Forum stolarskie Domidrewno.pl
Narzędzia ręczne => Inne => Wątek zaczęty przez: Salbertone w 14 Kwietnia 2017, 11:20:14 czas Polski
-
Jak równa i płaska powinna być deska po wymiarowaniu i wykończeniu gładzikiem? Tak równa, że światło przez przyłożoną linijkę się nie przeciska?
Bardzo rzadko mi się tak udaje wyrównać, ale może nie ma takiej potrzeby? Zawsze jak coś prześwituje to mam niedosyt i poprawiam i potem się okazuje że jest jeszcze gorzej i znowu i w koło Macieju. Może powinienem nie przejmować się drobnymi prześwitami? Albo jednak nie powinno ich być a są bo coś robię źle?
-
Moim zdaniem mikrony nie mają tu znaczenia bo drewno i tak pracuje.
Oczywiście może zdarzyć się jakiś bardzo wymagający projekt ale chyba daleko nam jeszcze do takich ;)
-
Murarz ,który w latach osiemdziesiątych pomagał mi w budowie domu, na moją uwagę ,że ściana trochę zbacza powiedział :
- w budownictwie centometr nie kilometr,
No i tak już tam zostało.
Popieram Piotra , nie ma co się "przejmać" , "dziesiątka" w tę stronę lub w tamtą nie robi różnicy.
Tak wykończona powierzchnia nosi ewidentne ślady ręcznej szlachetnej roboty.
Na maszynie każdy potrafi a strugiem już nie.
-
Dzięki.
Tak podejrzewałem, że muszę się tymi niedociągnięciami mniej przejmować :)