Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Strugi => Wątek zaczęty przez: Stasiek w 19 Marca 2017, 13:07:53 czas Polski

Tytuł: REBIR IE-5708M
Wiadomość wysłana przez: Stasiek w 19 Marca 2017, 13:07:53 czas Polski
cześć, co sądzicie o strugu REBIR IE-5708M, kosztuje ok 880zł, chciałbym go wykorzystać w pozycji odwróconej i zbudować wyrówniarkę. Podobno posiada osprzęt do montażu w pozycji odwróconej. Ma szerokość strugania 155mm, jest dosyć ciężki. Na yt są filmiki jak bale drewniane nim strugają.
Czy ktoś może powiedzieć czy wyrówniarka na bazie REBIR IE-5708M będzie lepsza niż Nutool bt155 z przedłużonymi blatami? Mile widziane podpowiedzi jak zbudować taką wyrówniarkę ze struga elektrycznego.
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: REBIR IE-5708M
Wiadomość wysłana przez: Chokai w 24 Maja 2017, 12:37:50 czas Polski
Mam ten strug, heblowałem nim krokwie i jeśli chodzi o jakość strugania byłem zadowolony.
Rzeczywiście to ciężkie bydlę, chyba z 7 kg waży, więc jest co dźwigać.
Nie używałem go w pozycji odwróconej, ale wg mnie będziesz miał z tym trochę zabawy, bo bardzo łatwo się zapycha. Praktycznie po każdorazowym przejściu 3 metrowej belki musiałem wyłączać strug, odwracać i dźgać mocnym patykiem wyloty, żeby je odetkać, w czym dodatkowo przeszkadzał ten pomarańczowy plastik służący do kierowania wyrzutem wiórów (najlepiej go w ogóle wywalić, bo to jakaś pomyłka).
Więc jeśli zabudujesz go do góry nogami pod stołem to będziesz musiał się mocno gimnastykować z tymi zapychającymi wiórami.
Nie wiem jak radzi sobie ze struganiem pełnej szerokości np. Makita 1806B bo też pewnie produkuje mnóstwo wiórów przy struganiu, ale cenowo to przepaść, więc trzeba z tym żyć :)


Tytuł: Odp: REBIR IE-5708M
Wiadomość wysłana przez: Gerdo w 30 Maja 2017, 15:18:54 czas Polski
Odkurzacz warsztatowy.
Tytuł: Odp: REBIR IE-5708M
Wiadomość wysłana przez: daka w 07 Czerwca 2017, 07:35:05 czas Polski
widział ktoś w sieci jakąś opinie, bądź test o tym strugu?
Tytuł: Odp: REBIR IE-5708M
Wiadomość wysłana przez: RobRob w 14 Września 2017, 20:44:54 czas Polski
Panowie jakieś opinie na temat tego strugu
Tytuł: Odp: REBIR IE-5708M
Wiadomość wysłana przez: daka w 14 Września 2017, 20:55:59 czas Polski
jasne mam go
looknij tu
https://www.youtube.com/watch?v=V-tL2TWE0r0&list=PLYFiXklcin5i96C4FAF8lMU1iBItgXVvI&index=1 (https://www.youtube.com/watch?v=V-tL2TWE0r0&list=PLYFiXklcin5i96C4FAF8lMU1iBItgXVvI&index=1)
i tu
https://www.youtube.com/watch?v=RiEWKIFOrnM&list=PLYFiXklcin5i96C4FAF8lMU1iBItgXVvI&index=8 (https://www.youtube.com/watch?v=RiEWKIFOrnM&list=PLYFiXklcin5i96C4FAF8lMU1iBItgXVvI&index=8)

w razie czego pytaj
Tytuł: Odp: REBIR IE-5708M
Wiadomość wysłana przez: RobRob w 14 Września 2017, 21:19:59 czas Polski
Da się tym strugać
i jak z jakością wykonania samej maszyny
Tytuł: Odp: REBIR IE-5708M
Wiadomość wysłana przez: daka w 14 Września 2017, 21:23:22 czas Polski
powiem tak ciężka toporna maszyna, klapkę sterującą wylotem wiórów trzeba usunąć 1 śrubka, przy min zbiorze odkurzacz daje rade, ale ten smok 3mm spokojnie w miękkim wybiera, dość głośny, noże 2 stronne, ja po przestruganiu kantówek 14x14 cm jestem zadowolony, plus taki że może robić jako stacjonarka
Tytuł: Odp: REBIR IE-5708M
Wiadomość wysłana przez: RobRob w 14 Września 2017, 21:34:55 czas Polski
kusi mnie,ale jeszcze poczekam
Tytuł: Odp: REBIR IE-5708M
Wiadomość wysłana przez: daka w 14 Września 2017, 21:42:51 czas Polski
:D zastanawiałem się nad sparky http://elektrotech.info.pl/sparky/5275-sparky-strug-elektryczny-p-3180.html ale to już inna półka cenowa
Tytuł: Odp: REBIR IE-5708M
Wiadomość wysłana przez: RobRob w 15 Września 2017, 09:49:10 czas Polski
ze Sparky miałem wkrętarkę i nie byłem z niej zadowolony,bardzo szybko padły baterie
nie wiem jak inne narzędzia tej firmy
Tytuł: Odp: REBIR IE-5708M
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 15 Września 2017, 10:14:27 czas Polski
Kurde zabiliście klina tym odwróconym Rebirem :)
Tytuł: Odp: REBIR IE-5708M
Wiadomość wysłana przez: daka w 15 Września 2017, 16:13:49 czas Polski
polecam mefiu
Tytuł: Odp: REBIR IE-5708M
Wiadomość wysłana przez: papajondro w 10 Września 2020, 09:59:55 czas Polski
Panowie, wybaczcie odkopanie tematu, ale czy możecie opisać jak sprawuje się ten Rebir po latach?
Chciałbym go używać głównie w pozycji odwróconej i zabudować w SAMie do wyrównywania desek na krzesła i inne malizny. Na porządną wyrówniarkę nie mam zupełnie miejsca a to wydaje się spełnić moje oczekiwania.