :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 04 Września 2017, 12:42:17 czas Polski
Warto czy nie warto?
http://allegro.pl/wolfcraft-przyrzad-do-polaczen-kolkowych-4640000-i5588086525.html?utm_source=ceneo&utm_medium=feed_retail&utm_campaign=polecane
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: raven w 04 Września 2017, 13:01:28 czas Polski
Nie wypowiem się na temat jiga, ale polecę za to sklep. Mieści się bardzo blisko mnie, i kupuję tam osobiście.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 04 Września 2017, 13:29:42 czas Polski
Warto czy nie warto?
Mi pomogło przy kołkowaniu płyt wiórowych :)
Przyrząd jak przyrząd pomocny,ale trzeba pooglądać co z czym i dlaczego :)
I nie jest drogi :o tylko nam za mało płacą ::) :P :D
Pierwszy z brzegu film
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 04 Września 2017, 13:48:40 czas Polski
jedną, dwie półki raz na ruski rok będzie ok ale jak się robi kilka takich połączeń bo robisz szafkę lub regał to lepiej stówkę dołożyć i kupić lamelownice dodatkowo można łączyć pod różnymi kątami a nie tylko 90 st. a szybkość pracy dużoooooooooooo szybsza :)
przykład http://allegro.pl/frezarka-nutowa-lamelownica-bt-bj-850-matrix-i6939853656.html
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 05 Września 2017, 13:24:26 czas Polski
a pamiętacie ze zlotu jak i czym, w konstrukcji stołu, wzmacnialiśmy połączenie nóg z łączynami?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 05 Września 2017, 18:31:55 czas Polski
Pamiętamy.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Lopi1 w 05 Września 2017, 23:40:19 czas Polski
Warto czy nie warto?
http://allegro.pl/wolfcraft-przyrzad-do-polaczen-kolkowych-4640000-i5588086525.html?utm_source=ceneo&utm_medium=feed_retail&utm_campaign=polecane
Używałem tego przy swoim pierwszym i mam nadzieję nie ostatnim mebelku ( regał). Dla amatora i to początkującego bardzo przydatne. Dla zaawansowanego może być deczko za mało precyzyjne.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 18 Września 2017, 09:55:43 czas Polski
Mała rozbudowa.

(https://i.imgur.com/rirWM6v.jpg)

Z odpadów machnąłem wczoraj skrzyneczkę (wiem Kozio że nie jest idealna :P ) i pozbierałem jabłek na zimę :)

(https://i.imgur.com/ITSOHvT.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 18 Września 2017, 10:02:39 czas Polski
O Ty pieronie.. coraz ładniej tam u Ciebie.. Trza by za rok znowu podjechać i coś popsuć :P
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 18 Września 2017, 10:43:40 czas Polski
te ściski trochę za dużo miejsca, może nie zajmują, co "blokują"
fajny masz warsztat :) i kołyska prawie gotowa....
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 18 Września 2017, 10:54:43 czas Polski
te ściski trochę za dużo miejsca, może nie zajmują, co "blokują"

Zgadzam się , możesz mi je wszystkie oddać :D

Musze powiedzieć że zaczyna to naprawdę fajnie wyglądać ( w porównaniu z tym co zostawiliśmy po zjeździe ).

PS. A gdzie paśnik ustawisz dla żubra ( tego ze zdjęcia z jabłkami ) ?? Bo jak nie będzie miał co jeść to ORZEŁ bielik nie przyleci ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 18 Września 2017, 12:01:12 czas Polski
wiem Kozio że nie jest idealna
wiesz też już dlaczego - słupki muszą być cięte na trójkąt w przekroju tak by nie gniotły jabłek bo inaczej D...a z pisania i ch..j z poczytania.
pozbierałem jabłek na zimę
Druga uwaga ;D jabłek na zimę się nie zbiera tylko zrywa. Te z ziemi nie nadają się do zimowania z racji że podczas spa dania zostały pewnie obite lub skaleczone.

I tego... ;D
Poza tym piękna skrzyneczka

Dla następnych pytających - są dwa rodzaje skrzynek na jablka:
"Uniwersalka" używana w handlu, wymary 40x60 wys 20cm w której mieści się około 15kg.

"Jedynka" używana w małych gospodarstwach do przetrzymywania jabłek w przechowalniach lub chłodniach.
Wymiary to 40x50 i wys 30cm. Średnia waga to około 20kg ale nikt tego nie liczy.

Jest jeszcze skrzyniopaleta 100x120 i wys około 100cm w której mieści się zazwyczaj 320-350 kg jabłek.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 18 Września 2017, 12:33:19 czas Polski
słupki muszą być cięte na trójkąt w przekroju tak by nie gniotły jabłek
Nawet chciałem. I przeciąłem. I się okazało, że potrzebuje grubszych kantówek :P
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 18 Września 2017, 14:18:09 czas Polski
Mała rozbudowa.
Robi się bardzo profesionalnie, podoba mi się :)
Mam dwa pytanka do Ciebie.
1. Listwa pod zamek francuski, jaki ma rozmiar?
2. Nogi od stołu jaki mają przekrój i jakie kantówki użyłeś do reszty stołu?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 18 Września 2017, 14:53:38 czas Polski
Pytanie numer dwa - tu masz projekcik wykonany przez Kozia, nogi na bank 70x70, reszty nie pamiętam.
https://3dwarehouse.sketchup.com/model/3fa75671-d669-4213-81d7-617e2170e065/St%C3%B3%C5%82-warsztatowy-Filu-lilu

Listwy zmierzę jak wrócę z roboty ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 19 Września 2017, 07:06:45 czas Polski
Listwa 42mm zacięta oczywiście na 45*
A grubość listewki (sklejka) 15mm
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 19 Września 2017, 09:02:49 czas Polski
Dzięki :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 26 Września 2017, 20:21:52 czas Polski
Jako, że zakupiłem trochę jesionu i dębiny pojechałem z tym na wyrówniarkę.
A aby praca była bezpieczniejsza zrobiłem sobie dwa popychacze :) Idealne nie są, bo i na szybko robione, ale robotę robią i jest bezpiecznie.

(https://i.imgur.com/aY5TjDx.jpg)

(https://i.imgur.com/RNvqxCi.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 26 Września 2017, 20:47:00 czas Polski
to ja jakieś stare palety rozbijam żeby deseczkę mieć a ten się wozi z pełnym bagażnikiem jesionu ;D

jaki projekt teraz na tapetę ?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 26 Września 2017, 22:34:36 czas Polski
Druga kołyska + dwa projekty z których realizacja wkrótce :)
A jeśli się przyjrzysz to na wierzchu leży kilka kantówek sosnowych właśnie z palet ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 27 Września 2017, 08:41:55 czas Polski
A aby praca była bezpieczniejsza zrobiłem sobie dwa popychacze :) Idealne nie są, bo i na szybko robione, ale robotę robią i jest bezpiecznie.
Coś dawałeś na spód?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 27 Września 2017, 09:07:27 czas Polski
to ja jakieś stare palety rozbijam (...)

chciałem uprzejmie poinformować, że tyle dobrego gatunkowo drewna kilku gatunków liściastych, szerokiej gamie długości i grubości co ma obecnie Merry w altanie i garażu to nie ma żaden szanujący się zakład stolarski na pomorzu; no..... i żebyście Go tyle nie żałowali, że tylko te palety ogarnia ze składów budowlanych............ to mówiłem ja, Marcin
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 27 Września 2017, 09:14:33 czas Polski
Coś dawałeś na spód?
Nie. Ale kawałek gumy ze starej dętki może i dobrze by było przykleić :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 27 Września 2017, 09:15:19 czas Polski
A to żebrak ten Mery...
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 27 Września 2017, 09:16:36 czas Polski
Lepiej będzie trzymało materiał. A ogólnie bardzo fajne popychacze

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 27 Września 2017, 11:08:57 czas Polski
Filu ja zamiast gumy podkleiłbym drobnym papierem ściernym  :)

o jakim drewnie Marcin mówisz? o tym którego przez 5 lat nie będę używał bo musi wyschnąć :( wiecie jaki to ból mieć drewno i nie móc z niego nic zrobić ? patrzeć 5 lat jak leży, a żeby coś zrobić to muszę stare palety rozbierać :( to jakbyście kupili dzieciom 5 kartonów słodyczy i wstawili je za szybkę żeby je widziały ale nie mogły ich zjeść przez 5 najbliższych lat :( tak się właśnie czuję :(

rozumiecie mnie prawda ?  współczujecie mi dalej ? ;D


Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 27 Września 2017, 11:13:22 czas Polski
hmmmm.... NIE :P
Chyba, że Kosa potwierdzi że drewno mokre :P

To lepszy pomysł, dzięki Mery :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 27 Września 2017, 11:42:31 czas Polski
ecie jaki to ból mieć drewno i nie móc z niego nic zrobić ? patrzeć 5 lat jak leży, a żeby coś zrobić to muszę stare palety rozbierać :(

Naprawdę przykro mi , możesz mi wierzyć że łącze się z Tobą w bólu  ;)














A nie zaraz ja mam suche kantówki czyli nie wiem o czym mówisz ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 05 Października 2017, 21:38:32 czas Polski
I świat stał się znów piękniejszy dzięki przesyłkom z dluta.pl i kumpla z Anglii :)
Mam i ja! ;D

(https://i.imgur.com/mJiabnK.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 05 Października 2017, 23:12:29 czas Polski
Będziesz Pan zadowolony
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 06 Października 2017, 06:09:22 czas Polski
Widzę, że kolega na maksa korzysta z ostatnich chwil wolności ;)
Dobry wybór!
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 06 Października 2017, 09:28:46 czas Polski
No ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 06 Października 2017, 10:04:07 czas Polski
I świat stał się znów piękniejszy dzięki przesyłkom z dluta.pl i kumpla z Anglii :)
Te kątowniki empire za ile Ci wyszły w PLN?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 06 Października 2017, 12:39:18 czas Polski
Najlepsze jest to, że... jeszcze nie wiem :)

Wysłałem do dobrego kumpla w Anglii linki tego co chce. Odpisał, że spoko, poszuka, jak zapytałem o przelew to odpowiedział, że mam sobie tym teraz głowy nie zawracać... :) Czekam na info :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 06 Października 2017, 12:45:37 czas Polski
Daj nam tutaj jego numer :D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 06 Października 2017, 12:51:25 czas Polski
no i taki to pożyje :) warsztat coraz ładniejszy, Św. Mikołaj przychodzi 5 razy w roku, narzędzi przybywa i jeszcze m_kola chce numer do kolegi żeby za Ciebie uregulować rachunek za kątowniki :) Ty się dwa razy zastanów bo po ślubie to wszystko się skończy na rzecz innych priorytetów ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 06 Października 2017, 12:56:21 czas Polski
no i taki to pożyje :) warsztat coraz ładniejszy, Św. Mikołaj przychodzi 5 razy w roku, narzędzi przybywa i jeszcze m_kola chce numer do kolegi żeby za Ciebie uregulować rachunek za kątowniki :) Ty się dwa razy zastanów bo po ślubie to wszystko się skończy na rzecz innych priorytetów ;D


Ktoś tu zapomniał o psychofankach z gimnazjum ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 06 Października 2017, 13:02:51 czas Polski
... m_kola chce numer do kolegi żeby za Ciebie uregulować rachunek za kątowniki...
Ty i te Twoje fantazje erotyczne.. :P
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 06 Października 2017, 20:04:40 czas Polski

Mam i ja! ;D

(https://i.imgur.com/mJiabnK.jpg)

Mam i ja. Polecam i ja.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 10 Października 2017, 10:25:09 czas Polski
Panowie, kminie i wykminić nie moge... jak powiesić na ścianie japonki?
Na filmikach Jarka widać, że się da, ale za nic nie mogę wykombinować sposobu...
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 10 Października 2017, 10:34:36 czas Polski
Na filmikach Jarka widać, że się da, ale za nic nie mogę wykombinować sposobu...

Zwyczajnie , robisz tak :

-Wyznaczasz miejsce gdzie ma być piła
-Zaznaczasz
-Wbijasz gwoździa , ew wkręt ( niech wystaje ok2-3 cm)Piły trzymasz w tych foliowych etui
-Zawieszasz piłę
-Cieszysz się z nowego narzędzia na ścianie 
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 10 Października 2017, 10:35:26 czas Polski
Przewiercić rękojeść i powiesić na wkręcie? ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 10 Października 2017, 10:46:28 czas Polski

Mam i ja! ;D

(https://i.imgur.com/mJiabnK.jpg)

Mam i ja. Polecam i ja.
Do płyty część tych gadżetów chyba jest zbędna ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 10 Października 2017, 13:14:50 czas Polski
Filu a listwa magnetyczna?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 10 Października 2017, 14:43:23 czas Polski
Obi - nie chce ich w tej folii trzymać - za upierdliwe wyciąganie i chowanie. Biorę, używam, odwieszam i tak w kółko przez cały czas pracy. Ma się nie walać po stole tak jak i inne narzędzia.
Kola - nie chcę wiercić w rękojeści.

Mery - to chyba najlepszy pomysł jak do tej pory :)

Carpenter - brzydzę się płytą :) Tylko lite :) (choć czasem używam sklejki ale to do konkretnych rzeczy)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 10 Października 2017, 14:49:52 czas Polski
Dlatego kozia cytowałem i liczyłem na jego reakcję, ale dam mu jeszcze szansę
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 10 Października 2017, 15:00:19 czas Polski
Kola - nie chcę wiercić w rękojeści.

Tu masz jak to sam szefu wiesza
=1626 prawy górny róg .
W sumie to nie chciało mi się pisać ale przypomniałem sobie o szkodzie , którą Ci wyrządziłem i pomyślałem że co mi tam , niech stracę ;D 
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Henry w 10 Października 2017, 15:19:56 czas Polski
Ja wieszam na listwie magnetycznej - tylko dokupiłem osłonki plastikowe na ostrza - przydają się nie tylko na listwie ale i jak wrzucam do skrzynki czy nawet jak leżą na stole.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Amroz w 10 Października 2017, 18:18:24 czas Polski
Może zrobić specjalne skrzynki z drewna i przetrzymywać jak najwieksze "warsztatowe skarby" :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 10 Października 2017, 18:53:28 czas Polski
zrobić specjalne skrzynki z drewna

a okucia do skrzynek u kogo kupi ? i ty szczwany lisie :P ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 10 Października 2017, 20:04:04 czas Polski
To też pomysł ale w skrzyneczce nie cieszy oka ;D
Chyba już wiem jak to zrobię, tylko teraz niestety w warsztacie już tylko mogę oko cieszyć ze względu na syndrom chorobowy "ABC", czyli Absolutny Brak Czasu przez pracę i studia :(

Natomiast od jakiegoś czasu rozglądam się za frezarką górnowrzecionową, czytam, szukam i mocno myślę nad Makitą M3600. Tylko mam jedno pytanie do Was, ona nie ma regulacji prędkości. Czy to przydatna funkcja czy też może pomijalna?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Gerdo w 10 Października 2017, 20:22:19 czas Polski
Dosyć konieczna rzekłbym. Poza tym ktoś kiedyś mówił, że ma bicie.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 17 Października 2017, 10:00:22 czas Polski
Filu jak tam uchwyt na japonki? ogarnąłeś temat ? jak nie to tu jeszcze Krzysiu ma pomysła jak je powiesić i całkiem ładnie się prezentują ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 17 Października 2017, 13:00:46 czas Polski
Cytując gościa:
"czemu ja na to nie wpadłem wcześniej?"

Mery - właśnie zarobiłeś duże piwo :)
Albo nie... podaj adres na PW :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 17 Października 2017, 13:24:59 czas Polski
a co chcesz przyjechać i zajumać mi tą deseczkę ze zlotu ? ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 17 Października 2017, 13:35:59 czas Polski
Coś Ci wysłać :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 17 Października 2017, 21:03:05 czas Polski
A kto z nas nie robił jaskółek w płycie meblowej ;D

Filu masz uchwyt na piły http://www.empik.com/uchwyt-scienny-na-kije-progarden-3-5x5x37-cm-progarden,p1139856487,gadzety-p?gclid=Cj0KCQjw1JbPBRCrARIsAOKj2PnsG7USDxaTSU5Q-7OYvvqfgMEtFA6tzIRGtVY6WagTlFSLcjuUCVYaAktwEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 18 Października 2017, 10:47:30 czas Polski
Wiszą :)
Jeszcze na kątowniki muszę teraz zrobić :)

(https://i.imgur.com/1xb94W9.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 18 Października 2017, 10:49:35 czas Polski
Stojak na piły fajny , a czy jak będziesz napierniczał młotkiem to te kątowniki czasem nie pospadają ??
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 18 Października 2017, 10:55:39 czas Polski
Spadną to się podniesie ;)
Filu, ile masz jeszcze czasu na kompletowanie narzędzi? ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 18 Października 2017, 11:08:37 czas Polski
A czytać umiesz?
Pisze, że na kątowniki jeszcze muszę zrobić :P
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 18 Października 2017, 13:38:32 czas Polski
a na kątowniki też zrobisz mocowania?? bo tak mogą spaść - choćby od pukania młotkiem po stole.....
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kerry w 18 Października 2017, 14:38:16 czas Polski
Filu, bo widzę, że jeszcze nikt nie napisał: kątowniki nie spadną?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 18 Października 2017, 14:43:19 czas Polski
Panowie, przestańcie!











Bo kątowniki spadną! :P
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: swfr w 18 Października 2017, 15:16:34 czas Polski
Bo wiesz, jak zaczniesz tym młotkiem....
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: stachmiesz w 18 Października 2017, 15:32:52 czas Polski
...To mogą kontowniki pospadać.

Taka drobna sugestia...
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 18 Października 2017, 17:05:33 czas Polski
a jak już pospadają to będziesz musiał zrobić jakieś uchwyty czy inne mocowania :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 03 Listopada 2017, 22:55:07 czas Polski
Filu dziś w necie znalazłem fotkę i od razu o Tobie pomyślałem :) gdyby było więcej czasu do ogniska to bym Ci taki w prezencie zrobił ale przez ten tydzień nie znajdę czasu :( ale zostawiam Ci fotkę i jak już zaliczysz matmę i będziesz miał troszkę czasu w te długie wieczory teraz to sam sobie wystrugasz :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 03 Listopada 2017, 22:57:08 czas Polski
Zajebisty.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 04 Listopada 2017, 20:08:36 czas Polski
Mega!
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 16 Listopada 2017, 14:13:16 czas Polski
I jak ja mam jej nie kochać? ;D

(https://i.imgur.com/qBBT7Ur.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: stachmiesz w 16 Listopada 2017, 14:17:26 czas Polski
To wybranka Twego serca?
Jeżeli tak, to:
Nie wiem czy pamiętasz, kiedyś Ci odradzałem żeniaczkę. Zmieniłem zdanie, będzie się nadawała :D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 16 Listopada 2017, 14:46:03 czas Polski
częściej trzeba zloty robić ;D kobiety też się w stolarstwo wciągają :) i wtedy na narzędzia nie żałują :P
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: cumbajszpil w 16 Listopada 2017, 14:57:11 czas Polski
Następny karmnik robimy?
Kiedy szkolenie?
 ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 16 Listopada 2017, 16:24:42 czas Polski
I jak ja mam jej nie kochać?  ;D
A to nie za mało.... ???
czasami mus wielbić ;D
Zakładaj obrączkę na rączkę bo jakiś,,forumowy kolega''skołuje podczas zlotu,i będzie klops :P
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: forml77 w 16 Listopada 2017, 18:21:49 czas Polski
i jak to nie lubic  8)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 16 Listopada 2017, 18:23:41 czas Polski
Bwhahaha....
Filu :D...Przyjedzcie w te odwiedziny..
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Amroz w 18 Listopada 2017, 23:37:49 czas Polski
Czyli na wiosne robimy konstrukcje na "halę" to teraz szybko póki mrozów nie ma wylewaj podmurówkę :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 20 Listopada 2017, 20:35:00 czas Polski
Filu a gdzie są foty nowych gratów ? ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 20 Listopada 2017, 22:15:20 czas Polski
O tutaj :)
I już nie słyszę "ile znowu wydałeś?!" tylko "o jakie fajne" lub "a co możemy tym zrobić?" ;D ;D ;D

Wyżynarka od MarekS
(https://i.imgur.com/odsaOCr.jpg)

I Stanley No4 od esortodox :)
(https://i.imgur.com/smywQbI.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 20 Listopada 2017, 22:17:19 czas Polski
Filu, naprawiłeś kobitę!
Masz może DTRkę do niej? Spróbuję że swoją ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 20 Listopada 2017, 22:26:44 czas Polski
O tutaj :)
 tylko "o jakie fajne" lub "a co możemy tym zrobić?" ;D ;D ;D


no fajne, fajne , ale i tak nic tym nie możemy zrobić bo nie dasz się tym pobawić tak samo jak nie dałeś się narexami pobawić ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 21 Listopada 2017, 07:51:22 czas Polski
Nie bluźnij synu :P
Dobrze wiesz czemu nie dałem narexów do projektu który zrobiliśmy :P
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Amroz w 21 Listopada 2017, 07:52:29 czas Polski
Oj zaczynaja wyciekać "perełki" ze spotkania, dawaj dawaj :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 21 Listopada 2017, 07:59:15 czas Polski
Takie tam... Mery chciał w świeżej mokrej i brudnej sośnie moimi narexami hard ciesielkę uprawiać... no ludzie ;D

Mówiłem mu, że dam mu jakiś odpad do pobawienia się to z fochem odpowiedział że on nie zna takiego słowa jak "odpad" tylko jest to "materiał do wykorzystania na wiele sposobów" ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 21 Listopada 2017, 10:17:55 czas Polski
o japonkach nie wspomnę :P
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Amroz w 21 Listopada 2017, 17:40:42 czas Polski
o japonkach nie wspomnę
Japonki to ja pamietam wzrok jak docielem końcówkę sklejki :D aż  teraz mnie zmroziło  bryyyy
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 21 Listopada 2017, 18:10:15 czas Polski
To byłem chyba ja..przepraszam..nowe były..takie hameryknckie, piękne :)...
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Jestemnanowymforum w 07 Grudnia 2017, 21:43:08 czas Polski
Jak tam czwórka śmiga?:)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 23 Grudnia 2017, 21:43:14 czas Polski
Baaaaaaaaaaaaaardzo fajnie śmiga tylko mało czasu na siedzenie w warsztacie :)

(https://i.imgur.com/XJn5FeK.jpg)

I nie myślcie, że nic się nie dzieje :)
Dwie fotki z robienia świątecznego prezentu dla mojej narzeczonej pod tytułem toaletka. Co prawda brak czasu pozwolił mi zrobić na razie tylko lustro w dębowej ramie. Tematu oddzielnego nie zakładałem bo robię podobnie jak górka.

(https://i.imgur.com/bXtrXxp.jpg)

(https://i.imgur.com/bijwH2V.jpg)

I serdeczne podziękowania dla sierżanta za telefoniczne konsultacje!!! :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 30 Grudnia 2017, 21:33:27 czas Polski
Toaletka powstaje dalej, ale z samym klejeniem musiałem przenieść się do domu :)

(https://i.imgur.com/4LrUyu3.jpg)

W planach dwie szuflady pod blatem.

(https://i.imgur.com/Uceanvc.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 30 Grudnia 2017, 21:38:52 czas Polski
Pamiętam jak w tym salonie razem W Specem podglądalismy mchobiego ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 30 Grudnia 2017, 21:46:55 czas Polski
Pamiętam jak w tym salonie razem W Specem podglądalismy mchobiego ;D

Ja też pamiętam jak mnie podglądaliście ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 30 Grudnia 2017, 21:48:55 czas Polski
I na tym zakończcie dyskusję, bo robi się niesmacznie  ;D ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Amroz w 30 Grudnia 2017, 21:50:19 czas Polski
Toaletka powstaje dalej, ale z samym klejeniem musiałem przenieść się do domu :)

(https://i.imgur.com/4LrUyu3.jpg)

W planach dwie szuflady pod blatem.

(https://i.imgur.com/Uceanvc.jpg)
Marek a jak łączyłeś nogi z deskami? Tak jak u mnie czy na kołki? Jak szuflady chcesz zamontować? Kiedy wycinasz otwory?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 30 Grudnia 2017, 21:50:25 czas Polski
Przemek77
Piszesz tak bo to nie widziałeś...
Ostatni raz tak się podniecilem jak ćwiartowali warchlaka ;D
Bez urazy ;)
Było śmiesznie ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Amroz w 30 Grudnia 2017, 21:52:54 czas Polski
Jak zrobisz tak szyflady i dasz fronty to zakryje całe nierówności ;)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171230/e599f63d22725162e1bbc45426142dcb.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171230/caff3e0d552a5a23cec582aaa91e8544.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171230/ff71ce22ab28086e77bafc7680d6cd09.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171230/413047d32dd5efa6a42df935add55292.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 30 Grudnia 2017, 21:53:37 czas Polski
Spoko, rozumiem twoje i Speca zainteresowanie mężczyznami. Mamy XXI wiek, nie krytykuję. Tylko się z tym nie obnoście  ;) :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 30 Grudnia 2017, 22:35:19 czas Polski
Marek a jak łączyłeś nogi z deskami? Tak jak u mnie czy na kołki? Jak szuflady chcesz zamontować? Kiedy wycinasz otwory?
Nogi z deskami na kołki. Apropo zapomniałem się pochwalić że na urodziny od mej lubej dostałem to cudo do połączeń kołkowych od Wolcrafta :)
Otwory pod szuflady w zasadzie już wycięte tylko fotki nie ma :)
W deskach chce dokleić listewki a w boczkach szuflad wyfrezować wpust po którym będą jeździły :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 05 Stycznia 2018, 21:16:04 czas Polski
Dobra. Zawartość paczki z dluta.pl :) :) :)

(https://i.imgur.com/06X2MYG.jpg)

Próby wykonane, jest moc!!!!

Jutro pokażę co ze złomu przytargałem ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: kozio w 05 Stycznia 2018, 21:17:27 czas Polski
Ooooo Cię panie!
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 05 Stycznia 2018, 21:18:58 czas Polski
Normalnie..nie wiem co powiedzieć :D...

Już wiem, co znalazłeś na złomie??

Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 05 Stycznia 2018, 21:24:27 czas Polski
Wiem, że srogo, ale nazbierało się bonów z urodzin i świąt, miałem parę złotych zarobionych ekstra... i tak wyszło... mówi się trudno ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 05 Stycznia 2018, 21:41:35 czas Polski
rozumiem że na zlot mam dłuta przywieźć ? ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 05 Stycznia 2018, 21:56:09 czas Polski
Zawstydzasz nas Filu!
Ładne cacuszka!
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 05 Stycznia 2018, 22:33:16 czas Polski
Będziesz Pan zadowolony
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Amroz w 05 Stycznia 2018, 22:34:49 czas Polski
Coś czuję że będą zaraz kamienie ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 05 Stycznia 2018, 22:48:50 czas Polski
kamienie już są na zdjęciu, nie pij tyle ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Amroz w 05 Stycznia 2018, 22:54:31 czas Polski
kamienie już są na zdjęciu, nie pij tyle ;)
Cholerka faktycznie myślałem że to jakieś pudełeczko :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: cumbajszpil w 10 Stycznia 2018, 10:38:38 czas Polski
Filu, a gdzie fotki ze złomowiska, przegapiłem coś?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 10 Stycznia 2018, 10:41:18 czas Polski
Filu, a gdzie fotki ze złomowiska, przegapiłem coś?

 STRONA 16
 2 post od dołu .
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: cumbajszpil w 10 Stycznia 2018, 10:43:23 czas Polski
Na czacie pisał, że znalazł coś na złomowisku, więc się pytam, a ty mi tu z paczką ze sklepu ... ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: raven w 10 Stycznia 2018, 10:45:39 czas Polski
Mam ten kamień :) Przygotuj się na wyrównanie, bo nie jest idealnie płaski fabrycznie (normalka). Prowadnik też mam, super sprawa :)
Pozostałe 2 artykuły też są na mojej liście, ale jeszcze się nie dorobiłem :D Gratuluję zakupów!
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 10 Stycznia 2018, 10:45:59 czas Polski
No ja tez to pamietam...dajesz plaskodzioby :D...foty ze zlomu...
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 10 Stycznia 2018, 12:20:19 czas Polski
Sorki Pany nie było czasu. I niestety dziś też go nie będzie :(
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 10 Stycznia 2018, 12:25:38 czas Polski
Sorki Pany nie było czasu. I niestety dziś też go nie będzie :(


Masz rację , szkoda żeby kołyska stała pusta . Miłego dzionka i nocy życzę ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 15 Stycznia 2018, 10:12:20 czas Polski
Szybki temat.
Znalazło sie bezpańskie u mnie w firmie. Za chwilę jade z tym na trak :)

Na jakie grubości tylko przetrzeć? 5cm? Myślę, że będzie z tego za kilka lat piękny materiał na stoły, ławki itp :)

(https://i.imgur.com/jCup2Yb.jpg)

(https://i.imgur.com/dCQB8ue.jpg)

(https://i.imgur.com/t5OwEwy.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 15 Stycznia 2018, 10:14:53 czas Polski
daj 55 tak żeby później na gotowo wyszło Ci 50
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 15 Stycznia 2018, 10:24:18 czas Polski
właśnie, nastawa na linijce 55 z naddatkiem na schnięcie;

okorki zostaw na mega-wypaśne ławki ogrodowe, które będziemy robić w tym roku na zlocie u Ciebie ;)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 16 Stycznia 2018, 18:50:52 czas Polski
Dziś wreszcie znalazłem chwilę czasu...
O to co ze złomu przytargałem :)
Szkoda, że tylko jeden element. Ale już wiedzą co mają mi odkładać :)

(https://i.imgur.com/BR3e5Mw.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 16 Stycznia 2018, 18:56:47 czas Polski
Brawo Ty!
Fajnie się na takich klei.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 17 Stycznia 2018, 08:50:09 czas Polski
hahaha a mówiłem że stary ścisk albo imadło ;D
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 30 Stycznia 2018, 21:11:59 czas Polski
No i dębina przetarta :)
W środku zdrowa i elegancka :)
Myślę, że coś z tego uszczkniemy na tegorocznym zlocie (apropo, może jutro zacznę coś ogłaszać jak znajde chwilę w robocie :) )

Wczoraj przywiozłem pierwszą część:

(https://i.imgur.com/yszyiTK.jpg)

(https://i.imgur.com/fXTYp5u.jpg)

(https://i.imgur.com/lz1AKQx.jpg)

A dziś pojechałem po 4 najszersze, ze środka - każdy ma około 80 cm... Myślałem, że przyczepka da radę... no więc... nie dała ::)

(https://i.imgur.com/F5T76MZ.jpg)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: meridox w 30 Stycznia 2018, 21:30:05 czas Polski
nie równo była obciążona :( ja swoją (neptuna) jak załadowałem 2 tonami piachu to w pół mi się wygięła na wysokości osi, zmieniłem blaszane gięte profile na profile zamkniete 60x100 ścianka 4mm do tego bycze jaja i teraz dwie tony to nie problem dla niej :)
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 30 Stycznia 2018, 21:33:58 czas Polski
Honda CR-V 2002 z ha.... kiem ???
Kurcze jak ja bym miał takie możliwości ;D Honda jest haka nima na prośbę domontowania co by deski z osin wozić  dostaję odpowiedź negatywną :(
Fajne te deseczki. Jakiś stolik by się wykombinowało :D
Suche czy mokre ? Jak będziesz suszyć aby nie popękało ?
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: radeks w 30 Stycznia 2018, 21:35:28 czas Polski
ja tu widzę piękne blaty stołów  z kokardami zalane żywicą, a nie jakieś ławeczki...huśtawki może jeszcze ...tfuu ;)
piękny materiał.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: djaworek w 30 Stycznia 2018, 21:52:00 czas Polski
No i dębina przetarta :)
Wygląda jak orzech.
Tytuł: Odp: Warsztat by Filu
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 30 Stycznia 2018, 21:56:04 czas Polski
Honda CR-V 2002
2006 :P

Suche czy mokre ? Jak będziesz suszyć aby nie popękało ?
Mokre. W tej wiacie chociażby :) A pękać i tak będzie :)

ja tu widzę piękne blaty stołów  z kokardami zalane żywicą, a nie jakieś ławeczki...huśtawki może jeszcze ...tfuu
Nie inaczej! Właśnie taki jest plan i zamysł na nie :)
Moja Pani już szaleje szukając inspiracji w necie :)